Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra DM Kedvenc
Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra DM Kedvenc

Helia-D

Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra

Ár:   1390 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet feltöltötte: Anett, az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2019. július 17.

Kategória:   Samponok

Kíméletesen tisztítja a fejbőrt és a hajat. Bőrbarát pH értékű. A Helia-D Regenero sampon hatóanyagai fokozzák a fejbőr vérellátását, ezáltal hozzájárulnak ahhoz, hogy a hajszálak megerősödjenek, tartásuk, minőségük javuljon. A sampon hatóanyaga a Helia-D Regenero Hajhullás elleni regeneráló esszencia gyógynövényekből álló oldata. A sampon kiegészíti a Helia-D Regenero hajhullás elleni kúra hatását.

Verena

2019. november 11.

Nem vált be. Nem habzik megfelelően, így sok kell belőle. Pozitív hatása nem sok volt sajnos. Ugyanúgy hullott a hajam és gyenge maradt, ezen kívül még össze is esett és tartás nélküli lett. Alig vártam, hogy elfogyjon és válthassak másra. Biztos, hogy nem vásárolnám soha újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

GoldTree

2019. november 9.

Híg, gyorsan fogy. Tiszta korpa lett tőle a fejbőröm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 9.

Híg, gyorsan fogy. Tiszta korpa lett tőle a fejbőröm.

Pajzs

2019. október 11.

A szüleimnél láttam először, ott kipróbáltam, akkor hirtelen megtetszett, és örültem, hogy magyar termék, így megvettem magamnak is.
Most járok a flakon vége felé, így beszámolok az általam, kicsit hosszabb távon tapasztalt hatásokról.
Hajmosás utáni első nap szép, fényes és puha a hajam, finom tapintású, viszont a második naptól lelapul, amit az előzőleg használt samponomnál nem vettem észre. És ami nem is emlékszem, mikor történt meg utoljára: viszket a fejbőröm. Egyébként jól tisztít, és tetszik a gyógynövényes illata is, nem tolakodó.
Több samponhoz viszonyítva folyós állaga miatt gyorsabban fogy, bár néha habfürdőzéshez használtam, hogy erre rásegítsek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 11.

tvivien921

2019. október 8.

Az első használatkor bevallom,nem tetszett. Az illata egy dolog,korábban is használtam már gyógynövényes sampont,hanem úgy éreztem túlságosan kiszárítja a hajam. Amikor a víztől kicsavartam a hajam, zizegő hangot hallatott. Mint a szalma. Megszáradva már nem vészes. A flakon felét használtam el,amikor úgy döntöttem,hogy felváltva használom inkább más samponnal. De végül vettem egy olcsó sampont,azzal kiöblítem először,majd ebből egy kevés mennyiség és átmasszírozom. Hajvégápolóval kiegészítve egészen jól bírja a hajvégem,nem töredezik. + az első pár használat után sokkal egészségesebbnek éreztem a hajam,lehet a gyógynövények miatt. Újra fogom venni,de eddig az a terv,hogy a koffeinessel felváltva fogom használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 8.

orsi0210

2019. október 4.

A 26-féle gyógynövény kivonat várható hatása miatt vettem meg, és hát csalódnom kellett. Nem erősíti, nem dúsítja a hajat, a hajhullással sem kezd semmit. Ezen kívül kissé szárítja a hajvégeket, mellette a hajam is gyorsabban zsírosodik. Két csillagot adok az illata és az összetevők miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 4.

Fabricia

2019. szeptember 29.

Sajnos én sok változást nem észleltem a hajamon, pedig már hetek óta használom :/
Rettenetesen szárít, amit a balzsamja valamennyire javítja.
Illata nem valami jó de azt úgy sem érezni szárítás után.
Ugyanannyi hajam jönn ki mosasnal mint előtte és sokkal fényesebb sem lett. Azért bízom benne mélyen vmi jót tesz😅
Eleinte 1 nappal kitolta a mosást aminek örültem, mert ez ritkaság nálam 😬
Sajnos nem lehet egy huzamban elhasznalni, váltva kell egy másik samponnal mert különben rommá szárítja a hajamat:/
Nagyon sajnálom. Örültem volna ha bevalik,pláne ilyen árért..
+1 csillag mert cf és magyar termék :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Rettenetesen szárít, amit a balzsamja valamennyire javítja.
Illata nem valami jó de azt úgy sem érezni szárítás után.
Eleinte 1 nappal kitolta a mosást aminek örültem, mert ez ritkaság nálam 😬
Nagyon sajnálom. Örültem volna ha bevalik,pláne ilyen árért..
+1 csillag mert cf és magyar termék :)

Nesh

2019. augusztus 9.

Hajhullás ellen és töredező hajvégekre vettem. Hajnövesztéshez, hajerősítéshez szuper. Elég hosszú hajam van és könnyen zsírosodik, úgyhogy még a végeire szoktam tenni pakolást és hajvégápolót. Nagyon szeretem. Mosás közben kicsit büdi, de leöblítve nem éreződik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Csillagporocska

2019. június 22.

Évekkel ezelőtt már használtam, akkor nagyon szerettem. Idén újra megvettem, mondván hogy az esetleges gyakoribb nyári hajmosások szép összetevőkből álló termékkel történjenek, tehát elsősorban nem az erősítés volt a cél. Plusz magyar kozmetikum.

Nem rossz, de jobbra emlékeztem - sűrűbb állaga, nagyobb volumenre, bár utóbbi nyilván
az én biológiámtól is függ. Szárítani tényleg szárít, én egy másik samponnal váltva használom. Összességében elvagyok vele, kellemes, természetes illata van, jól tisztít, átlagos sampon. A balzsamjával együtt használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 22.

oniemme

2019. március 25.

Elég vacak, lágy, vékony szálú hajam van. Már egy ideje ezt a sampont használom és határozottan jobbnak érzem az állagát. Igaz, hogy szárítás előtt még kerül hajamra hol hab, hol valami más, de ezeket más samponok után is szoktam használni és nem ezt a hatást értem el. Már megrendeltem a "pirosat" belőle, ami koffeines, ha ez elfogy, akkor az következik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 25.

Henriette04

2019. március 20.

Nálam a Samponok Királynője. Mint sampon is remek:ápolt, fényes, selymes, zizegős haját eredményez, és a hajhullás elleni küzdelemben is eredményes. Jóval kevesebb hullik, csak egy-két szál, és sok babahajat hoz. Aki rendszeresen használja, időnként váltson, mert hozzászokik a fejbőr. Az illátát gyorsan meb lehet szokni

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 20.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.