Panthenol Forte

Ár:   2350 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Dorinaa, az összetevőket feltöltötte: dorisz93, Módosítva: 2018. június 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A bőr és a nyálkahártya gyógyulás elősegítésére alkalamazható gyógyszer. Horzsolás, égési sérülés, forrázás miatti sérülés, napégés esetén sokoldalú segítséget nyújt.

sttpcsillag

2016. április 8.

Égési sérülésekre kiváló, ez az első termék amiért a család bármelyik tagja kiált! :)
Én anno 1 éven keresztül használtam hajnövesztésre, de szerintem túlmisztifikált. Az tényleg igaz, hogy felér egy pakolással - puhává és fényessé teszi a hajat, mindemellett nem nehezíti el és a töredezett végek is nehezebben akadnak egymásba további károkat okozva a haj szerkezetében. De, a gyorsabb növekedés maximum a töredezés mérséklődésének tudható be, a havi 1-1,5 cm növekedés teljesen átlagos. Ápolásra kiváló, de szó szerinti növesztésre nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. április 8.

reka0922

2016. április 5.

Körülbelül egy hónapja használom a habot hajnövesztés céljából az itt olvasott véleményeken felbuzdulva. Nekem rézvörösre van festve a hajam, a színén szerencsére semmilyen foltosodást vagy fakulást nem tapasztaltam, mint amit itt néhányan írtak, bátran ajánlom festett hajra is :) A hajat iszonyatosan puhítja, selymessé teszi, és szép fényt is ad. Különösen a legelső használatkor szembetűnő a változás mind tapintásra, mind látszatra. Én eddig látványos növekedést nem tapasztaltam, mértük a hajam lenövését, és ugyanúgy 1 cm volt egy hónap alatt, mint előtte. Viszont ennek ellenére is nagyon ajánlom mindenkinek. Nagyon szépen rendbe hozza a száraz hajat, sokkal kevésbé szálkásodnak a hajvégek. Én hátrányt nem tapasztaltam, nem zsírosodott jobban a hajam tőle, és ár-értékben sokkal jobban megéri, mint bármilyen direkt hajra való hajápoló vagy balzsam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 5.

Hettii

2016. március 29.

Hajnövesztés céljából szereztem be 1649 Ft-ért a gyógyszertárban, miután felbuzdultam a véleményeteken. Még csak 2 alkalommal használtam, de bízom benne, hogy hosszútávon én is olyan szép eredményeket fogok elérni, mint ahogyan azt a többségetek is tapasztalta.
Hajmosás előtt szoktam használni. A hajamat átspriccelem vízzel, hogy nagyjából törölközőszáraz legyen, majd választékonként haladva a fejbőrömre fújom, utána pedig az ujjaimmal alaposan belemasszírozom. A végén a hajam hosszára is teszek egy kicsit, majd átmasszírozom az egész fejbőrömet úgy 4-5 percen át. Ha végeztem, akkor törölközőbe csavarom a hajam, majd 1 óra elteltével megmosom samponnal. Szeretem használni, mert nincs vele macera.
Egy hét elteltével szembetűnő változást nem lehet tapasztalni a hosszán, de remélem, hogy a későbbiekben nekem is be fog válni növesztésre. Megelőlegezem neki az 5 csillagot, mert ápolásra tökéletes. Ha ezen felül gyorsabban is nőne tőle a hajam, az már csak a ráadás lenne. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 29.

lildiko

2016. március 22.

Mindkét funkcióra használom és imádom mindenhogy.
Napégésre szoktam használni, kitűnően szerepel egy-két nap alatt helyrehoz.
Hajnövesztésre es hajhullás ellen lassan egy éve használom, és hihetetlenül jó. Első hónapban már kétszer annyit nőtt a hajam, mint szokott! Október óta a LUSH New samponjával egyutt használom, és számomra ez legyőzhetetlen páros.
Tövekre szoktam tenni, és utana picit a teljes hajhosszra is, rajtahagyom kb 30 percig. Olyan puha tőle a hajam, és hogy mellé még a hajhullást is csökkentette és nőtt is tőle! Egyszerűen imádom. Csillagos ötös:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. március 22.

Mindkét funkcióra használom és imádom mindenhogy.
Napégésre szoktam használni, kitűnően szerepel egy-két nap alatt helyrehoz.

KupaiVirag

Korcsoport: < 18
2016. február 20.

Elég komoly égési sérülésem volt, az egész hátam hólyagos volt, tapadt a póló és kínszenvedés volt, az orvos sem biztatott és én sem bíztam abban, hogy lesz még normális, egységes hegek nélküli hátam, és láss csodát, ennek a terméknek köszönhetően újra hordhatok fürdőruhát, ez egy csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2016. február 20.

vivi.szivi

2016. február 9.

