L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. április 9.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A lenyűgöző táj, a szentélyek földöntúli nyugalma, a spirituális harmónia ihlette a Dzongkhát, az utazó illatszerész sorozat legújabb darabját. Bertrand Duchaufour a varázslatos Timbuktu után Kelet felé vette az irányt, és Bhután magas hegycsúcsai és mélyen fekvő völgyei, erődszerű kolostorai között alkotott egy újabb csodát. Fás, virágos és bőrjegyek járják titokzatos táncukat ebben a kétségkívül egyedi alkotásban, mely férfiak és a nők bőrén egyaránt már-már belső utazásra inspirál…"

Illatjegyek: bazsarózsa, kardamom, licsi, tea, vetiver, írisz, tömjén, cédrus, bőr, papíruszfa

kvin

2019. február 3.

Orvosi fertőtlenítő szag! Ahogy megérzem, összeugrik a gyomrom, mert mindjárt szúrják a tűt... ha már ennyire taszít az indítás, nem is vagyok kíváncsi a többire.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 3.

pomme

2017. október 29.

Hát ez a leírás <3 ha így illatolom elsőként, akkor már tutira ebben hemperegnék esténkét egy jó Lacibás könyv mellett (igen, tudom, halálciki vagyok, meg miért nem olvasok Kantot inkább, de én imádom LLL-t. Nekem fontos a rendszer, a kiszámíthatóság (vagy inkább megbízhatóság). Ha olvasok abban a minimális szabadidőmben, akkor kikapcsolódni akarok, meg szórakozni, nem pedig világot megváltani. Arra ott a viszki, ha már Lacibá :D). Szóval nekem a bhutáni kalandok inkább a füstölő + az épp aktuális csaj (legyen indiai) szantálos-fűszeres parfümje, nem ilyen puritán, hideg kolostorköves dolog. A gyilkolászáshoz persze jobban illik ez a fagyos illat, sőt. Ha így nézem, akkor megint ebben fetrengnék, hogy micsoda művészet :D Olyan igazi szürke, nyirkos hideg, fémes, sötét illat. Könyv mellé hatalmas ötlet lenne csatolni :D Ha lenne saját parfümöm, mert nyernék a lottón, mindhez csinálnék valamilyen sztorit :)

Update: ide írom (mert hát hova írjam?), hogy minél több parfümőr (ugye így írják?) interjúját olvasom, annál inkább úgy érzem, hogy az előző értékelésem nettó f*szság, mert végeredményben mindenki egy történetet vagy érzést akar elmesélni (vagy legalábbis a marketing ezt követeli, de én hiszek a mesékben). Szóval minden parfümösszeállító úr/hölgy azt állítja, hogy élmények és események alapján alkot meg egy-egy parfümöt. És hogy egy-egy utazás mennyit ad nekik, és mennyire sokat segít egy teljesen más kultúrát felfedezni. Én hiszek abban, hogy ez ugyanúgy művészet, mint pl. a festészet, és ugyanúgy (sőt szerintem jobban) átélhető a "művészi mondanivaló", mint máshol. Bocsánat a litániáért, a grafomániámat valószínűleg majd átvezetem egy olyan "magamnak blogba" mert nem tudok normálisan írni csak úgy objektíven, aki meg unja magát, az majd olvashat ott :D És ott nem kell csillagozni :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 29.

elvanui

2017. augusztus 16.

Pár évig nagyon odavoltunk egymásért ezzel a kis hűs szépséggel. Technikailag ez egy fás íriszes tömjén, aminek az eleje-első órája olyan nedves ódonkőfalillatú, mintha a hőség ellen behúzódnál egy málladozó régi-régi templomba, és ott a vizes fal, száradó virágok, és a templomi tömjén hűs lehelete elpárologtatná rólad a fülledtséget. Nagyon gyönyörűen szárad le, valóban száraz fa lesz ebből a szép földes nedvességből, kevés illat tud ilyet. Borzasztóan jó melegben viselni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 16.

homonnaizs

Korcsoport: >54
2017. augusztus 12.

A L'artisan nekem egy fogalom érdekes is számomra mióta láttam egy filmet, nagyon emlékezetes, kifujáskor erős föld és por de a leszáradást ha megvárod és nyilván bőrfüggő rajtam kellemesen édes és jóillat marad! Ki kell próbálni :-)sokszor jártam úgy hogy elsőre nem tetszik,eladom majd hiányzik, és újra venném ,hagyni kell időt tesztelni kell a parfümöt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 12.

zita.czinege

2017. július 20.

