L'Artisan Parfumeur

Ár:   27 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Zsenike, az összetevőket feltöltötte: Lin, Módosítva: 2016. november 9.

Ár:   27 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejillat: bergamott, citrom, rózsaszín bors

Szívillat: citromfavirág, hársfavirág, jázmin, narancsvirág, tubarózsa

Alapillat: ilang-ilang, tubarózsa

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Ascyra

2017. április 3.

Amikor magamra fújom, elsőként én is a borsot érzem és valami nagyon fanyar fűszerillatot. Kb. 10 percig tart, amíg felbukkannak a pillangók. És tényleg pillangók! Rózsaszín és zöld, igazi tavasz, igazi vidám mosolygós, mindenütt happy-sunshine, kitárt karral a napfény felé, beszívva a zöldülő és virágzó fák illatát. Első korty levegő a téli szürke-miazmás esték után. Rajongója vagyok a niche illatoknak, nem véletlenül; nem tömegillat. Különleges, mondandója van, érzékelteti a parfümkészítés minden mozzanatát. Érezhető, hogy szakértő kezek, finom gonddal válogatták az összetevőket. Pillanatok alatt változik, szelidül, erősödik, előbújik, majd picit fogócskát játszik. Az illat maga nem nekem való, mert a nehéz illatokat szeretem. De szívből ajánlanám bármelyik bohókás, tavasz és napimádó parfümmániásnak, mert ezzel az illattal biztos, hgoy nem fog mellé. (Az előttem írónak a bors miatt együttérzésem, engem is az őrületbe kerget. Rajtam érezni mellette a bergamott-ot, és így nagyszerű elegy. De ugye ez a szép a parfümökben, mindenkin másmilyen :). Csak azért 4 pont, mert rajtam nem mutat jól, de ez nem a parfüm hibája!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 3.

Aleysa

2017. március 21.

Hát, szerencsére csak mintát rendeltem, már semmi sem a régi rajtam mostanában. Ez egy kísérlet volt, és nem lett szerelem. Egyelőre tanácstalan vagyok. Az tesztert megszagolva tetszett nagyon, kifújtam és te jó ég..az én bőrömön szinte csak bors érződött. Még életemben nem volt a bőrömön bors. Végig azon gondolkodtam, hogy vajon büdösnek találnak-e a trolin :-D Annyira dominánsan csak bors, hogy én tényleg szinte semmi mást nem éreztem belőle. Sehol semmi könnyedség, meg pillangók. Csak töménység és erőszak. Meg fogom még próbálni a dolgot, sokkal kevesebb mennyiségben, csak óvatosan, hátha megérzek mást is a borson kívül. Mondjuk tartóssága kiváló, mert még este 8-kor is nagyon zavart, amikor mentem hazafelé :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 21.

Palomita

2017. március 10.

Szeretem a narancsvirág illatát, de soha nem voltam a fehérvirágos parfümök rajongója. A Pillangóhajsza azonban boszorkányos főzet: tud valamit, hogy első fújásra levett a lábamról. Nőnapra kaptam édesapámtól, akinek nagyon jó érzéke van a parfümválasztáshoz. Szerencsémre, ahogy a többi L'Artisan remekmű, ez is extra tartós a bőrömön: a reggel 9 órai fújás még 12 órával később is finoman illatozott. Biztos vagyok benne, hogy a tavaszi-nyári szezonban érte fogok nyúlni leggyakrabban, annyira könnyed, annyira természetes; jól elkülöníthetően érezhető a jázmin, a hárs, a narancsvirág és a tubarózsa is, árnyalatnyi citrusos felhanggal, hasonló arányokkal. Egyszerre kislányosan ártatlan és kacéran nőies, éppen ezért sem köthető, az én orrom szerint legalábbis, korosztályhoz a viselése. Viszont! Ha a szerelemnek illata lenne, ilyennek képzelném, pont ilyennek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 10.

Piri11

2017. január 28.

Nagyon szép (rajtam) tubarózsás illat. Majdnem annyira tetszik, mint Srege Lutens Datura Noir illata, de csak majdnem.
Itt a tubarózsa, sokkal erősebb, sokkal „nyersebb”, mint a Datura Noir-ban. Ott a kókusszal és a többi összetevővel számomra sokkal kellemesebb és hordhatóbb illat.
Mivel azért nem egy világból kikergetős illat, így 3*-al tudom jutalmazni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 28.

