Etude House

Ár:   $5.50   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: nagygyorgy.emese.dalma, az összetevőket feltöltötte: svivko, Módosítva: 2013. október 16.

Ár:   $5.50
Lelőhely:   online külföldről

Vízálló szemhéjalapozó, 24 órás tartóssággal. Különösen ajánlott azok számára akiknek olajos a szemhéjuk.

gondagabi

2015. június 2.

szeretem, sokkal tovább rendben marad a szemhéjpúder, pedig elég zsíros borom van :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 2.

Ildie

2015. április 14.

Elvagyok vele, az áráért szuper, hétköznapokra kiváló. Egy 5 dolláros termékről nem nagyon tudok rosszat mondani igazából. Ha eltekintek az olcsóságától, én egy tubusos, kinyomós kiszerelésnek jobban örülnék, de én vettem ez van, így cuki, és a cuki dolgokat megveszik a cuki lányok. Tényleg nem egy UD, MAC vagy Zoeva, de szerintem munkába, hétvégére, iskolába teljesen kiváló, esküvőre vagy az operába meg kell venni egy rendeset is.
Ha nem tapogatom szét rendesen a szélét, akkor esélytelen a por elsatírozása, de az első pár alkalom után kitapasztaltam mennyi az annyi és hogyan működik jól. Mivel bőr színű szerintem könnyebb feltenni, mint a fekete paint pot-ot, de kellett nekem a fekete, hát, most precízkedjek is vele.
Ha az árkategóriájában akarnám hasonlítgatni, akkor az avonosnál 1000szer jobb, még ezzel a kiszereléssel is, mást nem próbáltam olcsót.
Nekem semmilyen irritációt nem okozott, volt, hogy reggel feltettem és másnap hajnalban mostam le, azt nem állítom, hogy meg sem moccant, de jól bírta.
Megéri az árát bőven, de nem kell csodát várni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 14.

Megéri az árát bőven, de nem kell csodát várni.

claudia.nyilas

2015. április 13.

Gondoltam kipróbálom a bevált Kiko primerem mellé, úgy is elfogy majd alapon. Nem rossz a termék, főleg ennyiért, de nem igazán lehet rajta szépen satírozni. Elég nehéz eltalálni vele a megfelelő mennyiséget. Ha nem kellő figyelemmel kened fel, akkor vagy megkopik pár óra múlva, vagy azonnal satírozhtatlanná köt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 13.

angeltear

2015. március 23.

Eddig az Essence szemhéjalapozóját használtam, na ez fényévekkel jobb. Azt vettem észre, hogy gyorsan kell vele dolgozni mert hamar megszárad. Az applikátorral könnyen el lehet oszlatni a terméket, nem vesz fel belőle túl sokat. A szememet nem irritálja. A szemhéjpúder színét tényleg megerősíti és nagyon tartóssá teszi a szemsminket, nem maszatolódik, nem kenődik, estig minden a fix helyén marad. :) Szuper kis cucc, csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 23.

csontosmeggymag

2015. február 27.

Ez a második fajta primerem. Eddig az UD palettámhoz kapott mintát használtam, és azelőtt pedig ilyen csodaszerek létezéséről nem is tudtam. Mivel spóroltam vele csak különleges alkalmakra használtam fel, és most vettem itt a krémmánián meg a "kistestvérét". (Hátha kikerülhetem a drága UD megvételét.)
Azt mondják ez a primer megközelítőleg olyan jó, mint az UD, csak olcsóbb, és több van benne. Az utóbbi kettő igaz, és egy használat után meg kell erősítenem azt is, hogy tényleg jó. Szemhéjport fel sem tudok már tenni primer nélkül, mert csak egy foltos poros semmi lesz a szememen, ami 2 perc után becsíkozódik legyen az bármilyen szuper termék.
RÖVIDÍTVE A TAPASZTALATOK: olcsó, tartós, folyékonyabb UD tesójánál, szerintem könnyebb felvinni, sokkal intenzívebb színeket hozol ki a poraidból és 6 órája van rajtam pöccre a helyén. Majd update.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 27.

svivko

2015. február 21.

Update: bár az előző fél év alatt kettévált, de újravettem. Mert az UD-hez kezdett hozzászokni a bőröm, amit nem akartam, frissen pedig ez is tökéletes, de a négy csili marad.

Update: 7 hónap után kettévált (ilyen folyós, vizes állaga lett-megromlott-, pedig nem tartottam rossz helyen, és direkt nem a szemhéjamra vittem fel, hanem tiszta kézfejre, és onnan vittem fel szemre , nehogy az applikátor elbacisodjon), bár így is olcsó, de az UD jobb. Sokkal jobb.
Tovább tartja meg a sminket, mint az Etude, ami 8-10 óra után feladja, nem romlik meg, és kevesebb is kell belőle. Nem csodaszer, de jó.

Volt szerencsém egyszerre tesztelni az UD original primerével, és azt kell mondjam, hogy majd' egy szinten van a kettő. Az Etude nem bír 10 óránál többet moccanás kopás nélkül, ennyi a különbség. De a legtöbbünk ezt nem is igényli, szerintem.
Kiszerelése szép, de mióta Katie Beautie-nél olvastam, hogy miután elhasználta a felét, az alján megült a termék, és nem moccant, azóta fejjel lefelé tartom az ecseteim között. :) Szerencsére így nem rosszalkodik, és lefolyt.
Állaga könnyed, "habos-szerű", nagyon szilikonos, nagyon könnyű egyenletesen, és vékonyan felvinni ; nagyon pici elég belőle.
Finishe matt, nem csillámos, nem ugrasztja össze a korrektort, mint nekem pl az UD.
Sminkelni is szuper rá, satírozni könnyű.
Negatívként egyedül a higiéniátlan szájfényecsetes megoldást mondanám, de én tiszta kézfejre pöttyintem, így megoldottam, nagyjából. :) Ötös, és szívesen ajánlom.
1400 Ft körül van jelenleg az eBayen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 21.

Sminkelni is szuper rá, satírozni könnyű.
1400 Ft körül van jelenleg az eBayen.

_ca_

2015. február 5.

Valóban csak ajánlani lehet, tartóssá és élénkké teszi a szemfestéket, működik még a rejtett szemhéjamon is. Nálam szerencsére nem okozott irritációt, úgyhogy nagyon örülök neki, hogy ki tudtam próbálni. Egyetlen negatívumként én is a csomagolást tudnám felhozni, mivel nem kell különösebben precízen felvinni, ezért a hosszú szára engem csak akadályoz (utazni biztosan nem őt fogom magammal vinni).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 5.

mstindigo

2015. január 26.

Sajnos nekem sem jött be, amit nagyon sajnálok, mert annyira lerobbanthatatlan, mint az UD primerem, de töredékébe kerül. Sajnos a szemem begyullad tőle, azon gondolkozom, vajon melyik összetevő lehet a ludas, mert egyébként szép az INCI. Én végül megrendeltem az UD lila primerjét nagy méretben, kerüljön, amiben kerül, jó ideig elég lesz, és az nekem nagyon bevált. (Ahelyett kerestem valami olcsóbbat.) Nem sok szem-primert próbáltam eddig, de talán valakinek segít: az artdeco híres primerjére szintén allergiás lettem, az Essence borzasztó minőség, az NYX nem allergizál, és jól tart, de nap végére csíkos lesz picit vele a sminkem, most még azt használom. Azért akinek nem túl érzékeny a szeme, annak ezt ajánlanám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 26.

Cassie25

2015. január 15.

Hát, megint én vagyok a kivétel. Nekem ez a primer rémes.......... Nem lesznek tőle szebbek a színek, tartós se lesz tőle.......... Nem működött se az Isadora, se a Sleek, se semmilyen más palettámmal. Elmászik vele a sminkem ráadásul irritálja a szemem napközben, lemosásnál meg rettenetesen csíp. Nem, nem és nagyon nem. Az Artdeco-s 10-szer jobb.... Ha lehetne 2,5 csillagot adnék neki......

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 15.

totkata

2015. január 13.

Kezdetben szkeptikus voltam vele, túl hígnak éreztem, de az első használat meggyőzött, hogy tényleg jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 13.

Antioxidánsok: BHT

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.