Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Októberi Lány

2014. március 14.

Itteni vélemények hatására vettem meg egy adagot.
Hennától megszabadulandó, gondoltam, kipróbálom. Hát, nem igazán sikerült, szőlőmagolajban kevertem el, úgy dörzsöltem a hajamba, de úgy tűnik, az olajban nem tudott rendesen feloldódni, és nem is csinált semmi különöset. Erre inkább maradok a citromos bedörzsölésnél, lassú, de biztos hatást remélve.
Update: Tojásos-mézes-citomos pakolásba egy nagyobb adagot (20g) keverve kétszer próbáltam a hajamra, kb 2 órát állt rajta. Nagyon gyenge világosodást tapasztaltam, de úgy "megszívta" a hajamat, hogy nem győztem utána rendbe tenni, jól kiszáradt...
Viszont amire szuper: arcradírozás. Egyszerűen egy teáskanálnyit a tenyerembe veszek, 3-4 csepp hideg vízzel megnedvesítem, és ezt masszírozom néhány percig nedves ujjal a bőrömbe! Nem marja az érzékeny bőrömet, nem szárít, egyszerűen imádni kell! Csak a tárolásra kell kicsit odafigyelni, száraz, hűvös hely kell neki (a C vitamin hőre bomlik, úgyhogy a napon, vagy a tűzhely közelében nem célszerű tartani...), vettem neki szintén a patikában egy kis krémes tégelyt, kb. egy gomb volt az ára :), abba szórom, és a hűtőben kiválóan elvan.
Update: Egy pár alkalom után eléggé csípte az arcomat, ha csak vízzel kentem fel. Most virágmézbe keverve használom, jó sűrűre csinálom (kb. egy-egy teás kanál C és méz), így nem folyik le, hagyom kicsit (vagy sokat), és aztán nedves kézzel radírozom-masszírozom kicsit, utána langyos vízzel mosom le. 2 az 1-ben: pakolás és radír, ebben semmi fölösleges, káros anyag nincsen, olcsó, hatékony, egészséges... Kicsit macera minden alkalommal kikutyulni, na de nem is tart sokáig! A méz áldásos hatásait meg gondolom, nem kell különösebben firtatni. :) Érdemes kipróbálni mindenkinek. Egy ideig némi hegvilágosító eredményt is véltem látni, de azt hiszem, sajnos az csak "placebo" lehetett, vagy a nagy reménykedéstől káprázott a szemem. Erre a hámlasztók és a C-vitaminos szérum való. (Paula féle)
Arckrémbe keverve is próbáltam, de persze óvatoskodva, csak egy kis adagba tettem. Az eredetileg halvány baba rózsaszínű kencém 1 nap után narancsos, barack rózsaszínű lett, tehát kb. "bebarnult". Semmilyen plusz hatást nem tapasztaltam tőle. :(
Pillanatnyi ötlettől vezérelve arclemosót is kevertem már belőle, csak 1-1 adagnyit, frissibe. Kevéske C-vitamint pici vízzel hígítva, pár csepp illóolajjal elkevertem (grépfrúttal), és vattára öntve átkentem vele párszor az arcomat. Pár percig csípte, de aztán jobb lett, a kisebb gyulladásokat gyorsabban helyrehozta.
Helyileg, gyulladt-gyógyuló pattanásokra is használtam, csak teafaolajjal átitatva, kis fültisztító pálcikával eldolgozva, bekentem őket, na az végig csípett, lemostam 10 perc után, szerintem ez is kicsit könnyebb gyógyulást eredményezett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 14.

Itteni vélemények hatására vettem meg egy adagot.

love_cinderella

2014. március 3.

Köszönöm a választ mimoza93 ! :) De nekem sajnos nem vált be, semmit nem csinált a hajammal...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 3.

illusia

2014. február 14.

Végre én is kipróbáltam ezt a híres házi c-vitaminos hajfesték eltávolító keveréket. Kétszer egymás után. Szépen világosított a lilásvörös hajamon, már inkább csak kopott világos rózsaszín. A hajamnak nem ártott, nem szárította ki, szóval tök jó, az eredmény is meglepő. Azt nem is vártam hogy teljesen kiszedje a hajfestéket, mivel tartós festékkel volt festve a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 14.

bdori

2014. január 29.

Én is nagyon sötét,majdnem fekete hajamra alkalmaztam (ráadásul volt egy vöröses fénye is). Nem hagytam rajta sokáig,lehet ezért se vált be annyira. A hajam teteje jó sötétvörös lett,az alja a sötét festék előtti világosbarna színű volt egy kis vöröses fénnyel. Gondolkoztam,hogy újra rárakom,de annyira kiszárította az amúgy is száraz töredezett hajam :/
De tény,hogy világosabb lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 29.

De tény,hogy világosabb lett.

Tettix

2014. január 26.

Nekem hennával festett hajam van (minden vegyi cucctól hullik, úgyhogy csak ezt használom), és többször is próbáltam a C-vitamin+fahéj+méz kombót 2 órán keresztül, de nem látok semmilyen különbséget. Tapasztalta más is, hogy Hennára nem igazán hat...?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 26.

suxxx94

2014. január 25.

Én nagyon szomorú vagyok ugyanis a szép hamvasbarna hajamból sötét vöröses-barnát csinált :( Undorító!!!ráadásul az eredeti hajszínemet kiszívta szőkére.Úgyhogy felül szőke alul vörös lettem....a hajamat is megviselte kicsit.Jobban jártam volna egy óvatos leszívással...Aki nem akar vöröses hajat annak nem ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 25.

Rityy

2014. január 22.

Tegnap felkentem vöröses-sötétbarna hajamra. 2 órán át volt fenn a sampon- hajbalzsam és 1,5 ek c vit keverék. Sokat világosodott, és a vörös árnyalat is inkább aranyba hajlik már. Még egyszer megcsinálom majd, akkor már olyan lesz mint az eredeti, mint a töve. Én se hittem benne elsőre, de az eredmény meggyőző. Tényleg mintha kiszedné a festéket. Pedig hajmosásnál azt hittem, nincs is hatása. Mert nem szineződött a víz. De van :-) Nagyon is. Min 2-3 árnyalat :-) Úgyhogy erre is jó, nemcsak besőleg :-) :

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 22.

chatnoirrr

2014. január 20.

Csoda! 14 éves korom óta színeztem a hajam (igen, elég korán kezdtem), először vörös melíros volt, aztán szőke, majd az eredetinél világosabb, vöröses fényű barna, aztán intenzív sötétvörös két fajta is, majd fekete. :D Mindent kipróbáltam, szerencsére a hajam jól bírja az ilyesmit. A legutolsó, fekete hajszín véletlen lett, a legsötétebb barnát vettem meg, hogy na, majd tök jó barna lesz... én naiv. Mivel egy fodrász sem vállalta, hogy leszívja a "fenékig érő, gyönyörű, erős, dús" hajamat, letargiába estem. Nincs az az Isten, hogy én ezt lenövesszem - gondoltam. Eleve lett volna vagy 5-6 év, annyira türelmes meg nem vagyok... meg hát undorító is lett volna, na. Utolsó kétségbeesettségemben kezdem el kutakodni az interneten, végül megtaláltam ezt a csodát. Ma be is szaladtam az ügyeletes patikába, megvettem, 2 óra múlva pedig már a fejemen volt. 150-170g c-vitamin port kevertem el kb. 200 ml samponban és egy kis balzsamban. Ráadásul 2 óráig fent is hagytam. A mennyiség és az időtartam is brutális, de biztosra akartam menni, ez votl az utolsó esélyem. Most, pár órával később az eredetihez nagyon-nagyon hasonló, világosvöröses árnyalatú barna hajat kaptam, nincs nyoma sem a feketének, sem az alatta lévő vörösnek. Kissé ugyan kiszárította a hajam, pedig a kétszeri alapos kimosás után még negyed órára pakolást raktam rá. Még egyszer szükségesnek érzem, ugyanis elől sötétebb maradt - nem fekete szerencsére, de akkor is. Imádom! Nem hittem volna, hogy valamikor egy por fog ennyire nagyon boldoggá tenni (mivel nem kokózom :D)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 20.

muffinmonsuta

2014. január 16.

Úgy vettük fekete haj kiszedéséhez 800ftért 250g!
Barátnőm kb 1 hónapig használta a festett 2 éves haján és nagyjából kijött!
Nekem 2 nap alatt kiszedte barnára <3 Imádom :DDD
Én úgy csináltam hogy este lefekvés előtt elkevertem pakolással és rátettem egy sapkát,reggel lemostam!:D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 16.

Úgy vettük fekete haj kiszedéséhez 800ftért 250g!
Barátnőm kb 1 hónapig használta a festett 2 éves haján és nagyjából kijött!
Nekem 2 nap alatt kiszedte barnára <3 Imádom :DDD

dstr

2014. január 14.

Nekem 3 felkenéssel gyönyörűen kiszedte a fekete festéket a hajamból és egyáltalán nem szárította ki, sőt, azóta alig hullik, pedig előtte horror volt a hajmosás. Ajánlom, hogy ha van cukrászdiszkont a városotokban, akkor ott nézzétek meg, nálunk 1kg 1600 Ft! (Patikában 100g kerül 1000Ft-ba....) Nem kell tőle megijedni, általában a diszkont csomagolja sima átlátszó zacskóba és csak annyi áll a címkén, hogy "Aszkorbinsav (E300)". Ugyanezt kapjátok a bioboltokban is, csak háromszoros áron. Én először elkeverem a port kevés vízzel és utána keverek hozzá jó minőségű balzsamot, így egy elég jól kenhető elegy lesz belőle és nem fog úgy ragadni a hajatok a szemcsék miatt, át is tudjátok fésülni, hogy biztos mindenhova jusson. Utána dunsztolás, 2-3 óra és egy jó alapos fejmosás :-) Nekem nagyon bevált, aki tud várni az eredményre és nem egyből akar szőkét a fekete hajából, annak mindenképp ajánlom! :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 14.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid