Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Letti, Módosítva: 2012. november 28.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100% növényi eredetű összetevőt tartlamazó, BDIH által tanúsított termék

Mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t).

Terhes nők, kismamák is bátran használhatják!

A doboz tartalma egy körülbelül vállig érő haj teljes festéséhez minimum egy alkalomra elegendő, tőfestés esetén 3-4 alkalommal felhasználható.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

anyyyca

2015. január 27.

10*!!!!
Mivel anyukám hajszerkezetét eléggé leamortizálták a kémiai festékek (sprőd, foltokban már elkezdett ritkulni), így előszülinapi ajándékként megleptem egy Khadi hennás-gyógynövényes világosbarna hajfestékkel. Elvileg 3 hónapot pihentetni kellett volna a haját, de mi tegnap kipróbáltuk (Karácsony előtt volt festve legutóbb). Mondjuk az fontos, hogy jó ideje már szilikonmentes sampont használ (és én is!). Csajok, eszméletlen jó lett a haja, már elsőre befogta neki az ősz részt is, csillogó, puha! Csak szuperlativuszokban tudok beszélni erről a festékről. 2000 volt egy dobozzal, de a fele elég volt az ő hajára, és a maradék pedig elég lesz 2-3 tőfestésre. Szóval összességében jobb árban van így, mint a kémiai. Annyira boldogok vagyunk anyával. Ő azért, mert ezzel gyógyul a haja, ennek én is örülök, és annak is, hogy már nem kell izgulnom az őszülés miatt (meg-meg jelenik már 1-2 őszhajszál, és engem zavar :(), ha jobban beindul, én is ilyennel fogom festeni. Nem csak festi a hajat, de ápolja is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 27.

10*!!!!

Kimi

2015. január 17.

Fejtetőmön az eredeti natúr (közép barnás) hajam van, a hajvégeim sajnos erősen sérültek mikor nyáron kivilágosítottam.. Kicsit elkeseredtem, mert rengeteg hajápolót használtam rá mégis borzasztóan száraz és csúnya (szőke, rozsda, barna, fekete) színű maradt. Egy darabig a hajvágás tűnt legjobb megoldásnak, de pár napja elkezdtem a hennán gondolkozni. Azok közül is ez tűnt a legmeggyőzőbbnek így ma beszereztem. Kíváncsian vágtam bele a műveletbe. Mivel a hajvégeim voltak vészesek ezért csak azon próbáltam ki. 1 órát hagytam a hajamon, majd lemostam és megszárítottam. A végeredmény mesés! *-* Selymes, dús haj, szép középbarna színnel. Persze tudom még 2 napot kell várnom az eredmény teljességéig, de már ezzel a színnel is kiegyeznék. (2 nap múlva update-elek.)
Update: A hajszínem sötétedett és vöröses fényű lett. Nem sokban tér el az eredeti hajszínemtől ezért nem annyira feltűnő a változás. Ennek külön örülök. A hajam továbbra is csúcsformában van, rendkívül jót tett neki a hennázás. Lehet, hogy a későbbiekben az egész hajamon használni fogom. Marad az 5 csillag. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 17.

Ritacica

2015. január 5.

Világosbarna hajam van (fodrászok szerint sötétszőke), tegnap befestettem Khadi világosbarna festékkel. 50 fokos vízzel kevertem ki, botmixerrel besegíttetem a csomómentesség kedvéért. Kancsós szűrt vizet használtam. Ecsettel kezdtem felkenni, aztán kézzel pakoltam (kesztyűben) a teljes hosszra. Majd fóliát tekertem rá, erre feltettem a sipkát, ami a dobozban volt, arra meleg sapkát húztam. 45 percig volt fent, szerettem volna, ha világos marad, közben hajszárítóval melegítettem. A célom elsősorban az ápolás és a csillogás volt. 45 perc után sokáig mostam vízzel, a bőrömről is ledörzsöltem. Kicsi balzsamot használtam, hogy ki tudjam fésülni a hajamat. Az eredmény dús, csillogó, puha haj, napon pici vörös fénnyel. Mivel szeplős típus vagyok, a vöröses árnyalatra számítottam, örülök is neki. Csillagos ötös. Az illatát éjjel is éreztem, de engem nem zavar, kimondottan szeretem. Most 2-3 napig nem mosok hajat, mert még dolgozik a festék. Kicsi takarításra szükség volt a fürdőszobában, mert repültek a zöld massza darabok, ezt biztos ügyesebben is meg lehet oldani, nálam nem volt gond, mert mindenhonnan (tükör, csempe) le tudtam mosni. Egy fehér törölközőm is picit festékes lett, mivel beletöröltem a kezem meggondolatlanul, ezt samponos vízbe gyorsan beáztattam és simán ki tudtam dörzsölni belőle a zöld színt. A növényi hajfestékeket csak ajánlani tudom mindenkinek, hosszú évek vegyi festése után megváltás a hajamnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. január 5.

Sophie H

2014. november 21.

Tökéletesen egyetértek és hasonló tapasztatról tudnék beszámolni mint Nessy.
Nagyon tetszik benne, hogy olyan állagúra lehet kikeverni, amilyenre szeretnénk, főleg a vegyi festékek után, amik nekem mindig picit túl hígnak tűntek.
Most először próbáltam hennát, két ezt megelőző aszkorbin savas "radírozás"után, ami tényleg hatásos módszer.
Szóval én nagyon jó krémesre tudtam kikeverni, tényleg mint egy szép állagú sóska püré! :)
Nekem sötét barna az alap hajszínem, vörös pigmentekkel, ami most még intenzívebbek voltak a sok vegyi festés miatt. Így a hennás eredmény is elég vörös, de türelmes leszek, egyrészt ma festettem és még elvileg változni fog a két nap alatt, másrészt megéri hosszútávon gondolkodni, mert bármi jobb mint a kémiai hajfestékek.
Szerencsére több mint tíz év hagyományos festegetés után nekem nincsenek fejbőr problémáim, de a hennás festék kíméletessége abszolút érezhető a festés alatt és utána is. Semmi csípő vagy viszkető érzés illetve száraz utóhatás.
Remélem ezzel a termékkel végre kiszabadultam a vegyi festés csapdájából!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 21.

Tökéletesen egyetértek és hasonló tapasztatról tudnék beszámolni mint Nessy.
Remélem ezzel a termékkel végre kiszabadultam a vegyi festés csapdájából!

Inopi

2014. április 28.

Osz hajszalaimat szepen befogta elsore is, es azota is. Szep fenyu a hajam tole. Most a mogyi barnat fogom kiprobalni. De nagyon szuper ez a festek, es sztem konnyebb festeni vele sokkal, mint a vegyivel. De legalabbis nem nehezebb.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. április 28.

Tündérpaca

2013. november 13.

Már jó ideje szemeztem ezzel a növényi hajfestékkel, rengeteget olvastam róla, és most végre kipróbáltam! Évek óta melírozva volt a hajam szőkére, majd beszíneztem világosbarnára kétszer, és mostanra végleg eldöntöttem,hogy abba hagyom vegyi festést! 6 hetet vártam, máshol több várakozási időt javasolnak, de nem bírtam tovább, viszont két tincsen is végeztem próbafestést, és mivel nem lett baja a hajamnak, így tegnap befestettem az egészet! Eredmény: nagyon meg vagyok elégedve, a hajam egyáltalán nem lett száraz, pedig a vegyileg kezelt részre is rákentem, sőt, fényes lett az egész hajam!!A kifésülés nehezebben ment picit, de szárazon puha lett! Kicsit zsíros is a hatása,de erről olvastam,hogy az első mosásig ilyen csak, az ápoló növények miatt ami benne van! Színe: másfél óráig hagytam rajta, picit sötét lett, mint amikor a próba tincset festettem, de várható volt hiszen azon csak háromnegyed órát volt rajta, úgy hogy legközelebb max 1 órát hagyom a hajamon és úgy tökéletes lesz! Olyan közép barnának mondanám, és egyáltalán nem lett vörös, aminek borzasztóan örülök,mert nekem nem áll jól a vörös haj! Egy szó mint száz, SOHA TÖBBÉ vegyszeres hajfesték!!! Remélem mindig be tudom majd szerezni, mert úgy tűnik ez a Khadi bevált nekem!! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 13.

Zsenike

2013. augusztus 19.

nemrég kipróbáltam ezt az árnyalatot felesben cassiával keverve.
az én hajammal első alkalommal nem tett csodát. Szép, rezes fénye lett, hálistennek nem túl vörös, inkább csak amikor a fény úgy esik rá, akkor látható a vörös árnyalat. amúgy a saját gesztenyebarna hajszínemmel egyező árnyalat jött ki, szerintem szép és természtes, pont amilyet akartam.
a szuperfényesség, amit vártam, az elmaradt, a hajam se lett sokkal áploltabb, persze azért jót tett neki.
aminek viszont nagyon jót tett, az a fejbőröm. azóta nulla korpa, nulla viszketés, szóval maximálisan rendbe hozta. Fejbőrproblémákra egyértelműen ajánlom.
érdekesség, hogy nagyon nehéz kimosni, nekem még pár hajmosás után is ereszt valamennyire a színe.
egyébként pedig nagyon szépen sikerült ez az árnyalat, ajánlom barna hajúaknak egy kis hajszín-frissítésre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 19.

nemrég kipróbáltam ezt az árnyalatot felesben cassiával keverve.

Nessy

2013. június 25.

Ma próbáltam ki, pedig már két hete meg van. Elhúzódott a vízhőmérő beszerzése, ami az első használat alkalmával tönkre is ment, így ezentúl én igen is az ösztöneimre hagyatkozva fogom megtalálni az ideális vízhőmérsékletet!
Igen, ez a hajfesték olyan jó, hogy annak ellenére hogy picit macerás már csak ezt fogom használni!(Persze ha nem kopik ki a szín egy hét alatt, vagy ilyesmi.)
Kb. 8 éve festem a hajam, először csak azért mert unalmasnak találtam a világosbarna, nagyon hamvas színt, és valami sötétebb, vöröses csillogásra vágytam. Aztán voltam nagyon vörös, padlizsán, fekete...de már egy ideje a barna különböző árnyalataival játszom, és kb. két éve minden vágyam az eredeti hajszínemet megközelítő árnyalatot meglelnem. Ez sajna még nem sikerült, mindig picit vöröses, vagy túl szőkés lesz, sosem szép hamvas(talán érdemes lett volna már felkeresnem egy fodrászt, de mindegy).
Azt gondoltam adok egy esélyt ennek festéknek, mert szép összetevői vannak, és a barátomat zavarja hogy vegyi hajfestékkel mérgezem magam "feleslegesen, a női hiúságom végett". Mert persze kézenfekvő dolog lenne lenöveszteni a hajam, csak éppen őszülök is becsületesen, így ez nem opció.
Na végre a festékről:
50 fokos víz kell hozzá, és egy nagy kerámia edény. Én ezt kb. 50 fokos vízzel és egy befőttes üveggel oldottam meg, amit egy meleg vízzel teli lábosba állítottam, mivel fontos hogy a festék végig meleg maradjon.
Egy sóska színű és szagú trutyit kell elképzelni, ami nem túl gusztusos, de könnyen felvihető a hajra ecsettel. Annyira sok lett egy doboz festék hogy az én vékony/normál szálú, derékig érő hajamra olyannyira bőségesen elég volt, hogy még anyukám rövid hajára is jutott. Így már az ára sem vészes.
Egy óráig hagytam hatni, zuhanysapkával(van a dobozban) és törölközővel a fejemen. Kimosni nem könnyű, elég sokáig kell öblíteni és persze utána a haj gubancosnak és nehéznek tűnik. Szerencsére száradás utána szépen ki lehetett fésülni és nagyon fényes lett, mintha még a hajvégeim is simábbak lennének.
A színnel elégedett vagyok, mert persze vöröses lett(hát nyilván....) de a lenövésemben sokkal enyhébben, tehát ha ezt fogom használni ezentúl, akkor szép lassan eltűnik a vörösség nagy része...a különbség a két rész között egyáltalán nem feltűnő, szép egységes, így ki lehet jelenteni hogy elégedett vagyok. A hajam most szénaszagú, és a tájékoztató szerint két napig nem szabad hajat mosnom, na nem baj, ez a legkevesebb...

Update:
Egy hét után a hajam még mindig szép színű, a töve tényleg gyönyörű világosbarna. Úgyhogy hosszú távon is remélem be fog válni.
Ami nagyon fontos számomra, és hatalmas plusz, ami miatt ha lehetne még egy csillagot adnék: azóta nem pikkelyes a fejbőröm!!! És puhák, kevésbé töredezettek a hajvégeim. Hogy egy picit reklámszöveges legyek: "Kiváló színező tulajdonságok, egy tápláló hajpakolás minden előnyével ötvözve, természetesen!"

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 25.

Na végre a festékről:

Update:

Gyulladáscsökkentők: Azadirachta Indica (Neem) Oil

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.