Henna

Ár:   999 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lisana, az összetevőket feltöltötte: Myrkky, Módosítva: 2014. augusztus 19.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

whisper

2015. február 24.

Nagyon sok hennát próbáltam ki az utóbbi fèl èvben..de hennè,khadi ès társaira nem volt mostanában 2*2500 valahány forintom,ès hallottam hogy a Müllerben lehet kapni ezt az újfajta hennát. Gondoltam kipróbálom mert 1990.- ért nem tartottam soknak.Nekem teljes csalódás volt. Khadi indigóval festettem előtte jópárszor ,ès megvettem rá ezt az intenzív vöröset,hogy adjon neki egy kis vöröses árnyalatot..nos ..valamennyire befogta 2óra alatt de olyan szèpen megtörte a hajvègeimet ,hogy el se hittem ..Nem tudom,hogy ezt csak èn tapasztaltam vagy más is mindenesetre nem veszem meg többet :) Nem mondom azt,hogy teljes pènzkidobás,mert valamennyire megfogja a hajat mikor milyen színeredmènnyel, de a drága kategóriás hennák nyomába se ér :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 24.

Zatanii

2015. január 7.

Tettem egy próbát vele. Valóban nem említeném a legjobbakkal egy lapon, de azért annyira nem is rossz. Kb annyira darabos, mint az indigó, nekem nem volt gond a kimosással, színre sincs gáz vele,noha az én sötétbarna hajamnak csak egy kis vöröses csillogást adott (barátom szerint lilás). Szóval egy négyest adnék neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 7.

paranoidcat

2014. november 25.

Tegnap festettem vele a hajam: jó háromcentis, szőkésbarna lenövés, többi részen henna. Én minden festésnél a hennához adok olyan 20%-ban cassiàt, hogy ne legyen túl sötét. Na, a hajamat szépen egységesre fogta, kissé narancsosabb színt kaptam, de még kivárom, hogy mennyire változik és akkor frissítek... Fejbőrviszketést nem tapasztaltam, viszont nehéz volt kimosni, vannak benne durvább szemcsék amik nagyon ragaszkodónak bizonyultak a göndör tincseimben...
Összességében 4 csillag, de ha a színe marad a rezesebb tartományban, visszajövök felpontozni :)

Frissítés, kedveseim:
Narancsosabb árnyalatú maradt a hajam, de van egy olyan kis problémám, hogy a lenövés így kb. egy hét után csak nagyon halovány vörös árnyalatú... Úgy tűnik ehhez a fajta hennához nem kell cassia, mert a színezőereje nem a legjobb.
Marad a négyes, de újra fogom venni mert az árnyalata nekem pont jó (narancsos), és nem akarom lekaparni a fejbőrömet utána, mint a Neha-nál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 25.

Frissítés, kedveseim:

Myrkky

2014. november 17.

Én is tartoztam még a véleménnyel.. Én is azt tapasztaltam, vannak benne ilyen szemcsék, és emiatt nehezebb kimosni, meg potyog felhordás közben, ami nekem elég gond, mert eddig sosem kentem össze a fürdőszobát a hennával; hát ezzel sikerült. A színe sem az igazi, nekem túl narancsos, nem fogja be olyan szépen az ősz szálakat, mint p. a Neha. Utóbbival ráadásul dolgozni is sokkal jobb. Viszketést nem tapasztaltam, bár én ezt is csak a teákkal (hibiszkusz + kamilla) kevertem, mert a citromtól iszonyúan viszket a fejem, és a színe ugyanaz, mint ezekkel a teákkal. Hát, én nem fogom ezt újravásárolni, inkább maradok a Nehánál. (-:

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. november 17.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.