Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Ár: 14000 ft , Eladó: kolozsve
Állapot: 100 ml/88 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen/postán maradó
Ár: 15.000ft postával , Eladó: Vinike
Állapot: 100ml-ből ennyi, Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postán maradó küldeményként

Pr. Nóra

2014. január 17.

Kavarognak a gondolataim ezzel az illattal kapcsolatban.. Emlékszem annak idején amikor megjelent, én általános iskolás voltam. Volt egy osztálytársam 7.-ben, akik eléggé tehetősek voltak, na neki volt ilyen parfümje, és persze mellettem ült a padban. Nagyon tetszett ez az illat, oda voltam érte, még ma is érzem az orromban az illatot ha visszagondolok arra az osztálytársnőmre. Akkor is úgy véltem ez nem tinilányoknak való volt sem akkor sem most! Ha három szóval kellene jellemezni, akkor azt mondanám, hogy MEGHATÁROZÓ, KARAKTERES, EXTRAVAGÁNS! Szeretnék egy ilyen parfümöt, mert nem tucat illat, nem érzed minden második nőn a 4-6-os villamoson. Azért estem gondolkodóba, mert nem minden napra használnám, csak alkalmakra (akkor amikor épp végzet asszonya szeretnék lenni :) ) másrészt viszont én érzek benne valami szúrósságot, ami miatt nem tudom, hogy akarom-e én ezt érezni egész nap magamon? Nem tudom..
Eszembe jutott, hogy az FM group gyártja ennek a parfümnek az alternatív illatát, van is ismerős aki tag, így kértem egy mintát. Ma megkaptam, nem hittem, hogy azt fogom mondani, de ezt nagyon jól eltalálták! Iszonyatosan tetszik, és a fent említett szúrósság sehol sincs! Isteni! A nap végig még tesztelem, mi marad belőle, de lehet hogy én az FM változatot fogom megvenni. :) Még sosem vettem ilyen FM parfümöt, egy próbát megért, nem is drága 3890.- Ft, és parfüm töménységű 20% olajjal!
Szerintetek??

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 17.

Szerintetek??

Lívia

2013. december 19.

Nagyon meghatározó karakteres illat. Régi kedvencem, most megint próbálkoztam volna vele, így rendeltem egy pici mintát belőle. Eljött a nap, és ki is próbáltam, 1-1 csepp a nyakamra meg egy nagyon picike a csuklómra belőle. pfffffúúúú ebben a hidegben nagyon hamar kibontakozott, egy testes igazi téli fűszeres illat. De valahogy nem éreztem magaménak, már nem jött elő a régi érzés, a nosztalgia, mikor gimis koromban még imádtam. Hiába az ember folyamatosan változik, és ez így van parfümök terén is. Most nem veszem meg, de nagyon nagy illatnak tartom továbbra is-és a tartóssága 100 csillag, a parfümé pedig összességében 4

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 19.

Bnemrita

2013. november 19.

Szerintem elviselhetetlen. De ízlések és pofonok. Egy volt főnöknőm (harsány, erősen sminkelt nő) ezt használta és hozzá illett. Én megfulladok tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 19.

Jucccc

2013. november 15.

A nővérem illata. Ő szereti, rajta én is, de sosem fújnám magamra. Számomra túl tolakodó, erős, nem igazán fiatalos, de nem is öreges. Az biztos, hogy nem hétköznapi, inkább esti és alkalmi illat, nagyon kevés kell belőle, hogy ne legyen túl fojtogató. Számomra olyan maszkulin, túl kemény illat. Aki a lágy, csajos, édes illatokat szereti, azoknak ez tuti nem jön be. Tényleg olyan durva, mint egy elefánt, és én az elefántban sem látok semmi nőieset. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 15.

vanillacaramella.sweet

2013. október 29.

Számomra viselhetetlenül erősen fűszeres. Annyira tömény, teljes túlzás. De legalább tartós..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 29.

Kleopátra

2013. október 2.

Nem találok rá jobb szót: bődület!
Hogy lehetett ilyen nagy, /állatot!/ alkotni?
Tarol és eltipor, mindent és mindenkit..."Szerény" méretekkel rendelkező emlősünk nem az a fajta aki egy egeret látva futásnak indul.De nem ám! Bár szemszögéből csak kis fűszálak vagyunk a szavanna kopár sík egyhangú vidékén, állatok ezrei csodálják a nagy szürke teremtményt,mely nem minden esetben szende és visszafogott.Sőt, jelen esetben mintha megvadult elefántcsorda üldözne és a végemet szeretné,de nem ,én annál erősebb vagyok... Szembeszállok vele,és Katy Perry módjára: "Roar"! ,majd én megmutatom neked, hogy el tudok bánni veled! Vagy nem,és akkor úgy járok mint Tarzan az egykori pc-s játékban.
Hogy egykori barátnőm szavaival éljek: Nagggyon durva egyedi alkotás.
Vad és erős.Intenzív és energikus. Különleges, egyedi,bármilyen szögből nézve: felismerhető! Akár az ormányos.
Meg kell hogy emeljem nem létező kalapomat, hogy ilyen névvel tudnak illetni egy parfümöt,és 100%-ban azt kapjuk amit a csomagolás tükröz.
Nekem az alapillat túl vaníliás ezért -1*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 2.

Nem találok rá jobb szót: bődület!
Hogy lehetett ilyen nagy, /állatot!/ alkotni?
Hogy egykori barátnőm szavaival éljek: Nagggyon durva egyedi alkotás.
Nekem az alapillat túl vaníliás ezért -1*

GlamourAndStyle

2013. szeptember 17.

Valamelyik este egy pohár chai latte-t szorongatva a kezemben gondolkodóba estem, hogy vajon jó 10-15 év múlva, amikor a mostani trendek bőven cikinek fognak számítani vajon lesz-e olyan kultikusnak számító illat a 2010-es évekből ami még mindig a parfümériák polcain fog állni, mi több, nem is az alsó részeken, hanem jól látható helyen, hiszen még mindig vinni fogják, mint a cukrot (haha, és itt ez a szó most tényleg értelmet nyer.) Vajon egy Lancome La vie est belle lesz olyan időtálló, mint a Trésor, az Yves Saint Laurent Manifestoja olyan ikon lesz mint az Opium, lesz még vajon Gucci Guilty 25. számú flankerrel együtt? A kérdést úgy gondolom egyszerű megválaszolni, bár who knows...akárhogy alakulhatnak a trendek, még az is lehet, hogy akkor majd 30-40 év közötti társaimmal boldog nosztalgiával fogunk fordulni a 20-as éveinkben oly népszerűségnek örvendő cukorkaelixírekhez, mint az örök fiatalság nedűihez (bár ezt magam sem gondolom komolyan).

Jómagam, mint '90-es években született gyermek oda meg vissza vagyok e korszak alkotásaitól. Van valami mitikus ezekben az illatokban, mindegyik azt közvetíti, hogy hirtelen kitárult a világ, hozzá lehet jutni a nagy divatházak egy kis szeletéhez, elhitetik, hogy mi is a részei lehetünk ennek a világnak. A nők többé nem csak otthonülő gondos családanyák és feleségek, hanem a dolgozó nő szerepét is egyre komolyabb szinteken töltik be. Kicsi voltam még azt sem tudtam mi fán terem a parfüm, de máig élénken él az emlékeimben az, amikor anyukám a tükör előtt magára permetezi éppen aktuális kedvencét, majd amikor haza jön is még mindig ugyanazt az illatot árasztja. Ez az aktuális kedvenc az Elefánt volt, méghozzá elég sokáig. A tetején lévő dísszel órákig eljátszottam, mint "Barbie állatkája", közben pedig 10 percenként az orromhoz emeltem a kupakot, hogy érezzem azt az isteni illatot, ami anyát testesítette meg akkor.

Sajnos valamire való elemzéssel és illatjegyek boncolgatásával egyáltalán nem tudok szolgálni, számomra ez nemes egyszerűséggel "az igazi és hamisíthatatlan Kenzo Jungle illat." Tudtok olyan illatot ma mondani (persze a saját parfümjeiteken kívül) ami olyan pontosan van elraktározva az agyatokban, hogy BÁRMIKOR felismeritek vagy ha rá gondoltok azonnal az orrotokban érzitek? Fel tudnátok idézni pontosan a Gucci Premiere vagy a Boss Jour pour femme illatát? Bár az Elefáni sosem az én illatom volt még néha a saját parfümjeimtől is jobban felismerem és érzem azt az otthonosan meleg, izgalmasan fűszeres, különleges illatot. Ha nem édesanyámhoz kötöm akkor pedig a legbujább amazonnal tudnám azonosítani, a közönségesség halvány jele nélkül. Páratlan és egyedi alkotás, jelzi ezt az is, hogy még csak hozzá hasonló illatot sem gyártottak soha, vele kapcsolatban sosem volt olyan érzésem, hogy ezt már éreztem valahol másnál. IKON.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 17.

Bihter85

2013. szeptember 2.

Erős volt ahogy beleszagoltam az üvegbe, de szerintem tudnánk haverkodni... :)

2013.09.02.
Egy ideje használgatom a mini verzióját és tényleg bejön. Valahogy olyan erősnek érzem magam tőle, mint egy elefánt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 2.

Erős volt ahogy beleszagoltam az üvegbe, de szerintem tudnánk haverkodni... :)

2013.09.02.

Tündérvirág

2013. augusztus 26.

Sok pozitív vélemény ellenére én most negatív leszek.. többször fújtam magamra, de soha nem tetszett. Nekem túl fűszeres, túl erős, túl vad.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 26.

x

2013. augusztus 24.

Szerelem első szippantásra. Egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű.
Világéletemben a nyarat szerettem, de most már megtaláltam a télben is a szépet. Azt nem mondom, hogy alig várom a vastagruhás, szürkefelhőseges hideg időt, de az biztos, hogy nem fogok panaszkodni, mert ez a fenevad kárpótol érte. Nyári használatához még én sem vagyok elég elvetemült, bár néha nagy a kísértés.
Nem szimplán letarolós tankillat és nem is szimplán "bújj hozzám és igyunk forró csokit" komfortillat, és jóval több, mint a kettő harmóniája. Nem is tudnám leírni, mert beskatulyázhatatlan. Egyéniség úgy, ahogy van.
Nemrég jöttem rá, hogy mennyi mindent megismerhetünk magunkról az illataink által. Sose sikerült igazán magamba tekintve megállapítani, hogy ki is vagyok valójában, mindig csak az voltam, akit a helyzetek megköveteltek. Most meg, ahogy már hónapok óta nézegetem a kedvenc illataimról írt véleményeket, kb mindegyiket erős egyéniségeknek, bátraknak ajánlják (a "szigorúan csak télre és csakis egy mini fújásnyit és abból is törölj le"-jellegű vélemények sűrűn előfordulnak). Nekem meg sose tűntek ők se dühösnek, se tolakodónak, se támadónak, hanem természetesen szépnek. De ha mindenki így találja, biztos van benne valami. És talán mégiscsak ilyen vagyok én is, és ez nem baj. De tényleg sokat lehet tanulni magunkról az illataink által.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 24.

Szerelem első szippantásra. Egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.