Próba nélkül ne vegye meg senki! Csak férfiakon tudnám elképzelni, mert ez nem egy női illat, Sőt inkább azt mondanám, nem európai orrnak való illat. Pedig nem vagyok egy tömegtermék utánzó cicababa, szeretem a különleges dolgokat, de ezt NEM.
A L'Artisan parfümökkel ez a baj, hogy olyanok, mint a kifutókon a hordhatatlan, elborzasztó ruhaköltemények. Öncélúak. Saját nagyságukat hirdető, valóságtól elrugaszkodott kitekert kreációk. A Dzing, Bois farine, Timbuktu, Dzongkha, Mure et musc, Amour nocturne, Déliria mind a hordhatatlan kategória női szemmel. Szúrósak, savanyúak, penészes vagy fémes, állati jellegű bőrös szagok.
A ház alkotásaiból számomra a Caligna és a Tea for two és a Premier Figuier Extreme azok, amelyek igazán jó érzéssel töltenek el, szeretettel horható, életteli illatok. Sőt ezek utóbbiak a kedvenc illataim címre is pályázhatnak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 20.

sword

2016. november 27.

Valóban meditatív, a nyugalom és az egyedüllét illata. Csodálatosan egyedi kompozíció, mely nem igényli más emberek jelenlétét.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 27.

Vuk2

2016. március 20.

Rajtam elsősorban fás, a háttérben fűszeres édességgel.
Utóbbi miatt kevésbé száraz hatású, mint a Timbuktu.
De érzem benne a tömjént is, ami gyanítom, a papirusszal együtt ráerősít a száraz hatásra.
Csodás minkettő, igazi meditatív, terápiás illatok! Az ilyeneknek köszönhető, hogy a magamfajták nem tudnak leállni a tesztelgetéssel...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 20.

Rajtam elsősorban fás, a háttérben fűszeres édességgel.
Utóbbi miatt kevésbé száraz hatású, mint a Timbuktu.

Torpece

2016. január 18.

Vele is régóta szemeztem itt a Krémmánián, annyi elismerő vélemény illette, hogy szerettem volna kipróbálni. Persze csak egy kisebb minta erejéig, mert ez a parfüm azért nem az olcsóbb tömegillat kategória. Sikerült egy kedves eladót találnom, egy 10ml fújóssal kaptam tőle. Első szippantásra egy kissé poros régi könyv illata ugrott be nekem, a kislányom zellerszagot ismert fel benne, a férjem szerint olyan mint régen a SzuKu volt. Szóval a családom körében nem aratott valami nagy sikert. Kell egy kis idő mire átalakul, megnyílik, akkor már érződik a bőrös illatjegye is. Annyi biztos, nem hétköznapi illat, igazi nagypályás, igényes költemény. Azt nem mondom, hogy beruháznék a nagyobb kiszerelésbe, mert azért nem ez az illatvonal az én világom, de ezt a 10ml-es példányomat szívesen fogom használni, vigyázok rá mert nem egy sima "munkába járós" illat, hanem igazi különlegesség. A L'Artisan többi illata iránt teljes mértékben felkeltette az érdeklődésem, biztosan ők is hasonlóan egyedi alkotások, amik valóban mindenkin máshogyan nyílnak meg. Inkább az idősebb korosztály illata szerintem, valahogy nem is tudom elképzelni 20+ korúakon...bár ki tudja?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 18.

Dormir

2016. január 12.

Imádom ezt az illatházat, legszebb élményeimet köszönhetem neki, de vele nem tudtam megbarátkozni. Rossz. Akár valami erős, orrfacsaró főzet, ázott bőr, gyógynövények, fűszer.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 12.

Lierre

2015. június 24.

Ennek a parfümnek lelke van! Valami megfogott benne a kezdetektől fogva (talán gyermekkoromban anyunak volt ilyen illatú parfümje), szerettem volna, ha rajtam is megszólal az illat, de néma maradt számtalan próbálkozás után is. Ma reggel úgy éreztem, nincs tovább, ha nem megy, el kell engednem őt... És csodák csodájára Dzongkha végre feltárja nekem titkait!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. június 24.