Lanvin

Ár:   9960 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. október 31.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-aldehides

Összetétel: aldehidek, lonc, őszibarack, neroli, gyöngyvirág, bergamot, kamélia, koriander, írsz, jázmin, liliom, ylang-ylang, rózsa, geránium, ámbra, szantál, pacsuli, pézsma, vanília, benzoin, vetiver,

Ár: 2200 Ft/10 ml , Eladó: Myrtle
Állapot: 10 ml üveg parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel/posta/foxpost
Ár: 14990 , Eladó: Phantomia
Állapot: új, doboz nélkül, Helyszín: Budapest, fizetés: előre utalás után Foxpost vagy postán maradó

Dormir

2017. szeptember 13.

Hogy mi történt köztem és közte, nem tudom megmagyarázni.
Első találkozás, régi, katyvasz. Próbáltam értékelni a múzeális korát, de belefulladtam a majdnem fekália zöngéjébe.
Ma nem tudom levenni a karomról az orrom. Istentelenül tetszik. Bájos. Kedves. Lágy. Meleg. Fiatal anya ölelése. Kendő és meleg kabát ősszel, a szeretet, ami beburkol. Annyira de annyira jóóóó.
Élet illat. Nem parfüméria. Nő. Nem plakát.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 13.

Hogy mi történt köztem és közte, nem tudom megmagyarázni.
Élet illat. Nem parfüméria. Nő. Nem plakát.

Waterdrop

2017. március 12.

Előzetes tesztelés nélkül vásároltam meg, arra hagyatkozva, hogy ha M. Monroe és Lady Di kedvencei között volt, akkor nekem is (talán) fog tetszeni. Lehet, hogy idővel megbarátkoztunk volna, nagyon szerettem volna szeretni. :) De postafordultával küldtem is vissza.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 12.

d.krisztina

2016. december 4.

Egy kis kiszerelésem volt belőle, és nagyon gyorsan továbbadtam. Ez számomra elviselhetetlenül aldehides, ami már önmagában nem kompetens sem a bőrömmel, sem az ízlésemmel. Nagyon régimódinak érzem, ennyire még egy illatnál sem éreztem a kort, azt hogy nem mai. Biztosan jó lehet olyanon, akivel működik, de rajtam rémálom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 4.

delfi

2016. december 4.

Ez az illat egy igazi bűnbarlang egy üvegcsébe zárva. Ő a kis Jin a palackban, akit ha kifújsz, teljesíti a kívánságodat. Mi akarsz lenni kis gazdám? Elbűvölő és bájos, vagy szenvedélyes végzet asszonya? Netán mindkettő? Hát állok rendelkezésedre. Mindent megadok neked, amit akarsz. Csak ne hagyd hogy elszabaduljon mert akkor megszáll, mint egy szellem és önálló életre kel benned, átveszi az uralmat az érzelmeid és gondolataid felett. Vigyázat mert gaz csábítóvá válsz..... Előhozza a legbelső mélyen ülő sötét éned is, bűnbe visz.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 4.

x

2016. november 28.

Én a jellegéből adódóan nem tartanám téli illatnak, mert annyira légies, könnyed, békésen derűs, mint egy lágy felhő, inkább tavaszinak tűnik... de rajtam csak hidegben működik.
Amikor először próbálkoztam vele, nyár volt, és csúfosan megjártam. Tudtam, hogy az a savanykás, szappanos, fehérpézsmás valami, amit éreztem, nem lehet ugyanaz, amiről annyian áradoznak. Ezért elő se vettem egészen a téli hidegig, amikor végül jobban kibontakozott a szépsége, de még mindig nem voltam rá megérve. Egy évvel később, amint a mínuszok lehetővé tették, ismét tettem vele egy próbát, és most már végre kibontakozott a varázsa. Az Arpege tényleg egy csoda, megérte nem feladni a próbálkozást. És köszönöm a véleményeket, amelyek rámutattak, hogy télen mennyire más, mint nyáron. Télre a fajsúlyos, erőteljes, elsöprő, meleg, színgazdag illatokat szeretem, nem jutott volna eszembe egy ilyen könnyedén elegáns illatot ilyenkor használni, pedig ilyenkor az igazi. Emlékeztet a Chanel No. 5-re, de a Cocóra is. Ugyanaz a visszafogottság, mintha egy selyemlepellel lenne letakarva, amely mögül gyengéd fuvallatként áramlik ki a krémes, púderes virágillat. Az összetevőit képtelen vagyok elkülöníteni, tökéletes az összhang, semmi nem lóg ki a harmóniából.
Ráadásul tartós is, már amikor azt hinném, hogy elillant, meglep egy-egy fuvallattal, ha úgy mozdulok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 28.

skin

2016. november 25.

