Listerine

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Kiszerelés:   500 ml és 1000 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: onecrimsonnight, Módosítva: 2012. április 28.

Kiszerelés:   500 ml és 1000 ml
Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Fog- és szájápolók

Elpusztítja a baktériumokat, amelyek a plakkot (lepedék) és a kellemetlen szájszagot okozzák. Napi kétszeri használat mellett a Listerine Coolmint antiszeptikus szájvíz hosszantartó védelmet nyújt a lepedék ellen és friss leheletet biztosít.

A Listerine Coolmint antiszeptikus szájvíz klinikailag bizonyítottan:
- megelőzi és csökkenti a lepedék kialakulását, mely az íngyulladás fő okozója,
- elpusztítja a fogak közötti baktériumokat,
- frissíti a leheletet.

Mossyka

2013. május 20.

Amit ígér azt betartja. Ínygyulladásra is nagyon jó. Nekem furcsamód abszolút nem marja a számat...
Update: Talán egy hete újravásároltam. 2-3 napja észrevettem, hogy látványosan sárgultak az amúgy fehér fogaim. Mást nem változtattam a fogápolási rutinomban, szóval csak ez lehet a bűnös. Ha nem jön le a sárgaság záros határidőn belül, akkor megitatom a Föld összes Listerine szájvizét a gyártóval az fix.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 20.

KataaBabaa

2013. április 2.

Több listerinet kipróbáltam, de lehet benne valami olyan anyag amit én nem bírok, kisebesedett a szám, kiszáradt a nyálkahártyám. Elajándékoztam mindet, mások bírják. Maradok az Elmexnél.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 2.

barbee77

2013. március 29.

Hatásos és csípős, bár a friss lehelet nem tart sokáig. Pár hete használom, és tényleg csökkentette a fogínyvérzést. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 29.

strawberry92

2013. március 16.

Imádom, csakúgy mint a Stay White változatot. Én kifejezetten szeretem, hogy csíp, mert így érzem, hogy tisztít és fertőtlenít. Minden este és reggel használom, azóta kevésbé gyulladt a fogínyem és nem vérzik a fogam fogmosás közben, és a leheletem is tovább marad friss :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 16.

csuri

2013. március 13.

Szerencsére nincs baj a fogaimmal, de szeretem használni a Listerine szájvizeket. A fogmosás csúcspontja. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 13.

haminda

2013. január 24.

Sajnos nem bírtunk összebarátkozni, pedig próbálkoztam vele. Csípte a nyelvem és az íze is borzalom volt számomra. Biztos, hogy elvégzi a dolgát, ezért adok 2 csillagot, de nekem sajnos nem vált be, hiába ízlések és pofonok...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. január 24.

fioretta

2013. január 6.

Nagyon szeretem a Listerine szájvizeket, ez is bevált! Sajnos eléggé hajlamos vagyok fogkőképződésre, pedig rendszeresen mosok fogat, mégis először elsárgultak, aztán elbarnultak a fogaim :( Épp ezért nekem is orvos ajánlotta egy alkalommal, mikor leszedte a fogkövet. Mióta használom a Listerine szájvizeket, ez a folyamat lelassul, nagyon örülök hogy tényleg használ, mert a fogkő nem valami esztétikus, és komoly problémákat is okozhat. (Akinek nincs ilyen problémája, örülhet neki, akkor tényleg felesleg használni. Viszont ha valakinek problémásak a fogai, akkor az nem az ízével vagy a csípősségével elégedetlenkedik, vagy épp szájszárazságra panaszkodik, mert sajnos valamit muszáj használnia, vagy különben járhat hetente fogorvoshoz).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 6.

S.K

2012. december 25.

A sok rossz vélemény ellenére, én szeretem. Nekem pont orvos ajánlotta.
Nem találom túl erősnek, és fehéríti a fogaimat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 25.

A sok rossz vélemény ellenére, én szeretem. Nekem pont orvos ajánlotta.
Nem találom túl erősnek, és fehéríti a fogaimat.

kiskozmi

2012. december 17.

Ha lehetne 1 csillagot sem adnék.Konkrétan megijedtem mikor hallottam hogy pezseg a lefolyóban ez a kis kedves.Gyönyörű fényesre marta a mosdókagyló lefolyóját az albérletben,kb ennyi "pozitívumot" tudnék megemlíteni.
Egyébként szörnyen marja a számat és annyira kiszárítja hogy nem győzök rá inni.Tuti hogy nem veszem újra,azzal pedig ami még megvan a csaptelepet fogom tisztítani... : /

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 17.

cupcake

2012. december 15.

Szerintem nem itt kéne az embereket szájrákkal riogatni, mert ezen az oldalon a kémiát/biológiát/fizikát köszönőviszonyban sem ismerő lányok rettegnek a "piros pöttyös" összetevőtől, amikről fogalmuk sincs, hogy mi az, de biztos, hogy "veszélyes anyag"... Mivel a masszív alkoholistáknak nagyobb az esélye a szájrák kialakulására, egy fogorvos felvetette, hogy a szájvizek okoznak-e szájrákot, ezért megkérdeztek szájrákos betegket, hogy használtak-e már életükben szájvizet. De még így se tudtak semmit bizonyítnai, pedig szerintem nem sok olyan ember él, aki még soha nem használt szájvizet. Ennyi erővel nyáron ne menjetek a napra, mert a börrákos betegek nagy százaléka élete során égett már le a napon... Szoliba se menjetek, mert a megkérdezett bőrrákosok nagyrésze volt már élete során szoliban. Ja, azt is hozzátenném, hogy vannak olyan tüdőrákosok, akik soha nem cigiztek... Szerintem egyrész a lényeg a mértékletesség, pl. a szolizni nem kell hetetne 8-szor, szájvízzel sem kell nagyonta 15-ször öblögetni, másrészt nem kell mindentől félni, mert minden anyagra lehet rosszat mondani, ha minden rossz tulajdonságú anyagot kerülnénk, akkor nem élnénk. Ja és hogy még nagyobb pánikot keltsek, a vízgőz is üvegházhatást okoz, szerintetek be kéne tiltani?
Elnézést, hogy így kifakadtam, de már egy ideje gondolkoztam egy hasonló vélemény megírásán és nekem most telt be a pohár. Egyébként szeretem a Listerine szájvizeket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 15.

Hidratálók: Sorbitol

Sorbitol h 1 1

Az eukaliptol, vagy másnéven cineol, az eukaliptuszolaj fő összetevője. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (az alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő) és tonizáló  hatású összetevő, valamint illatanyag. Bár fájdalomcsillapító, antiszeptikus tulajdonsággal is bír, Paula Begoun szerint oxigénnel érintkezve bőrirritációt okozhat.

A metil-szalicilát egy természetes vegyület, melyet főként örökzöld növények állítanak elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint denaturáló (alkoholtartalmú kozmetikumokat élvezhetetlenné tevő), a bőr komfortérzetét növelő hatású összetevő illetve illatanyag. Magasabb koncentrációban izületi- és izomfájdalmak kezelésére szolgáló kenőcsökben, kisebb koncentrációban antiszeptikus hatású szájvizekben fordul elő.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.

Színezőanyag. Zöld.