Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra DM Kedvenc
Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra DM Kedvenc

Helia-D

Helia-D Hajerősítő Sampon Minden Hajtípusra

Ár:   1390 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet feltöltötte: Anett, az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2019. július 17.

Kategória:   Samponok

Kíméletesen tisztítja a fejbőrt és a hajat. Bőrbarát pH értékű. A Helia-D Regenero sampon hatóanyagai fokozzák a fejbőr vérellátását, ezáltal hozzájárulnak ahhoz, hogy a hajszálak megerősödjenek, tartásuk, minőségük javuljon. A sampon hatóanyaga a Helia-D Regenero Hajhullás elleni regeneráló esszencia gyógynövényekből álló oldata. A sampon kiegészíti a Helia-D Regenero hajhullás elleni kúra hatását.

fioretta

2021. január 16.

Az illata elég érdekes, flakonból töményen szagolva kicsit "vegyi szagnak" tűnik, egyáltalán nem az a finom gyógynövényes illat mint képzeltem. Ennek ellenére hajmosás-szárítás után a hajon már mégis egész kellemes illatot ad. Habzása gyenge-közepes, zsíros haj esetében nem elég 1x megmosnom, 2x is kell. Könnyen kiöblíthető. Kicsit gubancos és nehezen kifésülhető a hajam utána, de megszárítás után nagyon puha, fényes, selymes tapintást ad, balzsam vagy pakolás nélkül is. Viszont hátránya, hogy a hajam gyorsan zsírosodik a használata mellett, 2 naponta mosnom kell. Még nem használtam el a teljes flakont, egy kicsi van még benne, de eddig különösebb hajerősítő hatást nem vettem észre és a hajam is ugyanolyan mértékben hullik.
Az összetevői és a sokféle gyógynövénykivonat nagy pozitívum, de mindennapi-vagy kétnapi használat mellett gyorsan elfogy és nem olcsó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 16.

rekav11

2021. január 8.

Szuper, hogy állatkísérletmentes, szép összetevők, de NEM HABZIK és szerintem borzalmas az illata. Nagyon rossz ár-érték arány, csak a természetessége miatt 2 csillag, de soha többet...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 8.

lilbenike

2020. december 12.

Teljesen átlagos sampon, de jónak tűnik, illata jó, nem szárította a hajam

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 12.

Teljesen átlagos sampon, de jónak tűnik, illata jó, nem szárította a hajam

katagali92

2020. szeptember 25.

Negatívum: kicsit szárítja a hajat (balzsammal ez teljesen helyrehozható és nincs valami jó illata. DE! Az egyetlen sampon amivel 3-4-5 napig is kibírom hajmosás nélkül, mert nem úgy zsírosodik a hajam, mint előtte és nem is viszket a 3. nap után... Pár mosás után észrevettem, hogy a hajam olyan fényes és puha lett tőle, amilyen már nagyon régen nem volt. Én biztos hogy vissza -vissza fogok hozzá térni, pozitív csalódás volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

Moncsii04

2020. szeptember 23.

Nagyon vékonyszálú és kevés hajam van, ezért egy időben szinte mindent kipróbáltam, ami azt ígérte, hogy aktivizálja a hajhagymáimat, vagy bármi módon dúsabbnak tűnik tőle a hajam :)
Megrendeltem mellé a balzsamot és az eszenciát is. 1-2 évig használtam így együtt a termékeket, de nálam sajnos semmit nem aktivizált. Annyi előnye volt, hogy egyáltalán nem nehezítette el a hajam, mint a legtöbb balzsam, nem lapult le tőle, még úgy sem, hogy az eszenciát is használtam. Szóval valahol mégis bevált, de annyira nem, hogy megálljak ennél a termékcsaládnál. Viszont egy próbát szerintem mindenképp megér :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 23.

Lilium

2020. június 17.

Nem rossz, átlagos samponnak mondanám. Nagyon híg, szinte olyan, mint a víz, ráadásul átlátszó is. Egész jól habzik, nekem nem szárította ki a fejbőrömet. Ugyanabban az ütemben zsírosodik a hajam, nagyon félrenyúlni szerintem nem lehet vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 17.

Blr

2020. május 12.

Nagyon erős, diffúz hajhullás kezdődött nálam a tavasz közeledtével. Számos hajhullásra javasolt terméket beszereztem (vitamint, hajszeszt, ampullát) és ezt a termékcsaládot. Bár a samponja és balzsamja nem kifejezetten hajhullásra, inkább regenerálásra készült, az esszenciája hajhullásra javasolt. A hajhullásom 2-3 hét alatt szinte teljesen megszünt. Mivel nem csak ezt a termékcsaládot használtam, így nem állítom, hogy ez szüntette meg. DE! Annak ellenére, hogy valóban nem habzik túlzottan a samponja és az illata sem parfümre emlékeztető, szerintem szuper termékcsalád. A hajam sokkal puhábbá, könnyebben kezelhetővé és erősebbé vált. Tegnap újra megvásároltam, engem meggyőzött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 12.

Emrise

2020. május 6.

Balzsamával együtt használtam, egy egész flakont, de nem sok értelmét láttam. Nem rossz sampon, de nem tud többet, mint bármelyik más. Jól tisztít, de a hajam állapota nem változott.
Az illata számomra nem volt túl kellemes, párom azt mondta, kifejezetten büdös, tetűírtó szaga van. :D Nagyon folyós, nem is habzik úgy, ahogy kellene. Többet vártam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 6.

Verena

2019. november 11.

Nem vált be. Nem habzik megfelelően, így sok kell belőle. Pozitív hatása nem sok volt sajnos. Ugyanúgy hullott a hajam és gyenge maradt, ezen kívül még össze is esett és tartás nélküli lett. Alig vártam, hogy elfogyjon és válthassak másra. Biztos, hogy nem vásárolnám soha újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

GoldTree

2019. november 9.

Híg, gyorsan fogy. Tiszta korpa lett tőle a fejbőröm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 9.

Híg, gyorsan fogy. Tiszta korpa lett tőle a fejbőröm.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.