Khadi

Ár:   3300 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Letti, Módosítva: 2020. május 20.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajápolás
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100% növényi eredetű összetevőt tartalmazó, BDIH által tanúsított termék

Mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t).

Terhes nők, kismamák is bátran használhatják!

A doboz tartalma egy körülbelül vállig érő haj teljes festéséhez minimum egy alkalomra elegendő, tőfestés esetén 3-4 alkalommal felhasználható.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

fritz.aniko

2016. október 26.

Alapvetően jó termék, soha nem volt semmi bajom vele.
A henna friss benne, szépen be van fóliázva és könnyebb vele dolgozni, mint a nehással, mert kisebbek a szemcséi.
A műanyag zuhanysapka amit hozzáadnak, teljesen felesleges.
Úgyis bedunsztolom a fejem rendesen alufóliába, törölközőbe és néha egy reklámszatyrot is ráhúzok :D

Minőségben nagyon jó, ár- érték arányban nem olyan jó termék, ezért adok 4 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 26.

Alapvetően jó termék, soha nem volt semmi bajom vele.
A műanyag zuhanysapka amit hozzáadnak, teljesen felesleges.

heliotrop

2014. május 27.

Khadi hennája messzemenően a legjobb ettől szép fényes puha csodás lesz a haj nem gubancolódik nem viszket a fejbőr festés után,én pici citromot szoktam hozzá tenni és úgy még jobb lesz a színe.tőfestésre nálam 5 alkalomra elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 27.

Tvylvis

2014. március 22.

Az első hennás próbálkozásom után (az is Khadi, az amlás/jathropás verzió) ezt próbáltam másodszor, hogy ne sötétedjen jobban a hajam. Sokkal többet nem tudok hozzáfűzni, mint amit annál a terméknél leírtam. Ez a cucc fergetegesen jó. Nem mondom, kicsit macerás a hennázás, de szerintem totál megéri. Egységes, szép vörös lett a hajam, majdnem négy órát hagytam fent az egész hajon. Mondjuk én nem vettem észre nagy különbséget a két Khadis vörös henna között, sem színre, sem használatra, esetleges viszketésre vonatkozóan. Továbbra is dicshimnuszok, maradok ennél a márkánál. Hatalmas ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 22.

Myrkky

2014. március 10.

Én tegnap használtam ezt a hennát. Elöljáróban annyit, hogy ez előtt egyszer hennáztam életemben, akkor a Cosmiotól rendelt Neha hennával (nem kis meglepetésemre küldték ki azt). Így én ahhoz tudom ezt hasonlítani. Felbontáskor azt tapasztaltam, hogy ez 'frissebb' henna, mivel sokkal zöldebb árnyalatú, a Neha inkább barnás volt. Kikeverve pedig ez kocsonyásabb, nyúlósabb állagú, finomabbra van őrölve. Forró hibiszkusz-, és kamillateával és forró vízzel kevertem ki, majd állni hagytam egy éjszakán át. Másnapra kicsit besűrűsödött, tettem még hozzá forró vizet és négy csepp levendula illóolajat, mert a Nehától irgalmatlanul viszketett a fejbőröm, és a levendula nyugtatja. Illatra a Neha szúrósabb illatú, mint ez, bár lehet a hozzáadott anyagok miatt is, azt citrom-, és narancslével kevertem ki. Másfél órát volt csak a hajamon, mégis tökéletesen befogta. A színe egyszerűen csodálatos, még a sötétbarna hajon is. Lemosása nekem nem okozott gondot, zuhannyal mostam úgy, hogy belehajoltam a kádba, ahogyan hajat mosok. Ha az ember rendesen betekeri folpackkal, hogy ne száradjon rá, könnyű lemosni. A kis sapkát nem is használtam, amit mellékeltek hozzá. Nem használtam sem sampont, sem hajbalzsamot. Száradás után azt vettem észre, hogy a hajam alja összetapad, szinte fésülhetetlen, így arra mégis tettem hajolajat; pár cseppet masszíroztam végekbe, melyek egyébként is erősen károsodottak, töredezettek. A viszketés egyelőre nem jelentkezett, vagy a teák miatt, vagy maga a henna miatt. Azért is döntöttem a Khadi mellett, mert több helyen olvastam, hogy ez nem okoz viszketést. Bár citrusokat többé nem is tennék bele, a Khadi útmutatójában írják is, hogy ne használjuk bele, és ecetet sem, magyarul ami megváltoztatja a ph-értékét. Igaz, a hibiszkusz is savanyú ízre, de gondolom nem annyira savas, allergiaellenes és nyugtató hatású (a Khadinak van ugyebár hibiszkusz samponja viszkető fejbőrre; remek termék).
Én mindenképpen öt csillagot adok neki, ha valaki hennával festene hajat, ezt csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 10.

koc

2014. február 23.

Egész jó, de a színeredmény inkább világos hajon mutat. Bár ezt mindenki tudja, aki használt hennát, és a használati utasításban is benne van. Első alkalommal csak két órát hagytam a fejemen, és a barna hajamon alig volt némi változás. De a hajam minőségén és állagán sokat javított.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. február 23.

Zatanii

2014. január 12.

Ma kipróbáltam, nagyon jó. Noha tisztában vagyok vele, hogy a sötétbarna hajamból sosem lesz burgundi színű, próbálkozom a vörös festékkel, illetve már egy ideje csakis kizárólag hennával. (Előbb törném le a kezeimet, minthogy megint vegyi festékkel/vegyi kezeléssel tönkretegyem a hajam.) Szóval, eddig Cosmio hennát használtam, most úgy döntöttem, hogy kipróbálom ezt is. Nem bántam meg. Kicsit furcsálltam, hogy miért nem kell 10-12 órát állni hagyni és miért ne tegyek bele citromlevet.. végül is tettem, meleg kamillateával, fahéjjal, kurkumával és egy kis pirospaprikával keverve. Egy órát hagytam állni forró vízgőz felett, majd nekikezdtem a festésnek. Ez a 100 gramm borzasztóan sok volt a mellig érő hajamhoz, úgyhogy akinek vállig ér a haja, annak biztosan elég 2 alkalomra, nekem olyan 80 g is pont optimális lett volna. Így sajnos csak másfél órát bírtam ki vele, mert csöpögött, folyt mindenhonnét. (Egyébként a dobozban található sapka nem elég, érdemes befóliázni a hajat, valamint festés előtt nem árt a kesztyűt befőttes gumival a kezünkhöz kötni). Festés közben kicsit megijedtem, ugyanis teljesen narancssárgára fogta be mindkét fülemet, ezenkívül még jópár részt az arcomon és a nyakamon, amik le sem akartak jönni. Lényeg a lényeg, másfél óra után lemostam, és ezek a foltok is szépen eltűntek. A hajam pedig puha, fényes és gyönyörű vörösesbarna.Legközelebb is Khadi-t veszek.

Update: Nem, tévedtem, azóta sem vettem Khadit. Mellette szól érv, hogy nagyon szép intenzív színt produkál, de vannak nála jobb minőségű henna porok, mint például a Cosmio vagy a Mayam. Nem vonok le csillagot, mert tényleg jók a termékeik, csak egyszerűen léteznek nála jobb minőségű hennák, amik jobban ápolják a hajat és nem mellesleg olcsóbbak is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 12.

emiliam88

2013. június 1.

Nagyon jó termék, semmi mesterséges anyag benne. Ápol és táplál. Szép, fényes tőle a hajam. (Imádom, mikor valaki csak kérdez valamit, nem is használta, de azért lepontozza. Félrevezető!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. június 1.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.