La Roche-Posay

Ár:   4200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Csilluska, Módosítva: 2014. február 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Kombinált, Zsíros

Erősen szárító hatású kezeléseknek kitett bőrre. Új, szuperfinom, nem zsíros, nem ragadós textúra, amely ellensúlyozza az erősen szárító kezelések mellékhatásait. A száraz foltok, bőrpír és hámlás láthatóan csökkennek. Paraben-mentes. Nem komedogén.

LaurM

2019. november 9.

Gyógyszerés ajánlotta miután nagyjából felvázoltam a bőrproblémám. Pattanásokra hajlamos, tág pórusú, helyenként száraz a bőröm.
Kicsit szkeptikus voltam a krémmel szemben de mar a második tubusnál tartok. Nagyon megszerettem, mert nem jöttek elő új pattanások tőle. Nem zsírosít, jól beszívódik.
Egy csillagot levonok, mert ha kicsit megszalad a mennyiség akkor viszont zsíros hatást kelt. Reggel és este is használom.
Ez az első arckrém, amit újra vettem.. eddig mindig kísérleteztem, hogy mi válik be. Ez úgy tűnik, hogy jó választás volt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 9.

98SzAnDi19

2019. május 3.

A gyógyszerész ajánlására vettem meg. Bőrgyógyászati kezelésektől elkezdett vedleni a bőröm, direkt ilyen esetlekre ajánlják ezt a krémet. Nekem nem vált be, inkább csípi, mint nyugtatja az arcom és ki is vörösödök tőle. Inkább visszatérek a sima körömvirágos krémhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 3.

sün

2019. április 15.

Sajnos többet vártam. Kidobtam mindent, ami drogériás (vagyis elajándékoztam), és rendeltem patikai márkákat. Ezt éjszakára használom. Használnám. Fürdés után még ébren vagyok 3-4 órát, de közvetlenül fürdés után szeretem magam bekenni, egyrészt mert húzódik a bőröm, másrészt mert olyankor még puha, és jobban beszívja a krémeket. Be is szívja, ezzel nincs gond, nem ragacsos, könnyen kenhető. De 10-20 perc után már ugyanúgy húzódik a bőröm. Pedig egyáltalán nem száraz. Vízhiányos, de zsíros bőröm van, pattanásokkal. Ennek a krémnek sokkal jobban kéne hidratálnia. Azt ígéri, hogy hidratál, visszaadja a bőr rugalmasságát, és komfortérzetét. Én nem éreztem magam komfortosan 1 "adag" felkenése után. 2x-3x kenek lefekvésig, úgy talán... Ha zsíros bőrön kevés, akkor a valódi kiszáradt bőrre ez semmi, márpedig arra ajánlják. Nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 15.

shatzy

2019. március 14.

Száraz bőrre vette, mert az arcom pattanástalanító kezelések miatt és a télre tekintettel kiszáradt. Már az első esti felkenés után másnapra fehér pöttyszerű pattanások lettek tőle, gondoltam más miatt van, de ha nem kenem fel nincs, ha felkenem, (csak estére) akkor reggelre van vagy 5db az arcomon. Felkenés után csíp, szemkörnyékre egyáltalán nem ajánlott. Én a hiper-szuper minden mentes hidratáló hatása miatt vettem meg, de hiába írja, hogy hosszantartó hidratáló hatás, nulla, már reggel sem érződik semmilyen hatása. Gyorsan beszívódik, de eddig La Roche-ból ez a legszörnyűbb krém amit vettem. Persze ami az én bőrömnek nem jó, nem jelenti azt, hogy másnak ne lehetne kiváló, én tovább nem próbálkozok vele, nem egy felkenés után döntöttem amellett, hogy elengedem, hanem próbáltuk megszokni egymást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 14.

beautylover

2019. január 30.

Patikában adtak belőle egy kis mintát, hogy próbáljam ki és bevált, most megvettem a teljes kiszerelést. Gyulladt, cisztás akném van, vízhiányos, télen száraz bőrrel. Nem találtam még eddig olyan hidratálót, ami elég lett volna magában. Ez eddig nagyon tetszik! Szépen lehet rá sminkelni, és nem okoz gyulladást, talán kicsit nyugtatja is a bőrömet. Megfizethető. Hamar beszívódik, nem hagy maga után zsíros érzetet. Az összetevőlistája nem a kedvencem, jobban örülnék ha nem lenne benne illatanyag, de ha a gyakorlatban meg használ, akkor ez van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 30.

Yavanna

2018. november 23.

Sajnos nekem nem vált be. Nagyon pattanásos a homlokom, elkezdtem rá használni más kencéket is, amik hámlasztanak, szárítanak, ezek mellé szerettem volna egy jó kis hidratáló krémet, és végül erre esett a választásom. Nagyon jó állaga van, kevés is elég belőle és egész jól hidratál, bár nekem nincs kifejezetten száraz bőröm, így lehet, hogy másnak ez kevés lenne. Viszont amellett, hogy nem javított a homlokom állapotán, még az arcomon is megjelent 1-2 nagyobb pattanás, amik el is tűntek, miután abbahagytam ennek a krémnek a használatát (pedig amúgy vagy 3 hétig biztos próbálkoztam vele). Nem értem azt az etilhexil-palmitátot az INCI ötödik helyén :(

Update: Na jó, kap még egy csillagot. Mivel az arcom nem szerette, így kipróbáltam kézkrémként és erre nagyon bevált :) Egész jól hidratál és viszonylag hamar beszívódik (legalábbis a másik 2 kézkrémemhez képest, melyek ugyan csodásan hidratálnak, viszont nagyon sokáig zsíros marad utánuk a kezem)
De persze újravenni nem fogom ezért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 23.

De persze újravenni nem fogom ezért.

zsofi02

2018. július 31.

Nem rossz, de szerintem olcsóbban is lehet minimum ilyen jó hidratálókat kapni. Elég extrém körülmények között teszteltem (isotretinoin-kúrán vagyok). Hidratálta a bőröm rendesen, de nem vettem észre, hogy jobb lenne, mint pl. a Mixa-s krémem... Illetve nem értem, hogy minek bele illatanyag, nem hinnem, hogy ennyi pénzért újravenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 31.

Anyezz

2018. március 7.

A páromnak ajánlotta a bőrgyógyász, gyógyszeres kezelést kapott a kipattogott bőrére, amitől teljesen kiszáradt.
Nekem a várandósságtól szárad a bőröm, ezzel a krémmel sikerült leszámolnom a hámló homlokommal.:)
Sokan sokallják az árát, de én azok után, hogy nem sokkal kevesebbet dobtam ki az ablakon egy swiss image arckrémre, 100%-osan elégedett vagyok. Az csípte a kiszáradt bőrömet, és a problémán sem segített...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 7.

FodorPapBarbara

2018. március 6.

Félve vettem meg az ára miatt is, de megérte. Nagyon jól hidratálja a bőrömet, de mégsem zsírosítja el. Csak este használom, de reggelre szép puha a bőröm, sehol egy száraz folt. Nagyon sokáig elég.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Sanja86

2018. február 20.

Bőrgyógyász ajánlotta a kombinált, problémás bőrömre. Elég drága és ráadásul benne is van parfüm ami ugye árt a bőrnek. Fele ennyi pénzért lehet kapni ugyan ilyen jó niveat hasonló összetétellel. Elájulva nem vagyok tőle, nem láttam nagy változást az arcomon amióta használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 20.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, PEG-20 Stearate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Squalane eo 1 0

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Vízben oldódó emulgeálószer, vízmegkötő és felületaktív anyag (surfactant).

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2