Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

k0alaa

2019. május 20.

Az itt olvasottak alapján próbáltam ki én is a hajamra, és mit ne mondjak sose hittem volna, hogy ez tényleg ilyen jól működhet. 8 éve használtam sötét barna hajszínezőt, de meguntam és úgy gondoltam vissza szeretném kapni az eredeti, középbarna hajszínem. Épp ki szerettem volna dobni egy doboz c-vitaminos rágótablettát(utáltam az ízét), de végül összetörtem egy maréknyit és összekevertem samponnal. Enyhén nedves hajamra kentem, és 1-1,5 órát hagytam hatni. 2 alkalom után teljesen kijött a színező, a hajamat nem roncsolta.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 20.

ena0618

2019. május 7.

Legfőképp haj világosítására kerestem természetes megoldást.
Másfél éven keresztül 1x-2x fodrász festette, utána pedig én otthon színezővel festettem először meggyes piros majd vadszilva színre. (Csak kiindulópontként.) :) A legegyszerűbb 300 Ft-os sampont (kb. fél tubus) összekevertem aszkorbinsavval (érzésre, szerintem ártani nem nagyon árt) és egy pár csepp (kb. 5-6) citromlével.
Miután felkentem a teljesen száraz hajamra, fóliával becsavartam és tettem rá egy zuhanysapkát. Hagytam hatni egyszer egy órát, aztán a második alkalomnál 40 percet.
A hatása nagyszerű! :) A vadszilva színű hajamból lett egy sötétebb rezes vörös. Hagytam a hajam pihenni 5 napig, majd újra megcsináltam és most már eper szőke vagyok.
Kicsit szárít, így mindenkinek ajánlok egy jobb minőségű hajpakolást a kúrák után és egy ideig utána is.
Ami plusz pozitívum, hogy a fejem és a hajtövem találkozásánál lévő ekcéma szerű foltok teljesen eltűntek, nehezen zsírosodik a hajam és a zsíros korpám is teljesen eltűnt.
Abszolút tudom kúraként is ajánlani, én biztos 1-2 havonta meg fogom ismételni. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 7.

Legfőképp haj világosítására kerestem természetes megoldást.

Olgicska76

2019. április 3.

Hajfesték leszedésére (is) használtam. Nagyon minimálisan "barnította" a feketés hajamat, többszöri próbálkozásra. Meguntam ezeket a próbálkozásokat és végül elmentem fodrászhoz világosíttatni :)
Mivel ez egy alapvitamin, nem fogom lepontozni, a langyos mézes teámba is mindig teszek reggelente.

Enni kell, nem hajra kenni :)

Ínyvérzéskor többet szoktam belőle enni - ez remekül elmulasztja.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 3.

Enni kell, nem hajra kenni :)

Ínyvérzéskor többet szoktam belőle enni - ez remekül elmulasztja.

nakedbike

2019. március 31.

Végigolvastam az összes véleményt, és éppen ráérek és van itthon aszkorbinsav. Találtam a neten egy receptet, ebben alkalmaztam.
- 1 banán
- 1 tk. méz
- 2 ek. tejföl
- 1 tojássárgája

Na én ehhez adtam 2 ek. aszkorbinsavat, mivel samponhoz nem akartam keverni, mégis egy kenhető masszát akartam. Mivel már hetek óta nem használok bolti sampont, ehelyett rozsliszt+cayenne bors keverékével mosom a hajam. Legalább kétszer annyi érzetre a hajam, és sokkal fényesebb, nem viszket és a tudat hogy nem mérgezem, csodálatos.

A fenti hozzávalókat jól összeturmixoltam és felkentem, zacskó és sapi rá, 1 órát lesz fent. Utána beszámolok az eredményről. Csípni csípi, azt érzem már....

Ui.: simán lemostam vízzel, majd öblítésnek egy ek. aszkorbinsavat elkevertem egy kancsó vízben. Ezzel öblítettem le végleg. Csillogó, puha, igazi oroszlánysörény. A nagyon apró banándarabkák a hajszárításnál kijöttek. Szóval ismét egy jó választás volt..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 31.