Újabban két hajmosás közt a hajközépre - hajvégekre is kenem, teljesen jól helyettesíti egy hajvégápoló helyét, szinte azonnal beszívódik, selymes sérót eredményezve :)
Hajtövekre minden második hajmosáskor (felváltva használom a ricinussal), a mosás előtt 2-3 órával kenem :)

Eredmény: babahajak tömkelege, amik csak úgy állnak égnek, mint az antennák :) gyorsabb növekedést nem érzékelek sajnos, pedig az lett volna a fő cél. Már egy éve használom, egy doboz nekem kb ~15 alkalomra elég, az heti egy hajmosással ugyebár több mint 3 hónap. Így az ára is elfogadható :-)
Az eredeti funkciójára nem igazán használtam még.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 9.

Az eredeti funkciójára nem igazán használtam még.

laural

2016. január 18.

Régebben állandóan megégettem a kezem sütés közben (hála egy nem túl emberbarát kialakítású sütőnek), és minden alkalommal a Panthenolhoz nyúltam, ami pillanatok alatt helyrehozta a sérüléseimet. Gyerekkoromban sajnos volt egy-két súlyosabb napégésem is, annak kezelésére is tökéletesen bevált. Jelenleg főként hajbalzsamként alkalmazom, gyorsabb hajnövekedést nem várok tőle, s ebben a minőségében is abszolút meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 18.

Beuka

2016. január 11.

Elöször kezdem azzal,amire van ,égési sérülésre.. nos,én pár éve elég csunyán leégettem a böröm, egykét helyen,és sajnos nagy területen, de ez a spray tökéletes volt rá... gyorsan hatott,hüsitett,.stb...szoval végezte a munkáját... !!!!! , csakis ajánlani tudom.. :)

Jelenleg..hajnövesztés céljából vettem meg én is a panthenol spray-t.. szept 30 án kezdtem el használni elöször..félhosszú göndör hajam van,igy az egész hajra nem kenem rá.. teniszlabda nagyságút maszirozok bele a fejbőrbe.,majd rajta hagyom,és lemosom. puha töle a haj,és kezelhető,a fejbörnek nyugtató érzést ad.
Pakolást pedig minden hajmosás elött megcsinálom amikor csak tehetem... Panthenol spray(1700t kb)..száraz hajra.!!!.. 20-30p...de van hogy 1 másfél orát is hagyom, jól bele maszirozva a fejbörbe, attol függ mennyi időm van.. :)
Majd még updatelek késöbb,reméllem tudtam segiteni nektek :)

Oktober 9.
Sok idő még nem telt el, de úgy érzem egy kisebb updatet azért irok....
Ennyi idő után is, már nagyon sok változást észrevettem a hajamon, gyenge volt, törékeny, most meg olyan erős,és ettől tömöttebb a hajam,hogy el se hiszem. Tegnap gondoltam kiprobálom hogy csak rákenem a hajvégemre,vagyis kb (10cm) hosszuságura a habot,gondoltam majd ma reggel lemosom.. de úgy beszivta,és olyan jó tapintású... Kevesebb töredezett hajvéget látok mióta használom, látható növekedés még nem, dehát még csak 1 hét telt el kb... :)

UPDATE !!! 2016. jan 11
Kissé talán megkésve, de sebaj, gondoltam updetelek egyet, mivel a minap összehasonlitottam egy szept.30.-i képet, egy nemrégiben készült képpel, természetesen növekedés céljábol, és a két képet össze hasonltitva, kb 5 cm különbség látható, arrol nem beszélve, hogy mennyit regenerálodott a hajam 3 honap alatt, PLUSZ !!! mostmár hajhabot, meg minden féle szert amit használtam, elhagyhattam idővel,mert minden helyettesit.. tartást ad a göndör hajamnak,nem neheziti el.. hajszáritás után hajvégekre is kenek egy keveset, ... szóval csak ajánlati tudom most már énis, saját tapasztalat alapján... :) még 10cm...és boldog leszek a hajhosszal.. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 11.

Majd még updatelek késöbb,reméllem tudtam segiteni nektek :)

Oktober 9.
Sok idő még nem telt el, de úgy érzem egy kisebb updatet azért irok....

UPDATE !!! 2016. jan 11

Bernadett23

2016. január 11.

Én sem olyan rég óta használom,de tuti,hogy használ valamit mert nagyon pihe-puha lesz tőle a hajam :) De most kitaláltam egy jónak tűnő kombót :)

Fejbőrömre a spray a többire pedig kókuszolaj :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 11.

Fejbőrömre a spray a többire pedig kókuszolaj :)

HellaLiza

2016. január 4.

Kicsit több, mint egy hónap használat után talán valamennyire mérvadó a tapasztalatom. Nekem egyáltalán nem vált be a hajamra, se puhább nem lett tőle, gyorsabban se nőtt. Semleges, mintha nem is használtam volna semmit. Az eredeti funkciójáról nem tudok beszámolni, mert nagyon rég használtam arra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. január 4.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Ethylhexanoate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Ecetsav. Szúrós szagú, színtelen folyadék. Paula Begoun szerint bár van fertőtlenítő tulajdonsága bőrirritáló és szárító hatású.