Egyéb

Ár:   2400 Ft   Kategória:   Szépítő eszközök

A krémet feltöltötte: bendee91, Módosítva: 2017. május 24.

Kategória:   Szépítő eszközök

A vaddisznósörte hajkefe többféle módon járulnak hozzá a haj ápolásához.

• Először is, tisztán tartják azt. Ha mikroszkóp alatt megvizsgáljuk őket, akkor azt látjuk, hogy a vaddisznó sörte felülete olyan mint a halpikkelyeké. Így összegyűjtik a koszt, a szennyeződéseket és a felesleges zsírt.
  • Másodsorban a vaddisznó sörte stimulálja a fejbőrt és az ott található vörösvérsejteket – ez természetes úton serkenti a hajnövekedést.
  • Harmadsorban a sörtével történő fésülködés serkenti a fejbőrben keletkező természetes olajok (faggyú) kibocsátását, és ezeket egyenletesen eloszlatja a hajon. Ezáltal a haj fantasztikusan élettelivé és ragyogóvá válik, sőt ily módon a hajvégek töredezését is megelőzhetjük.

Eduska

2013. január 31.

Nekem Dm-es van és nagyon jó. Hajhúzás nélkül ki tudom fésülni a hajam egy pillanat alatt, nem akad el a kócokban, hanem egyből bontja őket, ha találkozik velük. A fejbőrömet én csak a hajnövés szélein érem el vele, de ott kicsit többet időzök vele, mert olvastam, hogy jót tesz a vérkeringésnek, ha ezzel masszírozzuk a fejbőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 31.

bokihugi

2013. január 28.

Ezt a leírást találtam a használatára:
A haj helyes ápolásának legfontosabb lépése a mindennapos masszírozás természetes, minőségi vaddisznó sörte hajkefe használatával A masszírozással vérbőséget hozunk létre a hajhagymáknál, ideális oxigén és tápanyag ellátást biztosítunk. A fejbőr kefélésével a hajszálmerevítő izmot eddzük, így a dúsabb hatású frizurát kapunk - a haj nem lapul a fejre. A hajkefe eltávolítja a szennyeződéseket és a kiválasztott anyagcsere végtermékeket a fejbőrről. Eredményesen használható korpás haj esetén, de a túlzott faggyúműködés ellen is hatékony. A vaddisznósörte hajkefe a fejbőrön és a hajtöveken levő felesleges faggyút felveszi és eloszlatja a fésülködés során a hajszálakon. A haj legfontosabb kondicionálója a fejbőr termelte természetes olaj. Nem utolsósorban, a fejbőr stimulálása oldja a feszültséget, stresszt.

Reggelente és esténként keféljük alaposan át a hajunkat. Először előre hajtott fejjel, a tarkótól a homlokig, lassú mozdulatokkal pár per erejéig. Majd felemelve a fejet, a homloktól a tarkó irányába nagyjából egy percig. Nagyon fontos a rendszeresség, ha eredményt szeretnénk elérni – nagyanyáink 100 húzást javasoltak naponta.
Még egy lényeges megjegyzés: csak szárazon keféljük át a hajunkat. A nedves haj rendkívül sérülékeny. Ha hosszabb, négytömegű hajunk van, a kefélés előtt érdemes kifésülni (például egy széles lapkefével).

Jelenleg rövid a hajam (még). Viszont nagyon dús és épp hogy érzem a fejbőrömön a kefét. :) Nem nagyon számoltam hányszor megyek át a fejemen és az időt se nézem, de tuti nem volt 100 húzás, és 1 perc se. :P Nekem már az is nagy teljesítmény, hogy egyáltalán fésülködök.
Megjegyezném, hogy nem minden igaz a fent leírtakban, igenis lelapul tőle a hajam, pedig ezt semmi mással nem tudtam elérni csak wax és zselé segítségével. Már ezért megérte megvenni. (nekem valami francia márkája van) :)
Ajánlom mindenkinek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 28.

Ezt a leírást találtam a használatára:

Ajánlom mindenkinek.

Dana1983

2013. január 27.

Tetszik ez a kefe, bár sokkal tovább tart vele a fésülködés, mint másikkal. Remélem megéri és nem törik majd úgy a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 27.

natasa

2012. december 25.

Nekem is van egy vaddisznósörtés hajkefém, nem gumiágyas. Nagyon sokféle sörtekefe van, nem lenne értelme mindet feltöltögetni, ezért írom ide a véleményem róla.
Én egy magyar kefét vettem. Ovális, közepes méretű, fanyelű, nem gumiágyas. Először fura volt, nem is nagyon tudtam használni. Olyan volt, mintha nem fésülne. Lehet azért, mert nekem nem túl hosszú a hajam, a kefe meg ehhez képest nagy. Nem tudom... Aztán valahogy "kezemre állt", és már nagyon szépen tudok vele fésülködni.
Amikor megjött a csomag, egyből kipróbáltam, de akkor nem frissen mosott hajon próbáltam a fésülködést. Nem volt zsíros, csak már kb. 3 napja mosott. Nekem először olyan érzésem volt, hogy bezsírosítja, de azóta nem tapasztalok ilyen hatást.
Hosszabb távon: nagyon jó! A tisztítása egyszerű, kis meleg vízzel, esetleg pici samponos vízzel (nem szilikonos, natur sampon) megoldható. Utána kirázogatom belőle a vizet és megszárítom. Nagyon büdös vizesen, először meg is ijedtem, de amikor megszárad, akkor a szag teljesen eltűnik. Állítólag ez az egyik ismérve az igazi vaddisznósörtének, hogy vizesen büdös.:-)
Szóval nekem bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. december 25.

Szóval nekem bevált.

virike9

2012. december 25.

én pont most karácsonyra kaptam egy hasonló kefét, sajnos van benne műanyag fog, de szerintem már ez is számottevő egy férfitől (apukámtól), hogy meglepett egy vaddisznósörtés kefével : ) Tegnap hajmosás után ki is próbáltam és nagyon tetszik, hajszárítás közben nagyon nem hullik a hajam, de amikor átfésülöm eszméletlen mennyiség szokott a fésűben maradni, de ezzel az új kis kefémmel kb negyedannyi hajam jött ki vagy talán még annyi se, és nagyon szépen és hamar ki tudtam fésülni a vékony szálú, nagyon gubancolódó hajamat : ) mindenféle nyikkanás nélkül siklott a kefe a hajamban és ez annyira jó, hogy el sem, hiszem, hogy tudtam ilyesmi kefe nélkül élni! Este lefekvés előtt még átfésültem a hajam, mert éreztem, hogy azért gubancos lett a nap folyamán, de sima ügy volt, nem húzott nem volt semmi. Nekem rémálom a reggeli fésülködés, mert éjjel vattacukorrá alakul át a hajam.. legtöbbször csak felületesen átfésültem, vagy egy az egybe kihagytam a fésülködést és felkötöttem bubiba a hajam, annyira húzott az előző fésűm és ipari mennyiségű hajat tépett ki, de most ámulat, hogy reggel kb 10 szál maradt a fésűben és csodálatos hajam lett, mindenféle gubanc nélkül! És a port és koszt is remekül kiszedte a hajamból, tisztításnál jó kis porfelhő jött elő a keféből és tök durva belegondolni, hogy ez eddig a hajamon volt :O :D Azt tudom, hogy holnap vagy holnapután már nagyon le fogja lapítani a hajamat, mert nekem nagyon könnyen zsírosodik, de most már nem fog fájni a szívem hajmosásnál, mert nem fog kihullani két maroknyi haj : )

következő alany tutira egy sima vaddisznósörte kefe lesz, vagy ez a fa fog + vaddisznósörte kombó : ) de ezt a mostanit is nagyon szeretem, bár tudom nem a legjobb, de még mindig jobb mint az eddigi hajkeféim : )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 25.

mili

2012. december 10.

Nekem is Ebelines van 2200 ft-ért vettem. Először nagyon furcsa volt, olyan érzés mintha nem is fésülte volna a hajam, de nagyon szépen kifésülte. A közepes van meg belőle, de majd be kell ruházni egy nagyobbra is, mert úgy érzem ez kicsi. 2 hónapja használom, eddig csak pozitív tapasztalatom van vele, és a hajam sem törte el. A régi műanyag kefém le is nyugdíjaztam, ott pihen egy fonott kosárba a többi fésűmmel együtt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. december 10.

bendee91

2012. december 3.

2012. augusztus 05.
Bar nem olyan regota hasznalom, de nagyon meg vagyok vele elegedve.
Olyan selymes a hajam a hasznalata utan. Bar kicsit lenyaltnak erzem..plane, ha mar nem friss, de kicsit megborzolom es mar jo is.
Felszedi a port a hajrol (amikor kefepes utan huzkodom a hajakat olyan por feleseg is jon, ahogy dorzsolom) es a zsirt eloszlatja a havegekig. Hogy mennyire alaposan fesul nem tudom. Sose akad rl a fesu..csak ugy siklik. Utana atmentem egyszer egy hagyomanyossal...es egesz alaposan kifesulte siras nelkul.:))) hehe..
Fontos, hogy olyat valasszunk, amibe nincs muanyag.
En a Mullerbe vettem 3500 penzert. Egyenlore tetszik. Remelem bevalik.:) Nekem nem a kepen lathato van meg amugy.

2012. december 03.
Huh, egy ideig bevallom volt, hogy néha lusta voltam ezzel fésülködni. De rájöttem, hogy eléggé elhanyagoltam a hajamat.:/ Most ha megmosom frissen a hajam és már megszáradt, meg ápoltam olajjal akkor apró tincsenként végig fésülöm, majd az egészet is át, és előrehajolva is. Elég szöszmötölős meló, de közbe néztem a tv-t, és fel se tűnt, hogy mennyit elszórakozok vele.
Viszont, utána az a puha, selymes, baba haj szerű érzés kárpótolja azt az időt, amit a fésülésre fordítottam.:)) <3 Két mosás között nem szoktam ennyire alaposan, csak így gyorsan átfésülöm.
Tisztítását is hamar megoldom. Egy tálba rakok langyos vizet meg sampont, amit összekeverek a kezemmel, majd áztatom benne pár mp-ig, meg kezemmel dörzsölgetem. Utána kirázom és szinte 10 perc és meg is szárad. Amit nem gondoltam volna, hogy ennyire hamar.:) Fésülés után meg egy sima fésűvel átfésülöm, így a haj egy kupacba kijön, a többit pedig kihúzkodok.:)
Nagyon szeretem. Bár költségesebb, mint a többi hajkefe, de szerintem megéri ezt a pénzt, ha azt nézzük, hogy nagyon szép lesz tőle a haj, nem tépi, nem nehéz vele kifésülni a hajat.
Tesóm kislánya is nagyon szerette a hosszú hajára.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 3.

2012. augusztus 05.
Bar nem olyan regota hasznalom, de nagyon meg vagyok vele elegedve.
Fontos, hogy olyat valasszunk, amibe nincs muanyag.

2012. december 03.
Tesóm kislánya is nagyon szerette a hosszú hajára.:)

dorottyaa

2012. november 18.

Nem ilyenem van, Elite-et használok, kerámia és vaddisznósörte. Elég hosszú folyamat alaposan kifésülni vele a hajam, de cserébe nagyon jól kezelhető lesz. Kihozza az apró szöszöket, porszemeket, amire egy hagyományos hajkefe képtelen, hajmosás után se száll össze-vissza a hajam, illetve ha argánolajat teszek a hajvégeimre, azt is nagyon szépen eloszlatja. Ami a legpozitívabb számomra, hogy látványosan kevesebb haj marad a kefében, feltűnően dúsabb, amióta rendszeresen ezt használom. Nálam csillagos 5-ös, szerintem egy ilyen kefe a hajápolás alapja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 18.

Nessy

2012. október 8.

Nekem is az ebelines van meg, de psszt, ez titok!:) Nagyon jó dolog ez a vaddisznósörtés kefe, bár én is csak esti fésülködéshez használom, és ha több időm van. Egy picit sem húzza a hajat, milyen jó is lett volna, ha anyukám egy ilyen kefével fésül gyerekkoromban! Nekem hosszú, teljesen egyenes hajam van, néha nekem is gond hogy szét kell szedegetni tincsekre, de igazából élvezem is, mert ha rászánom az időt, nagyon szép látvány utána a hajam. Picit lelapul, de cserébe nagyon fényes, és különösen selymes hatású lesz. Kicsit feltöltődik a hajam tőle, de ha végig húzom rajta óvatosan a tenyeremet akkor elmúlik. Ha reggel késésben vagyok, egyértelmű hogy a fafogú keféhez nyúlok, de nem bántam meg hogy megvettem, különleges élmény, és nagyon pozitív hatásai vannak, szépen tisztítja tényleg a hajból a kis porszemeket, szöszöcskéket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 8.

azursatellite

2012. október 8.

Nekem ebelines vaddisznósörtés hajkefém van, a legnagyobbat vettem meg belőle. Olyat szerettem volna beszerezni ami biztos, hogy vaddisznó, nos elég nehéz volt, a legtöbbre ugyanis amivel én találkoztam nem írták rá, hogy tutibiztos original vaddisznószőr. Kétségeim voltak, hogy ez tényleg kifésüli a hajat? - nos, kifésüli.., de nekem nagyon sok hajam van, ezért elég macerás, mert rétegenként kell fésülni, mint mikor a fodrász szárítja be a hajat és feltűzi hozzá, ezért indulás előtt nem tudok ezzel fésülködni, akkor a már jól bevált fa fésűmet kell használjam. Amiért mégiscsak jó ez a fésű, hogy szépen összeszedi a szöszt a hajból, ami gyanítom a levegő szálló por tartalmából kerül a hajamra. Hogy mennyire tesz jót a hajamnak azt majd hosszabb távon fogom megtudni. Ha van időm akkor szívesen fésülködöm ezzel annak reményében, hogy jót teszek vele a hajamnak. Tény, hogy jobb lett volna olyan vaddisznós fésűt választani amiben vannak fogak is, de nem akarok műanyagot a hajamnak ereszteni, mert mióta fa fésűm van sokkal jobb a hajam állapota. A fa fogú vaddisznósörte fésű meg lehet, hogy csak az én fejemben létezik :D Szóval akinek kevesebb haja van annak jobban bejöhet mint nekem, akinek sok haja van annak macerás lehet a használata. Egy kicsit azért csalódott vagyok mert ahhoz képest elég drága volt, hogy normálisan nem is tudok fésülködni vele, nekem egy külön szertartás a használata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 8.