Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

hopea

2014. július 28.

Hála az égnek, még azelőtt tudomást szereztem erről az eljárásról, hogy elrontottam volna a hajamat. A 3 hónap alatt fokozatosan, szimpla hajfestékekkel kivilágosított hajamra mentem rá sötétbarnával, ami fekete lett (nem tudom, hol volt az eszem). Másnap meg is csináltam ezt a pakolást, már elsőre szinte minden festék lejött a hajamról. Persze az én hajamon csak 4 hónapnyi festék volt (tehát összesen 4x volt festve), szóval nem csoda, hogy ilyen hatásos volt a cucc. Aki évek óta festi sötétre a haját, az nem várhat csodát az első alkalomtól, de szerintem ha többször megismétli a dolgot, elérhet egy szívderítőbb eredményt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 28.

rencike666

2014. július 26.

Idáig 3x csináltam meg a sötétbarna festett hajamon (ami egyébként középbarna festékkel van festve hónapok óta), elsőre kb semmi sem látszott, másodszor már napfényben vöröses barna színe lett, a harmadik után meg ott tartok hogy már nem látszik feketének de még mindig nagyon sötét. Eredeti hajszínem sötétszőke és nagyon el vagyok keseredve hogy nem igazán járok sikerrel. Olvastam olyat is hogy a több éves fekete hajfestéket elsőre lehozta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 26.

Effi

2014. július 9.

Mikor olvastam róla, hogy leszedi a festéket a hajról, felcsillant a szemem! Meguntam a hajfestést úgy általában, de kémiai színeltávolításról szó sem lehet, és vágatni sem szeretnék a nagy nehezen derékig növesztett hajamból. A gyógyszertárban sötét pillantások kíséretében nagy nehezen kaptam 50 grammot, mikor mondtam, hogy mire viszem, azt hittem, megköveznek...
Jött a művelet. Nem bíztam a hatékonyságában, megmondom őszintén, és kicsit féltem is az eredménytől...Mi van, ha lemarja a hajam, és kihullik? :D De aztán erőt vettem a hülyeségen, és kimértem egy evőkanálnyit, összekutyultam jó sok argánolajos samponnal, tettem bele plusz egy löttyenet argánolajat, aztán rátoltuk a hajamra. Egy órát pihengetett rajta, utána lemosás. Őszintén meglepődtem, és megörültem, mikor láttam, hogy barnás lé folyik belőle... Rengeteg kör mosás és balzsamozgatás után jött a szárítás, és az eredmény: -1 árnyalat. Nagyon örülök neki, legközelebb bátrabb leszek, és több port teszek a kutyulmányba, csak még találnom kell egy jó beszerzőhelyet, ahol adnak is nagyobb mennyiséget. Nem lett száraz, vagy sprőd tőle a hajam, eleinte kicsit fura a tapintása, de az is elmúlt nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 9.

Bibi

2014. július 5.

Megcafolnam a hennarol szolo velemenyeket:). Mielott befestettem a hajam egy Wellaton habfestekkel, felraktam egy tomeny c-vitaminos pakolast, masfel orara. Tobb arnyalatot vilagositott. Egy Das Gesunde-s dobozka felet kevertem ossze samponnal es balzsammal. Nagyon meglepodtem,h ennyire hatasos mar egy alkalommal is. Az ujabb festes elott meg felteszem egyszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 5.

lolitatucsi

2014. június 17.

Sziasztok!
Én is a fekete hajamtól megszabadulandón vágtam bele a c-vitaminozás projektbe :D
Hajamról annyit kell tudni hogy eredetileg sötétszőke, ez lett (minden alkalom között 1 hónap telt el) színezve (24mosásos) 3x sötétbarnára, majd tartóssal festve sötétbarnára, sötétbarnát-vöröset keverve, vörösre (de nemlátszott semmi a barnán, én naiv... :D ) aztán feketére mivel foltos volt az összevissza kopás és a tövének a világossága miatt.
Na most ezzel az volt a gond hogy a fekete nemis igazán fogta be a hajam nameg irdatlan mód kopott is a vége. (Mint egy ombre olyan volt a hajam) Nem ez a lényeg. Elegem lett belőle, és most szerettem volna egy világosabb barnát elérni abból a sötétbarnás-feketés valamiből ami volt.
Szivatás, Oxy reload, Color B4, Hajradírok, Szőke festék, Fodrász, már mindenen gondolkodtam és akkor találtam ezt a C vitaminozást, ami kutatásaim (!) alapján a legjobb, leggyorsabb, és legköltségkímélőbb módszer volt a feljebb láthatók közül.
Először szívenütött hogy 100g 1000ft a patikában, de valaki lejjebb írta hogy cukrászdiszkont stbstb, és utánanéztem hogy ugyanazt az aszkorbinsavat amit patikában adnak, cukrászdiszkontban vagy borászati webshopban (az enyém innen) 5x olcsóbban lehet kapni. (Annak is utánajártam persze a megvétel előtt hogy aszkorbinsav és aszkorbinsav között van e különbség, de ahol én vettem ott a tisztaság 99% fölött volt, mondom jólesz ez. És be is vált :D)
Na tehát megrendeltem, 2 nap múlva meg is jött el is kezdtem a procedúrát.
140g-ot (hosszú a hajam) kevertem össze kb 120ml samponnal, felkentem törülközővel alaposan áttörölt vizes hajra, folpakkal körbetekertem ráhúztam egy sapit és 2 órát vártam. Utána elmentem lemostam, sampon, balzsam, stb. Itt már folyt belőle a szín mint festés utáni mosásnál... Majd szárításnál tapasztaltam igazán hogy a hajam vége ahol amúgy is jobban kopott a festék, a sötétbarnából majdnem az eredeti hajszínemre visszament, világosbarna, a felsőbb amúgy sötétebb részeken pedig vöröses-barna, de határozottan nem fekete, viszont a csillogása teljesen vörös. A hajvégeim picit szárította de egyáltalán nem vészesen, az én fejbőröm nem égett se közben sem utána.
Ajánlom mindenkinek bátran vágjon bele, én még 2-3 alkalommal biztos megcsinálom hogy elérjem a célom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. június 17.

Sziasztok!
Na tehát megrendeltem, 2 nap múlva meg is jött el is kezdtem a procedúrát.

Cslaura

2014. június 12.

Csatlakozom az elottem szolohoz! Nekem eredetileg ombrehoz hasonlo a hajam (bar mar reg nem lattam) a tove eger szinu a vege szoke! 2 evevagyok barna. Inkabb sotet mint vilagos. Nagyon megtetszett az uj H&M reklamban Gisele Bundchen hajszine, de az en hajam eleg vekony, nem birta volna ki a szivatast.
Eloszor megprobaltam az olivaolaj citrom keverek pakolast de elegge elkeseredtem mert semmi valtozast. Mar majdnem feladtam mikor a baratom mondta hogy milyen jo lenne ha vilagosodna. Keresgeltem keresgeltem es ratalaltam a c-vitamin porra. Az elejen eleg amator modjara csinaltam mert a DM-ben vettem 1000ft-ert 100g-ot (ami egyebkent nekem nem eleg a vall ala ero es nem tul sok hajamra) ecsettel probaltam felvinni ossze vissza csopogott. Aztan rajottem hogy herbariaban lehet kapni 500g-ot 1300ft-ert minden nap megcsinalom egyeltalan nem rosszabbodott a hajam allapota. Sokkal lagyabb es fenyesebb.
Mar ugy csinalom, hogy kocsivel tobb mint 100g port rakok festekes talkaba es annyi balzsam-sampon kevereket rakok hozza hogy kenheto legyen. kette valasztom a hajamat es a felenek a tetejet felcsiptetem es az aljaval kezdek. A kezemre rakok egy es vegig huzom a hajamon ugy hogy mind a ket tenyeremen van, es osszedorzsolom bevizezem kicsit a tenyeremet es megint dorzsolom majd megint kenek es megint dorzsolok. Addig ismetelek amig nem jut mindenhova. Teljesen a tovere nem kenek mert kimarja a fejbort meg a lenovesnel az eredeti szinnek nem tesz jot de a tetejet ecsettel konnyebb kenni. Majd megcsinalom azzal is amit felcsatoltam aztan a masik oldallal is. Utana felcsatolom es rakok ra egy zuhany sapkat arra meg egy sapkat. Minimum masfel orat hagyom rajta, de most pl tegnap ejfel korul cainaltam meg es felhuztan az orat 5re hogy lemossam es semmi baja.
Ossze se merem szamolni mennyiben lehet mar, de meg mindig jobb mint a szivatas. Nagyon latszik a valtozas de meg mindig nem az igazi. Mar nagyon varom hogy elerjem a celt. Addig pedig csinalom minden nap. Az elejen eleg undorito volt a szaga azt a sampont amit addig hasznaltam nem is hasznalom mar mert mar erzem benne a c-vitamin szagot. Mindig amikor elfogy a sampon meg a balzsam (egy sampon, balzsam nem egesz 3alkalomra eleg. Jo huzos :S) uj fajtat veszek. a fuletekkel vigyazzatok mert nekem szetmarta mert nem toroltem le utana csak a hajmosas utan. Csak ajanlani tudom minenkinek! Sok sikert!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 12.

Holdfény

2014. június 8.

Évekig sötétbarna voltam, szinte fekete, és nagyon szerettem! Viszont kísérletezős kedvű személyiségként szívesen kipróbálok más színeket, és mivel tavasz környékén rám jött a változhatnék, szerettem volna valami gyönyörű, élénk, de természetes színű barna hajat, de mindenképpen hidrogén nélkül. Miután eldöntöttem magamban, hogy csakis a legvégső esetben jöhet szóba a szőkítés, keresgélni kezdtem a neten, és rábukkantam erre a csodára. Azért mondhatom, hogy csoda, mert nekem tökéletesen bevált! Én már kb. 8 alkalommal használtam a c- vitamin-port, és tényleg hatásos.:-). Eleinte félve teszteltem, de miután semmi negatívumot nem tapasztaltam, nem tartottam be az állítólagos fél ill. 3/4 órás hatóidőt, hanem volt, hogy 2,5-3 órát hagytam hatni. Minimálisan szárít csak, vagy szinte egyáltalán. A hajam sokat világosodott, már majdnem olyan, mint az eredeti, de még nem tökéletes. Még 1-2 alkalom ezzel a porral, utána jöhet a színezés. És ami a legfontosabb, kíméletes a hajhoz, nyugodtan próbáljátok ki! A szőkítést pedig el lehet felejteni. Mindenkinek ajánlom, aki sötétebb színből szeretne világosabbra váltani. Megy az 5 csillag! :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 8.

Napsugár

2014. május 3.

Nem nagyon hittem benne, hogy valóban működik hajvilágosítóként a C vitamin por, nem is vagyok az az otthon pakolást-bőrradírt kotyvasztó típus, de mégis tettem most egy próbát. Szeretném rézvörösre festetni a hajam, az áhított szín pedig némileg világosabb, mint a jelenlegi. Sajnos mivel öt éve festetem otthon az aranybarna különböző változataival a hajvégeim eléggé besötétedtek, alapból nem volt egyenletes a színe. Mivel leszívatni semmiképp sem akarom, gondoltam adok egy esélyt a házi praktikának, legrosszabb esetben nem történik semmi alapon. Kétszer csináltam meg, a DM-ben vettem Das Gesunde Plus sajátmárkás C vitamin port, mivel hosszú a hajam mindkét alkalommal az egész 100 grammos dobozt felhasználtam, kikevertem samponnal és citromlével krémes állagúra. Hajfestőecsettel felkentem a végétől a hajtövek felé a keveréket a végén pedig jól bemasszíroztam a hajamba, ráhúztam egy nejlonzacskót (csodás látványt nyújtottam így), aztán még törölközőt tekertem a fejemre. Elsőre 3 órát, második alkalommal 4 órát hagytam dunsztolódni a fejem. :) Leöblítés, hajmosás, jó nagy adag hajpakolás 20 percre, aztán gyors szárítás és nagy öröm: valóban világosított, szerintem 1-1,5 árnyalatnyit biztosan. Remélem a fodrászom nem kap sikítófrászt, ha elmesélem, mit műveltem, és elég világosnak ítéli az eredményt, hogy befogja a rézvörös festék. A hajamnak egyébként semmi baja nem lett, nagyon minimálisan szárított csak. Azt nem mondom, hogy csodaszer, de abszolút használható.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 3.

balassa.monika

2014. május 3.

Sziasztok! Én is hajvilágosításra használtam. 8 éve kékesfekete a hajam, egyszer próbáltam B4 színeltávolítóval világosítani, de valami borzalmas lett a végeredmény (ráadásul rettentő büdös az a trutyi, fulladoztam rendesen), szóval egyből befestettem. Újra teljesen sötét lett, igen-igen tudom, nem szabad közvetlenül utána festeni, de azzal a fejjel sosem léptem volna ki az utcára. Most megint felbuzdultam, hogy márpedig barna lesz a hajam. Először vettem a gyógyszertárban 155 Ft-ért 10 g aszkorbinsavat (többet elvileg nem adhatnak ki), ez kb. egy ek-nak felel meg, bekevertem 1 dl samponnal és egy nagyon kevés balzsammal és fel a hajamra 1,5 órára. Világosított!!! Sajnos azonban a végén nem, de ezt nem is vártam, mert ott már vagy 20 réteg festék lehet. Újból megcsináltam ezúttal a dm-ben kapható C-vitamin porral (das gesunde plus 100 g 700 vagy 800 Ft), most kb 2 ek-val raktam a samponba. A lemosáskor sokkal vörösesebb-barnásabb lé jött ki a hajamból, rendesen meg is örültem magamnak...viszont annyit nem világosított. Mahagóni árnyalatú lett a hajam tövétől kb 10-15 cm-en, ami szépen átmegy feketébe. Mondhatni egy kicsit "elrontott ombre" hatását kelti :D Viszont most nem festem be 3-4 hajmosásig, aztán jöhet a gesztenyebarna, hogy mégse legyen annyira feltűnő az eltérés. Nekem egyáltalán nem szárította ki a hajamat, sőt fényes lett tőle. Teában is elkezdtem inni, felesleges a tablettákért annyi pénzt kidobni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 3.

mi.kinga

2014. április 1.

Én is hajvilágosításra szerettem volna használni, az eredeti hajszínem seszínű világosbarna (egy természetes szőke csíkkal, ami miatt mindenki leszőkézett), de régóta vágytam sötétbarna hajra. Az egyik hajfesték (Jeges gesztenye, ami eredetileg jeges csokoládé volt) természetesen vörösesre fogta be. Aztán kezdett hiányozni a világos haj, úgyhogy gondoltam a sok jó tapasztalat után kipróbálom. Hát, hiába próbáltam többször (Head&Shoulder's sampon+ gyógyszertári aszkorbinsav+méz+olivaolaj) az eredmény iszonyatosan vörös haj. :( Úgyhogy nem is kísérleteztem, a fodrász lekoktélozta és most szép világos-aranybarna hajam van és soha többé hajfesték...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 1.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid