Gyógyszertári

Ár:   450 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: whyteangel, Módosítva: 2015. június 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Gyógyszertárban megvásárolható 70%-os etil alkohol, mely alkalmas fertőtlenítésre.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Dourou

2013. november 14.

Mindig van otthon, én is meg anyum is használjuk:) Persze nem mindig az arcra és nem is az egészre(mert szárít). Pl pattanásra vagy ha valami olyan sebem van,amit muszáj gyorsan fertőtleníteni,akkor tökéletesen megfelel:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. november 14.

beautifullife

2013. szeptember 24.

Amikor pattanásos voltam használtam,igaz szalicilsavasat.Most a fogamzásgátló abbahagyása miatt jöttek ki csúnyaságok így újra utána kellett nyúlnom.Az egész arcomat egyszer töröltem át vele esküszöm véletlenül.Tisztít,fertőtlenít,de hosszabb távon ne használjuk.Rettentően szárít,és bár átmeneti megoldás lehet zsíros bőr esetén,mivel szárít,a bőr védekezésképpen még jobban kicsapja az olajat és gyakorlatilag csak rontunk a helyzeten.Én most,hogy egyszer véletlenül vele töröltem át az arcomat ezt tökéletesen láttam.Másnap totálisan kifénylett a T-vonalam,pedig hidratálok rendesen.
Szóval arra tökéletesen jó,az árához képest pláne,hogy a frissen kinyomott csúnyaságokat,sebeket fertőtlenítsük.Én egy kis fültisztítót mártok bele és helyileg kezelem őket.Rendszerint másnapra már teljesen leszárad,bár én mindig rásegítek szalicilsavas cinkpasztával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 24.

Lunita

2013. szeptember 1.

Kis sérülésre nem olyan kellemes megoldás,mint a Betadine,
de elmegy,végülis az alkohol is fertőtlenít, csak erősen dehidratál! Sterizésre és takarításban is jó domestos helyett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 1.

Kis sérülésre nem olyan kellemes megoldás,mint a Betadine,

Blame

2013. július 19.

Orrpiercing berakása után használtam, a seb fertőtlenítésére. De nekem kissé kiszárította a bőrömet és elég nehezen tudtam vele a sebet is elérni ( bár ez nem a termék hibája ). De már csak a szárítás miatt is át kellett térnem fertőtlenítő sprayre. Viszont pattanásokra még nem próbáltam, úgyhogy azzal teszek egy próbált.

whyteangel, te milyen időközönként szoktad használni? Hetente egyszer, vagy mikor úgy érzed, hogy valami pattanás van készülőbe?

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 19.

whyteangel

2013. július 9.

Az arc áttörlésére használom, nagyon szépen leszedi az arcról a szennyeződéseket, és a pattanások megelőzésében is jó döntésnek bizonyult. A használata óta azt vettem észre, hogy kevésbé zsírosodik a bőröm. Egy dolog zavar csak: a szaga. E tekintetben a tonikok lekörözik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 9.

Alkoholok: Ethyl Alcohol

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.