Lush

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   325g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2015. május 14.

Kiszerelés:   325g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

"A legjobb minőségű perzsa hennából készült, amely elismerten a legszebb vörös árnyalatot nyújtja. A Marron hajszínező alapjában véve vörös, de van benne indigó, sőt őrölt kávé is, hogy sötétebb árnyalatokat érhess el vele. Válaszd ezt, ha telt gesztenyeszínre vágysz, melyben a napfény felragyogtat egy árnyalatnyi vöröset is. Ha erősíteni szeretnéd a vörös tónust, a hajszínező használata után egy időre szorosan „csomagold be” a hajad folpackba. A barna szín hangsúlyozásának érdekében viszont  hagyd szabadon a hajad, és ha teheted, gőzöld át. Az indigóval színezett haj a készítmény alkalmazása után 24 órával nyeri el végleges árnyalatát, addig folyamatosan sötétül. A Caca Marron ír moszatport is tartalmaz, amitől a hajadat még puhábbnak érzed majd."

whiteA

2016. augusztus 15.

Ajándékba kaptam egy Lush kupont, és mivel már egy ideje hennázom a hajamat, gondoltam kipróbálom ezt a fajtát is. Sötétbarna hajam van, tehát rikító vöröset nem vártam, szép vöröses fényű, puha tapintású lett a hajam tőle, könnyű volt kimosni, és az illatát is szerettem. viszonylag tartós is volt. viszont ennyiért én nem veszem újra, a sima porhennát használom továbbra is...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 15.

aprocskalany

2016. január 3.

Mindig is vörösesebb hajra vágytam. Kémiai festés ki volt zárva mivel így is töredezik a hajam, viszont nagyon szép hosszú és ezért nem akartam "elrontani" a hájszerkezetemet, szóval amikor egy youtubeos csatornáján találkoztam a Lush hennájával, tudtam hogy ezt nekem ki kell próbálnom. Tavaly érettségire ajándékoztam meg magam ezzel a csodával (hiszen azért nem egy olcsó mulatság), majd valamikor június közepén használtam, jó pepecselős volt... Kicsit túl sűrű lett, és mivel sok a hajam eléggé macerás volt a felvitele. Aztán bebugyoláltam magam folpackba és úgy is aludtam. Igaz néhány helyen kicsit kifolyt, de mivel törölközőt tettem a párnára nem volt gond belőle. Reggel hajat mostam, legalább 3-4 alkalommal samponoztam mert nem nagyon akart kijönni belőle, meg az illata is benne maradt egész napra. Az első napokban nagyon intenzív, kicsit sötétnek mondható vörös lett, aztán kivilágosodott. A babahajaimat természetesen jobban megfogta, úgy hogy azok kicsivel világosabbak voltak és ezért sztem kiscit bohókásan néztem ki az elején, de amikor elkezdett kopni, kb 1 hónap után, imádtam a színét. Nagyon szép, természetes rezes barnás színű volt a hajam, és tényleg mindenki csak dicsérte. Meg persze én is imádtam. Kb 2-3 hónap után kezdett el látszódni a lenövés, de csak nagyon minimálisan (pedig nagyon gyorsan növő hajam van, de valahogy ennél nem volt észrevehető az elején), és a színe azóta is csak fakul, de még mindig látszik természetes vénynél, hogy nem a normál fakóbarnás hajszínem, hanem annál élénkebb, gesztenyés szín. Persze most már határozottan látszik hogy meddig tart a lenövés, mivel a hennázott hajam sokkal fényesebb meg persze kicsit vöröses árnyalatú.
Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, tényleg puhává tette a hajam, és gyönyörű színt adott neki. Holnap megyek hajat vágatni és minden bizonnyal utána megint be fogom hennázni mert nekem nagyon bejött. :)
CSAK AJÁNLANI TUDOM!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 3.

CSAK AJÁNLANI TUDOM!

TitaniaBell

2015. november 13.

