Gucci

Ár:   12 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: nyarigabi, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. március 5.

Ár:   12 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

A 2009-es Flora EDT megjelenése után a Gucci 2010-ben az EDP változattal is előrukkolt. A két parfüm illatjegyei megegyeznek.

Fej: citrusok, mandarin, bazsarózsa

Szív: rózsa, osmanthus,

Alap: pacsuli, szantálfa, rózsaszín bors

Luna1024

2017. április 2.

Már leírtam egy párszor, hogy kicsit sem vagyok virágillat-rajongó, egyszerűen azért, mert a legtöbb virágos illat erőtlen, jellegtelen, tingli-tangli fuvallat a számomra, én pedig teljesen más típusú illatokhoz vagyok szokva. :) A tavasz közeledtével azonban engem is elkapott a virágillat-láz, próbáltam találni ebben a kategóriában is egy számomra elfogadhatót, amit tényleg a magaménak érezhetek.
Nem ez lesz az, de ettől még határozottan jónak találom és tetszik. Hadd kezdjem azzal: nem tudom, lehet-e egyáltalán Őt virágos illatnak hívni - nekem legalábbis teljesen más fogalmaim voltak eddig a virágokról. :) Ez az illat egy leheletnyi citrusos-bazsarózsás kezdés után rajtam is egy mézes, kifejezetten édes, szerintem picit rágószerű illattá alakult. Olyan, mintha finom, puha kis virágszirmokat napokig valami édes, kissé szirupos folyadékban "áztattak" volna, és az illatjegyek szépen lassan összeértek úgy, hogy nem tudok semmit külön-külön kiemelni, csak egy nagyon szép, kerek alkotást érzek. Én ezt egyébként nagyon szeretem, mert kidolgozottságot, tudatos megtervezést sugall a számomra. :)
A Gucci Flora EDP nem gyengéd, törékeny és légies illat, mint amit a neve és az illatjegyei alapján várnánk. Ez sokkal inkább egy telt, buja, erős és szerintem kifejezetten édes illat, ami ugyanakkor rendelkezik kellő mélységgel is ahhoz, hogy élvezhető legyen a számomra. Tömény és édes, jó tartóssággal és hatósugárral, ezért én nem tudom elképzelni tavaszra, nyárra meg főleg nem, számomra a hidegebb évszakokban jobban érvényesül édes-mézes illata.

Az a baj a Gucci illatokkal szerintem, hogy valamilyen módon mind hasonlítanak egymásra, mindegyikben ráismertem eddig valamelyik másik illatukra... Ez nem feltételenül jó szerintem, mert így az illataik veszítenek egyéni karakterükből, és ezért mindegyiknél van némi hiányérezetem, eddig semelyiket sem tudtam még igazán a magaménak érezni. Sajnos ebben is érzek valami ilyesmit: 1-2 óra elteltével felismerni vélem benne a Rush kissé szintetikus, ám még így is szerethető illatjegyeit. Igen, az összhatás határozottan Rush-szerű egy idő után, márpedig Rush van már itthon nekem, és nem kell még egy...
Tetszik az illat, van mélysége is, de mégsem indít el bennem semmit, valamint a többi parfümömhöz képest nem találok benne annyi pluszt, hogy késztetést érezzek a megvételére. A Flora-sorozatnak van nála jobb tagja is szerintem.
Kutatómunkám a tökéletes virágillat megtalálása után továbbra is folytatódik... :) De aki szereti az édes-mézes illatokat minimális virágos háttérzöngével, az lehet, hogy megtalálja benne a számításait. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 2.

Erina

2017. március 24.

Egyszerűen nagyszerű! Első néhány másodpercben nagyon tömény, de amint leszárad nagyon kellemes, finom púderes virágillat bontakozik ki, ami órákon keresztül ontja magából a tavasz közeledtének hírét. Nem szeretem a virágos illatokat, de ő megfogott. Győzött a visszafogottságával, valóban virágos illatával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 24.

GNóri

2017. március 11.

Szeretnék egy szép virágos illatot tavaszra, de ő sem lesz az. Nagyon szép, pikáns, mézes virágillatként indul, a leszáradás viszont borzalmas. Savanykás, szilvás illat lesz belőle, pedig szilva elvileg nincs is az illatjegyek között. Tömény, túl erős, nekem kicsit 'katalógusos'.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 11.

Tamcsi

2017. január 4.

Csatlakozom a közvetlenül előttem írókhoz. Kellemes, virágos finomság. Leszáradásig tényleg kicsit tőmény, de utána enyhén púderes virágillattá alakul, ami rendkívül kellemes, és tartós. Igazi komfort illat, legalábbis szerintem. Egyszerűen nagyszerű!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 4.

HDR

2016. november 18.

Nekem nagyon tetszik. Valóban erős, édesen-mézesen virágos, de nem olyan rágógumi-szerűen, minta mandarin változata, ott ezt a pina colada adja. Nekem elegáns, nagyon nőies. Szívesen használnám, ha kapnék egy üveggel, de sokadiknak magamnak azt hiszem nem venném meg...bár sosem lehet tudni. Szeretem az olyan illatokat, amiket nem tudok és nem is akarok elemeire bontani, hanem az összhatás elvarázsol úgy, ahogy van. És ez ilyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 18.

DFI

2016. szeptember 7.

Hát én sem értem a sok negatív véleményt... Nem cukika-sütike, tehát már pozitív. Kifújáskor tényleg kissé erős, de nem sokkal később előjön a már lentebb valaki által már említett sárgabarackos virágos friss illat. Szerintem finom. Négyest adok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 7.

vasilissa

2016. szeptember 1.

én nem értem a sok rossz véleményt. hónapokig szoktam szagolgatni a parfümériákban mire találok egy illatot ami nem büdös, visszataszító, túl erős, túl kislányos, túl édes stb, de ez az illat egyedi különleges és finom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 1.

senskin

2016. június 2.

Nem értem, nem értem. Nekem semmilyen, szinte semmit nem érzek és mire hazaértem elfelejtettem mit is akarok majd pontozni. Kifújtam az üzletben és semmit nem váltott ki belőlem. Sajnálom, de nem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 2.

mplaura89

2016. május 13.

Sajnos rajtam egy borzalom...iszonyúan keserű, alkoholos rothadó virágcsokor....mintha a növények alatt álló egy hetes vizet összekeverték volna alkohollal. Borzasztó csalódás, ki nem állhatom....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 13.

Feketehattyú

2016. április 20.

Tömény, gejl virág illat! És ezzel mindent elmondtam..

Az illatösszetevők alapján , meg nem tudnám mondani mi teszi ennyire édessé, de ez a virágokkal vegyített édességbomba számomra elviselhetetlen.
Alapjáraton szeretem az édeskés illatokat, de ezzel kínozni lehetne..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 20.

Tömény, gejl virág illat! És ezzel mindent elmondtam..

Alapjáraton szeretem az édeskés illatokat, de ezzel kínozni lehetne..

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)