L'Occitane

Ár:   1990 Ft   Kategória:   Kézkrémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Spengi, Módosítva: 2014. november 14.

Ár:   1990 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Kézkrémek
Bőrtípus:   Száraz

Szupersimító kényeztető balzsam, mely gyorsan felszívódik, segíti a száraz, dehidratált bőr gyógyulását. Anti-oxidáns E vitamin tartalma táplál, és még a legdolgosabb kezeket is felfrissíti. 20% Shea vajat tartalmaz.

kittkatt

2017. október 10.

Imádom! Nekem nagyon bevált utálom ha a kezemet ragacsossá teszi egy krém. Finom kellemes illata van, hidratál, nem jön le egy kézmosással a hatása és azonnal beszívódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 10.

Nessy

2017. október 4.

Mintát kaptam, nagyon kellemes, igazi, hagyományos krém illatú kis csoda. Jól hidratál, mégis gyorsan beszívódik, viszont nagy kiszerelésben biztos hogy egy frissítőbb illatú variánst választanék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 4.

im

2017. szeptember 26.

Ajándékba kaptam egy doboz L'Occitane terméket (sampont, tusfürdőt, kézkrémet) még nyár elején, és mivel nagyon személyes élményeim kötődnek az ajándékozóhoz, nem tudok objektív véleményt írni. Helyette azt a hangulatot próbálom átadni, amely elfog használat közben. Egyedül a csillagok száma lesz objektív.
--------------------
Megszületett a legkisebb testvérem. Anya megengedi, hogy segítsek a baba körül. A pelenkázón tartja a babakozmetikumokat, én pedig naponta glédába állítom a törlőkendőt, a hintőport, a krémet, az olajat. Nem tudom, anya észreveszi-e, hogy a dobozok nagyság szerint kerülnek egymás elé, hogy ne takarják egymást, plusz a pelenkázás műveleteinek sorrendjét is figyelembe veszem, hogy a leginkább a keze ügyébe essenek a dolgok. Lehet, hogy így kezdődött ez a kencemánia? Vagy még korábban, olyan korán, amire nem is emlékszem? Csak mesélik, hogy egy doboz babakrémet kentem szét szép csendben és gondosan magamon, egy porcikámat sem kihagyva. Hiszen a szép bőr egyik kulcsa a hidratálás. Ez a kézkrém babatörlőkendő-illatú. Tehát bababőröm lesz tőle.
--------------------
Vannak hasznosnak és kevésbé hasznosnak tűnő összetevők, a lista vége felé szereplő alkohol például határozottan az utóbbi kategóriába tartozik. A kenőcsösség nem jelent automatikusan nehéz, zsíros textúrát: könnyű eloszlatni, gyorsan beszívódik, nem hagy csúszós, tapadós réteget. Az én kezem nem extrán száraz, nekem pont megfelel a tudása, de nagyon száraz bőrre nem hiszem, hogy ez a csodaszer.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 26.

mizse93

2017. szeptember 23.

Isteni illata van és nagyon jól hidratál! Az ára miatt nem kap 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 23.

Isteni illata van és nagyon jól hidratál! Az ára miatt nem kap 5 csillagot.

hpetra

2017. szeptember 22.

Megvett kilóra.Nagyon gyorsan beszívódik,csodát tud tenni akkor is,mikor szárazabb a kezem.Nagyon szeretem az illatát is,mindig van velem egy tubus.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 22.

Nap

2017. július 16.

A kedvenc termékem a L'Occitane-tól. Kellemes, nem tolakodó illatú, testesebb állagú kézkrém. Közepesen gyorsan szívódik be, de tényleg csodát tesz a száraz kezekkel. Akkor szoktam használni, amikor nagyon nagyon igénybe vett a kézbőröm vagy a téli manusok idején éjszakára. Szuperül teszi a dolgát, remek kis krém. Ár-érték arányban a nagyobb kiszerelés a kedvezőbb, igaz, még úgy sem olcsó, de napi egyszeri használat mellett egész télen kitart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 16.

sweetprettiness

2017. július 11.

Nagyon szeretem, kellemes, tiszta, kifinomult illata van és nagyon jól hidratál. Mindig lapul egy a táskámban. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 11.

XiaoBai

2017. június 12.

A L'occitane kézkrémei közül messze ez a leghatásosabb, talán csak a levendulás veszi fel vele a versenyt az általam eddig kipróbáltak közül. A többinek inkább csak az illata jó. Gyorsan beszívódik, tartósan hidratál, és kevés is elég belőle. Tavaly kiránduláskor előjött az ekcémám a nyakamon, ez a krém két nap alatt rendbehozta, bizonyára a shea vajnak köszönhetően. Az árát azonban sokallom, ugyanennyiért egy hasonlóan jó Nivea krémet is lehet kapni, sokkal nagyobb kiszerelésben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 12.

Timitami

2017. június 1.

Az a rossz benne, hogy írtó drága. Ezt leszámítva nagyon jó krém. Nagyon finom elegáns illata van, ennek ellenére púderre vagy finom hintőporra emlékeztet. Olyan babás, mégis elegáns. Az itt olvasottak alapján csak keveset nyomta belőle, és az is elég volt, szépen el lehet kenni a kezen és gyorsan beszívódik, a tenyéren, a kézfejen és az ujjakon is, de hagy egy kis olyan érzetet, mintha védve lenne a kezem. Mintha vastagon kentem volna be, pedig nem. Szép fehér krém, ami tényleg simító érzetet biztosít, meg simít is. Szívesen adok rá öt csillagot, de nem fogom magamnak megvenni kizárólag az ára miatt. Hacsak nem a férjem mást mond :-) Vagy mondjuk max. a következő télre, de jó időben szerintem ilyen erős krémre nincs is szükség, hacsak nem mosogat vagy köt virágot valaki napi 6-8 órában. De azt elképzelhetőnek tartom, hogy a következő karácsonyra ezt veszem ajándékba a rokonoknak. Jó szívvel ajándékoznám, az biztos. 2017. febr. 25.

Update: ha már fentebb a virágkötőt említettem, nos anyukám az, és vettem neki egy ilyen krémet kis kiszerelésben. Pikk-pakk rendbe tette a kezét, úgyhogy már a nagy kiszerelést is megkapta. Nagyon szereti, mert szépen és gyorsan meggyógyítja a kezén a virágkötéskor meg-megsérülő bőrt. Magamnak a mandulásat vettem meg, az se olcsó (egy árban vannak), de az első komment óta teljesen belehabarodtam ebbe a márkába, de tényleg egy borsónyi elég ahhoz, hogy az ember mindkét kezét alaposan bekenje. A krém hatóanyagai pedig szépen beépülnek a bőrbe. Ajánlani tudom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 1.

Dézi

2017. május 13.

Imádom! Egy mini mintát kaptam belőle ajándèkba egy hotelben, amikor kijelentkeztünk, azòta már beszereztem egy másik fajtát is. Nagyon tetszik az állaga, kicsit vizes hatású, de mèg is nagyon táplálò. Extrèm száraz kezem van, de ebből elèg egy borsònyi mindkettőre. Máskor napi többször is igènyelte a bőeöm a táplálást, de ezt elèg naponta egyszer használnom. A berepedezett körömágybőrömet is szèpen meggyògyìtotta, újravevős!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 13.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract
Hidratálók: Glycerin, Honey, Propylene Glycol

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.