Eddig két használaton vagyok túl. Abszolút pozitív élmény volt, habár használtam hennás hajszínezőket előtte is, így nem volt teljesen ismeretlen. Az egyetlen nehézség benne a lereszelése volt. Sajtreszelőn vittem végig 4 kockát, ami kb. fél óráig tartott. Iszonyú kemény, és nem biztos, hogy szükség volt erre az előkészítésre, mert csomómentesre tudtam volna keverni úgy is, ha csak nagyobb darabokra töröm. Mindenesetre így egy finom port kaptam, amit nem is lehetett volna csomósra elkészíteni.
A felvitelkor és utána sem okozott semmiféle koszolást. Annyi a titka, hogy - a leírással ellentétben - nem száraz, hanem meleg vízzel kicsit megnedvesített hajra kell felvinni. A henna pedig legyen épp egy fokkal hígabb, mint amit ideálisnak tartanánk. Így könnyen eloszlik, minimális mennyiség potyog le közben, és utána felkenve úgyis megszárad, megkeményedik, nem fog tovább potyogni. Velem legalábbis nem történt ilyen, pedig teljesen szabadon hagytam, fólia nélkül, mert a túlvörösödést el akartam kerülni. És ami még fontos: én mindig előrehajolva, előrefésült hajra viszem fel, festőecsettel és fóliakesztyűs kézzel, a kádba behajolva. Így ami lepotyog, azt csak le kell öblíteni. A hajat is könnyebb utána feltűzni, és a ruhát is teljesen elkerüli. Nekem sem törülköző, sem a földre letett "védőfelszerelés" nem kellett így. De én más márkákkal is mindig így hennáztam.
A mennyiségről: a boltban úgy adták oda, hogy az egész tömb kelleni fog a hajamra (fenékig ér). Én ennyit semmiképp nem akartam első alkalommal elhasználni, mikor még nem is tudom, milyen lesz a végeredmény (meg ugye már csak az ára miatt sem...) Lereszelni is képtelenség lett volna. 4 kockát reszeltem le végül, de nem készítettem el az egészet, csak kb. 3-at. És ez bőven elég is volt így, kicsit hígabban, ügyesen elosztva. Úgyhogy szerintem a rövidebb hajúaknak is elég lehet kevesebb, mint amit először gondolnának, így még spórolni is lehet vele, mert az ára elég húzós.
4 órát volt a fejemen, nagyon jó érzés volt, kifejezetten azt éreztem, hogy tisztítja, megnyugtatja a fejbőrömet, ami nagyon érzékeny és szinte mindentől viszketni kezd (de ugyanezt tapasztaltam más hennákkal is). Lemosni is könnyű volt, a második samponozás után már valóban tiszta volt a víz. Sem irritációt, sem hajhullást nem okozott. Nagyon szép, enyhén vöröses, mélybarna, de nem túl sötét színt adott a természetes barna hajamnak.
Az illata egyáltalán nem zavart, és utána egy teljesen átlagos illatú balzsam el is nyomta. Balzsam kellett, annak ellenére, hogy tényleg selymesíti a hajat.
A tartósságát egyelőre nem tudom megítélni, ahhoz még több idő kell.
Most 5 csillag, drága vagy sem, és marad is, ha továbbra sem lesz vele semmiféle negatív tapasztalatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 13.

A tartósságát egyelőre nem tudom megítélni, ahhoz még több idő kell.

ladyadalaide

2015. május 13.

Macerás a felvitele, sok újságpapír kell padlóra, mosdókagylóra. Általában 2 kockát használok belőle és 3 órán át hagyom fenn. Szoktam bele ricinusolajat keverni, mert ahhoz máskor nem nagyon van türelmem. Nekem sötétbarna hajam van, de ad neki egy szép vöröses árnyalatot, plusz szuper puha lesz utána. Az illata (a kakaóvajé is) még 1-2 napig nagyon erős, ez zavaró tud lenni. Jó kis termék, így rövid hajra az ára nem is vészes. Most elkezdtem az I love Juicyt használni, kicsit félek, hogy gyorsan fog kopni, de egyébként egy hónapig tartja a színét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 13.

Ildie

2014. december 29.

Érdekes egy élmény az biztos. Vannak a kockák, azokat be kell áztatni, melegíteni, melegen tartani, de nem túl melegen, nem egyszerű. Frissen mosott hajra kell tennni ellenben a kémiai hajfestékekkel. Ami bajom vele: alapból kémiai festett lenőtt hajat festettem vele, nem fogja meg ugyanolyan színűre a lenővést, mint a festett részt, érthető, de ez van. A kémiai résznek egyébként csodás színt adott, kémiai festéktől sosem volt olyan szép a színe. De hát a lenövés ott marad, amit megfog egy kicsit, de a barna hajam olyan lett, mintha világos vörösrős vörrösre festettem volna, na és amikor ez az egész elkezdett lenőni, csodás volt. Szőval annak jobb aki természetes hajra teszi. Ja a sűrűségre is vigyázni kell, mert ha túl sűrű nem megy be a hajszálak közé, ez nincs telenyomva szilikonnal, ha túl folyékony, hát akkor meg folyik, mi mást tudna tenni szegény. Szépen befolpakkoztam, ki zsepi izéket tömtem a fülemhez, hogy ne fojjon ki, rá a régi ronda sapkám, kedődhet a 4 óra. Puha lesz tőle a haj csillámos, egészséges, ha sikerült egy fél óra alatt kimosni. Ja és mocsárszaga van, nem az a rohadt láp, hanem olyan mocsár, bár sosem voltam még mocsárban :) Nem fogom újravenni, a használata egy hatalmas macera, arra 1est adnék, az anyag jó, nyílván nem kémiai lenövésű hajon kell használni. Nagyon jóindulattal 4 csillag. főleg hogy egy váll alá érő hajra kell a 6 kocka, ami azért nem egy olcsó dolog. Bár a Lushba szeretek bemenni, ott mindig olyan kis segítőlészek a csinos lányok, öröm ott vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 29.

liljaa

2014. október 27.

Festetlen, közép/sötétbarna hajamra használtam, és jelentem, ez egy csoda. :)) Nagyon természetes hatású, kicsit kiemelte a hajam amúgy is meglévő vöröses fényét, és a lenövés sem látszik. Engem az illata sem zavart, egészen biztosan újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 27.

ivy

2014. április 15.

Azt hiszem nekem az igazi a rouge lesz, ez barnább lett mint gondoltam. Nem semmi a velejáró 4-4,5 órás pepecselés, de most azt mondom megéri, ha letehetem a vegyszereket akkor megéri. A szine nagyon szép, a hajamnak és a fejbőrömnek is nagyon jót tett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 15.

riskababa

2014. február 28.

Lehet h nem ez a legolcsóbb henna, de ha már 3-4 órát csücsül a fejemen/hajamon, akkor szerintem érdemes minőségit venni. Ezt a fajtát használtam először, világosbarna hajamon kb 3 órát hagytam fent és rendesen befogta (talán kicsit túl vörös is lett), de 1 hónap után látom, hogy rendesen kopik. Mikor kikevertem a masszát, tettem bele citromlevet és olivaolajat. (második alkalommal kókuszzsírt és teafaolajat) Nekem is többszöri mosásra sikerült eltávolítani a hajamból. Eredmény: erős, fényes, egészséges, vöröses haj :D imádom, bátran ajánlom mindenkinek! :)

Ui: A természetes szépségért mégjobban meg kell szenvedni! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 28.

Ui: A természetes szépségért mégjobban meg kell szenvedni! :)

Scara

2014. január 1.

Sziasztok!

Kb. 3 hónapja hennázom az extra tartás nélküli és vékonyszálú hajam, hogy fénye és tartása legyen. Kb 1 éve nem volt már festve, így mondhatni természetes hajra kezdtem el használni.
Rengeteget olvastam a henna pozitív hatásáról, ezért is vágtam bele.
Sajnos egyre inkább azt veszem észre, hogy ahelyett hogy használna a hajamnak, a hajvégeim élettelenül lebegnek, nyoma sincs fénynek.
Van ötletetek? Esetleg próbáljak ki másik márkát?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 1.

Sziasztok!

Rengeteget olvastam a henna pozitív hatásáról, ezért is vágtam bele.
Van ötletetek? Esetleg próbáljak ki másik márkát?

AnnaPanka

2013. november 18.

Na, megcsináltuk az én hajamat is. Négy kocka éppenhogy elég volt, pedig spórolósan kentük fel... Kivártam a négy órát, de nagyon csalódott voltam, mintha az égvilágon semmit nem tettem volna a hajamra. Talán a tövénél egy icipicit vörösesebb fénye lett, de ennyi. Aztán másnapra valamivel sötétebb lett (ahogy írják is), de még mindig semmi igazából. Tudom, hogy ez nem az a "festék", amitől elsőre nagy változást várhat az ember, de azért a semminél többre számítottam. Majd fel akarok kenni még egy adagot, hátha az már látványosabb eredményt hoz. Három samponozással sikerült kimosni. Anyu ősz haját szépen befogta, de azért ő is mondta, hogy csináljuk meg még egyszer neki is. Négy pontot kap, mert nem olyan rossz, csak én szerettem volna kicsit nagyobb változást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 18.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum/Fragrance

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.