Ez az illat letaglózott rendesen. Annyira fajsúlyos a kezdete,hogy visszahőköltem tőle.Gyönyörű fekete üveg azt gondoltam valami mesés füstös bugyihúzogatós illatot fogok érezni ehelyett elképesztő erős,brutális fás-bôrös kesernyés illat csapott meg. Leültem volna ha lett volna hova. Mégis zsebre tettem a csíkot,mert menekültem ,bőrre inkább nem fújam. Ma elővettem és elájultam akkorát változott ,sehol az agresszió. Finom ,krémesvaníliás, ámbrás puhaság . Mi ez ha nem boszorkànyság ? Csak a kezdeti tömeggyilkos mivolta miatt vonok le 1 csillagot. Mert nem szeretem ,ha egy parfüm órák múlva mutatja meg magàt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. november 25.

szilviakiralyno

2016. augusztus 27.

Volt egy vintage darabom, melyet pár éve eladtam. Igazából bánom is meg nem is. Azért nem bánom, mert méltó helyre került. Viszont azért bánom, mert egy olyan klasszikustól váltam meg, ráadásul a régi verzióból, melyet már nem lehet pótolni, és megvallom néha hiányzik, megszagolnám. Akkor azért döntöttem az eladás mellett, mert bár az illat nagyon tetszett, imádtam a virágözönét az aldehides csípős kezdetét, a fás-virágos beütést, olyan volt mint egy kibomló hajzuhatag, omlott és kibomlott mint egy álom, de sajnos csak akkor amikor nem érintkezett a bőrömmel. Itt érdekes a kémia, mert ahogy a bőrömre került, az szívjegyek kibomlásakor elkezdett rajtam ( de csakis rajtam és az én bőrömön) valami fura élesztőszagot árasztani. Ettől számomra viselhetetlen volt, pedig pont ez az illatkategória és illatcsalád az ami a legközelebb áll a szívemhez, de viselni nem tudtam. Pedig egyszerűen fantasztikus az illat gazdag és mégis harmonikus összetevőkkel, rengeteg virág és összetevő, de mégis tömör, hangsúlyos, de tudott lágy és bőrszerű lenni. Igazi remekmű. Remélem aki egykor megvette tőlem, büszkén hordja, és csodás illatába burkolózva megidézi a régi idők igazi illatművészetét, amikor még tényleg művészi alkotás volt egy-egy illat, benne a parfümőr szíve lelke, és az üzenet , melyet kért a divatház.. Ó be szép, ó de hiányzik..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

HRenata

2016. augusztus 15.

Nem mai illat. Mint a régmúlt idők iránt érdeklődő ember (történelem szakos diploma, régészet szakirány), a parfümök régi világának még megtalálható képviselői is felkeltik a kíváncsiságomat.
Kis mintám van az Arpege-ből, egyelőre. Lesz belőle nagy üveggel is. Az előttem szóló, nálam hozzáértőbb orrok már sok mindent leírtak erről az illattról. Csodás, erőteljes, komplex, gazdag. Zseniális. Igen, kifújáskor meglepően erős. S aztán folyamatosan változik, virágos, majd gyógynövényes szakasza is van rajtam, ezt különösen szeretem. Aztán puha, körbeölel. Nem mai illat, nem olyan, amit dobjunk a kosárba, mert olcsón adják... Benne van a majdnem száz évvel ezelőtti múlt, s ettől is olyan különleges.
A kislányom keresztelőjén ez volt rajtam :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 15.

A kislányom keresztelőjén ez volt rajtam :)

galagonyanya

2016. június 27.

2015. március 29. Én amint megéreztem ezt az illatot, azonnal tudtam, hogy valami kivételes alkotást tartok a kezemben. Gyönyörű, gazdag, kifinomult, percről percre változó, nevéhez hűen... Az a papírcssík, amelyet magammal vittem a parfümériából, még öt nappal később is árasztotta magából ezt a csodát. Kicsit a Chanel Coco-hoz tudnám hasonlítani, jellegében, stílusában, egy-két összetevőjében, örök klasszikus mindkettő. Ilyenem lesz egyszer, nem is kérdés.

Eddig a Douglas-ben történt illatolás alapján született vélemény. Akkor még valóban nem sejtettem, milyen közel az idő, amikor valóra váltom ezt az álmot. Úgy adta az élet, hogy egy csere alkalmával hozzám került ez a kincs. Kivettem a dobozából, megcsodáltam, de az alkalom, amikor egymásé lettünk, még váratott magára - egészen tegnapelőttig.

2016. június 25. Amikor pl. hangversenyre készülődsz, azért vannak elképzeléseid arról, mit fogsz felvenni. Ruha, cipő, smink és - illat. Felmerül benned az is, vajon a többiek hogyan, miben fognak megjelenni. Sajnos, ezt el kell mondani, mert nem magától értetődő, hogy vannak bizonyos alkalmak, helyszínek, események, amelyre igenis KI KELL ÖLTÖZNI. Meg kell adni a módját, és meg kell adni a tiszteletet a fellépőknek, a résztvevőknek, a helynek, az egésznek - és persze kell annyira igényesnek lenni önmagunkkal szemben, hogy egy Bartók hangversenyen ne bokorugró szoknyában, túraszandálban, feliratos pólóban jelenjünk már meg! Végtelenül szomorú, de tény (lehet, hogy csak vidéken, mert a fővárosban igen ritkán járok) - az embereknek fogalmuk sincsen, mit is kellene felvenniük egy ilyen alkalomra, és az a körülmény, hogy nyár van, még nem jelenti azt, hogy majdnem strandruhában kellene ide jönni, már csak azért sem, mert létezik olyan, hogy légkondícionáló. Ez a magyar ugar, ez az igénytelenség egyszerűen elkeserítő. Nem beszélve a meg-megszólaló mobiltelefonokról... de most már kissé elkanyarodtam a lényegtől. Hogyha alkalmi a ruha, a cipő és a smink, akkor valami különleges illat is jár, olyan, amelyet nem használunk mindennap. Hogy ünnep legyen ne csak a fülünknek, ne csak a szemünknek, ne csak a lelkünknek hanem az orrunknak is. Énnekem az Arpege-re esett a választásom erre az estére, és amint a gyönyörű, arany kupakos fekete üvegcsét kézbe véve magamra fújtam - ó, a mennyiségre is vigyázni kell, nehogy a mellettünk-mögöttünk ülőnek esetleg elrontsuk az estéjét egy kissé túltolt illatfelhővel - azonnal tudtam: ez az este emlékezetes lesz. A Kékszakállú herceg vára örök témát dolgoz fel: a férfi és a nő kapcsolatát, a titkokról szól, bűnről és bizalomról, a maga sajátos stílusában, mely ma sem számít konzervatívnak, nemhogy annak idején... Az Arpege (eredeti változata) majdnem kortárs a darabbal, és méltó hozzá, igazi alkalmi parfüm, virágos, aldehides, megkapó. Csak ültem, hallgattam a zenét, és ahogy tárultak fel a Kékszakállú várának ajtajai, sorra, egyik a másik után, úgy változott, úgy teljesedett ki az illat. Csodálatos élmény volt. Annyira beleszerelmesedtem, hogy legszívesebben minden nap őt fújnám.

Szóval a kirohanásom remélem, felkavarja annyira a kedélyeket, hogy ti is úgy gondoljátok, igazán érdemes küllönleges alkalomhoz a ruha mellé kivételes illatot választani. Az élmény kedvéért... az alkalom kedvéért... önmagunk kedvéért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 27.

Vaslady

(!)
2016. június 10.

Pár mondat a parfüm történetéről:
Az Arpège parfüm kifejlesztése két évig tartott.
Az alkotóknak nem kellett foglalkozniuk a költségekkel.
Minden pénzt megadott Lanvin ahhoz, csak hogy a legfinomabb természetes anyagokkal dolgozhassanak a kreátorok.
Jeanne szerette volna lányát – aki akkor már de Polignac grófnéja lett – meglepni harmincadik születésnapjára egy igazi különlegességgel.
Mikor Marie Blanche megkapta ajándékát, úgy érezte, hogy a természetes virágillatokból álló parfüm olyan, mint a zenei hangok zuhataga, az "arpeggio", ezért kapta meg az Arpège nevet.
A gömb alakú fekete üveget Paul Iribe alkotta, arany málnadugóval és aranyozott Lanvin-emblémával.
Ez a ma is használt modell art deco stílusban ábrázol egy báli ruhás anyát és egy fiatal lányt, akik karjukat kitárják, és kezüket összefonva néznek egymásra. Jeanne Lanvin így kívánta illatformában is halhatatlanná tenni az élet nagyszer? ajándékát, a gyermek-szülő kapcsolódást, és felhívni a figyelmet ennek kivételes voltára......

Ez a parfüm 1927-es.
Nem semmi teljesitmény,ennyi éven át fent maradni...
Túlélni egy világháborút....
Gazdasági válságot...
Hidegháborút...
Hippi korszakot...
Az extravagáns 80-as éveket,az erőssen tupirozott hajjal...
90-es évek változásait....
És eljutni hozzánk,a mai napig...
Elmondhatja magáról,hogy már látott pár dolgot a világban :)
És pontossan ezért,valamit tud...
Valamit,amiért nők ezrei vásárolják,azóta is,töretlen sikerrel.
Mindig is kiváncsi voltam rá,pláne,amikor megtudtam,hogy Diana hercegnő is használta.
Kifújáskor nehéz,folytogató...
Leszáradása gyönyörűszép...
Egyedi...
Nem tudok mást adni,csakis 5 csillagot :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 10.

Pár mondat a parfüm történetéről:
Az Arpège parfüm kifejlesztése két évig tartott.
Az alkotóknak nem kellett foglalkozniuk a költségekkel.

Ez a parfüm 1927-es.
Nem semmi teljesitmény,ennyi éven át fent maradni...
Túlélni egy világháborút....
Gazdasági válságot...
Hidegháborút...
Hippi korszakot...
Az extravagáns 80-as éveket,az erőssen tupirozott hajjal...
90-es évek változásait....
És eljutni hozzánk,a mai napig...
Elmondhatja magáról,hogy már látott pár dolgot a világban :)
És pontossan ezért,valamit tud...
Valamit,amiért nők ezrei vásárolják,azóta is,töretlen sikerrel.
Kifújáskor nehéz,folytogató...
Leszáradása gyönyörűszép...
Egyedi...
Nem tudok mást adni,csakis 5 csillagot :)