Egyéb

Ár:   750 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: katacita, Módosítva: 2015. február 9.

Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco
Kategória:   Egyéb

Luna1024

2018. március 24.

Már előre bajban vagyok a pontozással, ugyanis muszáj leszögeznem, hogy bár a kókuszolajnak megszámlálhatatlanul sok felhasználási módja van, én eddig csak hajpakolásként próbáltam, illetve a bőrömre, ezért nyilván ezekről tudok nyilatkozni, ezeket tudom csak pontozni... Szóval nézzétek el nekem, hogy a többit nem veszem most bele, hiszen főzésben, fogfehérítésben, stb. való hatásáról nincs tapasztalatom... :/
Rövid előtörténet: életem első kókuszolaja Zafír márkájú volt, amit imádtam, hajpakolásként alkalmaztam, és sose volt még annyira fényes, gyönyörű, egészséges és SELYMES a hajam, mint amikor azt használtam!!!! Szinte siklottak a tincsek az ujjaim között, annak előtte el se tudtam volna képzelni, hogy az én hajam ennyire pihe-puha és selymes lehet, mintha egy éjszaka alatt kicserélték volna...
De mivel a Zafírt nehezen találom mostanában, plusz kicsi a flakon, az ára meg magas, ezért gondoltam teszek egy próbát ezzel a jóval olcsóbb drogériás változattal, hátha ugyanolyan hatékony lesz, mint amaz... Nos, sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de a közelében nincs annak a hatásnak, amit a Zafírral értem el! Azt elfelejtettem említeni, hogy a Zafír finomítatlan kókuszolaj, a Variocom pedig finomított, tehát nemcsak az illatukban különböznek (a finomítatlan kókuszolajoknak nagyon fini kókuszos illata van, a finomítottnak - pl. a Variocomnak - pedig semmilyen), hanem abban is, hogy mennyi tápanyag van bennük, amit a haj hasznosítani tud. Törölközőszáraz hajra kentem, mint mindig, ugyanis száraz hajon - tapasztalataim szerint - a kókuszolaj nem használ. Egy órát hagytam rajta, majd indultam a fürdőbe samponozni. Kimosni a hajból rohadt nehéz, mint számomra kb. minden olajos pakolást, alsó hangon háromszor kell samponozzak, de néha belefér egy negyedik is... Szóval samponozás, balzsam, hajvégápoló, szárítás... Az eredmény? Semmi! Szó szerint semmit nem csinált a hajammal, se plusz fényességet, se hidratálást, se selymességet nem adott, kb. olyan volt, mintha nem kentem volna semmit a hajamra... Az egyetlen, amit csinált, hogy lelapította azt: a második nap végére már ráfért egy alapos mosás, ami eléggé bosszantott, mert ennél azért tovább szokta bírni a hajam...
Tettem még egy próbát vele hajpakolásként, de miután ugyanezt tapasztaltam, letettem a dologról, és úgy voltam vele, majd elhasználom testápolónak, arckrémbe keverve vagy ajakápolónak... Sajnos erre a célra sem vált be, ugyanis akárhogy próbálom, mindig hagy maga után egyfajta fura, olajos, zavaró filmréteget, ami még reggel is a bőrömön van, egyáltalán nem szívódik be! Semmit nem csinál, csak tovább zsírosítja a bőrömet, ráadásul a közhiedelemmel ellentétben nem is jó kombinált/zsíros bőrre, mert komedóképző. A száraz részeket kicsit puhítja, vészhelyzet esetén oda okés, az ajkakra is viszonylag jó, de nagyon idegesítő kivárni azt a fél napot, amíg beszívja magát a bőrbe, biztos vagyok benne, hogy vannak olyan termékek, amelyek ugyanezt tudják jóval kevesebb macerával is...

Egyelőre ennyi a tapasztalatom róla, majd ha kipróbáltam egyéb felhasználási módjait is, ígérem visszajövök referálni, de egyelőre csak arról tudok beszámolni, amit tapasztaltam, és azok közül EZ A MÁRKA nekem sajnos semmire nem vált be... :( Könnyen hozzáférhető, jó az ára és hatalmas a kiszerelése, de ennyi. Egy konklúzióm volna így a végére: nem értek egyet azzal, hogy a finomítatlan és a finomított kókuszolaj ugyanolyan hatásos lenne a szépségápolásban. :/ Szerettem volna ezt hinni én is, de szerintem jelen esetben sokkal érdemesebb kicsivel több pénzt rákölteni, és finomítatlan kókuszolajat venni, egészen más az élmény és a hatás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 24.

Moony

2018. február 23.

Főzésre még nem használtam, ellenben hajpakolásnak annál inkább. Használom magában is, és keverni is szoktam hozzá különböző olajokat. Nyáron nem megyek úgy strandra, hogy előtte ne kentem volna be vele hajam alsó kétharmadát, így nem bántja se a napfény, se az iszapos vagy klóros víz. Emellett gyantázás után használom, a bőrön maradt gyantamaradványok eltávolítására.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 23.

