Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Ár: 7000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas
Ár: 9000 , Eladó: Parfum28
Állapot: 75/50, Helyszín: Győr, fizetés: Foxpost, posta, banki utalás

Zsedit

2020. június 12.

Nagy kedvenc, minden illatjegy megmutatkozik. Télen, nyáron van alkalom, amikor megfelelő. Valóban szappanos a vége, de mindemellett egyedi marad, és kifinomult. Tartós, kellemes, klasszikus. Én nem minden nap használom, de nincs is olyan parfümöm, amit folyamatosan szeretnék hordani, ez mindenképp az alapdarabokhoz tartozik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 12.

Mesike91

2020. április 8.

Hideg időben tökéletes. Sokak szerint nagymamás. Inkább ehhez passzoló karaktert kíván. Tény, hogy nem mindig esik jól, de vannak napok, amikor ilyen füstös-tömjénes illat kell. Citrust nem érzek. Viszont én teljesen másra számítottam, mint ami lejött az írásokból, ezért 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 8.

Alsace

2020. március 6.

Ma délelőtt fújtam fel, annyira izgatott voltam, hogy a fele mellé ment. Elsőre hihetetlenül erős, picikét meg is ijedtem, majd az illatorgia átalakult fél óra múlva “szappanos” illattá (mármint gondolom ezt hívják annak) Majd néhány óra elteltével először púderes, majd végül egy lágy, finom, keleties fűszeres illattá alakult rajtam. Noha nem éltem 1925-ben, de valahogy pont így képzelem el, ahogyan Európa lázban ég a keleti kultúrák iránti rajongásában és az egzotikusságot európai orrhoz igazította Guerlain. A romantikus történet is nagyban hozzátesz ehhez a parfümhöz, egy szerelmi óda a szeretett hölgyhöz, és szerintem ez a kezdeti erős nyitány után lesz igazán értelmezhető. Én még ezt is belefantáziáltam, hogy a szomorú férj is először dühödt, vad és támad, de ahogyan eszébe jut az elhunyt szeretett felesége, egyre lágyul az illat és egy kellemes, örökké tartó emlékként él.
Vakon vettem, de egyetlen pillanatra sem bánom, köszönöm az ajánlást is Noisettenek szerintem telitalálat volt! Teljesen elbűvölt ez az illat, szerintem jól működünk együtt is :)

Valóban nem egy mai illat, én a mai illat szót se nagyon értettem, amíg egy parfümériában meg nem mutatott az eladóhölgy 3-4 olyan parfümöt aminek a nevét se tudom annyira jellegtelen és kellemetlenek voltak számomra. Úgy látszik a múlt iránti rajongásom se veszett el, csak átalakult egy mindennap kiélvezhető csodálatos illatban. Azt hiszem én már így maradok, kicsinek is imádtam a múltat, a csodaszép ruhákat, régi ékszereket, mostanában az illatokkal hódolok a rajongásom tárgyának, az elmúlt időszakok szépségeinek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 6.

Vinike

2020. január 31.

Ud 2: Sok-sok niche és még annál is több mainstream próbálgatása után csak egyre jobban szeretem és tisztelem ezt a csodát. Az egyedisége, szépsége, élettartama olyan ritka mint a fehér holló. Bár van sok illat amit szívesen tudok magaménak, de ilyen szerelem csak egy van az életben. <3

Ud. Végre az enyém lett 90ml ebből a csodából. :D Minden együtt töltött pillanatot imádok, kezdve attól hogy a kezembe fogom a gyönyörű üvegcsét, egészen az utolsó illatmolekuláig. Olyan erősen addiktív, hogy nem bírok ki egy napnál többet nélküle. Mindig tudtam hogy ő az én illatom, de most néhány hét használat után már egészen biztos vagyok benne. Örökre velem marad. <3

Kívánságlistám legeslegkiemeltebb szereplője. Egy teljes évig úgy epekedtem utána hogy még nem is szagoltam soha.:D Egyszerűen éreztem hogy meg kell ismerkednünk egymással, pedig a környezetemben sem használta (sőt nem is ismerte ) senki. Azok a bizonyos női megérzések...;)
Aztán kora ősszel végre a kezembe foghattam az első 1ml-es mintámat. Komolyan remegett a kezem miközben kibontottam. Hihetetlen élmény volt először beszívni az illatát, annyira nem hasonlított semmire amivel eddig dolgom volt.
Tudom hogy közhely, de az időutazás igenis létezik. Sokadszor is tudatosult bennem hogy rossz korba születtem. Egy rohanó, felhigított, teljesítmény- és mennyiségorientált, fröccsöntött műanyag világban élünk. És ez feldühít és elkeserít egyszerre. Köszönöm Shalimar. Köszönöm hogy újra és újra megtörténik a varázslat, ahányszor csak beszívom ezt a hihetetlen illatot. Becsukom a szemem és egy '20-as évekbeli lokálban találom magam. Látom a köldökig érő gyöngysorokat a csillogó ruhákon, látom a hosszú, faragott cigaretta szipkákat. A sötét rózsabimbóra festett ajkakat, a kézzel varrott cipőket, az elefántcsontból faragott sétapálca fogantyúkat. Érzem a bőr kanapék illatát és az urak szivarfüstjét. A hölgyek bódító, édes, vaníliás-pacsulis parfümillatát. Ez egy csoda. Köszönöm Shalimar. Nem nyugszom amíg meg nem szerzem a csodaszép üvegbe zárt múltat. <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 31.

raczrenike

2019. november 28.

Tegnap probaltam ki ezt a parfümöt. Parfümeriaban dolgozom, es szegyenemre meg sosem foglalkoztam vele. Gyors ket fujas a karomra, ennyi jo velemeny utan mi baj erhet, aztan jött a "mi a pics..." erzes :O es erröl zengnek odat? Azok fel oras feljegyek, olyan fejfajast okoztak, hogy semmi mast sem akartam, csak, hogy valaki kaparja le ezt a büzt rolam. A vevök jönnek es jönnek, idö nincs szaladni, pulcsi rahuzva. Szünet. Istenem ez egy csoda, hat ilyen letezik???? pacsuli es vanilia az egekbe emel, tartos es annyira emlekeztet valamire a multbol, mar tegnap ota ezen gondolkozom es ez meg titokzatosabba teszi. Ma boldog tulajdonosa lettem ennek a csodanak es biztos, hogy nem hetköznapokra fogom hasznalni, ennel sokat többet erdemel, nem volt meg ilyenem, de matol ez az ünnepi parfümöm. Csak az franya elsö 30 perc, de megeri mindenkepp. Szivböl ajanlom Mindenkinek, aki ugyanugy mint en, utalja a mai divatparfümöket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 28.

Zsuzska1979

2019. november 28.

Először azt gondoltam, hogy nem fog tetszeni, amikor láttam a citrusokat. Az valahogy nem én vagyok. Aztán mikor magamra fújtam, és jött a citrusos rész valahol tetszett, de mégis kesernyésnek éreztem. Aztán jött a vanília, valami nagyon csodás keleties illat kíséretében, és onnan már szerelem volt. Órákon át tudom szagolgatni, és imádom. Azóta egyike azoknak az illatoknak, amiből mindig lenni kell itthon egy üveggel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 28.

Dottir

2019. november 21.

Új:
Beszereztem egy EdT-t. Hát, mi nem leszünk egymáséi. Se a tömjénnel, se a bőrrel nincs bajom, sőt, de itt, ez...rajtam konkrétan naftalinnal átitatott birkairha szaga van a kezdetnek. Hosszan tart a bariszag, és hát a leszáradás se segít sokat. A vanília számomra nem a finom naturális, hanem a dr. Oetker féle vaníliás porcukor-fajta. Összeragad tőle a szám, annyira édes, én egyenesen gejlnek érzem. Nem érzem benne sem a régi idők auráját, sem az egzotikumot, az én bőrömön nem viselkedik a híréhez méltón, rövid kalandunk itt véget is ér. De előtte még egy pontot leveszek.:)

Tudom, a pokol bűnöseinek menetét én fogom vezetni...de ez rajtam egy szimpla vanília. Édes mint a fene, mint egy vaníliás vattacukor a Városligetben. Ha nem tudnám, mit fújtam és találgatni kéne, Ariana Grande-ra tippelnék. És itt most elnézést kérek Jacques Guerlain-től, a Shalimar híveitől, Ariana Grande-tól és rajongóitól is.
De komolyan: se citrus, se bőr, se virág, se púder, se füst, csak vanília, jó sok cukorral, és még talán tonkával. Rajtam sok illat beédesedik, lehet ennek köszönhető a produktum.
Azért nem adom fel, kipróbálom az EdT-t is, illetve majd kísérletezem az évszakokkal.
Viszont ha már úgyis a pokolra jutok, még egy megjegyzés: nekem ez semmivel nem tűnik "komolyabb" illatnak mint a La vie, az pedig jottányival sem tűnik "édeslötyibbnek" ennél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 21.

Új:

vzsm02

2019. október 16.

A története csodaszép, az üvege igényes, ámulatba ejtő, a varázsa megragad, amíg ki nem fújom. Nagyon nyanya- illat nekem, rajtam borzalom. Ez nem az a titokzatos, elbűvölő Kelet. Guerlaintől maradnék a Le petit robe noir-nál, az nekem való, ez nem, hiába a legenda, sajnos nálam nem nyert.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 16.

leila0803

2019. augusztus 1.

Eddig nem írtam le erről az illatról az őszinte véleményemet, mert tudom, hogy sokak kedvence és egy klasszikus.
Igazából nekem ez nagyon nem jön be, egyáltalán nem az én világom. Nehéz viselni, rajtam szinte csak az alapjegyek jönnek ki, és inkább egy füstölőhöz tudnám hasonlítani. Túl orientális és túl fűszeres. Rémesen régimódi illat, nehéz, könnyedség nélkül.
Lehet bőrkémia függő, de én a papíron és a levegőbe fújva sem tudom parfümként értelmezni. Nem magamon.
Két csillagot kap, mert tartós és klasszikus, de én nem fújnám magamra és remélem senki a közelemben sem sokat. Lehet persze, hogy van akin szépen működik, és ízlések és pofonok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 1.

Spiritcat78

2019. július 30.

Szerencsésnek tartom magam, hogy ebben az életszakaszban megtaláltam AZ ILLATOT. Reggel, első fújásra füstös, erős, dohányos, szinte már férfias. Napközben mindenki orra alá befészkeli magát, megköveteli a figyelmet. Estére erejéből mit sem veszít, édes, vaníliás illatcsíkkal csalogat. Személyiségem egy darabkájának érzem, saját történelemmel rendelkezik. Az embernek bizonyítania kell azt, hogy méltó a viselésére.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 30.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.