Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Ponyshop

2014. október 8.

Egy elszúrt hajszínezést próbáltam a neten talált c-vitaminos, samponos keverékkel orvosolni. A vártnál sokkal sötétebb barna lett a hajam, vörös beütéssel - utóbbival nem is lett volna gond, de a sápadt bőrömhöz borzasztóan sötét volt ez a hajszín. Persze kivárhattam volna a 28 mosást, de nem bírtam ki. :P

Kb fél deci samponba kevertem patikában vett por állagú C-vitamint, egészen pontosan 22 grammot. :D Ez úgy jött ki, hogy mondtam, mire szeretném, és egy evőkanálnyi legyen - végül kicsit többet kaptam, ez volt a 22 g. (Egyébként nálunk simán adtak nagyobb mennyiséget is, pedig direkt rákérdeztem, hogy lehet-e akkor ennyit, de csak vonogatták a vállukat, hogy nyugodtan, amennyit szeretnék. :P)

Ecsettel, száraz hajra kentem fel, másfél órát állt zacskóba csomagolva a fejemen, plusz egy vastag törülközőt is felcsavartam a biztonság kedvéért. :) Utána olívaolajos-mézes pakolást tettem még rá, hogy biztos ne száradjon ki az aszkorbinsavtól.

Valamennyi biztos, hogy maradt a festékből a hajamban, mert most a világosbarna helyett valami fura rezes-gyömbér lett. Igazából nagyon boldog lennék, ha lenne pont ilyen színű hajfesték... ;) Szóval felőlem maradhat, amúgy is az volt az eredeti terv, hogy a hajam maradjon világosbarna, csak vöröses beütéssel. Ezt most némi kerülővel ugyan, de sikerült is elérni. :) Gondolom a maradék színező idővel ugyanúgy ki fog jönni a hajamból, mint ha hozzá sem nyúltam volna a C-vitaminnal.

A hajam amúgy is elég száraz volt a dauertól, nem látszik, hogy ez a pakolás bármit ártott volna neki, viszont szép egyenletes fénye lett. És semmivel sem hullott ki közben több hajszálam.

Amúgy a patikus azt mondta, hogy a fia simán a félbe vágott citromot szokta végighúzni a haján, és tényleg világosabb lett a citromlétől a haja - amennyiben valaki az eredeti hajszínén szeretne világosítani. ;) (Viszont tudtommal a fejbőrnek nagyon nem tesz jót a tömény citromlé, szóval csak óvatosan!)

Update: nappali fényben inkább úgy tűnik, hogy 1-2 árnyalatot világosodott a hajam, bőven maradt benne a hajszínezőből - ennek ellenére most pont az az árnyalata, amit szerettem volna, úgyhogy nekem mindenképp megérte. :)

Update2: óvatosan ezzel a hajpakolással... én utána ismét hajszínezővel festetem a hajam, ami egyáltalán nem akart kijönni 28 mosás után. Egy ideig gyanakodtam, hogy a festék a hibás, de már lenőtt annyit a hajam a C-vitaminos pakolás óta, hogy látszik, hogy kb 3 centin már megkopott a hajszínező, ahol meg anno érte a hajam a pakolás, ott a színező ugyanolyan élénk színű és semmit nem kopik. Olyan, mint ha tartós festékkel kenném a hajam, a lenőtt részt pedig hajszínezővel. Elég viccesen néz ki... :/

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 8.

Bambiii

2014. szeptember 27.

Vagy 15 éve kékesfeketére festett hátközépig érő hajam van (rettenetesen dús és vastagszálú), amikor is besokalltam a feketével és váltani akartam valami természetesebb színre :) ezért kipróbáltam ezt a csodaszert, és nem csalódtam. 100 g c vitamint kevertem el annyi samponnal, hogy tejföl sűrűségű legyen és kb 2 órát hagytam a hajamon. Az első alkalomkor nagyon szépen kiszedte mindenhol a feketét, a hajtőnél kicsit világosabb vöröses barna lett, a hajvégek pedig sötét vöröses barnák. A második alkalommal (1 hét eltéréssel) még egyszer megcsináltam ezt a pakolást, így már a hajvégeim is világosabbak lettek, a feketének nyoma sincs. Nem hittem benne, de nem bántam meg, hogy kipróbáltam. Most egy pár hétig még hagyom így, teljesen vállalható, aztán valamilyen szép barnára befestem. A hajam nem szárította ki, de azért utána kókuszolajat tettem rá egy órára. Bátran ajánlom mindenkinek, aki a fekete festéktől meg akar szabadulni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 27.

monyurka

2014. szeptember 23.

Szerintetek heti 2x is lehet használni ezt a vitaminos hajvilágosító szipi-szupi eljárást? 1x már használtam és nagyon beindultam, mert az én hajam is 1,5 árnyalattal világosabb lett. Sötét barnára festettem 1 hónapja, ami mindenki szerint fekete lett :O. Száraz hajra kentem 8 db 500 mg-os c vitamin tablettát porítottam + kb. 1 dl sampont + kevés hajbalzsamot + 1/2 citrom levét nyomtam hozzá (biztos, ami biztos :)) ), jól bedörzsöltem, follpackbaés törölközőbe csavartam a hajam. 2 óra után mostam le. a végén balzsamot is használtam. Tényleg SZUPER!!!! Csak bátran próbáljátok kétkedők!!!!! Véleményeket várok a heti 2x-ről!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 23.

Panka86

2014. szeptember 23.

Nos, ennyi pozitív tapasztalat után rászántam magam, hogy én is kipróbálom hajvilágosítás céljából. Én a következőképpen kevertem ki: 100g gyógyszertári aszkorbinsav: 850 Ft + 1dl Yves Rocher Regeneráló sampon + 2 ek. olivaolaj. Az én hajam feketére majd sötétbarnára volt festve 2 éven keresztül. Nagy csodát nem vártam, de azt kell mondjam meglepett az eredmény. Törölközőnedves hajra kentem fel kézzel, jól összemaszíroztam, majd fólia és sapi. Egy és háromnegyed óra után mostam le, mert 2 órát nem bírtam kivárni :) Nem csípett, nem volt kellemetlen, csak már unatkoztam. Lemosás után dove regenerálóbalzsamot használtam, illetve szárítás előtt a végét beolajoztam. A hajam színe szép középbarna lett, a vége kicsit sötétebb barna, gondolom ott még a feketére festett rész van. Foltos egyáltalán nem lett, fényben van egy kis vöröses beütése, de kifejezetten szép a színe. Nagyon szépen csillog a hajam és puha. Könnyen fésülhető, nem tapasztaltam károsodást, de ezt szerintem csak több hajmosás után lehet jól megítélni. Úgy tervezem jövő héten rámegyek még egyszer a keverékkel. Ha megint ennyit világosodik, akkor utána héten be tudom festeni világosbarnára. Az eredeti hajszínem sötétszőke. Azt javaslom, aki világosítani akar, nyugodtan próbálja ki.

Update: 3 napra rá muszáj volt befestenem a hajam, mert meg kellett jelennem egy rendezvényen és a lenövésem már elég látványos volt. Egy az eddiginél világosabb festékkel festettem, ami hasonló volt a c-vitaminnal elért hajszínhez (mokka barna). Nem károsította a korábbi kezelés miatt a festék a hajamat és sötétebb sem lett, mint amit a doboz ígért. Jelenleg kb 2 árnyalattal világosabb így az egész hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 23.

Dinuska

2014. szeptember 14.

Le lett koktélozva a hajam, és hát nehezen fogta be még a barna festék is, szépen kopott kifelé, világos barna lett, de elég tarka, így gondoltam ammóniamentessel átfestem (világosbarnával)! Fú tiszta fekete lett, és még nem is nagyon kopik. Gondoltam teszek rá ilyen pakolást! Semmit nem csinált vele, pedig csak egy festés eredményét szerettem volna eltűntetni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 14.

d.nikcsi

2014. szeptember 12.

Az itteni vélemények alapján próbáltam ki, az elején nem túl sok sikerrel..
De nem adtam fel, és az 5. alkalommal végre rájöttem, mit rontottam el :)
A lényeg, hogy nem szabad túl sok port keverni a samponba (én hajpakolásba rakom), inkább a samponból legyen minél több.
Sajnos 4-szer is elkövettem azt a hibát, hogy húdejósokat rakok bele, mert attól majd húdejóvilágos lesz, de amikor felkentem, lepergett a hajamról :(
Aztán ötödik nekifutásra végre sikerült :) 1-2 árnyalatot világosodott a hajam. Azóta már mostam többször hajat, és még a 2.-3. hajmosásnál is jött le festék, akkor is kicsit világosodott.

DE! Vigyázzatok a hajfestéssel, mert én a régi, megszokott hajfestékkel festettem a hajam, ami hivatalosan középbarna, és a hajamon is mindig az volt. Aztán az aszkorbinsavas pakolás után 2-3 héttel befestettem, és fekete lettem :(

Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, én tuti használom még párszor :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 12.

Az itteni vélemények alapján próbáltam ki, az elején nem túl sok sikerrel..
De nem adtam fel, és az 5. alkalommal végre rájöttem, mit rontottam el :)

Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, én tuti használom még párszor :)

pinklulu

2014. szeptember 11.

Sziasztok! Sokáig gondolkoztam azon, hogy elvégezzem e ezt a citromsavas hajvilágosítást. Féltem tőle, hogy kiszárítja az amúgy se teljesen tökéletes hajamat. Hátközépig érő, csokibarnára festett (utoljára áprilisban) hajam van.
Vasárnap megcsináltam. Kicsi copfokba fogtam a hajam, összesen 6 darabba. Így nem ért hozzá a kencefice a fejbőrömhöz. 2 evőkanálnyi aszkorbinsavat (Dm-ben kaphatót) kevertem össze samponnal (kb 1-1,5 dl) és pici balzsammal. Felkentem a copfokra, vártam 1 órát és lemostam. Nem volt változás, a víz se színeződött el. Kolléganőm viszont látott változást a hajamon (nem mondtam neki mit csináltam:D). tegnap este újra hajat mostam és láss csodát... barna lé folyt le a hajamról. Újra meg fogom csinálni, szeretném visszakapni az eredeti hajszínemet, amit majd világosabb festékkel tudok befesteni.
Én is azt tanácsolnám, hogy ne fessétek egyből a hajat, kell neki néhány nap/ hét regenerálódás a pakolás után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 11.

lady.kata21

2014. augusztus 22.

Sziasztok! Nem egyszer használtam már, jelenleg az egész söétre (majdnem fekete) festett hajamat hetente bepakolom vele, gyönyörűen hozza le , igaz vöröses, de zsép világos. FONTOS! miután lemostad , végeztél, tanácsolom, hogy NE fesd rögtön. Én elkövettem ezt a hibát, és leégette a hajam alssó részét. Ezért tanácsolom, hogy várjatok utánna egy-két napot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 22.

Odette

2014. augusztus 13.

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha megcsinálom ezt a pakolást, utána rögtön befesthetem e a hajam?? Természetes barnára lett befestve, eredetileg szőke.Azt olvastam, hogy vöröses lesz a pakolás utána.. én ezt nagyon nem szeretném..ezzel a színnel küzdök már régóta.. sok színű volt már a hajam de mindig vöröses árnyalata volt... hamvas szőkére festeném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. augusztus 13.

Sziasztok!

dorcsiga

2014. július 29.

Szépen leszedte a festéket, bár olyan katartikus élményt, mint néhány blogger( több éves fekete festékre rákente 1x és folyt le a szín, és visszajött az eredeti) nem tapasztaltam, jó 7 mosás egészen szépen kiszedte az egy éve halmozódó mahagóni színt a hajamból. Valahol olvastam, hogy teljesen nem jön vissza az eredeti szín, de majdnem, én is így vagyok. A hamvas sötétszőke, majd mahagóni hajamból lett egy felül lenőtt alul rezes színű hajam, holnap megy rá a rézvörös festék :)
Azt viszont el kell mondjam, hogy az a néhány pakolás, amit felraktam(néha kókuszolajjal megbolondítva) annyira rendbe hozta a hajamat, hogy csak na. Puha, selymes, fényes, NEM TÖREDEZETT, nem sprőd, szerintem új koromban volt utoljára ennyire tökéletes :))
Millió csillagot érdemel, bár türelem is kell hozzá, nem kevés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 29.

Millió csillagot érdemel, bár türelem is kell hozzá, nem kevés.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid