Kallos

Ár:   1755 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   3 x 60 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Kallos szaküzletek, fodrászkellékes boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Dorcsa, az összetevőket feltöltötte: gombkata9, Módosítva: 2014. április 23.

Kiszerelés:   3 x 60 ml
Lelőhely:   Kallos szaküzletek, fodrászkellékes boltok
Kategória:   Hajfestékek

Professzionális krémhajfesték új generációs formulával, válogatott összetevőkből. Argánolaj és keratin hatóanyagainak köszönhetően optimális védelmet nyújt a fejbőr és a hajszálak számára. Természetes, ragyogó színárnyalatok. Tökéletes őszhaj fedés. Rendkívüli színmegtartó képesség.

lunagraves

2013. május 28.

Festett szőke voltam utána többször festettem ezzel a termékkel a hajamat mert tetszett hogy kék, lila és piros is van belőle, viszont csak a hajam tövén maradt meg a választott szín, a többi MAXIMUM 2 hajmosás után narancssárga esetleg fogkrémzöld (kék esetében) lett. Olcsó és szép színt ad, ameddig ki nem mostam a hajam. az utolsó alkalommal amikor ezt a terméket használtam abba hagytam, vettem egy drágább festéket és végre egyszínű lett a hajam, most újra kipróbáltam és ismét azt produkálta amit 1 éve. soha többet nem veszem meg :S

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 28.

kajudn

2013. május 15.

12 évig voltam festett szőke (extra világos koleston perfect 12/89-es 12%-os oxival) a természetes hajszínem világos barna/sötét szőke. Eléggé tönkre ment a hajam, hiába festettem jó minőségű, drága festékkel...2 hete úgy döntöttem, befestetem sötétszőkére/világos barnára...legalább 3 színű volt a szőke hajam, alul sötétebb, sárgás, felül szinte fehéres + a lenövésnél is már színű + nagyon sárgult is...szóval nem mertem otthon nekikezdeni, habár gyakorlott hajfestő vagyok, de inkább rábíztam egy fodrászra. Visszapigmentálta, és utánna sikerült úgy befestenie, hogy egyszinű!! lett végre a tiri-tarka hajam...igaz, hogy 2 különböző árnyalaot is haszált (7-es és 8-as színmélységűeket) + az egyes részeken más erősségű oxit (tövénél 6%-ost a töbi részen 3%-ost), de nagyon szép egységes lett a hajam! Közben láttam, hogy végig ezzel a festékkel dolgozott! Azóta már többször megmostam a hajam, de szinte egyáltalán nem dobja le az új színt, alig enged mosás közben is, és egyáltalán nem foltosodik, holtt nagyon sokan riogattak azzal, hogy első mosásig lesz szép a szín, utánna csúnyán dobni fogja a szőke (különösen a jobban tönrement, régebben szinte fehér részeken) de szerencsére nem tapasztaltam semmi ilyesmit. Persze, azért valamennyire világosodik, de nagyon egységesen.
Bevallom őszintén, nagyon féltem ettől a festéktől, hiszen nagyon olcsó...ezt most betudom részben annak, hogy nincs agyonreklámozva, nem nagyon költenek marketingre.
Most ennél a festéknél maradok, remélem nem károsítja majd a hajamat, az összetevői nekem jobbnak tűnnek, mint pl. egy drábább drogériás festéknek, a keratin és az argánolaj pedig + pont, az nagyon tetszik.
Egyelőre 5 csillag, ha változik valami jelentkezem :)

Update: Hát, sajnos mégsem volt olyan jó ez a festék mint ahogy először gondoltam....A színével nem volt gond, kopott persze, de ha festett szőkére bármit ráfestünk, akkor az 3-4 festésig nem lessz annyira tartós. Szóval szépen, egyenletesen kopott, nem lett foltos, viszont nem tett túl jót az amúgy is száraz, töredezett hajamnak, hosszú távon még jobban kiszárította + jobban is hullot az utóbbi 1 hónapban... Most másodjára a NaYo ammóniamentes festékkel festette a fodrász, persze ez kb 4-szer annyiba kerül mint a kjmn, de legalább garantáltan jó minőségű.
Beszéltem azóta egy fodrászkellékessel, aki azt mondta hogy ez a kjmn már jobb mint a régi kallosok, de szerinte még mindig egy kalap sz...azt mondta ha tényleg argánolaj+ keratin lenne benne, akkor közel sem ez lenne az ára...na mindegy, visszaveszek 2 csillagot, egy 3-ast azért kap, mert ár-érték arányban nem rossz

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 15.

Egyelőre 5 csillag, ha változik valami jelentkezem :)

beautifullife

2013. március 29.

Hosszú évekig szőke voltam,aztán meguntam és ráfestettem ennek a SÖTÉTBARNÁJÁT.Az odáig oké,hogy a szőke hajat nehezen fogja be egy festék és hamar ledobja,de számomra az már vicc kategória,hogy két mosásig bírta és hajmosás közben rendesen látszódott,hogy jön ki a festék..ergo semmit használt,csak fedett és azt is rosszul. Kb. mint egy kimosható egyalkalmas festék. És még egyszer hangsúlyozom,hogy sötétbarna,majdnem fekete festékről volt szó..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 29.

Mossyka

2013. március 28.

Olcsó, de nagyon jó! Kb fél éve csak ezzel festem a hajam. Szépen befogja az ősz hajszálakat is. Kevergetni is szoktam az árnyalatokat. Nem roncsolja a hajam, festés után mindig szép fényes és puha lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 28.

Detti

2013. március 16.

Évek óta használom, az ára nagyon jó, a drága hajfestékek sem tudnak többet nála. Világos szőkére próbálom festeni, de sajnos az eredeti hajszínem miatt a végeredmény nem annyira szőke, mint a könyvében. Sajnos elég sok vörös pigment van a hajamban, ezért hamar sárgulok, de ez a probléma más hajfestékkel is fennált. Korábban fodrász festette, sajnos neki sem sikerült sokszor úgy, hogy ne sárguljak, csak a blansolással még teljesen ki is szárította, volt, hogy viszonylag rövidre kellett vágatnom miatta. Amióta én festem, ilyen nem fordult elő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 16.

Heli

2013. február 26.

2013. január 10.
Megtörtént a havi hajfestésem, már nem tudtam várni tovább. Egyrészt nagyon csúnya foltos volt a hajam, másrészt a lenövésem is sürgetett. Az első, ami feltűnt a festékkel kapcsolatban, hogy nagyon sűrű, krémes állaga van. Gondban is voltam, hogy mennyit keverjek be (felbontás után 6 hónapig felhasználható a festék), osztottam, szoroztam, kimértem, kevertem. Kevésnek tűnt. Végül úgy döntöttem, hogy bekeverem az egészet, az a biztos. 1:1,5 arányban kell keverni, így kaptam 250 ml kész festéket. Soknak tűnik, főleg, hogy az előző Syoss-ból másfél doboz kellett a teljes hajamra (150 ml). Viszont jól tettem, hogy mindet bekevertem, mert éppen elég lett. Könnyű felkenni, nem folyik, az illata nem a legjobb, de a Syoss-nál gyengébb, simán kibírható. Egy ideje szokásom, hogy a hajfestős pólómon hagyok minden addig használt festékből egy-egy mintát. Felkentem hát ezt is, a szintén 6.1 Syoss mellé. A Syoss rozsdabarna, míg a Kallos szürke. :O Na mondom, ebből lesz valami... :D Teltek a percek, közben belenéztem a tükörbe, ahol kikerekedett szemekkel bámultam a fekete hajamra. Életem leghosszabb 20 perce volt az elkövetkezendő idő. Lemostam, mosásnál szürke lett a hab is, 4x samponoztam-öblítettem. Azért a csillogó hajvégeim kezdtek megnyugtatni, hogy talán mégsem lesz ez olyan rossz. Felkentem a Dove 1 perces festett hajra való pakolását és vártam. Lemostam, még mindig engedte a színét kicsit a festék. Kifésülni ugyanolyan volt, mint eddig. Hátul mindig gubancos a hajam, most talán könnyebb volt kibontani. Színre még mindig nem teljesen hamvas, színmélységre is sötétedett, de már nagyon természetes hatása van. Az az igazi barna. Ár-érték arányban ez egy nagyon jó festék szerintem, többet ér, mint bármelyik drogériás.
Annyival még én is kiegészíteném, hogy tényleg egyáltalán nem csípi a fejbőrt. A drogériás festékek szokták az enyémet is, de itt semmit nem éreztem.

2013. január 13.
Anya haját is befestettem az 5.20-assal. Az ő fejbőrét sem csípte, rendesen befogta az ősz haját és végre nem üt el a töve a többi résztől.
Ha a tartósságával sem lesznek gondok, biztosan ennél a festéknél maradunk mindketten.

Nekem ugyan kopott ez is, bár közel sem olyan durván, mint a Syoss. Anyának pedig tökéletes. Nem kopik, sokáig fényes marad, szép a színe és nem drága. Arról nem is beszélve, hogy egy tubus két tőfestésre elég neki. Óriási pozitívum a drogériásokkal szemben, hogy el lehet felezni. Így egy tőfestés kb. 300 Ft, ami nevetséges ár ezért a festékért.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 26.

2013. január 13.

evamezei

2013. február 25.

Nagyon régóta festem a hajam. Próbáltam már mindenfélét. Legutoljára a Palette hab állagú festékét használtam, de drágának találtam, illetve azt vettem észre, hogy szárítja az amúgy is száraz, göndör hajamat. Ezért próbáltam ki a Kallos fahéj színű hajfestékét. Kicsit féltem tőle, hogyan tudom magamnak felkenni, de nem volt bonyolult. Mivel csak állig érő a hajam, így fél adag festéket használtam 9-es oxigentával. Nem teljesen vártam meg a 30 percet (kb 25-öt). Miután lemostam és megszárítottam, nagyon elégedett voltam. a palette mindig kivilágosodott a legfelső rétegben. Mellesleg hogy középbarnát kapjak a palette-ből világos szőkét kellett vennem. Szóval a végeredmény meggyőzött: egységes, szép barna színt kaptam. kíváncsi vagyok, mennyire lesz tartós. A másik festék már 2-3 hét után kivilágosodott. Kb 5-6 hetente szoktam festeni. Anyukámnak is ezzel festettem be a világos barna mahagónival. Kicsit sötétebb lett, mint vártuk, de a végeredmény itt is tetszett. Úgy gondolom, hogy maradunk ennél a festéknél. Semmi rossz érzés nem volt a hatóidő alatt, nem irritálta a fejünket. Merem ajánlani!
Ui: Kipróbáltam a balzsamját és a hajvégápolóját is, szuper mind a kettő. Legközelebb a hajsamponját fogom megvenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 25.

Desertrose

2013. január 10.

Én ezt a hajfestéket használom,a 8.43-as(világos szőke réz arany)árnyalatát!Imádom ezt a színt!!!Gyönyörű!!Kb 1és fél éve használom és nagyon elégedett vagyok vele!Én 6%os oxival keverem,mert nem szeretném ha túl világos lenne,nagyon szép,imádom a végeredményt! :) Csak hamar ledobja ezt a színt a hajam :( Ez az egy negatívuma van...de nem cserélem le ezt a színt,márkát soha!Ami pozitívum,hogy nagyon olcsó!!!Jó minőség és nem csípi a fejbőröm amikor felkenem!Sokat számít,mert előtte a hajfestékek nagy része amit kipróbáltam kicsípte teljesen :( Azokat nem is próbáltam többé.Ez nem,ezért is maradok ennél!Sajna nagyon érzékeny a fejbőröm,ritkán is festem,2-3 havonta,szerencsémre az eredeti hajszínem hasonló,mint ez a festék,így nem feltűnő a lenövésem :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 10.

Rony

2013. január 3.

Nagyon jó hajfesték. Igazából nem tudom miért nem vettem újra. Talán, mert nem esik útba a fodrászkellékes üzlet. Én semmi kivetnivalót nem találok ebben a festékben. Sokkal jobb minőségű, mint a sok agyonreklámozott dobozos hajfesték.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 3.

Judittttt

2012. december 8.

Még csak egyszer festettem vele a hajamat, de nagyon tetszik a színe (sötétszőke) és a hajam puha és fényes volt festés után illetve most is az. Nekem tetszik, nem csíp, könnyű volt vele dolgozni, nincs olyan büdös hajfestékszaga, pluszpont az argánolaj és a keratin tartalom ... és hogy nagyon olcsó (500ftért vettem 1 tubust, hosszú dús hajamra 2 elég volt: ) )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 8.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Ascorbic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin
Vitaminok: Ascorbic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.

Petróleumszármazék, hajfestékekben, hajszőkítő termékekben használatos hajszínező anyag. Irritatív hatású lehet.