Egyéb

Ár:   750 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: katacita, Módosítva: 2015. február 9.

Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco
Kategória:   Egyéb

katacita

2013. november 26.

A dm-ben vettem kb 1200-1500 Ft-ért, 500 g. Az nincs ráírva, hogy szűz-e, de az egyetlen összetevője a kókuszolaj, úgyhogy bátran tettem bele a kosaramba.
Más kókuszolajjal még nem volt dolgom, szóval nem tudom, milyennek kéne lennie, de ez totálisan szagtalan. Pedig már úgy vártam, hogy körüllengjen a kókuszillat, sajna ez elmaradt.
Hatását tekintve viszont elégedett vagyok egyelőre: a hajvégekre csak egy kicsit raktam, elég nehezen szívja be, úgyhogy inkább pakolással próbálkoztam utána: egyelőre szebbek lettek kicsit a totál tönkrement hajvégeim, csak arra mondjuk figyelni kell, hogy jól kiöblítsem samponnal, mert a végekben kicsit benne maradt. A hajtövemből kijött simán (gondolom mert oda rakom a sampon nagy részét).
Mosás után puha és kezelhető lett a hajam, kb olyan, mint a keratinos kezelés után. Csodálatos. Remélem, hosszú távon helyrerakja a hajamat, majd még jövök update-tel.
Testápolónak is tök jó egyébként.

Update: a hidegben / fűtési szezonban a fejbőröm is kiszárad és szét tudnám vakarni, a kókuszolaj ennek a kezelésére is nagyon jó, jól bele kell masszírozni a fejbőrbe hajmosás előtt, rajta hagyni fél-egy órát, és lemosni. Nekem erre tökéletesen bevált.
Este, sokszor arckrém helyett használom, még zsíros bőrre is jó, nem zsírosít jobban, csak meg kell várni, míg beszívódik. Sminkeltávolításra is jó, ha valaki szereti az olajos sminklemosókat. És a legjobb testápoló, de tényleg.
Nekem az arcomon a ráncokat is jobban feltölti, mint pl a gránátalmaolaj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 26.

Testápolónak is tök jó egyébként.

Nekem az arcomon a ráncokat is jobban feltölti, mint pl a gránátalmaolaj.

DZsuzsi

2013. november 26.

1. a hajam miatt vettem meg - nem éreztem tőle jobbnak a hajam
2. a bőröm miatt - én szárazabbnak érezte tőle és nehezen szívódik
3. Főzéshez jó, maradok ennél a felhasználásnál. Ha újra venném, csak főzéshez használnám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 26.

1. a hajam miatt vettem meg - nem éreztem tőle jobbnak a hajam
2. a bőröm miatt - én szárazabbnak érezte tőle és nehezen szívódik

böbi.

2013. november 19.

Egyszer használtam még eddig balzsamnak és testradirnak . A hajam még sosem volt ilyen puha <3 isteni:-) később még updatelek :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. november 19.

jadelina17

2013. november 9.

Nekem nincs vele semmi bajom. Előtte én is Barco-t használtam de nem veszek észre különbséget. Főzésre, testápolásra, hajra, arcra, mindenre használom. IMÁDOM!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. november 9.

Berniii

2013. október 31.

Tegnap próbáltam ki először. Ricinus olajjal keverve használtam és úgy kentem fel, a már egyszer megmosott, törölköző száraz hajamra (azt mondják, hogy nedves hajon jobban hat a ricinus olaj, eddig 2-3x használtam nedves hajon, és úgy látom, hogy valóban jobban hat, mintha száraz hajra kenném fel :) ) és rajta hagytam kb. 20-30 percig. Nekem bejött a kókuszolaj, nagyon száraz hajam lett és keresem a megfelelő termékeket, hogy végre megint fényes, puha hajjal rendelkezzem (egyébként festett szőke hajam van, ráadásul még egyenesítem is..) Mondjuk így is elég bonyolult 1 hajprocedúrám van (hajmosás - ricinus olajos kókuszolajos pakolás - kétszer hajmosás rozmaring olajjal kiegészítve - hajmaszk - hajbalzsam - gliss kur spray - hajegyenesítő spray vagy hajegyenesítő krém - hajvégápoló - hajsimító folyadék). Eddig is kb. ez volt a hajápolásom menete, de mindig száraz hajat kaptam a termékek használatának ellenére is, viszont most, hogy kiegészítettem az egészet kókuszolajjal merőben más a hajam. :) Határozottan jó, persze majd látom az idő előrehaladtával hogyan változik a hajam több használat után. Eddig 5* :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 31.

Lills

2013. szeptember 1.

Nekem annyira nem jött be, pedig nagyon bíztam benne.
Nagyon örültem, amikor felfedeztem, hogy DM-ben is kapni, viszont sajnos ez nem az a minőség, amit a bioboltokban lehet venni - többször ennyiért. Nem mintha sokszor használtam volna ilyesmit, mert annyira nem érdekel a bio bőr és hajápolás (csak hát a kíváncsiság...) de hallottam már a minőségi, finomítatlan verzió hatásáról, és én ettől nem voltam annyira elájulva, sőt...
Lehet, hogy velem van a baj, de a bőröm egyáltalán nem szívja be, pedig nem kentem belőle sokat, és más olajokat 1-2 perc alatt simán beszív, ha szükségesnek ítélem használni.
Főleg a hajamra vettem egyébként, alapvetően normál hajam van, hajvégeim szárazak egy kicsit, de nem vészes. Próbáltam a kókuszolajat hajvégápolónak (ugyanúgy ahogy eddig pl. olívaolajat használtam) és egyszerűen nem szívta be azt a néhány cseppet sem, csak zsírosnak tűnt tőle. Hajpakolásnak nem rossz, de sok olajat próbáltam már és a legtöbb jobban tetszett. És nehéz kimosni.
Viszont főzni jó vele, nagyon ritkán csinálok olyan ételt, amihez feltétlen szükséges valamennyi olaj, de ahhoz eddig jó volt.
A csomagolása nem túl minőségi, nem lehet rendesen visszazárni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. szeptember 1.

Nekem annyira nem jött be, pedig nagyon bíztam benne.
A csomagolása nem túl minőségi, nem lehet rendesen visszazárni.

Heli

2013. augusztus 16.

Én is a hajamra vettem meg, sajnos eddig úgy tűnik, hogy feleslegesen. Másfél órás pakolásként használtam, a színezőt egy az egyben leszedte, a hajam nagyon durván hullani kezdett. A hullás a ricinusolajtól is megvolt, de ennyire súlyos nem volt a helyzet. Picit könnyebb volt fésülködni, de se fényesebb, se puhább nem lett tőle a hajam. Kár érte :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 16.

Montelino

2013. július 22.

Tényleg nincs illata, tehát finomított olaj. Sejtettem, mert nincs ráírva a csomagolásra, hogy milyen olaj pontosan. A csomagolása elég igénytelen, az oldaláról lejött a papír már a felbontáskor. Nyáron természetesen teljesen folyékony ebben a melegben. Felbontás után vigyázni kell, hogy alaposan visszanyomja az ember a műanyag fedelét, különben kifolyik. DM kínálatában találtam meg (haza is jött velem), aztán másnap láttam a Rossmannban is ahol egy százassal olcsóbb.
2x kentem fel a hajamra. Egyszer önmagában a hajtövemtől a végéig és rajta volt kb. 10 órát, tegnap pedig kevertem az Alverde hajpakolásomba (a hajam alsó 2/3-adára kentem fel, mert nem fejbőrpakolás), rajta volt 3 órát. Egyik alkalommal sem tapasztaltam semmilyen változást a hajamon, hajvágás előtt volt az első használat, azután 3 nappal a második. Nincs tönkre vágva a hajam és nem is festem, de nem lett fényesebb vagy könnyebben kifésülhető.
Szerintem legközelebb veszek finomítatlan olajat, az sem drágább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. július 22.

Szerintem legközelebb veszek finomítatlan olajat, az sem drágább.

ritariot

2013. július 22.

Nincs illata, tehát gondolom nem szűz és nem is olyan hatásos mint a szűz olaj. De ez az első alkalom, hogy vettem, legközelebb körültekintőbb leszek. Viszont jó pakolás ez is. Legalább egy órát fenn szoktam hagyni és fényes, puha lesz tőle a hajam. Valamint a töredezett végek sem olyan csúnyák, szálkásak. Engem meggyőzött 3 hét után, remélem hosszútávon még jobb lesz:) (sütni - főzni is szoktunk vele, arra is kiváló és egészségesebb megoldás!)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 22.

katuska8

2013. július 17.

Pénteken vettem 1149 Ft-ért én is a Dm-ben. Minden hajmosás előtt használom, mint hajpakolást és minden nap 1-2-szer, mint hajvégápolót. Első hasznlatra, még nem győzött meg teljesen, volt még valami hiányérzetem. Azután a hajmosás után lett vágva a hajamból egy pici, és azóta minden nap egyre szebb és szebb a hajam az olajtól. Tegnap kivételesen nem használtam, mint hajpakolást, viszont a puhaság és a fényesség még így is megmaradt. Én igazából nem is bánom, hogy nincs illata, mert nem annyira szimpatizálok a kókusszal. Rengeteg ideig elég lesz, szóval abszolút megéri az árát ilyen tekintetben is, és a hatását nézve is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 17.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil