Herbária

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Theresia, Módosítva: 2015. január 29.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Fényvédők

Könnyű, hidratáló formula antioxidáns hatású vitaminokkal. Erős védelem

• Könnyen kenhető, gyorsan felszívódik, nem ragad.
  • Védelmet nyújt a nap káros sugaraival szemben, amely a bőr idő előtti öregedését okozhatja.
  • Parabén-, illatanyag-, színezék- és állati eredetű összetevő mentes.
  • Magas fotostabilitás: erős napfény elleni szűrők, melyek hosszan megőrzik védőképességüket a napsugárzással szemben.
  • Hatékonyan véd az UVA és UVB sugarak ellen.
  • Antioxidáns hatású A, C és E vitaminokat tartalmaz, amelyek segítik a bőr természetes védekező rendszerét.
  • Panthenol és antioxidáns tartalma nyugtatja a nap által igénybevett bőrt és segít megerősíteni a természetes ellenálló képességét.
  • Víz-, homok- és verejtékálló.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

csillag1219

2018. augusztus 15.

A Rossmannban vettem vészmegoldásként, mert sehol sem kaptam 50es Hawaiian Tropicot, ami szerintem a legeslegjobb naptej. Szóval görög szigeti nyaralásunkra vettem. Már a felvitelkor feltűnt, hogy nehezen kenhető. Az illata a körömvirág krémre hajaz. Egyáltalán nem szívódik be, fehér rétegként folyik le fürdőzés után. Újrakenéskor csúnya fehér hurkák keletkeznek, amiket lehetetlen eldolgozni. 😐 + Fekszünk a napon, a nagyon fehér bőrű férjemen látom, hogy csurom víz és folyik le róla a krém. Kérdezem tőle: "vettél egy frissítő zuhanyt?" Erre ő: "Nem, csak ennyire izzadok ettől a naptejtől" Még szerencse, hogy vettem egy saját márkás Rossmannos naptejet is, így ezt a borzalmat max. a vádlinkra kenjük. Egy szó mint száz: nem venném soha újra és nem is ajánlom senkinek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 15.

koirankeksii

2018. március 15.

SOS megoldásként vettem meg nyáron, bementem a Herbáriába és ez volt a legnormálisabb, "legtermészetesebb" naptej. Az van ráírva, hogy lehet arcra is használni így oda is kenem. Most pedig rendeltem már egy normális fizikai fényvédőt (koreai). Nekem a testem nagy részén jól működött, az arcomon észrevettem némi diszkomfort érzetet, de ezt inkább annak tudom be, hogy kb mindenre allergiás már. Engem is meglepett benne ez a narancs illóolaj, lehet emiatt van ez, de összességében testre szerintem tökéletes - arcra talán nem használnám szívesen csak amíg nincs más.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 15.

Csobanka

2017. augusztus 8.

Nagyon jó naptej. Hamar beszívódik még egyszer sem égtem le vele és elég volt 2-3-szor magamra kenni, úgy, hogy egész nap tűzött a nap és strandoltam. Tényleg nagyon érzékeny a bőröm, naptej nélkül vagy nem a megfelelővel, eddig minden évben kijött a napallergiám, kivéve ezzel. Szeretem az illatát és a pici csillámok nekem tetszenek, a hidratáló hatása mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 8.

bendi13

2017. augusztus 3.

Fantasztikus ez a naptej. Nekem az állaga tökéletes. Sokáig elég. Gyorsan beszívódik és nincs olyan érzetem mintha egy maszk lenne rajtam. Az illata szerintem nagyon jó és nekem nem erős. Én 1770 Ft-ért vettem a Rossmannban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 3.

natasha

2017. június 27.

Csajszik én is megvettem,mert már nagyon odafigyelek a fényvédelemre,eddig nem kentem magam semmivel sőt leégtem szoliztam stb de már félek a bőrráktól. Tök jó hogy parabénmentes meg ilyen magas faktorszámú,vízálló ráadásul elég olcsó a nivea társaihoz képest. Nos mostanában felkentük anyukámmal nem égtünk le,szerintem az állag túl híg,nekünk összevissza folyik és az illat nem kéne bele megrémiszt az a narancs illóolaj vagy mi pedig az eleve fényérzékennyé tesz. Könnyen elkenhető nem marad fehér réteg de nem mindegy milyen testápolót használok mellé mert morzsolódik.Az áraknál vigyázzatok mert nemelyik patikában egy ezressel is olcsóbban megkapod.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 27.

Albertina

2016. szeptember 13.

Update:
Kukában landolt! A szemcséken kívül még nagy bajom vele, hogy az illata borzalmasan erős, könnyfakasztó. A Fabulon sokkal jobb nekem!

Az itteni vélemények alapján vettem meg. Könnyű állagú valóban, szépen felszívódik, de sajnos az enyémben is apró szemcsék vannak, és így nagyon kellemetlen a használata. Kár érte! :( (Ma vettem a Rossmannban, gyártási idő 2014/01.21. Felbontás után 1 évig jó. Érdekes ez a "felbontás után", mert a tubus nem légmentesen van lezárva. Ez se valami szimpatikus...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. szeptember 13.

Update:

Loona

2016. augusztus 12.

Nekem bevált ez a naptej, de végül a szinte teljesen ugyanez-gyerek változatát (Herbakids) szerettem meg jobban. Különbséget amúgy nem igazán vettem észre rajtuk (az elején felváltva használtam a két fajtát), de míg ennél a felnőtt változatnál én is tapasztaltam az Albertina által említett darabosodást, a gyereknél meg nem, azt veszem azóta újra :)

Mivel a darabosodáson kívül tényleg nem igazán tapasztaltam különbséget a kettő között, a véleményem innentől egy az egyben ugyanaz itt is, és a gyerek változat adatlapján is.
Kora tavasszal kezdtem el használni, akkor is, és most, a nyári, tűző napsütésben is jól teljesít városi naptejként. Évek óta kenegetem magam még egy sima, reggeli munkába indulás előtt is, de amellett, hogy égni/barnulni/bőrrákot kapni nagyon nem szeretnék, azért a kenegetést is rendesen utáltam ezelőtt, mert az eddig próbált naptejek legtöbbje ragacsos, nehezen kenhető, gyakran fehér nyomot hagyó volt, és a naptej-szagtól is kirázott már a hideg. Hihetetlenül nagy felüdülés volt megtapasztalni, milyen az, amikor reggelente nem húzom a számat a kenegetésre, mert a naptej nem büdös, nem nehezen kenhető, és nem hagy fehér, ragacsos réteget a bőrömön, se foltot a ruhámon. Na ez az a naptej :)
Citrusos illata van, viszonylag híg, emiatt naptej-viszonylatban könnyen kenhető és könnyen beivódik, nem hagyva fehér, ragacsos réteget. Ruhához érve könnyen letörölhető, nem fogja meg sem rövid-, sem hosszútávon, ha valahol mégis nyomot hagyott (erről lejjebb), az mosáskor szerencsére kijön.
A védelemről: én alapvetően reggel, munkába indulás előtt használom, egy átlagos napon napközben kiszaladok ebédelni, este pedig még világosban jövök haza, ebben a felállásban napközbeni újrakenés nélkül is pont olyan fehér vagyok még mindig, mint télen voltam. Extrém helyzetekben is teljesen jól helytáll: akkor se lett semmi színem, amikor muszájból déli tűző napon bicikliztem vele fél órát.

Én csak testre használom, arcra külön krémem van, de férjem ezt keni az arcára is, ha napközben napon vagyunk, és nem vettük észre, hogy bármilyen irritációt okozott volna (zsíros, pattanásra hajlamos a bőre).

A sok pozitívum mellett fontosnak tartom megjegyezni azonban, hogy vízállónak tényleg kicsit túlzás nevezni: mivel kémiai fényvédős, a fényvédő összetevők persze, hogy dolgoznak akkor is, ha vízben vagyunk, de a krém maga azért igenis érződik és csúszósan lejön vízben (este egy sima munkanapból hazaérve, zuhanyzáskor érzem, ahogy lemosom - bár az én bőröm nagyon zsíros, lehet, hogy normál vagy száraz bőrön ez ennyire nem szembetűnő. De én ezt sem bánom, mert lemosni is ezt a legkönnyebb az eddig próbált naptejek közül. Strandon, vízben viszont elég sikamlós vele az első pár perc :D ), és ugyanezt produkálja izzadáskor is, így nagyon izzadósaknak nem biztos, hogy ez a megfelelő választás, és arra is jobban kell így figyelni, hogy időben bekenjük magunkat, mielőtt napra megyünk, hogy a fényvédő összetevők beivódhassanak, mielőtt lemossuk/leizzadjuk. Férjem például elég izzadós, és neki nagy melegben van, hogy fehéren lefolyik, ilyenkor pedig a ruhát is fehérre tudja fogni (na ez az, ami viszont szerencsére szépen kijön a mosógépben). Én ezért nem vonok le csillagot, mert nekem szerencsére ez a probléma nem jelentkezik.
Ha kicsit többet kenünk belőle, délutánra hajlamos picit porzani és fehér porként lejönni, ha pl. ruhához ér, de ezt simán le lehet söpörni, így engem ez sem zavar (és bármikor inkább ez, mint a túl keveset kenés, majd leégés).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 12.

fcsenge

2016. július 23.

Az állaga nem az a naptejes, sokkal inkább egy balzsaméra hajaz. Elég gyorsan fel is szívódik, alig hagyva maga után bármilyen réteget. Szépek az összetevői, azonban a sok jó mellett a negatívumokat is le kell írnom:
-apró szemcsékkel volt tele, amiket utána magamról kellett levakarásznom, ez nagyon idegesítő.
-a másik meg, hogy minek tesznek bele illóolajat? Méghozzá petitgraint (keserű narancs), amely mint minden más citrusféle olaja, ez is fotoreaktív lehet, és V hatására barna foltok keletkezhetnek a bőrön. Ez a dolog nem volt szerintem átgondolva megfelelően a fényvédő tervezésekor. Így, nem merek vele erős napfényre se kimenni. Megoldásként csak azt látom, hogy az út előtt mielőbb bekenem magam, így egy része talán elillan a napfényes megmérettetés előtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 23.

Villango

2016. július 6.

UP: a Mediline -ban még a kiskeres vásárlók ára is sokkal kedvezőbb mint pl a Rossmann-os ár. Ez utóbbi 2500.- körül van, az előbbi helyen pedig 1700.- (bár ma nem volt már 1 sem a polcon....remélem csak átmenetei hiány. A 30-asból volt csomó, az még olcsóbb.)

Az első testre való fényvédőm ami nem ragad. Ez óriási szó.
Mély vízbe még nem dobtam, az nálam az egész napos bringatúrát jelenti tűző napon. :) Majd update-elek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 6.

Az első testre való fényvédőm ami nem ragad. Ez óriási szó.

zsofi017

2016. június 28.

Megadom neki az 5 csillagot...de azért nem csodakrém. Szinte semmi rosszat nem tudok elmondani róla. Könnyű eloszlatni, nem ragad, az illata kifejezetten kellemes, adagolni is jól lehet, mert annyira nem folyós. DE! Azt írja, hogy sportoláshoz is jó, mert izzadásálló.... Hát.... Rólam mindig folyik a víz, ha be vagyok kenve és nem fúj a szél (akkor is, ha nincs annyira melegem, mert érzem, hogy nem tud lélegezni a bőröm) és azt hittem, hogy ez majd nem fog lefolyni rólam, mert tényleg úgy éreztem, hogy beszívódott. Pedig annyira nem o.O Olyan kocsonyás állagúan folyt el.Nem hagyott nyomot (szerencsére), szóval ezért nem tudok rá annyira haragudni. Meg egyébként is lehet csak az én bőröm ilyen selejt, hogy kell neki a szellőzés. :D A lényeg az, hogy jó, hogy nem nyúlt hozzám senki, mert talán azt hihette volna, hogy valami síkosítóval vagyok bekenve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid

A triglicerol és a sztearinsav észtere. Bőrkondicionáló, bőrpuhító (emolliens), emulgálószer, nagyobb mennyiségben pedig felületaktív anyag.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology