Eucerin

Ár:   4990 Ft   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   400 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gabbica, Módosítva: 2018. március 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Tusfürdők
Bőrtípus:   Száraz

• Tusoláshoz, illetve kádban való fürdéshez ajánlott száraz, szélsőségesen száraz bőr esetén.
  • A bőrirritáció kialakulásának elkerülése érdekében a termék nem tartalmaz tarósítószert, illat- és színezőanyagot.
  • Csecsemők, kisgyermekek fürdetéséhez is használható

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

butterflybabo

2017. február 3.

Nagyon jól fel lehet habosítani a nedves kézben :)
Engem annyira nem hidratál, kell utána a testápoló természetesen. Ricinusolaj illata van, lehetséges hogy valakinek kellemetlen, de megéri illatmentes termékeket használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 3.

Nagyon jól fel lehet habosítani a nedves kézben :)

lindasanta

2017. február 2.

Nagyszerűen tisztít, nem irritál, nem szárít. Imádom hogy a kicsi érzékeny bőrű gyerekeim is használhatják. A testápolóval együtt használva jelentősen javult az ekcémám. Az egyik legjobb tusfürdő, amit valaha használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 2.

bindweed83

2017. január 31.

SZáraz, ekcémás bőrömre nagyon jól bevált. Tökéletes hidratál, zuhanyzás után egyáltalán nem viszketek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 31.

Chrissy

2017. január 31.

Tesztelésre kaptam ezt a terméket. Én nagyon megszerettem. Eleve szeretem a fürdőolajakat, mert atópiás dermatitiszben szenvedek és fördés/zuhanyzás után igen kellemetlen tüneteim szoktak lenni, a bőröm kipirosodik, viszket, húzódik. Eddig egy másik márka mandula illatú fürdőolaját használtam amikor kijött az ekcémám, ami ennél egyrészt drágább, másrészt pedig illatosított, és bár egy élmény volt vele a fürdőzés tudtam, hogy nem feltétlenül ez a legjobb választás. Ez a termék fele annyiba kerül és elég kiadósnak bizonyul. Ráadásul ezt speciálisan az olyan bőrproblémákra fejlesztettek ki, amilyen nekem is van. Illatmentes, csak a természetes szaga érződik - igen, szag, nem tudom illatnak nevezni, mert nem kellemes. Szójaolaj szag. Nem erős szerencsére és meg lehet szokni. Vízzel érintkezve tejjé változik.
Kiváló sminklemosó olaj, leszedi még a vízálló sminket is és nem irritál, szemkörnyékre is használtam, semmi negatívumot nem tapasztaltam. Miután hagy maga után egy vizesen sikamlós érzetet én még egy arctisztító géllel arcot szoktam mosni utána. A testemen nem zavar ez a réteg, de meg kellett ezt is szokni. Olyan, mintha nem lehetne teljesen lemosni. Viszont törülközés után selymes és puha lesz tőle a bőröm. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kipirosodást nem szüntette meg, de a viszketést és a húzódó érzést igen.
Amit még tapasztaltam, hogy a dezodorokat is tök jól le lehet mosni vele. Nekem gondot okozott, hogy ezek a mai szuper izzadásgátlók olyan szinten víztaszító hatásúak, hogy vízzel érintkezve ragacsosak lesznek és szappannal sem lehet őket maradéktalanul eltávolítani a bőrről. Különösen a stiftes extra hatékony változatok ragaszkodnak nagyon...ez a tusfürdő szépen feloldja őket.
A 7 hónapos kislányom is ekcémás lett sajnos, nála is bevetettem ezt a fürdőolajat, neki úgy, hogy a fürdővizében oldottam fel. Sokkal szebb lett a bőre és az állagánál fogva ezzel könnyebb bánni, mint a gyógyszertári fürdetőkrémmel. A testápolójával együtt használva a lányomnál jelentősen csökkentette az ekcéma kellemetlen tüneteit és kb. két hét alatt majdnem teljesen megszüntette a testén a kiszáradásokat, csak a kézfején maradt még ekcémás bőrfelület, de mivel folyamatosan a szájában van a keze, ez valószínűleg ezért van, a testápoló sem marad rajta sokáig...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 31.

dzsek

2017. január 30.

A termék illata nem igazán jó, viszont a hatása kifogástalan. A nagyon száraz, sebes bőrt, szinte első alkalom után javította. Az állaga is jó, először nagyon folyékony, de bőrre kenve, zsíros és krémes, ami könnyen lemosható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 30.

Verano

2017. január 30.

Segít a cserepes bőrömön, illetve az ekcémás pöttyeim is 1 hét alatt elmúltak, az illata olyan mint a ricinus olajnak, szóval nem aroma terápiás tusfürdő, de akinek kényes a bőre ne is akarjon olyat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 30.

Esthajnal002

2017. január 30.

Szerintem nagyon klassz tusfürdő! Valóságos megkönnyebbülés a bőrünknek. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire rendbe teszi majd a bőrünk. Az illata kicsit fura, de igazán megszokható. A fiamnak fel sem tünt. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 30.

ViktoriaVrd

2017. január 30.

Szintén tesztelésre kaptam a testápolóval együtt. Ekcémásként tudom, hogy milyen az igazán száraz, irritált bőr, és azt is tudom, hogy milyen összetevők elhagyásával csökkenthető az irritáció: illatanyag és a szulfátok (legalábbis ami a tusfürdőre vonatkozik). Hálistennek a termék az ígéretéhez hűen egyiket sem tartalmazza, hiszen száraz és érzékeny bőrűeknek készült, akik szerintem már hozzászoktak ahhoz, hogy bizony ez sokszor azzal jár, hogy a használt termék nem virágillatú. Akinek bírja a bőre, az nyugodtan használjon illatos terméket, de szerintem nincs értelme kevesebb csillagot adni azért, amiért azt teszi, ami rá van írva.
A lényeg: szuper termék. Nyilván nem ez fogja rendbe hozni a vörös, ekcémás, hámló területeknél a bőrt, de segít, hogy ne szárítsa, irritálja jobban egy tisztálkodószer. Tehát tökéletesen hozza azt, amit ígér. Az ára patikai termékhez híven nem olcsó, de fellángoló időszakokban (ami nekem nyáron szokott lenni, ezért tartalékolom is akkorra a tusfürdő nagyobb részét) szerintem nagyon szuper és megéri megvásárolni. Egy évszakot szerintem kitart, ha nem locsoljuk magunkra literszámra, a kiszerelése elég nagy (egyébként is ajánlott a lehető legkevesebbszer fürdeni, ha éppen rossz állapotban van a bőr, és langyos vízzel).
Néha arclemosónak is hazsnálom, ha zuhanyzás közben jut eszembe lemosni az arcom, és arra is szuper, a rozaceaás, extra érzékeny bőrömet nem bántja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 30.

szmkata

2017. január 29.

A tusfürdővel kapcsolatban már nem mondhatom el hogy olyan amilyennek vártam. A tusfürdőktől eltérő az állaga, a gyerekek kezébe nyomva rögtön kifolyik. Nem habzik,bár a bőrre kenve egy zsíros réteget képez, amit a vízzel könnyen le lehet öblíteni. Azonban ami szerintem nagyon kifogásolható, az az illata. Nagyon kellemetlen. A nagyobb gyerekeim nem szívesen használják, bár nagyon szükséges lenne. Volt olyan tesztelőm,akinek nagyon sokat segített és őt nem zavarta az illata,mert alapból a bőre miatt kecsketej szappant használ,ami szintén elég kellemetlen szagú tud lenni. Azonban a nagy többség kifogásolta a termék illatát. Ezektől eltekintve a bőrünkre jó hatással van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 29.

Sancsa

2017. január 29.

Tesztelésre kaptam a terméket, testápolójával együtt. Tipikus olajtusfürdő állagú, az illata nem a legkellemesebb, de szerintem egy ilyen terméknél nem is az a lényeg. Kisfiam fürdetésekor használjuk leginkább, a fürdővízbe keverve. Jól oldódik, nem irritál, a végtagjain a száraz foltok enyhültek, javultak, viszont amikor egyetlenegyszer az arcát is megmostuk vele, nagyon nagyon piros lett utána. Nem tudom, ez a tusfürdőnek tudható-e be, minden esetre többet az arcát nem mostuk vele. Olyan különösebben nem fogott meg a termék az eddig használtakhoz képest, de van olyan jó, mint a többi, csak drágábban.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 29.

Antioxidánsok: BHT, Propyl Gallate
Hidratálók: Propylene Glycol

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Szintetikus mosóaktív anyag. Kevés információ található róla a neten, még wikipedia cikk sincs róla. Kémiai szerkezete alapján hasonló, de enyhébb mosóhatással rendelkezik az SLES-nél, valószínűleg ugyanez igaz irritáló hatására is.