Guerlain

Ár:   22 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Ár:   22 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 1925

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: citrusok, mandarin, cédrus, bergamot, citrom
Szívjegyek: írisz, pacsuli, jázmin, vetiver, rózsa
Alapjegyek: bőr, szantálfa, édes mirha, pézsma, cibet, vanília, tömjén, tonkabab

Guerlain Shalimar EDP kép/90 ml
Ár: 13.000 Ft , Eladó: abodri
Állapot: Kép/90 ml, Helyszín: Vác, Gödöllő, Őrbottyán, fizetés: Személyes vagy postán maradó
Ár: 8000 , Eladó: melinda513
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Győr, fizetés: Rugalmas

Corra

2013. február 18.

Mint a nagyok általában, a Shalimar is mást és mást ad, különböző koncentrációkban. Vagyis mondhatjuk, hogy maga az illat sem teljesen ugyanaz, nem csupán tartósságban van különbség vagy töménységben. Lehet, hoyg tévedek, de én úgy tudom, hogy az eredeti változat az EDT, ezt követte az EDP és persze az Extract.

Én úgy látom, hogy az edt egy szrazabb, citrusosabb illat, mint az edp, amely viszont mélyebb, füstösebb, bársonyosabb már a kifújás pillanatában is. Az edt nem adja magát olyan könnyen, és ezt imádom benne, szeretem a kihívésokat:) Legalább fél órát érdemes vele eltölteni, akkor kezd el eggyé válni viselője bőrével, felmelegszik és pulzálni kezd. A nap végére inkább a vaníliás-citrusos édesség marad meg épp csak annyi füstös jeggyel, amennyitől a shalimar az, ami: nem csak egyszerűen egy orientális-vanília illat, hanem minden orientális-vanília ősanyja, eredője.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 18.

azursatellite

2012. október 15.

22 éves vagyok, és simán használnám, sőt szerintem ez lesz a téli illatom! Nagyon tetszik. Fülledt, szexi, füstös, édes-vaníliás és klasszikus. Nem tudnám megmagyarázni, de a török és az arab világ jut róla eszembe. Pár órája fújtam magamra és mostanra szépen lecsendesült az illata, már nem törtető de még mindig tudatja, hogy igenis itt vagyok, engem észre kell venni! A fej illata nem varázsolt el, de azon gyorsan túljutottunk és egyre csodálatosabb illat bontakozik ki. Engem meggyőzött és kifejezetten örülök, hogy illik hozzám ez a hatalmas illat. Shalimar - már a neve is olyan szép..

Update: EDT formában szereztem be, lényegében az üvege miatt döntöttem úgy, hogy nem a parfüm kell, de még milyen jól döntöttem, ez sokkal puhább, ebben nem érzem szúrósnak a citrusokat. Az talpas üvegcse meg valami álomszép!
Nemrégiben megint kipróbáltam a parfüm változatot, és hát.. rajtam sokkal sokkal fincsibb nyáron, akkor jön ki az általam szeretett fülledt, szexi illat, így hűvösebb időben inkább karcos és szúrós volt. A toilette változat most is jól működik, azt az élményt hozza mint mikor először próbálkoztam meleg időben a Shalimar-al. Sőt ez talán nem olyan erőszakos, jobban belesimul a bőrbe. A parfüm jóval önállóbb életet él.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 15.

Tenshi_ligth

2012. június 17.

Először is azzal szeretném kezdeni, hogy megvenni nem merném :D
Thierry Mugler "Angel"-je "rossz", de ez "rosszabb". Sokkal rosszabb...
Lehet próbálkozni Gagának (pláne hogy az ötlete nem túl eredeti ( lásd: Sécrétions Magnifiques)), de hogy hatását tekintve ezt nem veri majd kenterbe, az biztos. :D
Kíváncsi vagyok milyen lehetett a nem "lebutított" verzió, legfeljebb az tudná felülmúlni. *.*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 17.

Először is azzal szeretném kezdeni, hogy megvenni nem merném :D
Thierry Mugler "Angel"-je "rossz", de ez "rosszabb". Sokkal rosszabb...

Sephira

2012. április 8.

Én meg mióta olvastam az előző hozzászólást :) lettem kíváncsi erre az illatra (kiskoromban adták a Dolgozó lányt de erre a jelenetre pont nem emlékeztem), magamtól nem biztos hogy eszembe jut. Elismerem tényleg egyedi, de elég erős, fűszeres, füstös, nem az én illatom, tényleg olyan ''nagyasszonyos'', egy idősebb, kifinomult, határozott nőn tudnám elképzelni. Elegáns illat de nekem ódon meg hozzám sem illene, hozzám túl komoly, jobb szeretem a kicsit bohókásabb illatokat.
Attól még más szeretheti. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 8.

Attól még más szeretheti. :)

Elen

2012. január 17.

Imádom, fantasztikusan szép illat. Szerintem vaníliás parfümök között alapmű.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. január 17.

Imádom, fantasztikusan szép illat. Szerintem vaníliás parfümök között alapmű.

emito

2012. január 13.

Nagyon tartós illat .Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 13.

Nagyon tartós illat .Szeretem.

cingarela

2012. január 9.

Borzalmas ez az illat, szó szerint orrfacsaró, pedig a márkával semmi bajom, sőt a kedvencem meg az illatom is Guerlain Samsara, de ennél borzalmasabbat ritkán szaglásztam (elnézést azoktól akik szeretik) de nekem nagyon öregasszonyos........

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. január 9.

Judiit

2011. október 13.

Hihetetlen egy illat. Ha a kezdeti füstösséget az ember túléli, akkor egy igazán bújós és édes illattá változik. Minőségi, időtálló, nemhiába van ott az üzletek polcain 1926 óta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. október 13.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.