Egyéb

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   120 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Natalka, Módosítva: 2015. február 5.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

1% szelénszulfid.

A készítmény hatóanyag tartalmánál fogva gátolja a korpásodást és a túlzott faggyúmirigy működést.

Celia

2017. november 26.

A korpásodásra hajlamos, érzékeny, és gyakran viszkető fejbőrömre (amit ráadásul az utóbbi időben hajfestéssel is "sokkolok") nagyon jól bevált, és habár a kis kiszereléséhez képest meglehetősen borsos az ára, mégis azt kell mondanom, megéri, egyrészt a hatékonysága miatt, másrészt azért, mert elég koncentrált, tehát egyszerre nem kell belőle sokat használni. Az, hogy kicsit fakította a hajam, még tetszett is, még közelebb vitt ahhoz a világosvörös árnyalathoz, amit a festéssel is el akartam érni! :D Igaz, hogy a szaga picit érdekes (bár rossznak én nem mondanám), és enyhén szólva nehezíti az amúgy könnyen kezelhető hajam kezelhetőségét, de mivel mindig használok utána balzsamot (amióta festem a hajam, ez elkerülhetetlen), amitől puha és illatos is lesz, ezek nem okoznak akkora problémát. Lényeg a lényeg: amire ki lett találva, arra nagyon jó (jobbat eddig nem is találtam), a hiányosságai pedig kompenzálhatók a fent is említett balzsamhasználattal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 26.

DeeDee

2017. október 24.

Időnként előjön a korpán. Nem ölt olyan nagy mértékeket, de elmulasztani eddig csak ez a sampon tudta. Ilyen szempontból rendben van, végigcsinálom a kúrát és nekem rendbe teszi a fejbőröm.
Viszont rossz vele hajat mosni. Nekem alig akar habozni, sokat kell használnom. A szagát nagyon nem szeretem, és még hajmosás után másnap is bűzölög tőle a fejem. A kúra vége felé már megmosom másik samponnal is a hajam 3. mosásra, hogy ne legyen annyira átható ennek a szaga, de még így is érezni szoktam, hiába öblítem perceken át. Plusz a hajam nagyon sprőddé teszi, kiszárítja. Nem kombináltam balzsammal, lehet legközelebb megpróbálom úgy.
Hatékonyság szempontjából szuper, nekem csak azért 4 csillag, mert gyomorforgató a szaga, és rossz használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 24.

Enyke4

2017. szeptember 26.

Baràtom nagyon sokat használta amikor viszketett a fejbőre ès korpàs volt. Mindig van otthon, hàtha szüksèg lesz rà. 5 csillagos

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

kigyogirl

2017. szeptember 13.

Nekem is csak ez és a Selsun Blue használ az iszonyatos korpámra. Az igaz hogy drága, de legalább nem viszket tőle úgy a fejem, mint a többi, átlagos sampontól. A tartósságával sincs bajom, nagyon jól habzik és 2-3 hónapig biztos kitart egy kis flakon sampon (pedig hátközépig érő hajam van). A legjobb samponok egyike!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 13.

hesychia

2017. március 3.

Fantasztikus, nekem a szó legszorosabb értelmében csodatermék, nem gondoltam, hogy egyszer így érzek majd egy sampon iránt... :-))
Születésem óta nem múló korpával küzdök, semmi nem használt ellene, amikor hajat mostam még meg se száradt de már láttam, hogy gusztustalan... Ha azt akartam, hogy legyen egy jó napom, akkor durva bőrradírral le kellett smirgliznem a fejbőröm, utána kénes samponokkal locsolni, és akkor esetleg egy-két nap oké volt, de amúgy katasztrófa.
Ezt már hónapok óta használom, anyukám fedezte fel nekem a ti véleményeitek alapján és örök hála, mert gyakorlatilag megszűnt a problémám. Ennyi. Egyszerűen el se hiszem!

Szóval fura is, amiket itt többen tapasztalnak... Nekem egész kevés is elég belőle és nagyon sokáig kitart, még mindig az első tubust nyúzom heti egy-két hajmosással, rendszeresen, nem kúraszerűen. Másik sampont is használok mellé, egy akármilyet ami kéznél van: azzal kezdésképp átmosom az egész sörényemet, teljes hajhosszt, kiöblítem, és utána megyek neki konkrétan a fejbőrömnek ezzel a samponnal. Azt tapasztalom, hogy így szuperül habzik (egyébként másodszorra minden sampon) és csak kevés kell belőle, valamint bőven elég a fejbőrre koncentrálni, kár is lenne hajvégre pazarolni. Utána könnyű, nem kimosós balzsamokat használok a hajamra (extra vékonyszálú & nem dús, de küzdünk) - ezzel a kombóval abszolút nem vettem észre, hogy szárítana vagy gyorsan elfogyna. Mivel hormonoktól, ciklustól, bolygóállástól, csillagok akaratától függően néha rosszabb a korpásodás, azt észre szoktam venni most is, de össze se lehet hasonlítani az előző 20+ évvel. Ha durvább a helyzet, akkor fent hagyom egy 10-20 percig és utána mosom le.

Mindent összevetve rémálmaimban forduljon csak elő, hogy nincs itthon ilyen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 3.

Mindent összevetve rémálmaimban forduljon csak elő, hogy nincs itthon ilyen.

Aquila

2017. január 25.

Nagyon szeretem, kb egy éve csak ezt használom. Nagyon makacs korpám van, tudjátok az a tényleg undi, nagy darabokban lejövőfejbőrös, ami még pokolian viszket is. Azt ugye nem is kell mondanom, hogy a sima drogériás korpásodás elleni samponokat már oda vissza végigjártam, de egyik sem használt, tartósan semmiképpen nem. Aztán jöttek az ismert klasszikusok mint a Nizoral meg a gyógyszertári kénessampon, na ez előbbi semmit nem ért, az utóbbi szó-szó mert ritkábban ugyan de ezzel is előjött. Aztán a bőrdoki javasolta, hogy a Nizoralt, a kénes sampont meg a Selsun blue nevű sampon triumvirátusát fogjam vetésforgóba és akkor majd jó lesz, na most ebből a Selsun blue-ból 2 dobozzal sikerült vennem, amikor a harmadikért mentem közölte a gyógyszerész hogy hát sajnos nincs, de van ez a Sellon, aminek ugyan az a hatóanyaga. Na és azóta elválaszthatatlanok vagyunk, nincs vetésforgó, csak ő. A korpát tökéletesen eltüntetni, nem viszket a fejem. Viszont ez is nagyon szárítja a hajat, ezért rengeteg balzsamot használok mellé, sőt van amikor a hajvégeket nem is ezzel mosom, csak a fejem búbját, mert tényleg szárít, de nagyon. A habzása nos igen nem a legjobb. Árban én azt mondom annyi mint a többi ilyen termék, drága.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 25.

Rmalna

2017. január 23.

Korpasodas ellen a legjobb termek! Sajnos draga :( de balzsammal egyutt használva csodas a hajam utana. Nem is használok mast :))

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 23.

netka

2016. november 25.

Mindent próbáltam a korpa ellen...de csak ez segített a helyzeten...azonban drága, a kiszereléshez képest...a hátközépig érő hajamra kb. 5-6 alkalomra elég

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 25.

Mundow

2016. november 7.

Többször is próbálkoztam vele, de sajnos nekem nem vált be, mert a korpásodás továbbra is megmaradt. Viszketett a fejbőröm is tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 7.

v.szilvia789

2016. október 29.

Selsun Blue olcsóbb alternatívájaként próbáltam ki, a hatóanyag ugyan az alapon. A viszketést hamar elmulasztotta, a zsírosodást kevésbé. A hatása egyértelműen gyengébb, folyamatosan kell használni, mert hamar visszatérnek a problémák nélküle. A jellegzetes szelén miatti szaga ennek is megvan, de gyengébb és így is érezhető még balzsam után is. A hajat szárítja, így mindenképp kell mellé valamilyen plusz ápolás még rövid haj esetében is. A fenti 1500 Ft-os ár már nem stimmel, 1800 Ft körül lehet kapni. Összességben nem rossz termék, de gyengébb mint vártam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 29.

Hidratálók: Propylene Glycol

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő és hajkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő lassítja a bőrsejtek elhalásának a sebességét, ezáltal gátolja az elhalt hámsejtek gyors felhalmozódását, vagyis a korpásodást. Az EWG szerint az összetevő toxikus hatással lehet a szervrendszerre, ezért a használata korlátozásokhoz kötött. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.