Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat mogyoróbarnára, illetve sötétebb barnára festi. Akár az ősz hajat is egyetlen festés során befedi. A legtöbb felhasználó közvetlenül az ősz, vagy részben ősz hajra alkalmazza ezt a színt.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

natasa

2017. május 28.

Eleinte tetszett nagyon. De ahogy festegettem a hajam, egyre kevésbé tetszett a végeredmény. Minden általam próbált Khadinak van egy fura sárgásvörös árnyalata, ami nekem nem áll jól. Mindig figyeltem a hőmérsékletet, mindent előírás szerint csináltam. A végeredmény nekem már nem tetszik. Próbáltam a középszőkét (csak keverve), világosbarnát és ezt. Ezek közül még ez volt a legjobb, de mégsem az igazi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 28.

fuzfobence

Korcsoport: >54
2017. április 18.

Azért írom meg a véleményem, hogy segítsek másoknak. Már régóta érlelődött bennem a természetes hajfestés kipróbálása, és a vélemények olvasása miatt választottam ezt a terméket. Nagyon tetszik az eredmény, bár a tartósságát még nem tudom.
Az utolsó vegyi hajfestés után 9 hét telt el, gondoltam nem várok tovább, mások is írták, hogy korábban megpróbálták, mint három hónap. Amivel esetleg segíteni tudok, egy ölet: nekem van otthon hordozható hajbúrám, még régebben vettem, amikor csavartam a hajam. Mivel a leírásban az volt, hogy minél melegebben tudom tartani a hajat, annál jobb lesz az eredmény, én felkenés után egy órára beültem a búra alá, utána még fél órát volt a hajamon a festék, így hagytam kihűlni. Nagyon tetszik az eredmény, kíváncsi vagyok, mennyire lesz tartós. A felkenésben volt fodrász segítségem, tehát ehhez nem tudok hozzászólni, magamnak nem valószínű, hogy meg tudtam volna csinálni. Sok hajam van, kicsit lejjebb ér mint a vállam, és egy doboz festék el is fogyott rá. A családomnak is tetszik az eredmény (két fodrász is van köztünk), és már az én fodrászomnak is megmutattam, ő is azt mondta, hogy jó. Az ősz szálak tényleg kicsit vöröses árnyalatúak, de ez engem nem zavar. Úgyhogy én továbbra is lelkes vagyok, ha a felkenést meg tudom oldani, biztos ezt a festéket fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. április 18.

Besscica

2017. február 28.

Imádom! Soha nem akarom mással festeni a hajam. Igaz első alkalommal nem sikerült elérnem a kívánt eredményt, de én voltam béna, szerintem nem tudtam elég melegen tartani, nem kevertem át eléggé, meg nem is hagytam sokáig a hajamon. Ezután száraznak éreztem a hajam, és csalódott voltam. Rá pár napra nem bírtam tovább, készítettem meleg olajos pakolást (szőlőmagolaj+kókuszolaj), majd megmostam a hajam, és felraktam újra a krémet. Csak most jobban figyeltem a hőmérsékletre, amit most kicsit növeltem (55 fok), víz helyett tejet használtam, raktam bele pár kanál fekete teát, és sokáig kevergettem, amíg megfelelő állagú nem lett. 2 órán keresztül volt a hajamon, mikor szárítottam, már vigyorogtam, hogy milyen jó hozzáérni a hajamhoz. Nagyon puha, egészséges, csillogó lett a hajam, ősz hajszál sehol! Külön tetszik az a pici vöröses fény a barna hajamban! Engem nagyon meggyőzött! 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 28.

Mesi1st

2017. január 2.

Nálam kb. 3 hétig bírta, utána kicsit megfakult. Szép színe volt, festés után selymesebb volt a hajam, mint mikor simán hennával festettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 2.

lumen

2016. október 27.

Még bele kell jönnöm a felkenésébe, meg a lemosásba, de szerintem ez egy fantasztikus készítmény!

Hajam nagyon szép csillogó és selymes volt miután használtam, nagyon szép természetes színe lett a hajamnak.

Ha hajfestés, én mindenképp Khadi-t fogok választani, nem marta a fejbőröm, mint a többi vegyszeres hajfesték és nem is ritkult a hajam a használata után, hanem tényleg egészségesebb lett.

Csak arra kell vigyázni, hogy a hajvégeket mindenképp valamilyen olajjal vagy ápolóval kell kezelni, mert a végeket picit száríthatja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 27.

tokfejessi

2016. augusztus 15.

Ma használtam először hennát, és az eladó ajánlására ezt a mogyoróbarnát vásároltam meg. Hasonló színű a hajam, de itt-ott lenövések díszítik, ezért egy egységes hajszín reményében kipróbáltam. Összességében tetszik, annyira nem mocskol, mint hittem. Valamivel szebb lett a hajszínem, de persze csodát nem művelt. Viszont nagyon szép fényt ad a hajamnak, ami a sok réteg kifakult hajfesték miatt mással nem tudtam eddig elérni. Ha másért nem, ezért mindenképp megérte kipróbálnom! Ráadásul nincs olyan mű hatása, mint a legtöbb hajfestéknek. Szerintem a kutya meg nem mondaná, hogy ez nem az eredeti hajszínem.
Nagyon tudnám szeretni, ha nem lenne ennyire büdös. Leírhatatlan, de komolyan. Valóban kicsit a szénára emlékeztet, de ez annál sokkal rosszabb! Lementem az utcára sétálni, hátha ragad rá egy kis szmog, vagy legalább kiszellőzik a hajamból...de nem. Számomra elviselhetetlen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 15.

Szandus

2016. július 24.

Olyan iszonyat büdös és semmi sem veszi el ezt a rothadt gaz szagot
Nem éri meg abszolút
Annyira nem tesz jót a hajjal max egy kicsi fény meg tartás de cserébe olyan sprőd lesz a haj mint egy seprű
Már másodjára használom, de a véleményem nem változott

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 24.

Olyan iszonyat büdös és semmi sem veszi el ezt a rothadt gaz szagot
Nem éri meg abszolút
Már másodjára használom, de a véleményem nem változott

Szofi9191

2016. május 13.

Első Khádis tincspróba nélkül :)
Eléggé befeszültem,hogy úristen mi lesz hogy lesz,jaj eltolom...szóval kb 2 hónapja volt életem első vegyi festése,és tetszett is,de utána a hajam bánta iszonyat kezelhetetlen lett és régebben (festés előtt) tömött volt a hajam,iszonyat sok volt,utána meg nem. Teljesen taccsra tette a vegyi a fejem. Sosem értettem miért panaszkodnak többen is,hogy jaj törik a hajam ilyen olyan kencét használnak,hogy jó legyen a hajvég,hát most megértettem. Nem egy,hanem 2-3 felé is tört a vége. Tavaly nyáron volt még egy melír,akkor lett elsőre kezelve a hajam vegyi cuccal,most idén barna balayage lett,ami fentebb leírtam mit eredményezett.
A folyamatról:
Hála mindent odakészítettem a hajtövektől,hogy ne legyen nagyon olyan a fejem bekentem kókuszolajjal,de a foliával meggyűlt a bajom,de végre betekertem,rá sapka,sál és ültem a melegben. Szerintem több vizet is raktam bele,mert kicsit csepegett,meg lehetett volna melegebb. A Khadi 1 óra 50 percet volt a hajamon,túl szorosra tekertem a fóliát és már nem bírtam megmaradni benne,szóval lemostam kb 3-4 percen át még nem jött semmi cucc ki belőle. A széna illata megvan nálam is,annyira nem vészes én elvagyok vele. A szín pedig mesés. Jó néhol még a vegyit nem fogta be teljesen, meg a szőke melírok picit vörösesebbek,de általánosságban nézve szép gesztenye-mogyorószíne lett. Ja és visszajött a régi vastagság és a törött végeket teljesen elfedte. Egyelőre kivárok 2 hónapot és június végén augusztus elején még egyszer teljesen befestem,hogy egységesebb legyen.
Állítólag 48 óra kell még beáll a szín,de ha így maradna az se bántana,mert nagyon elégedett vagyok vele így is.
Bátran merjetek belefogni,én tök egyedül csináltam és nem bántam meg.
Előbb jött haza a pasim azt mondta olyan mintha fodrásznál lettem volna,teljesen lehidalt,hogy egyedül összehoztam ezt.
Khadi örökre <3

Másfél héttel később....
Szóval az első samponos mosás után (2 nappal a cucc lemosása után) nem volt annyira sötét színe mint amikor csak kimostam a cuccot belőle.
Szerdán vettem egy újat,előtte elmentem fodrászhoz levágattam a még törött végeket,utána nyomtam is rá a cuccot. Annyi különbséggel,hogy csak 2.5 dl fekete teás vízzel kevertem el a khadit. Most ne csepegett egyáltalán a massza. Kimostam 2.5 órával később,lassan eltelt a 2 napos idő és előbb mostam hajat a rendes samponommal.
Most a színe szerintem sötétebb lett hála, szerintem kellett a 2 réteg rá,meg amúgy se ronthatja el a hajat. A változás a sötétebb színen kívűl az,hogy puhább és selymesebb a hajam,mint az első festés első samponos mosása után. Az első után kicsit száraznak tűnt,de most már úgy látszik jó lesz. Az illata a tipikus fű illat megmaradt,de most már nem olyan intenzív számomra 2. festés után.
Igazából a tőfestéstől tartok amit max nyár végére akarok időzíteni,de lehet inkább rakok rá még egy plusz adagot,hogy 3 réteg legyen rajta. Majd kitalálom. A hajam éppen vállig érő, nagyon sok hajam van,azt írják ,hogy hátközépig érő hajra elég meg pár tőfestésre,hát nekem nem,elsőre és másodjára se volt elég a fél vagy háromnegyed doboz. Ezért nem vonok le csillagot,mert több haj több festéket kíván :) :D
Ja és még mindig nem bántam meg,hogy ezt a terméket választottam.
Biztosan megtartom <3 .

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 13.

Első Khádis tincspróba nélkül :)
A folyamatról:
Bátran merjetek belefogni,én tök egyedül csináltam és nem bántam meg.
Khadi örökre <3

Másfél héttel később....
Ja és még mindig nem bántam meg,hogy ezt a terméket választottam.
Biztosan megtartom <3 .

Kicsi77

2016. május 4.

Fantasztikuuuuuuusssssssss! Szuperjó ez a hajfesték!
A hajam 2.5 hónapja volt vegyivel festve. (Ezelőtt soha nem próbáltam még növényi hajfestéket.) 2 napja csináltam egy tincspróbát ezzel a csodával. Totál elkeseredtem, mert kb. 50 perc alatt, szinte semmi nem látszott azon a tincsen, melyet befestettem vele. Aztán tegnap gondoltam: lesz, ami lesz befestem vele az egész fejemet. De most tovább hagytam rajta, majdnem 2 órát. Alapjáraton sötétbarna a hajam. Tehát a lenövésem sötétbarna, sok-sok ősz hajszállal. A vége világosabb (kifakult) barna volt, a régi vegyi festékmaradékkal. Kb 1 hónapja szilikonmentes sampont használok.
Végeredmény: EGYENLETES!!!!!! kávébarna szín, mely csillog-villog! :)))))))) Ősz hajszálaimat is befogta: világosabb barnás színük lett, de nem üt el a többitől egyáltalán. Mosás után száraz volt a hajvégem, de miután megszáradt.....óóóóóóó...... csak gyönyörködök benne, olyan szép fényes!
Köszönöm Krémmánia, hogy megismertettél ezzel a csodával! :D Száz csilllllaaaag! :D (most már csak abban reménykedem, nem lesz nagyon csúnya vörös, ha kopni kezd! :))))
UD: Ma festem másodjára. Eléggé megkopott a szín így egy hónap alatt. Muszáj vagyok az egész hajamat újrafesteni, nem csak a tövét, mert szeretném, ha megint olyan szép csillogó-villogó lenne, mint egy hónapja. Így lehet, hogy egy idő után fekete leszek, no, de azt se bánom, mert ez nem káros a hajra! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 4.

Fantasztikuuuuuuusssssssss! Szuperjó ez a hajfesték!

Floi

2016. április 9.

Azoknak, akik a természetes tónusú színeket kedvelik, a Khadi egy tökéletes alternatíva! Anyukámnak festem vele a haját már több hónapja, és azt kell, hogy mondjam, hibátlan! Sokkal tartósabb a színe, mint egy vegyi hajfestéknek. Szinte egyáltalán nem kopik, csak a lenövés miatt kell újra festeni. Pont emiatt, főleg hosszú hajnál érdemes csak minden 3-4. alkalommal használni az egész hajhosszon, egyébként meg csak tőfestést csinálni, különben egy idő után elég csúnya színátmenetes tud lenni attól, hogy a végén folyton rétegződik ahogy mindig ráfestünk. Láttam már az utcán pár ilyen hajat, elég igénytelenül tud kinézni. Szóval erre szerintem érdemes figyelni, ráadásul így sokkal gazdaságosabb is. A dobozon az áll, hogy vállig érő haj egyszeri teljes festésére elég egy doboz, de anyukám vállig érő hajára bőven kitart egy teljes és két tőfestésre is! Így nagyon gazdaságos szerintem. Ez a mogyoróbarna pedig gyönyörű! Ha a barnásabb színeket szeretnénk előcsalogatni, akkor 55-65fokon temperáljuk a bekevert festéket, ha pedig a vöröses árnyalatokat szeretnénk előtérbe helyezni, akkor nyugodtan mehet a 70-80 fok is! Szerencsére ezt nem kell 5-6 órán át fent hagyni a hajon, elég az 1-1,5 óra, és még így is érvényesül a hajkondícionáló, szépítő hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 9.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.