Givenchy

Ár:   22 600 Ft, 31 990 Ft és 38 600 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 80 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: googles, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2018. november 29.

Ár:   22 600 Ft, 31 990 Ft és 38 600 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 80 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Az ikonikus illat 2018. őszi kiadása, amelyet Rooney Mara képvisel.

Illatcsalád: fás-virágos

Fejjegyek: bergamott, körte, meggy

Szívjegyek: tubarózsa, narancsvirág, arab jázmin

Alapjegyek: pacsuli, vetiver, ambroxan, karamell, vanília

Ár: 20 000 , Eladó: dermaaddict
Állapot: 1 szer próbált , Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel nyugati, Corvin negyed
Ár: 14000 (csökkentett) , Eladó: babusch
Állapot: Kevés fogyott belőle, egy ideig megőrültem érte, aztán rá kellett jönnöm, hogy ez egy rövidtávú szerelem volt. 35 ml., Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten a Móricz Zsigmond körtér - MOM vonalán, vagy megbeszélés szerint.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Piri11

2019. augusztus 30.

2018. 10. 04.
Mai "dögleszes" ámokfutásom egyik alanya ez az illat volt. A sok eltérő vélemény miatt nagyon kíváncsi voltam rá.
Nem szeretném ragozni, szerintem ez az illat szörnyű lett :/
Erősen szintetikus, és valami nagyon bántó elegy van benne. Sajnálom, de nekem nagyon nem :(

2019. 08. 30.
Annyi sok szép vélemény van róla, hogy erősen gondolkódba estem, hogy talán rosszkor próbáltam, vagy rossz passzban voltam amikor kipróbltam, így ma úgyabb próbát tettem vele. Bár ne tettem volna. Ez még mindig egy förtelem. 😝
Bántó, mű, gagyi mosópor szagú rettenet.
A csillagok száma nem változik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

2018. 10. 04.
Nem szeretném ragozni, szerintem ez az illat szörnyű lett :/

2019. 08. 30.
Bántó, mű, gagyi mosópor szagú rettenet.
A csillagok száma nem változik.

Colette221

2019. augusztus 29.

Az itteni vélemények miatt próbáltam ki, nagyon kíváncsivá tettetek. :D Eddig nem nagyon vonzott a Givenchy márka. Ez az illat nekem is szerelem lett első szippantásra. Nem olyan megszokott, mint amiket eddig használtam, szerintem egy kicsit "mélyebb". A hatósugara és a tartóssága nagyon jó, szóval egy fújás elég. Én hidegebb időben használnám. Sajnos az már nem derül ki, hogy Audrey Hepburn-nek tetszene-e, de ez akkor is egy szuper illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 29.

elynor91

2019. augusztus 23.

Meg kell védenem ezt a kis parfümcsodát (nekem legalábbis az, szerelem első szaglásra), számomra ő most a kedvenc, olyannyira, hogy ő volt a menyasszonyparfümöm és azóta is vígan hordom a mindennapokban is. Alapvetően nem rajongok a nagyon édes illatokért, nekem ő inkább olyan kellemesen, gyümölcsösen édes, a körtét érdekes én nem nagyon érzem, annál inkább a meggyet, mellette viszont, főleg leszáradásnál, előjönnek a virágos és fűszeres jegyek, szerencsére, mert a jázmin az nekem minden mennyiségben jöhet - és pont ezért (is) imádom, mert valahogy minden összetevője egyensúlyban van, nem érzem, hogy valamiből túl sok lenne. Számomra nagyon elegáns parfüm, ugyanakkor nem annyira komoly, hogy ne lehessen hétköznap is viselni - persze mértékkel, ugyanis naaaaaagyon tartós nagy szillázzsal, reggel 9-től én estig simán érzem magamon, pedig nem locsolom :D Érdekes hányan hányféleképpen értékelünk egy illatot, na de ugye bőrkémia stb. :)
Ja, és egyet értek Dorothy13-mal, azt az arcát, amit rajtam mutat, abszolút el tudom Audrey-hoz képzelni :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

GNóri

2019. augusztus 23.

Az ikonikus illat, mely annyira tetszett Audrey Hepburnnek, hogy kijelentette, tiltsák be a forgalmazását, hogy ez csak az ő illata lehessen. Innen jön a L'Interdit név, mely tiltottat jelent. Sajnos nem ismerem az eredeti verziót, de biztos vagyok benne, hogy Audrey ezt nem akarná letiltatni. Émelyítően és torokkaparóan édes, poros körte, mely idővel csillapodik a virágoknak köszönhetően, de nekem így is olyan száraz, szintetikus, idegen az egész.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

Dorothy13

2019. augusztus 18.

Nagyon vártam, hogy írjak erről az illatról. Ez az illat nálam csillagos ötös, mondom ezt ÚGY!!! hogy nem vettem meg és nem is fogom valószínűleg, mert SAJNOS nem én vagyok. A példaképem gyerekkorom óta Audrey Hepburn, és amikor először szagoltam nyilván nem kis elfogultsággal fújtam belőle, de könyörgöm ez az illat maga Audrey! Mint tudni illik, Givenchy akivel mély barátságot ápoltak külön neki alkotta meg ezt az illatot, és három éven át csak neki volt belőle a világon, aztán került forgalomba. Tulajdonképpen ez az illat megtestesíti mindazt amilyen ő volt, a végtelen bájt, vidámságot, különlegességet, finomságot, A felejthetelent, ugyanis ezt jelenti a L'Intredit. Mert Audrey Hpeubrn az volt. És mikor a szalagra, aztán később - többször-sokszor- magamra fújtam, mindig élere keltette őt bennem, ugyanis a filmjei, könyvei stb. által pont ilyen illatot képzel el neki az ember, és amikor ezt az illatot megérezzük, hirtelen minden vele kapcsolatos dolog feljön, hirtelen kapunk belőle egy darabot a múltból, ez valami fanasztikus, utánozhatatlan. Méltó volt hozzá ez az illat, valóban ez az Ő illata, olyan jól állni senkinek nem fog mint neki valaha is állt. Nem egy mai illat, azaz érezni rajta az időt, de semmiképp sem ódivatú, vagy poros, öregasszonyos meg végképp nem, még mai szemmel nézve is egészen különleges érzeteket kelt és finom. Hanem inkább... elő jönnek az 50es évek Amerikájának a zenéi, a régi virágoskertek hangulata az alkonyban... Audrey Hollywoodi pályafutása alatt is Svájban próbált élni amennyit csak tudott, és hatalmas gyönyörű virágoskertje volt amit ő gondozott. Mikor ezt az illatot szagolom, látom magam előtt őt ahogy kertészkedik, vagy ahogy nevet, ez az illat csupa báj. Tudom, hogy valószínűleg az eredeti régi változata picit eltérhetett ettől, de alapjaiban ugyanez lehetett, legalábbis remélem. Csillagos 5* és nagyon tartós!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Vaslady

2019. július 16.

2018.november.26
Jean Paul Gaultier Classique és a Gucci Bloom.
Erre a két illatra emlékeztet,de nem meglepő,hiszen töményen jelen van a narancsvirág,ami a Classiqueban,és a tuborózsa ami a Bloomra jellemző.
Hát,ilyet sem irtam még,de mintha a közös szerelemgyerek lenne,fele-fele arányban.
Muszáj,hogy szeresd a virágos illatokat,és főleg a tubarózsát,mert ha nem,ne is próbálkozz vele....
2018.07.15
A napokban hűvösebb idő volt,ami nekem kedvez,ugyanis utálom a meleget,a hőséget.
Többször teszteltem ezt az illatot,de csak papircsikon,és sajnos gyorsan a kukában is landolt.
Viszont a kedvenc eladónőm dolgozott éppen az nap a parfümériában,amikor is betévedtem(na nem véletlenül :-D),és ajánlotta őt.
Mondtam,hogy teszteltem már,de ragaszkodott hozzá,hogy bőrön hozzam haza.
Ő és kolleganője is nagyon szeretik,sőt Ő,odáig is merészkedik,hogy nyáron is fújja,persze kicsi adagban.
Hallottak ők is az 1957-es verzióról,de sajnos nem ismerték,amit én is sajnálok.
Szóval hazahoztam bőrön,semmit nem szaglásztam meg a parfümériában,csak papircsikokra kértem még 2 illatot.
És érdekes,de én nagyon megszerettem ezt az illatot.
Tényleg igaza volt,bőrön mást ad ki,és olyan retro hangulatba kerültem vele,valahova a 60-as évekbe.
A napokban néztem a Madarak klasszikust,és a főszereplő hölgyhöz képzeltem ezt az illatot.
Nem farmeros illat,de azt sem állitom,hogy csak alkalmi.
Inkább,hétköznapokon is fogom viselni,de elegáns ruha jár hozzá,talán kicsit erősebb smink is,a téli időszakban.
Nekem érett nő illata,aki vagyok én is...hiszen lassan de biztosan közeledik a 40.....
Már nem szagolgatok össze-vissza semmit a parfümériában,rájöttem egy idő után már nem is egy adott illat illatát érzem.
Persze nehéz megállni,de akkor inkább viszem a papircsikokat haza :-D.
Szóval nem lehet mellette elmenni,az biztos,de nem is fog mindenkinek tetszeni.
Még annyi,hogy megjegyeztem az eladólánynak,hogy álltalában azokat az illatokat tuti megszoktam vásárolni,amiből adnák mintát,és többször tudom itthon tesztelni,több napon keresztül.
Azt mondta,ez nem meglepő,hiszen nincs tele az orrom a parfüméria "szagával" :-D,és csak arra az egy illatra fókuszálok,napokon keresztül,hogy tetszik-e vagy sem.
Igaza van,de nagyon!
Utóirat:elsőre nem tetszett,és tényleg kerülgettem mint a macska a forró kását,de mivel bőrön oké,és elbirom magamon viselni,ami nem is korrekt megfogalmazás,hanem csak mert szeretem,igy 30ml-s változatot vásároltam meg,egy 20eurós kuponnal,mivel még igy is drága.
Sajnos az 1957-es Audrey Hepburn verziót nem ismerem,és kétlem,.hogy már lesz hozzá szerencsém,de simán el tudom képzelni,hogy ezt az illatot is imádná a szinésznő,és szeretettel viselné.
Kim kardashian meg,fogalmam sincs kicsoda,majd ha lesz kedvem,unalmas perceimben kigooglezom,de nem is lényeges.
Az meg,hogy ki használja,vagy tömegcikk-e,sosem érdekelt,ha hozzám passzol és jól érzem magam,az a lényeg.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 16.

2018.november.26
Jean Paul Gaultier Classique és a Gucci Bloom.
2018.07.15
Mondtam,hogy teszteltem már,de ragaszkodott hozzá,hogy bőrön hozzam haza.
És érdekes,de én nagyon megszerettem ezt az illatot.
Nem farmeros illat,de azt sem állitom,hogy csak alkalmi.
Persze nehéz megállni,de akkor inkább viszem a papircsikokat haza :-D.
Szóval nem lehet mellette elmenni,az biztos,de nem is fog mindenkinek tetszeni.
Igaza van,de nagyon!

a12smuk

2019. július 11.

Az autentikus L' Inderit,.... Múzsája Audrey Hepburn,1957-ben.
A 2018-as verziót lájkolhatná... Kim Kardashian.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 11.

Az autentikus L' Inderit,.... Múzsája Audrey Hepburn,1957-ben.
A 2018-as verziót lájkolhatná... Kim Kardashian.

2019. július 2.

Fejfájdítóan édes és (túl) tartós. Utóbbiért a két csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 2.

Fejfájdítóan édes és (túl) tartós. Utóbbiért a két csillag.

Tarzicia

2019. május 28.

Szeretem a tubarózsás parfümöket, lehet az designer vagy niche, régi vagy új, kíváncsi voltam erre az új jövevényre is.
Az eredeti változatot sajnos nem ismerem, de igy legalább nem is befolyásolt.
Édes körtés gyümölcsösséggel indul, fiatalos, energikus és vidám, aztán lehiggad, komolyodik valamelyest, elmegy klasszikusabb irányba, "felnőttesebb" lesz. A tubarózsa itt egyáltalán nem nehéz, nem émelyítő, részemről még többet is kívánnék belőle, eléggé elnyomottnak érzem. Rajtam inkább a jázmin (sajnos nem szeretem) és a szúrós narancsvirág dominál, később pedig a vanília és némi pacsuli.
Érdekes kettősséget fedeztem fel egyrészt a stílusában: egyszerre modern és kicsit klasszikus, másrészt az illatjegyek miatt: élénk és friss, közben meglehetősen édes-krémes is, de azért még nem gourmand. Néha megcsap egyfajta hűvös mentolosság, idétlen hasonlat, de mintha fogmosás után szopogatnék gyümölcsös cukorkát.
Mindent egybevetve szerintem jól sikerült, a mai designer parfümök közül messze kimagaslik.
Intelligens és szexi, jól kiegyensúlyozott és karakteres illat, még szépnek is mondanám, ha kevésbé harsány lenne.
Tubarózsás parfümként viszont én biztos nem ezt választanám.
Tartós illat, erős hatósugárral, szép üvegben.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 28.

Az eredeti változatot sajnos nem ismerem, de igy legalább nem is befolyásolt.
Tubarózsás parfümként viszont én biztos nem ezt választanám.
Tartós illat, erős hatósugárral, szép üvegben.

mariasoros

2019. május 16.

Amióta nem gyártják a Cinemát, azóta nem találom az Igazit. Azt hiszem most megvan. Meglepő módon nem nekem jutott eszembe a Cinéma, hanem a férjemnek. Müllerben fújtam magamra egy kis L'Interdit-t és az autóban mondta, hogy jé, ez olyan, mint a régi parfümöd, amit úgy szerettél, de már nincs. :) Szerintem nem olyan, viszont ez is kiválóan működik a bőrömön, ezt érezhette meg ő is. A Cinema melegsége mellett ebben van egy nagy rakás frissesség, pimaszság is, talán a meggynek köszönhetően- legalábbis én nagyon érzem a meggyet. Szuper illat, elegáns, kortalan, kellemes, tartós. (Az eredetit nem ismerem, sem a nagyon régit, sem a régit.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 16.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol