Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Ár: 14000 ft , Eladó: kolozsve
Állapot: 100 ml/88 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen/postán maradó
Ár: 15.000ft postával , Eladó: Vinike
Állapot: 100ml-ből ennyi, Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postán maradó küldeményként

Szilviaa

2015. január 30.

Hú, biztos nem leszek népszerű...kíváncsiságból kértem belőle egy 1 ml-s mintát. Már a kibontásakor felköhögtem, de gondoltam kap egy esélyt. Rajtam nagyon nagyon nem működik. Olyan érzésem volt, mikor rajtam volt, mintha éppen beléptem volna egy légyirtóval befújt lakásba. (ez most lehetséges, hogy csúnya hasonlat, de tényleg érzek rajta valami ilyesféle "bukét") Köhögtem tőle nagyon. Ami a durva volt, hogy egyetlen cseppjét tettem a csuklómra, és mögöttem egymástól függetlenül 4 ember is eljátszotta ezt a visszafojtott, "jaj, mindjárt megfulladok" köhögést. Aztán arrébb mentek. Borzasztó kellemetlenül éreztem magam..:)) Ráadásul, nem érezni mellette semmilyen más illatot, de tényleg semmilyet.
Úgyhogy nálam a vonzás nem működött, csak a taszítás.

Egyetlen pozitívumként tudom mondani (nekem nem az, de az illat kedvelőinek tuti), hogy nagyon nagyon tartós. Moshattam akármivel....ott maradt.

Update: A helyzet az, hogy én és az elefánt barátok lettünk. Olyan barát ő, akit nem akarok minden nap látni, mert nem tenne jót nekem. Az együttlétünk vad, féktelen, nem ismer korlátokat, bortól és fülledt erotikától mámoros. Közben mégis, gyengéden ölel körbe, és titokban, csendesen minden ellenállástól megfoszt.
Nem fújom...épp csak leheletnyit cseppentek a füleim mögé belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 30.

Úgyhogy nálam a vonzás nem működött, csak a taszítás.

Nem fújom...épp csak leheletnyit cseppentek a füleim mögé belőle.

lauran

2015. január 10.

Akinek van türelme megvárni az alapjegyeket szép vaníliás, ámbrás illatot kap a hideg napokra. Szerintem ugyanis ez az illat hideg időben, szélben, esőben, jégben, hóban alkalmazható a leginkább. Én egy sízős kirándulást képzelek mellé, amikor a hidegben, bebújva a pulóverembe, megérzem az illatot, és felmelegít, majd vacsorázni megyünk a kora délutáni félhomályba, aztán teát kortyolunk a kandalló előtt és közben érzem az illatot, a forró, meleg vaníliát és a fűszereket. Vagy karácsonyi vásárt, amikor ajándékválogatás közben megérint és beszippantom.
Aki finom melegségre vágyik télen és a mainstreamek mellé alkalomadtán (!) felvenne egy különlegesebb illatot, jó társra találhat az elefántban.

UD. korábbi három csillagomat felemelem ötre. Sajnos előítéletekkel közelítettem felé azon dámák miatt, akik kánikulában is képesek ezt viselni. Ma itt van ő velem, a havas séta után itt pulzálnak e gyönyörű összetevők, miközben jázminos zöld teát kortyolok. Fenntartom, hogy az elefántot alkalomadtán kell elővenni, hogy megcsillanthassa igazi szépségét. Hidegben, hóban, tea mellé, ölelkezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 10.

cirmicica

2015. január 7.

Imádom!!!! Többet is adnék érte, mint 5 csillag. Egy barátnőm javaslatára vettem meg, mindketten Indiában tanultunk, ezért India emléke is összeköt minket. Ő mondta, hogy olyan finom fűszeres, mint a kinti Chai tea....de azért a lelkemre kötötte, hogy próbáljam ki egy parfümériában a bőrömön, mielőtt megrendelném látatlanban.. Jó, hogy felkészített rá. Bementem egy parfümériába, és suttyomban a nyakamra fújtam kettőt, majd mindkét csuklómra és ha már lúd, legyen kövér, kettőt a hajamra is. Utána még több boltba is elmentem a plázába, majd a Tescoba is. Majd megfulladtam tőle, az emberek is gyilkos tekintettel méregettek, szóval az első fél óra rémálom volt. Azt kérdeztem magamtól, mit tettem én ellene, hogy akit a barátnőmnek hittem, így akart velem kiszúrni? Aztán lenyugodott az illat és nagyon finom, sütis, chai teássá vált. Akkor megtanultam, hogy ebből egy fújás is elég :D Mikor hazaértem MEGIMÁDTAM! Anyukámnak is vettem, neki egyből bejött, az elejétől a végéig oda van érte. Téli illat, visszarepít Indiába, nagyon erős érzelmeim vannak iránta, ki sem tudom fejezni. Ha valaki nem biztos benne, lehet rendelni 5 ml-es fújós változatot is az iparfümériától. <3 <3 <3 <3 <3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 7.

csilluca

2014. november 14.

friss a kapcsolatunk, amikor először szagoltam nem tudtam tovább menni. Aztán hezitálás, mert sosem vonzottak az erős édes fűszeres illatok... de ez fogva tart azóta is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 14.

dobolank

2014. október 25.

Eléggé késélen táncolunk, én meg az elefánt. Kétértelmű érzések merülnek föl ebben a buliban, ami összefoglalólag rajongással teli lázongásnak neveznék... Nagyon vonzó illat ez, és a vonzerejének alapvető része a dominanciája, viszont ha felteszem a csuklómra, órákig nem érzek semmilyen más illatot. És semmilyen az most tényleg semmilyen...
Én nem látok tőle semmit, és esélyes, hogy engem sem lát senki mögötte...Az apokalipszis parfümje, közvetlenül előtte biztos ezt fogom felfújni, de előtte... még meggondolom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 25.

Laci

2014. augusztus 5.

Nagyon finom, igazán fűszeres, mély illat, mely maga az egzotikusság, forróság, ugyanakkor komoly, öntudatos, nagyvilági is. Nekem ez Cleopatra illata, annyira fenséges és gazdag, nem sajnálták az illatanyagokat. Ismerősöm ma ezzel volt befújva és nagyon kellemes volt érezni. Erre senki sem mondhatja, hogy nem karakteres, ez egy elefántnyi karakter szépséges üvegben. Afrika gyöngyszeme, varázslatos!
Ez van most rajtam, gondoltam kipróbálom itthon. Két cseppet raktam fül mögé, annyira komfortos, egzotikus illat. Ezt a parfümöt én nem is fújós kiszerelésben árulnám, hanem olyan kenős üvegcsében, szerintem úgy lenne tökéletes, mivel ennek nem kell kinyílnia a bőrön, rögtön beindul a kémia, amint érintkezik. Ha fújnám, akkor sok lenne nekem, de egy-két csepp megédesíti az éjszakámat. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 5.

udvann

2014. július 15.

A nagymamám illata már hosszú évek óta, így ezt az illatot én csak hozzá tudom kötni. Egyedi és megosztó az biztos. Az is sokat elmond, hogy amióta ő használja, azóta a vele egykorú barátnői is rákattantak erre a parfümre, sorra veszik maguknak is. Egyetlen alkalommal csentem kb. 2 fújásnyit magamnak de bevallom őszintén hogy nem voltunk kompatibilisek. A illat szép, de karakteres és kell hozzá érettség no meg nem szabad ész nélkül locsolni. Anno 22-23 évesen nem éreztem magaménak. Talán most, kicsit közelebb a 30-hoz kipróbálom újra, de nekem ez a parfüm mindig a nagyimat fogja jelenteni, pont ezért kap 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 15.

manocska8

2014. június 29.

Nekem A PARFÜM! Egyszerűen imádom, semmi más a nyomába sem ér, mindenki érzi rajtam, és számos dicséretet is bezsebeltem már vele! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 29.

Doll66

2014. június 9.

Amikor először megszagoltam, fiatalkoromban,valamikor 1848-ban :D, borzalmasnak éreztem. Most imádom, bárhol bárkin megismerem, valamiért a karácsonyi mézes sütemény jut róla eszembe, valószínűleg a fűszeressége miatt.Most, nyáron, csak 2 picit fújok a fülem mögé, és esküszöm, hűsít a kánikulában.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. június 9.

Kodi

2014. június 5.

Egy korábbi fodrászom használta, ahogy szárította a hajam és a csuklója az orrom közelébe került, mindig különleges, dacos szépségű orientális illatot éreztem. Egyszer bátorkodtam megkérdezni mi ez, s csodálkoztam, hogy róla van szó. Mennyivel szebb a szívillat, mint a dübörgő füstös-tömjénes kezdés... Csak a bolti tesztelés után éppen ezért valószínűleg sosem vettem volna meg, mert én az illat szívét várom... Ma birtoklok egy 5 ml-st, szerencsére nem fújos, kissé nehezen, de takarékosabban lehet adagolni. Egy csepp (vagy még inkább fél csepp) 4 részre osztva, és akkor nem születne ennyi kiábrándult, émelygésről panaszkodó komment. Ha így használjuk rájövünk, hogy ez egy totál eredeti, nagybetűs parfüm, amely egyszer legalább olyan klasszikus lesz, mint ma a Chanel 5, vagy a Poison, de mértéktelenül valóban úgy fogjuk érezni, hogy a kihajtott elefántcsorda nem csak elrobogott mellettünk, de még meg is erőszakolt bennünket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 5.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.