Gucci

Ár:   €99   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tiziana, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. szeptember 20.

Ár:   €99
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2019

Illatjegyek: kamilla, keserű mandula, mósusz, indiai jázmin, jázmin, szantálfa, cédrus, vanília

Ár: 25000 Ft , Eladó: vls
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Győr, fizetés: Személyesen/posta/foxpost
Keresem! Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: Milka71
Állapot: 5ml, Helyszín: --, fizetés: --
szeliger

2019. szeptember 11.

Milyen érdekes, hogy a kamillát hangsúlyozza a cég és olyan sokan érzik is, én bizony nem. Rajtam kifújáskor egy nagyon vegyes illat, mint amikor másodpercenként több fotót is elkattintanak a szemed előtt, nem is lehet követni. Aztán úgy tíz perc múlva megnyugszik és abszolút fás jellegű lesz. A balzsamos, gyantás nemes fákat frissen csiszolják, a ceruzát frissen hegyezik - egyébként ezt a fás egyveleget meglehetősen szeretem. Egyértelműen kivehető a szantál, a cédrus, de hogy ne legyen nagyon száraz, a kis jázminos édesség jót tesz neki. Számomra sokkal inkább férfias jellegű illat, nagyon kíváncsi lennék, hogy a fiúk bőrén mit tud. Lányoknál szerintem erős nőies sminkkel és tűsarkú cipővel mutathat a legjobban. Egyébként az egész nagyon egyben van, az üveg gyönyörű, a név is passzol, az illat pedig úgy hozza elő az emlékeket, mint egy psychotherapias mélyanalízis, részletekre itt most nem térnék ki:)
A tartósság rendben, a hatósugár megítélése pedig nehéz, mert ha beleszippantok az illatba, percekig érzem az orromban. Egész üveg nem kéne, de az egyedisége, komplexitasa miatt pár ml simán helyet találna nálam. Azzal a véleménnyel pedig teljesen egyetértek, hogy papíron ez az illat semmi, rendeltetésszerűen kell kipróbálni ahhoz, hogy hozhassa a formáját.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

zsebibaba

2019. szeptember 11.

Furcsa, meghökkentő, érdekes...nem az én illatvilágom, de legalább nem édes cukorka, mert abból már annyi van a piacon, hogy hűha. Számomra gyógyszertári illat, de tényleg dicséretes, hogy mertek újat hozni, mutatni az egysíkú, mostanság divatos vattacukros édibédi parfümök világába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

force

2019. szeptember 7.

Én leszek az ellentábor, nekem határozottan tetszik. Egyáltalán nem illeszkedik a Gucci parfümök sorába, és ez kifejezetten jót tesz neki.
Szolidan illatozik még ebben a mai dög melegben is a karomon, fürdés után is érződik. Nagyon érdekes zöldes-édes illat, amiben én leginkább a kamillát érzem kifújáskor. A közepe kicsit teás, olyan mintha zöldtea és kamillatea keveredne. A leszáradása zöldes-vaníliás, némi animális beütéssel.
Tetszik, hogy a Gucci-ház mert végre egy nem a mainstream vonalba illeszkedő parfümöt piacra dobni. Nem lesz a kedvence mindenkinek, ez az itteni véleményekből is látszódik, de inkább legyen egy parfüm megosztó, mint semmilyen. Jár neki az öt csillag, megérdemli. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Feherzsofia

2019. szeptember 3.

Nekem is nagyon tetszik. Pont mert mas. Lehet masnak epp emiatt furcsa. Finom kanillas illat tartossag 6 ora rajtam. Azert ennyire nem rossz...Az uvege is meseszep .

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 3.

csylvie

2019. szeptember 2.

Életemben először mostam le magamról kifújás után azonnal parfümöt. Ez nem kapott további esélyt. Pedig szeretem a gyógynövényes illatokat!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 2.

nyuszo

2019. szeptember 1.

Húúú….
Hol is kezdjem?
Sorban állás közben fújtam magamra, teljesen meggondolatlanul, hiszen olyan kis ártatlan üvege van....
Első pillanatban üde kis cologne, aztán hirtelen orrba vág valami borzalmasan keserű növényi szag, mint amikor gazolás közben a bőrödbe ivódik a gyomok keserű nedve...
Ez tényleg vintage.
Olyan bor-mámor-provance jellegű, házi készítésű kotyvalék...
Talán csak az élvezi, aki készítette és tudja mi van benne.
Vagy még ő sem...
Konkrétan büdös.
Hazaérve utánanéztem.
Fragin annyit írtak róla, hogy már csak azért is végig olvastam, hátha ott a titok nyitja.
Már az elején gyanús volt a nagy körítés.
Vadonat új illat kategória született a Memoire személyében - MINERAL AROMATIC.
???????
Mitől ásványi ez az illat?
Ez egy szimpla zöld, gyógynövényes illat.
Vagy most ekkora sláger lett a mineral? ( lásd Tom Ford új Metallic illatát! )
Sőt, ha már itt tartunk, mindkét illat az emlékekre apellál, és megemlítik a 'pszihedelikus' varázsigét.
Pedig egyikbe sincs varázsgomba.
De még egy kis muskotályzsálya sem....
Jó, persze, kicsit megszédültem mikor óvatlanul magamra fújtam, de látomásaim nem lettek tőle...
Megemlítik még a hosszú leírásban, hogy olyan illatot szerettek volna alkotni, aminek a fő alkotóeleme a kamilla, merthogy ilyen még nincs.
Már hogy ne lenne??
Csak sokkal jobb.
Ott van az ikonikus CERRUTI 1881 (1995)
Fő illatjegye a kamilla, és sok más összetevő mellett megtalálható benne a pézsma, a szantál, a jázmin, a cédrus, a vanília.
Akkor lehet, hogy ez egy létező illat emléke?
A Phaedon Hesperys (2013) alkotásáról már nem is beszélve, ami szintén egy kamillás, gyógynövényes, pézsmás illat.
És hát a végére maradt még valami....
Nos, Harry Styles az a híresség, akivel számomra szó szerint semmit nem tudnának eladni...
Amúgy sem gondolnám, hogy ez egy fiataloknak való illat.
Nagyon különc, nagyon egyedi, nagyon távol áll a mai trendektől.
Az üveg és a csomagolás nagyon szép, igazi vintage.
Kár érte!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 1.

Húúú….
Hol is kezdjem?
Ez tényleg vintage.
Olyan bor-mámor-provance jellegű, házi készítésű kotyvalék...
Talán csak az élvezi, aki készítette és tudja mi van benne.
Vagy még ő sem...
Konkrétan büdös.
Hazaérve utánanéztem.
Már az elején gyanús volt a nagy körítés.
Vadonat új illat kategória született a Memoire személyében - MINERAL AROMATIC.
???????
Mitől ásványi ez az illat?
Ez egy szimpla zöld, gyógynövényes illat.
Vagy most ekkora sláger lett a mineral? ( lásd Tom Ford új Metallic illatát! )
Pedig egyikbe sincs varázsgomba.
De még egy kis muskotályzsálya sem....
Már hogy ne lenne??
Csak sokkal jobb.
Ott van az ikonikus CERRUTI 1881 (1995)
Akkor lehet, hogy ez egy létező illat emléke?
És hát a végére maradt még valami....
Amúgy sem gondolnám, hogy ez egy fiataloknak való illat.
Nagyon különc, nagyon egyedi, nagyon távol áll a mai trendektől.
Az üveg és a csomagolás nagyon szép, igazi vintage.
Kár érte!

Verona5

2019. augusztus 31.

Mai második tesztalanyom ő volt, igaz csak papírra mertem felfújni a boltban. A hatása: 70-es évek, vintázs jellegű illat, elég illékony a gyógynövényességgel. Talán annyira nem rossz, mint ahogy a korábbi hozzászólók pontozták. De hogy ez egy Gucci? Nekem valami miatt inkább Guerlain alkotásnak tűnt volna látatlanban. Sajnos előre láthatóan nem lesz sikere, hiába próbálják a divatban visszacsempészni ezen őszön számunkra a lábszárlengető kordnadrágot, a midi szoknyákat és a buggyantott szárú csizmákat. A mai fogékony generáció orra ezt nem veszi be, máson nevelkedtek. Csak a "korosabb" különcök fogják szeretni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

Heine

2019. augusztus 31.

Hú, gyomorforgatóan erős, édes, mentolos köptető szaga van, nagyjából a fogkrém és a lándzsás útifű szirup közt tudom elhelyezni. Kis abszint a háttérben. Bántja az orrom, nem tudom/akarom elképzelni, hogy ez milyen lehet bőrön, remélem, felfújva már jobb egy fokkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

Aussie

2019. augusztus 30.

Svájcban kaptam egy kis üvegnyi mintát belőle. Az illat a legelején engem valamelyik tömény alkoholra emlékeztet, aztán ez nagyon gyorsan átmegy sima 300 forintos húsvéti pacsuli szagba. 1 óra elteltével ez szerencsére teljesen elszáll és egy kellemes, bájos illat jön elő, ami azonban elég rövid életű, a fújás után 2 órával konkrétan semmi nem érződik már belőle. Fura, hogy a szantál és a vanília egyáltalán nem jönnek elő, de még a pézsma sem. Amúgy unisex illat elvileg, de szerintem nincs az az ember, akin ez jól áll...max, abban a fél órában, amikor lehet érezni és nem pacsuli.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Tiziana

2019. augusztus 22.

Ajjaj, úgy kezdődött hogy fordítva tartottam az üveget, és mind a blúzomra ment kifújáskor.
Nagyon sok szépet, ígéretest írnak róla, jóó hosszan, Gucci-ék.
"Új műfaj született (aromatikus ásvány!) formabontó, és story egy üvegben,
régi emlékek újraélve oda és vissza kronologikusan, (nem hülyéskedek)
szerelem/ bánat" és (szerintem) egy kis pszihedelikus utazás,az időszámításunk szerinti hippy korszakba.
Nem folytatom...
Mester Parfümőr + Mester Designer,hol lehetne itt bibi? minden rendben lesz, gondoltam.
De nem lett,mert egyáltalán nem értem hogy mi a bánatot töltöttek ebbe a csodás üvegbe, hiába szagolom.
Bocsánat de muszáj leírnom,nekem ez egy szánalmas kotyvalék.
Láttam a trailert, és mondhatom a látottak és az illatélmény tökéletesen fedik egymást.
De senkit sem szeretnék eltántorítani, a lényeg úgyis a saját próba, és a saját élmény!
Ha választhatnék egy igazi kamillás mesterművet, SoOud Nur lenne az.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 22.

Nagyon sok szépet, ígéretest írnak róla, jóó hosszan, Gucci-ék.
"Új műfaj született (aromatikus ásvány!) formabontó, és story egy üvegben,
régi emlékek újraélve oda és vissza kronologikusan, (nem hülyéskedek)
Nem folytatom...
Bocsánat de muszáj leírnom,nekem ez egy szánalmas kotyvalék.
Ha választhatnék egy igazi kamillás mesterművet, SoOud Nur lenne az.

Antioxidánsok: BHT