Eszty95

2018. február 15.

Évek óta hajmosás előtt egy órával bekenem vele a hajam. Derékig érő dús hajam kicsit sem töredezik, amit részben szerintem ennek köszönhetek. :) Pedig vasalom, szárítom, szőkítem! Kipróbáltam az extra szűz kókuszolajat is, de a hatása ugyanaz, csak az illata jobb, ezért nem is szükséges.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Mariann1807

2017. december 29.

Imádom. Mostanában próbálok odafigyelni, hogy természetes összetevőket használjak a bőrömre és hajamra , és ez rendkívül bevált. Hajpakolásként szoktam használni , felkenem aztán betekerem pár órára vagy akár egész éjszakára is. Puha , selymes lesz tőle a hajam. A bőrre pedig testápolóként, sőt még borotválkozás utáni krémnek is bevált. Nem pattog ki , nem piros. Az ára is baráti, mert sokáig elég.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 29.

SzL

2017. december 28.

Magáról a kókusz olajakról mondom el a véleményem. Főzésre is szuperek, de én elsősorban a hajamra szoktam használni. Jó kis ricinus-kókuszolajos pakolást szoktam készíteni azzal burkolom be a fejem 1-2 órán át. Picit nehéz kimosni de teljesen megéri. Puhepuha haj, nekem picit egészségesebb is.
Nagy ritkán volt, hogy hosszú éjszaka után kezembe picit felmelegítve ezzel mostam le a sminkem 1 perc alatt. persze utána áttöröltem mindig valami másik termékkel is, hogy a felesleges olajat leszedjem. Számomra szuper kis termék, nekem megéri használnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 28.

cattitude

2017. december 6.

csak hajra használom, hajmosás előtt pár órával szoktam bekenni a hajam vele. arcra nem kenem, mert a kókuszolaj szörnyen komedogén, plusz nekem kiszárítja a bőröm. régebben azért kipróbáltam sminklemosásra is, de a direkt erre a célre készült sminklemosó olajok sokkal jobban beváltak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 6.

Laura99

2017. november 29.

a háztartásban két okból található meg.
anyukám ezzel süt, én pedig a fodrászom ajánlására kezdtem el használni.
egy alkalommal kérdezte, milyen hajápolókat használok, én pedig felsoroltam 4-5 kozmetikumot. mondta, hogy mindenképp próbáljam ki helyettük, a kókuszolajat/kókuszzsírt.
utánaolvastam. meggyőzött. azóta használom hajmosás előtt. felkenem nagy mennyiségben a hajamra, rajtahagyom fél-háromnegyed órát, majd megmosom a hajam. eddig nagyon száraz volt, de néhány használat után látszott az eredmény. mindenkinek ajánlom!! éljenek a natúrkozmetikumok :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 29.

a háztartásban két okból található meg.
anyukám ezzel süt, én pedig a fodrászom ajánlására kezdtem el használni.

kristinakroes

2017. november 26.

Csak ezzel sütök.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 26.

Csak ezzel sütök.

Beya93

2017. szeptember 19.

Én se konkrétan erről, hanem úgy általánosságban a kókusz zsírról írok. Nekem igazi csodaszer! Egy időben rendszeresen használtam, és teljesen rendbe tette a hajam. Iszonyat száraz, gubancos, töredezett hajam volt, de amikor ezt használtam még balzsamot se kellett használnom!!! Gyönyörű fényes és puha lett a hajam, a tövénél zsírosodást is megszüntette, és brutális módon nőtt a hajam. Én hülye abba hagytam mert macerás volt kicsit, mivel folyik csöpög ezért zacskó+törcsi ugye...és gondoltam most már olyan jó a hajam hogy "nem kell" de hiba volt. Most ismét visszatértem hozzá, mert minden macerát megér, próbálkoztam sok más dologgal de a közelébe se érnek. Ha lehetne 15*-ot adnék. Van olcsóbb is meg drágább is, de szerintem mindegyik kb. ugyanolyan, nagyon sokáig elég, pedig én tocsogósra szoktam kenni a fejem/hajam. Nem keverem semmivel, natúran használom. Csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

Horsenic

2017. szeptember 6.

Nem ilyen kókuszolajom van, de talán mind ugyanaz. Szerintem minden embernek aki száraz, fakó, töredezett hajjal küzd, óriási segítség! Tényleg csodát művelt a természetes szőke, sokáig elhanyagolt hajammal. Vágatnom sajnos kellett belőle, de miután a legrosszabb részektől megszabadultam, elkezdtem használni és tökéletes. Puha, fényes, szinte nincs töredezve. 3 hetente használom. Én használtam arcomra is, álatlános hidratáltságot kaptam végeredményként. Amire még nagyon jó, szemkörnyékápoló! Szempilláimat is jócskán bekenem, sokkal szebbek. Megérdemli az 5 csillagot

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 6.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil