Heimish

Ár:   $18   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Funnyface, Módosítva: 2017. július 4.

Ár:   $18
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Lemosók, Tonikok

Balzsam típusú arctísztító. Gyengéden olvad el a bőr melegétől, és alaposan megtisztítja az arcbőrt élénk színű sminktől, piszoktól. Használata után a bőr hidratált marad.

Amari

2018. május 11.

Elsőre kicsit fura volt az illata, de hamar hozzászoktam. Minden sminket nagyon könnyen eltávolít, még a hírhedt Catrice Rock Couture vízlló spirálját is. Ha a kelleténél többet használok, kicsit elködösíti a látásom, de egy kis extra vízzel kimosható a szemből. Nagyon jó benne, hogy a szemet nem csípi. Nekem zsíros réteget sem hagy maga után. Eddig semmi sem volt képes ennyire gyengéden, mégis hatékonyan leszedni a sminkem, pedig a kétfázisú sminklemosók közül nem eggyel próbálkoztam, és volt olyan is amit kifejezetten vízálló smink lemosásához ajánlottak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 11.

Picipötty

2018. április 21.

Nekem kissé avas mellékillatú, de jellemzően gyógynövényes jellegű, szilárd balzsamot kapunk egy ízléses csomagolásban, ami a piperepolc kiemelt dísze lehet.A doboz tetején elhelyezett kis spatulával higiénikusan ki tudjuk nyerni a tégelyből a kívánt mennyiségű terméket ( saját részemre egy nagyobb mandulányi mennyiség) , ami szépen eloszlik az arc melegétől, ha véletlenül szembe kerül nem csíp, nem irritál és vízzel érintkezve tejes állagúvá változik.
Letörlés után marad némi zsíros réteg az arcon, de az már a már habzó lemosó dolga marad. Abszolút rituális élmény ad a nap végén, a szennyeződések nagy részét eltávolítja, felkészíti az arcot a következő lépésre.
3 hét használat után nem okozott gondot, a pórusaim lassan, de biztosan tisztulnak, a bőrképem egységesebb lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 21.

nusi96

2018. január 15.

Fáj a szívem érte, egy tesztert sikerült elhasználnom. Alapvetően klasszul leszedi a sminket (s ezért megérdemel 4csillagot), viszont valamelyik összetevőjével nagyon nincs jóban a bőröm. Amíg használtam folyamatosan kijött egy gyulladt pattanás :( Lehet ez alábbhagyott volna amint sikerül hozzászoknia bőrömnek ehhez a lemosóhoz, de nem szeretem erőltetni az olyan termékeket, amiket a bőröm láthatóan nem szeret.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 15.

kisko

2017. november 25.

Kb két hónapja használom, és nekem személy szerint so-so...kellemes használni, a bőröm biztosan nem lett tisztább (miteszerek stb) sminket, fényvédőt maradéktalanul leszedi. Feltétlen kell utána legalább egy micellás vizes törlés, nekem hagy egy réteget meg akkor is, ha forró vizes törölközővel mosom le. Szerintem egyéni lehet, hogy kinek hogyan reagál a bőre a balzsamok fő összetevőjére, úgy néz ki nekem másfele kell keresgélnem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 25.

Jexi

2017. augusztus 29.

Lehet én vagyok a béna, de nekem ezzel nem jön le maradéktalanul a sminkem.
Miután megtörlöm az arcom, mindig marad a törölközőn egy pici, ami....így muszáj áttörölnöm az arcom Bioderma micellás vízzel is utána.
Ettől függetlenül jó kis termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 29.

Lehet én vagyok a béna, de nekem ezzel nem jön le maradéktalanul a sminkem.
Ettől függetlenül jó kis termék.

Lencseee

2017. július 1.

Nagyon szeretem a doublecleasinget es az olajos arclemosokkal nyomultam eddig,de be kellett latnom,hogy ez a kemeny kremszeru cucc azert meg a jonal is jobb! Ha akciosan az orrod ele kerul, szerintem ne tetovazz kiprobalni...😇

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 1.

im

2017. július 1.

Április végén kezdtem használni. Néhány nap múlva, három napon keresztül folyton kijött egy-egy pattanás az államon, a homlokomon, illetve a járomcsontom alatt. Ez az időszak egybeesett a menstruációm időszakával, de azért lepődtem meg, mert az elmúlt egy-két évben nem volt jellemző, hogy ilyenkor kirügyezzek. Az utóbbi két hónap bőrápolási posztjaiban időnként utaltam is rá, hogy egy-két nem várt, hormonális dudorom keletkezett. Mivel egyébként nem tömíti el a pórusaimat ez a lemosó, sőt kifejezetten tisztább tőle a bőröm, azt hiszem, talán nem butaság arra tippelni, hogy amikor “érzékenyebb” a bőröm, akkor nem rajong ezért a lemosóért, egyébként pedig csak az áldásos hatásait élvezi.

A Heimish balzsam helye az esti rutinomban van. Engem elbűvöl a csomagolás szín- és formavilága, nagyon elegáns és finom, főként emiatt érdemelte ki nálam “a fürdőszoba királynője” jelzőt. Említettem, hogy a márka agyagos lemosójának megrendelésében is szerepet játszott ez a tetszetősség. Kifejezetten öröm emiatt (mindkettőre) ránézni, kézbe venni.

Pozitívumok:
- A csomagolás nemcsak szép, hanem kompakt is: a tégely tartalmát védő műanyaglapon kialakítottak egy kis tartót a balzsamhoz járó spatulának.
- Szeretem a termék illatát: ha már ennyi illóolajat beleraktak, örülök, hogy sikerült egy tetszetős, gyógynövényes, spa-hangulatú keveréket összehozni.
- A szempillaspirálon kívül minden sminket szépen leszed, a vízálló tust és szemöldökceruzát is.
- Nagyon kellemes érzés a bőrön “olvadó” balzsam, én nem érzem nehéznek, a esti lemosás kötelességből örömmé lett. Vízzel érintkezve ez a balzsam is tejessé, opálossá válik a bőrön. Nem hagy maga után kellemetlen réteget, de vízzel szerintem nem lehet 100%-osan leöblíteni, mindenképp szükséges utána a második lemosó. (De akik a kétlépéses tisztítás hívei, azoknak úgysem mondok újat vagy váratlant.) A szememet nem csípi, de nem is érzékeny különösebben a szemem.
- A bőröm láthatóan meghálálja a double cleansinget: amióta így tisztítom az arcom, sokkal szebbek a pórusaim.
- Azt pedig szerintem mondanom sem kell, hogy tényleg nem szárít. (És zsírosabb sem lett tőle a bőröm, nyáron sem.)

Negatívum:
- A kupakot néha csak ferdén sikerült rátekerni a tégelyre, e trehányságomnak pedig az lett a következménye, hogy szárazabb, nehezebben vagy egyáltalán nem szétolvadó darabkák is keletkeztek a balzsamban. Ezt részben a saját hibámnak, részben a csomagolás átgondolatlanságának tudom be.

Összességében:
Biztos vagyok abban, hogy nem önmagában ettől a balzsamtól lett szebb a bőröm, hanem a kétlépéses arctisztítástól, hiszen már akkor, amikor a mosdókenőcsöt elkezdtem használni, hasonló eredményre jutottam. (És arról sem feledkezem meg, hogy az arctisztító kendők is segítenek.) Azonban van olyan időszakom, amikor nálam is láthatóan fokozza a pattanásosodást ez a balzsam, és egyébként is, az INCI ismeretében érzékeny bőrre nem ajánlanám. Nyugodt szívvel azoknak tudom javasolni, akiknek hozzám hasonlóan nem érzékeny a bőre, és esetleg már azt is kikísérletezték, hogy nem lesznek pattanásosak az etilhexil-palmitáttól. Szerintem érdemes lehet valakivel felezni, ha kétségeid vannak, én is így tettem, és 60 ml nekem kb. két és fél hónapnyi használatra lesz elég úgy, hogy közben egy negyed tubus mosakodókenőcsöt is elhasználtam. (Főleg utazáskor, illetve a szokásostól kevesebb smink lemosásához.) A teljes kiszereléssel szerintem négy hónapot biztosan ki lehet húzni, nekem kb. két, jó nagy borsónyi szükséges egy-egy alkalommal. Mivel most nyertem egy Klairs-lemosót, terveim szerint a Heimish-t egyelőre nem fogom újravenni. Az akciós árát (5 dollár) még postaköltséggel együtt is bőven megérte, ha pedig majd a Klairs is elfogyott, már lesz összehasonlítási alapom, hogy melyiket érdemesebb újravenni. Azt hiszem, ha a Klairs is hasonló ütemben fog fogyni, mint a Heimish, ez a kérdés majd az ősz közepén lesz aktuális.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 1.

Pozitívumok:

Negatívum:

Összességében:

Funnyface

2017. április 2.

Ismét egy agyon hypolt termék..."Ugyan az, mint a Clean it zero, csak jobb!" Persze -gondoltam- aztán a kíváncsiság mégis győzött, mert tetszett a clean it zero. Első szembetűnő előnye rögtön az ára, ami kedvezőbb. 50ml-vel több van benne, és a csomagolása sem nagyobb, mint amennyi terméket tartalmaz. A csomagolása elegáns, rózsaszín art deco. A belső zárófedélen van egy spatula, azonban a zárófedél túl jól zár, és amikor visszateszem alászorul a levegő, nem tud távozni. Emiatt nehéz visszazárni, zuhanyzás közben nem ezzel szeretnék vessződni... A termék fehér színű, állaga kicsit keményebb, kevésbbé krémes, mint CIZ. Felvitel után azonnal olvad, inkább olajos érzetet nyújt. Jobban hasonlít egy olajos lemosóhoz, mint CIZ vaselines csúszkálásához. Nem kell olyan sokat használni belőle, kevés is hatékony. Minden ásványi olaj kerülőnek eljött a napja, mert ebben nem az a fő összetevő. Könnyen lemosható, tiszta bőr érzést hagy maga után, nem képez filmréteget. Az első használatnál nagy váltás volt a CIZ-hez képest, tartottam attól, hogy szárítja a bőrömet, de egyáltalán nem. Mostanra megszerettem, alaposan tisztíja a bőrömet, vízálló sminket is maradéktalanul lemossa. Nem vagyok benne biztos, hogy csak ennek a terméknek köszönhet, de cosrx reggeli habzó arctisztítójával használom, és azóta látványosan csökkent a mitesszereim láthatósága, mérete. Tisztábbnak érzem a bőrömet. A csomagolás mellett számomra hátránya a rengeteg növényi kivonat, amivel telepakolták. Tartottam, hogy irritálja a bőrömet, vagy csípi a szemet. Szerencsére nem jelentős, azért igyekszem, hogy ne menjen bele sok belőle a szembe, mert néha enyhén csíp. Az illata pedig...mint egy levendula hangsúlyú gyógynövénybolt. Én jobban szeretném, ha alig, vagy egyáltalán nem lenne illata. Nekem sok.
Összességében nagyon megszerettem. Ezzel a termékkel nem éreztem átverve magam, mint a CIZ-val, hogy arany árán vettem olcsó vaselint, duplafalu tégelyben, a látszatnál kisebb mennyiségben. Nem olcsó ez sem, de ár-érték-minőség arányban jobb érzést nyújt. A vélemények üresnek ható "mennyei, fantasztikus" jelzői, ezúttal szerintem közelítenek a valósághoz, csak akinek érzékeny a bőre, az nézze át az incit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 2.

Antioxidánsok: Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract
Hidratálók: Jasminum Officinale (Jasmine) Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szamártej. A legenda szerint Kleopára rendszeresen szamártejben fürdött, hogy megőrizze bőre szépségét. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A truthinaging információi szerint bár  tudományos kutatások még nem támasztják alá, de a szamártej omega zsírsav, kálcium, D- és E-vitamin, valamint magas C-vitamin tartalma (ez utóbbi állítólag 60-szerese a tehéntejének) miatt az összetevő nagy valószínűséggel előnyös hatással bír a bőr számára.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A tigrisliliom kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Tömjén illóolaj. A Cosing szerint az Illatanyagként használatos, és bőrünk tonizálására is alkalmas.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.