RefectoCil

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   fodrászkellékes, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2015. március 16.

Lelőhely:   fodrászkellékes, online
Kategória:   Egyéb

RefectoCil tartós szemöldök- és szempillafesték.

szzh01

2020. április 23.

Többszöri, kozmetikusnál tett sikertelen próbálkozás után adtam a fejem házi szemöldök festésre s milyen jól tettem!. Az óhajom ui az volt, hogy a vörösesbarna hajamhoz illeszkedő vörösesbarnás árnyalatúra fesse be az alapból sötétebb krumplihéj barna színű szemöldökömet (a természetes hajszínem is ilyen árnyalatú).
Sosem sikerült, legfeljebb egy kicsit sötétebb lett, de soha nem a vágyott meleg, enyhén vörösesbarna árnyalat. Ő egyébként Jimjams festéket használt. Azt mondta (és olvastam is erről a neten), hogy vannak olyan emberek, akiknek egyáltalán nem, vagy nagyon nehezen festhető a szemöldöke, sajnos én is ilyen vagyok. Igaza lehet, mert a fodrászok is megkínlódtak régebben a hajammal, ami elég makacsul ellenállt mindennek.

Kis utánaolvasás után a Refectocilre esett a választásom, az összetétele is viszonylag kedvező a többihez képest, ami nálam fontos szempont.
Sokszori kísérletezgetés után ez a kombináció vált be: 4-es gesztenyebarna:4!-es vörös: 9%-os oxi, 2:1:3 arányban. Eleinte a gyárilag ajánlott 3%-os oxival kezdtem, de az kb semmit nem csinált. Kozmetikus mondta, hogy mindig 9%-os oxival fest szemöldököt s általában a festék és az oxi aránya nála 1:1. Ezen felbátorodva vettem 100 Ft-os boltban 150 (!) Ft-ért 9%-os oxit. S láss csodát, tényleg működik.

Valaki korábban kérdezte itt, hogy miért lesz neki a barnával szürkésfekete a szemöldöke. Nos, amíg csak barnát használtam, nekem is olyan lett, az 1/3 rész 4! vörös belekeverése után lett belőle meleg barna árnyalat.

Festés előtt vazelines fülpiszkával körbevédem a szemöldököm melletti bőrt, majd miután kikevertem a festéket, rögtön felkenem egy nagyon kis fejű ecsettel a festéket - azt hiszem eredetileg rúzsecset lehetett. Igyekszem pontosan dolgozni, de ha kimentem a vonalból, fülpiszkával eltávolítom a festéket. Ezután 20 percig fent hagyom (rövidebb idő nekem hatástalan volt), s nedves sminkvattával letörlöm a festéket, majd a szőrszálak alatti bőrömről Garnier rózsaszín micellás vízzel eltávolítom enyhe dörgöléssel a festék nagyját. Az icipici maradék a bőrön még kifejezetten jól is néz ki, de sajnos le is kopik kb 1 nap után.

Nekem kb 1 hétig tart ki a színhatás, ha nagyon muszáj még elhúzható 1,5 hétre, de utána már semmi nem látszik belőle. Bevallom, nem értem, miért csak ennyi ideig tart, bár lehet, ez normális, nincs róla tapasztalatom, de örülnék neki, ha havonta max. 2x kellene festegetni, azért mégis csak 9% oxival "gyilkolom" a bőrömet.

Más. A szempillámra is vettem kékesfeketét, azt is befestettem házilag. Úgy gondolom, ez sokkal merészebb vállalkozás volt, mint a szemöldök.
Eddig 2x csináltam és ugyanolyan jól sikerült, mint a kozmetikusnál. Ezt egyébként csak nyáron, strandolós idő előtt fogom bevetni, mert napi szinten úgyis spirálozok, tehát felesleges. Viszont nyáron jól fog jönni. Természetesen szemnél szigorúan a 3%-os oxit használtam, itt nem mernék erősebbel dolgozni.

Az Ázsia Centerben vettem a festékeket, 1500 Ft körüli áron, szóval nagyon jó beruházásnak bizonyult, mert kismilliószor be tudom majd ebből az összegből festeni fillérekért a szemöldökömet és a pillámat, s még csak ki sem kell mozdulni hozzá itthonról ami a mostani állapotok mellett nem utolsó szempont...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 23.

Milva07

2020. április 7.

Hosszú évek óta használom: nem spórolásból, hanem mert nagyon kényelmes, hisz otthon 10 perc alatt kész vele az ember. Természetes szemöldököm van, szedni sem kell, szépen betartja az általam elképzelt formát a növekedése és nem is kusza. Cserébe viszont klassz őzikedrapp. Se íze-se bűze szín, muszáj kezdeni vele valamit...Természetes sötétszőke, kicsit napszíttára melírozott a hajam, így a 3.1-es szín pont passzol, nem boszorkányos, de nem is fakó.Nekem 6-os oxival 1:1 arányban keverve a legjobb és legtartósabb az eredmény.A kontúrokat krémmel levédem, fültisztító pálcikával festek, a másik vége jó korrigálásra, 10 perc alatt szépen megfogja. Langyos vizes vattakoronggal (jól kinyomkodva) egyetlen határozott mozdulattal letörlöm, utána még egy szappanos vattakoronngal áttörlöm és kész a tökéletes szemöldök. Más sminket nem is igényel napi szinten. Nekem nagyon jól megfogja, kb. havonta szoktam újrafesteni. Szempillára nem használom, azt mindig spirálozom, mert kb. fehér az eredeti színe. A tubus szerintem kb. 5 évre elég..Jó vétel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 7.

bias99

2020. január 26.

6%-os oxival használom és imádom. Kozmetikussal sose mertem befestetni a szemöldököm mert több borzasztó szemöldököt láttam mint szépet sajna na meg a pénzkidobás amit érzek miatta :D Megvettem mert próbaszerencse aztán ha jó jó, ha nem akkor meg lekopik és kidobtam 2200ft-ot (oxival együtt). Porral már nagyon szépen kitapasztaltam hogy hogy csináljak szép és természetes szemöldököt illetve a formája is teljesen rendben van. A bőrön sajnos 3 napnál tovább nem tapasztaltam hogy fent marad és így legalább hetente 1x vagy 2x újra festem de imádom ahogy természetes hatást ad:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 26.

StellaStar95

2020. január 23.

Miután rájöttem, hogy sosem voltam megelégedve a kozmetikusom által festett szemöldökömmel, úgy döntöttem, kipróbálom a Refectocilt. Jobb döntést nem is hozhattam volna! Felvinni kissé nehézkes, de meg lehet tanulni. Az eredmény szép, természetes szemöldök, ráadásul gyorsan megvan. Olcsó és sokáig kitart. Biztosan újra veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 23.

Kommentelo

2020. január 19.

Nem tartós. Pénzkidobás, még a hajfesték is tartósabb egy szemöldökön és árérték arányban is jobban jár vele az ember.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 19.

wildrose

2019. december 28.

Szemöldökre a világosbarnát vagy a természetes barnát használom, szempillára a feketét vagy a kékesfeketét 6%-os oxival (nekem az jobban bevált, mint a 3%-os). Én teljesen meg vagyok vele elégedve, elég tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 28.

Britte

2019. november 9.

Sajnos nekem nem vált be. A 3.1-est használtam 6-os oxival, de túl sötét lett pedig elméletileg világosodnia kellett volna. Amúgy megbízható forrásból tudom hogy ez a szemöldököt csak szemöldök festékkel lehet festeni dolog csak arra megy ki hogy lehúzzák az embereket, de sajnos csak azután tudtam meg hogy bedőltem ennek... Végül azzal a festékkel festettem amivel a hajamat és "csodák csodájára" tökéletes lett. Ha csak nem vagy olyan béna, hogy a felvitelnél vagy lemosásnál a szemedbe megy, nem lesz semmi bajod tőle... Persze csak akkor ha nem vagy allergiás rá de az hajtestésnél kiderülne...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 9.

Gajgaj

2019. szeptember 4.

3.1-es, lichtbraun árnyalatot használom 6-os oxival. A felvitelekor kicsit természetellenes (szőke szemöldökömből szürkésbarna, sötét lesz, bőrömet is befogja, ahogy ez lenni szokott), de másnapra természetes benyomást kelt, mely kb. 2 hétig tart. Felvitelekor van időm korrigálni, kb. 6 percig hagyom fent, majd letörlöm, és a hiányosabb/halványabb részeket újrafestem kb. 3 percre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 4.

Emma Woodhouse

2019. július 20.

Update: Azóta se fogyott még el, bár viszonylag ritkán használom, főleg télen. Jól szuperál, nagyon lassan kopik a szőrszálakról. Továbbra is elégedett vagyok vele.

Most először festettem be a szemöldökömet, az egyik legjobb döntés volt, amit idén hoztam. A hajam egészen besötétült az idő múlásával, a szemöldökömben viszont van egy csomó szőke szőrszál, ezért nem túl látványos annak ellenére, hogy eléggé dús. A 3-as árnyalatot használtam, kb 1 cm hosszú csíkot nyomtam ki és 1:1 arányban kevertem ki az oxival (3%) egy üdítős kupakban. Egy essence-es ferde ecsettel vittem fel és 5 percig hagytam fent. Utána micellásvizes vattakoronggal letöröltem. Nagyon szép lett az eredmény, szépen befogta a bőrömet, nem túl erősen, de azért láthatóan, a szőrszálak meg szinte feketék lettek, semmi vöröses árnyalat nincs bennük. Majd updaetelek, hogy meddig bírta a dolog, de egyelőre nagyon elégedett vagyok, főleg hogy oxival, mindennel együtt 1600 ft volt fodrászkellékesnél.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 20.

Arianne

2019. március 24.

Nekem sajnos semmit sem ért. 3.1-es árnyalatot vettem meg 3%-os oxival. Világosítani szerettem volna a sötétbarna szemöldökömön, de nem jött össze. Muszáj lesz valami más módszerhez folyamodnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 24.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Laureth Sulfate
Tisztítószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate
Színezékek: Ultramarines, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.