Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2014. augusztus 1.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

Természetes, meleg fekete színt eredményez. Ősz, szőke és szőkített haj esetében a közvetlen festés kerülendő, előfordulhat, hogy a festés eredménye elégtelen lesz. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

NikiB

2013. szeptember 27.

Nem is tudom hol kezdjem.A szokásos történet röviden évek óta vegyi festékekkel festettem a hajam.Meg is lett az eredménye.Hajmosaskor egy maréknyi haj volt a kádba.Mit ne mondjak rémálom volt a haj mosás,a sírás jött rám mindig.Aztan olvasgattam,keresgéltem a neten mit lehetne tenni mert en nem igazán szeretnek lemondani a fekete haj színről.Es rátaláltam a hennara.Sok fajta henna létezik.Elsonek bevallom a lush hennan gondolkoztam,de azert esett erre a választásom mert ez a khadi finomra van örölve nem kell össze apritani.Aztan tegnap elott ép egy Müller fele jártam mikor eszembe jutott megnézem mar.Eletem legjobb napja volt mikor a henna mellett döntöttem.Rogton meg is vettem,siettem haza hogy fel is kenjem:)Ugy éreztem magam mint egy kisgyerek aki új játékot kapot es alig varja jatszhasson vele!:)A kikeverssel nem volt gond nagyon egyszerű mintha egy festéket kennel fel.A felkenes se macerásabb.Masfel órát volt a hajamon 2 zuhany sapi es 2 teli sapi volt a fejemen!:)A végeredmény egy csodás,selymes,fényes pihe puha haj lett!:) Nagyon szép fekete szín lett!Persze vártam meg egy napot es utána mostam meg samponnal es azt vettem észre kb 20 száll hajam jött csak ki!:)))Es reggel fesulkodeskor egy darab haj sem volt a kefeben:)))Szoval biztos hogy ujra fogom venni es szívből ajánlom mindenkinek!!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 27.

Beni1234

2013. március 29.

Szerintem kiemelkedően jó a természetes festékek között. Kb. 1 éve próbálkozom hennás-indigós hajfestéssel átlag 3 heti gyakorisággal. 50%-ban ősz, sötétbarna hajam van, ezért először henna, utána indigó kell, hogy szép mély színe legyen. Na, ezt rákentem az őszre, és ahhoz képest egész jól befogta, hogy nem volt előtte hennázva. Így 2 hét alatt lekopott az ősz részekről, de a korábban már hennázott alsóbb részeket szépen befogta. Nagyon finomra van őrölve, és így jó krémesre lehet keverni. Fontos, hogy 50 fokos vízzel kell elkeverni, és felkenés után is melegíteni, ezeket a trükköket is ennek a festéknek a leírásából tudtam meg. Tény, hogy az egy év kísérletezés alatt ez a festék, és ennek a leírásában szereplő használat vált be a legjobban. Természetes, ragyogóan fényes és nagyon mély meleg fekete színt adott a hajamnak. Kiadós, "tőfestésre" nekem kb. 3 alkalomra elég, pedig elég sűrű a hajam. Legközelebb is ezt veszem meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 29.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.