Egyéb

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   120 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Natalka, Módosítva: 2015. február 5.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

1% szelénszulfid.

A készítmény hatóanyag tartalmánál fogva gátolja a korpásodást és a túlzott faggyúmirigy működést.

Solya92

2015. október 24.

Egy alkalom, és letakarítja a fejbőrt. Én és a párom is előszeretettel használjuk. Bár én hígítva használom, mert elég büdi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 24.

sada

2015. október 19.

Nálunk a lányomnál csak ez a sampon hatásos a korpára, de tényleg, semmi más. Nálunk igazi csodaszer, egy darab korpa nem marad a fején, ha ezt használja (3. mosásra). Egyébként mi trükkösen mossuk a haját, ill. mossa, ui. ezt csak a fejbőrre használja (mivel derékig érő haja van), a haj hosszára jó más is. Így nem fogy el olyan hamar.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 19.

Alice83

2015. október 9.

Hatékonyan csökkenti a nyári izzadság okozta korpásodásomat..igaz nekem csak a homlokomnál korpásodik olyankor..olcsóbb mint a selsun blue, ami szintén 1% szelénszulfidot tartalmaz..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 9.

mollita

2015. április 20.

Nekem bevált, de én is "kúra szerűen" használom, tehát nem állandóan. Részben az ára miatt, részben mert nem habzik eléggé, hosszú hajra sokat kell használni belőle. De hatásosnak hatásos néhány (2-3) használat után: megnyugtatja a fejbőrt, elmulasztja a fejbőr hámlását, korpát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 20.

Andrea Kis

2014. szeptember 17.

Nekem csak ez a sampon vált be. Mindent kipróbáltam, de csak ez segített. Teljesen elmúlt tőle a korpa. Hetente egyszer használom, akkor is ha nem vagyok korpás nehogy visszatérjen. Szerintem a legjobb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 17.

LaMaggie

2014. január 26.

Nem akarom elszólni magamat, kétszer használtam eddig, de úgy tűnik, hogy beválik nekem! :) Egy sampontól lett korpás a hajam, semmi nem használt amit eddig próbáltam. Viszketett a fejem, látható volt a korpa. Most viszont elmúlt a viszketés, a korpa! Kicsit fura illata lesz a hajamnak tőle, de valamit valamiért. Megelőlegezek neki 4 csillagot!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 26.

smilery.adri

2013. április 16.

Több hónapig használtam, de a megmaradt (és a szekrény mélyére száműzött) két flakont biztosan kidobom. Borzasztó az összetétele, és nekem nem elmulasztotta, hanem letapasztotta a korpát... vagyis csak úgy tűnt, mintha jó lenne. Valamint viszketett is tőle a fejem, ami az összetételét nézve nem meglepő, habár amikor használtam, még nem foglalkoztam ilyesmivel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 16.

Hangyalka

2013. április 9.

Szerintem korpára ez a legjobb ( még makacs korpára is ! ) Én már csomó embert rászoktattam :-) ...de szerintem több dolgot is érdemes betartani : Nem szabad folyamatosan és állandóan használni, mert hozzászokik a fejbőr, inkább kúra szerűen.A habot ami képződik érdemes kis ideig fent hagyni és hatni hagyni, legyen ideje végezni a dolgát. Hosszú hajnál érdemes ezt csak a tőre használni és a haj hosszát nem ennyire speciális samponnal mosni.....és hát igen, a festett hajat ( mint minden komolyabb korpásodás elleni sampon ) fakítja....De nekem így is örök kedvenc,mindig van otthon, és ha valami miatt előjön a korpa ( fejbőr megfázás, idegeskedés, vizsgaszezon fejbőrvakarászás :-) ) , hopp előkapom, 1-2 használat és újra visszateszem a fürdőszobai polcon a hátsó sorba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 9.

tkaukal

2013. április 9.

Háát barátnőmnek elmulasztotta a korpát, és reménykedtem, hogy nekem is ez lesz a csodaszerem.. De nem. Már a flakon végén járok, vártam a csodát, hátha több idő kell neki, de már nem hiszem..
Az eddigi legjobb sampon amit használtam korpa ellen, picit szárít, és hamarabb zsírosítja a hajam, de három napig vállalható, illetve még utána is vállalható lenne, ha harmadik nap már nem kezdene zavaróan viszketni a fejem..
Szóval keresek tovább, talán veszek egy nizoralt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 9.

Szóval keresek tovább, talán veszek egy nizoralt.

Natalka

2013. február 25.

Úgy kezdődött a kapcsolatom ezzel a samponnal, h egy munkatársam ajánlotta. Két éve nagyon megijedtem, hogy mennyire hullik a hajam, és elmentem egy ingyenes fejbőrvizsgálatra. Ott egy mikrokamerával megnéztük a fejbőrömet, és kiderült, h rárakódott vmi fehér izé (zsíros korpa) :/ Emiatt hiába szedtem bármilyen vitamint, ez a réteg nem engedte kibújni az új hajszálakat (és "elhalasztotta" az épeket is, ezért hullott), tehát először ezt kellett "levakarni" vhogy a fejemről, hogy oxigénhez jussanak a hajhagymák. Természetesen ott ajánlottak erre több készítményt is, de horrorisztikus árban volt, ezért gondoltam előbb keresek én vmi megoldást, hátha van más. És akkor ajánlották nekem ezt a sampont.
Azóta használom heti egyszer a szintentartáshoz, pedig rájöttem, h minden ősszel hullik a hajam, akármit is csinálok (igaz, nem olyan durván, mint két éve). Többször újravettem, de most, hogy látom, h nem túl biztatóak az összetevők, lehet inkább keresek mást. De azért bevált!
A vizsgálaton a hölgy figyelmeztetett, h amikor jön le a fejbőrömről a korpa, akkor az végigmegy az egész hajhosszon, tehát nem korpás a hajam, csak így szabadul meg a fejbőr ettől, ezt ki kell várni, nem tart sokáig. Tényleg nem volt vész, és sokan azt hiszik, mikor használnak egy korpás hajra való terméket, h nem jó, mert még mindig olyan a haj, pedig épphogy úgy tisztul! Ez ne bátortalanítson el senkit :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 25.

Hidratálók: Propylene Glycol

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő és hajkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő lassítja a bőrsejtek elhalásának a sebességét, ezáltal gátolja az elhalt hámsejtek gyors felhalmozódását, vagyis a korpásodást. Az EWG szerint az összetevő toxikus hatással lehet a szervrendszerre, ezért a használata korlátozásokhoz kötött. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.