Mivel azért nem egy világból kikergetős illat, így 3*-al tudom jutalmazni.

aidanne

2017. január 12.

Pillangohajsza... hajsza onmagammal, az emlekeimmel...
Egy film hatasara figyeltem fel ra, es nyilvan nem mondok ujat ha ez a film a mielott megismertelek... felfigyeltem, hogy a regi niche haz a L'artisan egyik illatat emlegettek.. igen! A film hatassal volt/van ram ezert tettem egy kis fujos mintara szert hogy megtudjam, miert az lett a film vegen a kivalasztott illat... most mar ertem:) A film csak egy film, de a valosag az hogy ez az illat annyira visszafogott es csodalatos, hogypont ez a torekenysege szeretheto benne. Ilyennek is ho lehet lenni, s mindig azt vallom a parfum egy folyekony egyeniseg.... en torekeny szeretnek most lenni:)
Jol esik viselni a tobbi gyonyoru nagyvadaim mellett.
A harsfavirag narancsvirag es a tobbi szepseg szabadon leng a boromon,semmikepp sem elfolytva egyiket a masik utan. L'artisan egy csodat teremtett a maga kulonleges modjan! Es en orulok, hogy ratalaltam ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 12.

Pillangohajsza... hajsza onmagammal, az emlekeimmel...
Jol esik viselni a tobbi gyonyoru nagyvadaim mellett.

Poldi

2016. szeptember 8.

Sziasztok!
Az összetevőkről már parfümán kollégáim szinte mindent leírtak. Amit még hozzátennék az az, hogy a tubarózsa centrikus illatok, sajnos nem mindenkinek állnak jól, és nem mindenkinek való. Kell, hogy a viselőjében legyen elég "klasszikus" romantika, és szentimentalizmus. Higgyen a sorsban, fátumban, végzetben, bárhogy hívjuk is.

Akiknek tetszik a hárs virágának bódító illata, és akik szeretik a klasszikus édeskés intenzív virágillatokat, azoknak mindenképpen ajánlom. Fiatal lánykákon, és döglesztő melegben,nem tudom elképzelni. (a tubarózsa miatt)
Egyébként egy jó minőségű, kiegyensúlyozott, kezdetben intenzív, később áttetsző illatnak mondanám. Az meg egy érdekes kérdés, hogy vidám, avagy szomorkás hangulata van? Még tesztelgetem, és leírom a természetesen szubjektív véleményemet....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

Sziasztok!

Juliette88

2016. augusztus 12.

Valójában én a nevébe szerettem bele és mindabba, amit az alapján köré képzeltem. Elhasználtam belőle egy mintát és mindvégig azt éreztem, hogy ez egy gyönyörű illat. Majd megvetettem a nagy kiszerelést is, de sajnos ezután hamar megutáltam... Azóta is keresem benne azt, amit először éreztem és tetszett, de már nem érzek benne mást, mint valami nagyon zavaró széna szagot és erős borsosságot. Jelenleg nem használom, még várom, hogy újra felfedezzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 12.

BitterSweet

2016. augusztus 3.

Nagyon sajnálom, hogy én fogom lehúzni ezt az illatot, de annyira kis semmiség rajtam, hogy megfogalmazni is nehezemre esik. Olyan sok gyönyörű vélemënyt olvastam róla, az üvege csodálatos, a hárs illatát imádom, hát kell ennél több a boldogsághoz??? És csak vártam, meg a csodát, de az én pillangóim nem bújtak elő :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 3.

Musil

2016. május 21.

A magam részéről lehetetlenség nem imádni ezt a parfümöt! Légies, hársas-tubarózsás finomság, friss, üde, könnyed, tavaszi vidámsággal, sok-sok napsütéssel. Nem véletlenül a L'Artisan egyik bestsellere!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 21.

Lin

2016. április 14.

Vajon ki nem szereti, amikor hársfavirágzás idején a hársfavirág balzsamos illata lengi körbe az utcákat.
Pár fújás ebből a csodából, behunyom a szemem, színes pillangók és apró tündérek boldogan repkedve tündérport szórnak szanaszét. Olyan mintha tündérországba varázsoltak volna, ott lehet ilyen isteni, finom, természetből fakadó illat.
Nagy-nagy bánatom, hogy illata nem tart sokáig, 2-3 óra elteltével tovaszáll. Mindig boldogság tölt el amikor magamra fújom.
Mint illat szerintem fantasztikus alkotás, nincsen szívem levonni csillagot, azért mert illata nem tartós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 14.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.