Helia-D

Ár:   1490 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2019. április 11.

Kategória:   Samponok

Korpásodás elleni hatóanyag komplex (Octopirox® és Biosulphur) tartalma hatékonyan tisztítja meg a fejbőrt a korpától, segít megakadályozni a korpa újbóli kialakulását, valamint csökkenti a korpás fejbőrre jellemző viszkető érzést. Regenero növényi hatóanyag tartalma segít megerősíteni a hajszerkezetet.

Kiszerelés: 250 ml

orsolyap

2018. augusztus 27.

Korpás láttam korpákat a használata alatt, de gyakran kellett vele hajat mosni, mert gyorsan zsíros lett a hajam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

zefRen66

2018. május 30.

Féláron sikerült megvennem, annyit teljesen megért. A korpásodással és viszketéssel sajnos nem sok mindent tudott kezdeni, viszont a flakon végénél járva vettem észre, hogy megszűnt a hajhullásom és rengeteg babahajam nőtt. Ezért nincs szívem teljesen lepontozni. Engem az illata sem zavart, a kiszerelés pedig sokáig elég volt. Nem rossz, de nem is veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 30.

blahalu

2018. április 26.

Az illata nekem kicsit gyógynövényes, de ettől eltekintve ez egy nagyon jó sampon, nagyon szépen helyrerakta a fejbőrömet és a hajamat. Először drágálltam az árát, de sokáig elég, és mivel használ is, abszolút jó vétel volt. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 26.

KataMayaNagy

2018. február 3.

Most már nem nagyon találom a drogériákban. Kiárusításon találtam először, gondoltam kipróbálom, hiszen a helia d sima samponját is szeretem, és ebben sem csalódtam. Szép puha lett tőle a hajam, és alig jött ki pár hajszálam hajmosáskor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 3.

Schuy

2017. szeptember 11.

Nagyon makacs csúnya korpás fejbőrrel küzdök már évek óta, és az utóbbi hónapokban még durvább lett a helyzet. Több méregdrága készítményt is kipróbáltam előtte, de egyszerűen nem használt egyik sem. Már végső elkeseredésemben vettem meg ezt a sampont, gondoltam hátha... és csodák csodájára nagyon is bevált. A viszketést és a korpát már az első használat után csökkentette, kezd szépen rendbe jönni a fejbőröm! Tény, hogy kicsit szárítja a hajat, nehéz kifésülni a vizes hajat, balzsamot vagy kifésülést segítőt mindenképpen ajánlatos mellé használni.
Én örülök,hogy kipróbáltam, életmentő volt :) jár az 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

Én örülök,hogy kipróbáltam, életmentő volt :) jár az 5*

jirka

2017. február 24.

Szintentartásra vettem kamaszgyermekem hajára, korpásodás ellen. A problémát nem ő oldotta meg, hanem a DETERGENS SULFURATUM, amit hosszútávon nem akartam használni, így a könnyű elérhetőség (DM) a szép lista alapján, rá esett a választás. 4 hétig használtuk, majd a kukában végezte. A korpa és fejviszketés nem jött vissza, cserébe egyre több haja hullott ki a mosások után. 1 hónapja áttértünk egy másik samponra, melynek hatására a hajhullás csökkent, és mára csak annyi hullik ki, mint egy átlagos mosás alatt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 24.

Dorokos

2017. február 13.

Dús, váll alá érő hajam van. Nyáron hámlásnak hittem, amit decemberre a fodrász korpának keresztelt el. H&S-el kezdtem, annyira viszketett a fejbőröm, higy össze kellett fognom a hajamat. Vichy koroásodás elleni samponnal folytattam zsíros hajra. 1 nap alatt bezsírosodott a hajam tőle. Ezt a sampont 2 hete tesztelem. Eddig: Nem viszket a fejbőröm, dús tőle a hajam, 3 napig bírja mosás nélkül. Balzsam kell hozzá, mert valóban szárít kicsit én gliss kurt használok mellé, hajolajjal szigorúan keveset csakna végekre. A fodrász megdicsért, hogy eltűnt a korpa. Remélem, nem szokik hozzá a hajam. Max. pont, kenterbe verte a dupla árú Vichyt

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 13.

buzavirag

2016. december 10.

Nekem az illata kicsit gyógynövényes, de elviselhető. Korpás fejbőrre vettem, ami később kiderült, hogy ekcéma. Első tubus hatásos volt, eltűnt a korpa, a fejbőr hámlás, viszketés. Megvettem a 2. tubust, az már nem volt hatásos, valószínűleg hozzászokott a fejbőröm. Így elhasználtam, de már nem vettem újra. Megadom a maximális csillagot, mert az 1. tubus hatásos volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 10.

scisneros

2016. május 16.

Kipróbáltam annak ellenére, hogy nem korpás a fejbőröm. Nagyon szép fényes, puha és dús lett tőle a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 16.

lucintaa

2016. január 16.

Amire való, arra teljesen megfelel. Mérsékli a korpásodást, és nem viszket a fejbőröm. A zsírosodással annyira nem birkózik meg, mármint hosszútávon. Mosás után szép a haj, de minden másnap mosnom kell. Az illata kicsit furcsa, nem szokványos, de megszokja az orr.
Az árát teljesen megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 16.

Az árát teljesen megéri.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

A Salvia Sclarea növény kivonata. Faggyútermelést szabályozó, szövetösszehúzó, nyugatató összetevő a CosIng besorolása szerint.

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.