- 1 banán
- 1 tk. méz
- 2 ek. tejföl
- 1 tojássárgája

Chicquita83

2019. március 22.

Itt olvasott vélemények alapján próbáltam ki, hogy a kissé rosszul sikeredett hajfestés eredményét javítsam. kb 80 gr port kevertem össze samponnal, hogy kenhető masszát kapjak, rátettem a száraz hajamra, zuhanysapek és 1 órát volt rajta. A szaga nem túl jó, sőt büdös, de csodát tett, legalább 2 árnyalatot világosított a hajamon, töredezés és szárazság érzése nélkül. Utánna jól bebalzsamoztam és kész. Csodaszer! Nekem bevált.
Vitaminként is ittam régen, viszont ha kicsit megszaladt akkor hasmenés lett a vége, így már óvatosabb vagyok vele ezen a téren. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 22.

hakapeszimaki0070

2019. március 14.

Nos hol is kezdjem ! Kb 10 éve aktívan terrorizalom a hajam festéssel,És úgy dontottem hogy vissza szeretnem kapni az eredeti hajszínemet ami nagyon szep közepes szőke egyebkent. Gondoltam hogx nem lessz egyszerű. DE sajnos rézvörösre volt festve. ( egyszeri festés, előtte szőke volt evekig) Hagytam egy hónapig kopni, majd fodraszkellekesben sotet szőke mahagonis hajfesteket ajanlottak hogy eltompítsam a rezességet. ( sajnos nem vagyok nagy szaki a dologban) Na mikor azt a hajamon meglattam festes utan ! Legszivesebben sírtam volna ! Itt olvasott velemenyek alapja n dontottem úgy, hogy egye fene... elobb utobb ugyis le kell novesztenem de addig is ki kellene néznem valahogy... 30 perceg hagytam samponnal elkeverve a hajamon. És iszonyatosan ajtokilincs sárga lettem :D nem is volt ezzel baj, ráfestettem sötét hamvas szőkét. Amit nem kelett volna mert a hajam károsodott resze zoldes szürke lett. Plusz az ajtokilincs sárga egy hajmosas utan úgy átcsillogott a hajamon mint a sicc ! Szoval szép f*s szinu lett a hajam mosasrol mosasra. Most rákentem egy méz szőkét, . Hát az ajtokilincs szín átvillog itt ott, de mostmar hamvasito samponnal mand megprobalom menteni a menthetetlent. Lenyeg a lenyeg hogy valoban teszi a dolgát, de csak drasztikus hajszínváltoztatasnal ajanlom . Mint pl fekete vagy sotet barna. Es akkoris csak fokozatosan , 15 percre a hajon hagyva. Tanulságként viszont sokat tanultam a hajfestésről :D mint pl mikor nem veszunk hamvas hajfesteket sárga hajra :D Mostmar az en baratom csak a turelem maradt :D kitartast mindenkinek aki hasonlóképpen járt ! :D a 4 csillagot azert kapja tolem, mert legalabb oxihoz nem kelett nyulnom es a repavoros vegulis eltűnt. Na meg nem ez a dolga hanem ez csak egy pozitívuma hogy erre is kepes. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 14.

szzh01

2019. január 14.

Haj világosításánál nagyon jól bevált. Hennázott hajra használtam többször is. Eleinte indigóval kevert hennát használtam hajfestésre (később áttértem a sima hennás festésre), illetve sokszor átfestettem a teljes hajhosszamat, ezeknek köszönhetően kicsit túllőttem a célon és túl sötét lettem. Cassiás hajpakolást is használok időnként, s arra jöttem rá, hogy az is sötétíti a hajamat.
Szóval ezek miatt kellet világosítani a hajamon.
Kb. 1-1,5 dl samponba kevertem 2-3 evőkanálnyi C vitamint és egy kis hajápoló olajat, majd felvittem a száraz hajra hajmosás előtt. Befóliáztam és fent hagytam kb. 1 órán keresztül. Utána leöblítettem, majd még egyszer samponnal megmostam a hajamat. Több árnyalatnyit kivilágosította a hajamat, abszolút el lehet vele érni kíméletesen a kívánt célt.
Annyit azért észrevettem, hogy egy kicsit szárítja a hajat és minimálisan fénytelenebbé is teszi. Mosás után egy hosszabban fent hagyott regeneráló pakolással ez helyrehozható.
Kár, hogy nem tudtam erről a módszerről korábban; megkockáztatom, hogy az eredetileg krumplihéjbarna hajszínemet is fel tudtam volna frissíteni, kivilágosítani, ezzel a módszerrel, és még a hajfestést sem kellett volna anno elkezdeni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 14.

Szóval ezek miatt kellet világosítani a hajamon.

Christine

2018. december 18.

Először vitaminpótlásra használtam, DM-set vettem, egész télen kitart egy kis dobozka, kevésbé vagyok beteg.

A színező már nem jön ki a hajamból, bezzeg régen. Meguntam a színt, de világosítani nem tudtam, csak hajleszívatóval. Mondom megpróbálom, max nem csinál semmit. 2 árnyalatot kiszedett a hajamból, sőt már 3. napja bírja a hajam hajmosás nélkül, pedig eddig max 2-öt bírt :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 18.

mertcsakviki

2018. december 3.

Haj világosításra vettem DMben kapható Das Gesunde Plus C vitamin port. Nem vártam nagy csodákat még a pozitív vélemények ellenére sem úgy voltam vele, hogy károsítani nem tudja a hajam, egy próbát megér. 1 éve festem sötét barnára a hajam tartós festékkel, fél éve pedig sötét lilára és szeretnék már valami világos barnát. Én így csináltam: összekevertem érzésre a port samponnal egy kistálkába plusz csepegtettem vele kis citromlevet. Ezután ecsettel vittem fel majd jól összedörzsöltem, rá folpak és sapka majd 1 órát hagytam hajra. Amikor megláttam az eredményt nem hittem a szememnek az összes sötét festék lejött. Igaz hogy foltos mert a teteje nagyon világos rezes szőke a vége pedig sötét vöröses, de ez azért lehet mert a festék is úgy volt már rajta hogy a töve lilás lefele haladva pedig egyre sötétebb. Holnap újra megcsinálom a pakolást aztán csütörtökön befestem valami világos barnára. Tényleg egy csodaszer😍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 3.

Thirteen

2018. november 1.

Én is úgy jártam, ahogy sokan mások, otthoni hajfestés megszivatott, barna festékből fekete haj lett, vasárnap csináltam és ma csütörtök van. Szerencsére volt itthon egy doboz aszkorbinsav mert kenyérsütéshez kellett belőle mindig egy mokkáskanálnyi. 3 evőkanál port kevertem össze rossmannos babasamponnal, és eloszlattam a hajamon. Elég folyós keverék lett, így valószínű nem mindenhova jutott egyenletesen de ez az eredményt nem befolyásolta, nem lett foltos. Zuhanysapka a hajra, rá rendes sapka és kb. 1 órát volt fent. Az eredmény határozottam barnább, már látom a fényt az alagút végén. :) egyedül a cucc szaga volt nagyon undi, számomra valahogy nagyon fémes szaga lett és a 2 samponozás és 1 balzsamozás ellenére halványan érződik de megéri. Még egyszer kétszer meg fogom ismételni a műveletet, legközelebb szerintem balzsammal és rendes samponnal fogom elkeverni, talán nedves hajon, de ebben még bizonytalan vagyok, mindenesetre ajánlom mindenkinek mert én vagyok az akinél a mások által csodaszernek titulált termékek sosem hatnak semmit, de ez nekem is bevált :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 1.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid