Lush

Ár:   2790 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   55g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ann S, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. május 28.

Kiszerelés:   55g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok

"Ha erősebb, fényesebb, puhább hajat szeretnél, próbáld ki ezt az argánolajjal teli sampont, melyhez a Rose Jam illatát adtuk. Világosabb árnyalatú hajra ideális.

Samponkorongjaink annyi ideig tartanak, mint három 250 ml-es folyékony sampon – akár 80 hajmosásra is elegendőek."

balazskrisztii

2019. május 19.

Nagy Lush sampon szappan rajongó vagyok, évek óta ezeket használom, ez volt az egyik kedvencem. Volt, hogy változtattak az összetételén, de a boltban letagadták. Más volt a színe, szaga, keménysége, és sajnos a hatása is, egyértelmű volt a helyzet. Ez a változás nálam rosszabb eredményeket hozott, de ettől függetlenül jó kis termék

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 19.

darbarad

2019. április 24.

Első Lush márkájú szilárd samponom a New volt, és mikor az elfogyott, elhatároztam, hogy nem próbálkozok többet ezekkel a termékekkel. Nem volt vele különösebb gondom, csak nem fogott meg, nem adott pluszt, kicsit még vártam is, hogy elfogyjon. Na de jött a Jason, az illata az valami mesés, nagyon beleszerelmesedtem, így mégis megvettem. Összességében semmi extra dolgot nem csinál a hajammal, sőt, ha tovább hagyom rajta a fejemen (más samponokat pár percre fent szoktam hagyni "hatni"), rendesen száraz érzete lesz még a vízes állapotban is, megszárítva meg iszonyat sprőd. Szóval mióta erre rájöttem, szigorűan csak addig van a hajamon, amíg "mosom", utána rögtön öblítem is ki belőle. Mostanra kifejlesztettem egy egész jó rutint, hogy amíg elfogy, ne tegye tönkre a hajam: jó kis testes vagy olajos pakolás, sampon1 a hajtövekre (fejbőrtisztító vagy hajhulláscsökkentő, olyan képességűek, amiknek a töveknél van létjogosultságuk), miután azt rajtahagytam/kimostam, jön a sampon2 azaz a Jason, amivel csak a hajam közepétől a végéig tartó részt dörzsölöm át, gyorsan kimosom(!), majd zárásként érkezik egy nagyon tápláló hajkondicionáló. Ez után a hajmosási rituálé után olyan brutál puha és gyönyörűen fényes lesz a hajam, hogy elgondolkodtam, lehet mégis újra kellene majd vennem a terméket, ha elfogy. De mivel nem szeretnék minden vele való hajmosást ilyen hosszúra, és nem szeretnék ennyi terméket elhasználni (azért ez hosszabb haj esetén elég nagy mennyiség), muszáj lesz erőt vennem magamon és kihagyni a következő samponvásárlásból. Összegezve: szuper az illata, de az én hajamban nem marad meg, elnyomja a hajbalzsam, önmagában használva szétszárítja a hajvégeimet, de több, erős termékkel együtt használva, nagyon szép eredményt lehet vele elérni, a használata egyszerű, könnyen habzik, kevés kell belőle, nagyon lassan fogy, az ára ahhoz képest baráti és csomagolásmentes!!! (U.i.: Barátnőm haját egyáltalán nem szárítja, simán, balzsammal használva is nagyon szép hajmosás utáni állapotot ad, viszont neki zsírosítja, szóval ez tényleg 'próba szerencse' termék. Érdemes lehet vele egy próbát tenni.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 24.

Skadi

2019. április 18.

Alapvetően kiegészítő samponnak vettem meg a Lush Montalbano mellé. A Montalbano-t nagyon szerettem eleinte, de hosszú távon viszketősre szárította a fejbőrömet, emiatt gondoltam, hogy felváltva használom ezzel, hátha az argán olajos sampon majd segít visszatáplálni a kiszáradt fejbőrömet. Idővel a másik sampont teljesen elhagytam mellőle, annyira megszerettem. Nyilván a zsírosodáson nem segített, viszont a szupervékony szálú hajamat meglepően dúsítja és szuper illata van. Igazából ígyis-úgyis 2 napot bír a hajam mosás nélkül (+1 szárazsamponnal), de legalább most már nem száraz a fejbőröm mosás után. Nekem bevált, lehet újra is veszem majd, bár az igazit még mindig keresem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 18.

Wee

2019. április 7.

Korábban használtam a fahéjas New és a Honey I washed my hair szilárd samponjukat is, úgy dönöttünk ezt is kirpóbáljuk a párommal.

Míg az előzőek nehezen száradtak, ez elég könnyen kiszáradt ha behoztuk a szobába(de ha a párásabb fürdőszobába hagytuk akkor is).
Mikor már elvékonyodik a végefelé, darabokra tört így össze kellett gyúrnom...

Valamint a hajam ezzel nem bír ki többet egy drogériás samponnnál és láthatóan nem fényesebb/szebb vagy illatosabb tőle a hajam.
(pedig az eddigi Lush szilárd samponok, amiket próbáltunk jól teljesítettek: kevesebbszer kellett hajat mosnom, és szuper illata és fénye lett tőle a hajamnak)
Hát ez röviden nem adott semmit, max hogy sokáig kitartott.
Nem vált be.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 7.

Mikor már elvékonyodik a végefelé, darabokra tört így össze kellett gyúrnom...

Hát ez röviden nem adott semmit, max hogy sokáig kitartott.
Nem vált be.

Orsika89

2019. március 11.

Nagyon szerettem az illatát, de nehéz volt kimosni a hajamból és száraznak is éreztem. Azóta a Soak and float-ot használom, azzal tökéletesen elégedett vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 11.

szilvasitimea

2019. január 20.

Száraz, kicsit töredezett hajamnak nagyon bevált. Jól habzik, nagyon nagyon finom illata van, könnyű eloszlatni és könnyű kimosni. Mosás után még vizesen eléggé csuszatolós , de száradás után nincs vele gond. Puha és fényes lesz tőle a hajam, és sokáig érezni az illatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 20.

eliffe002

2019. január 1.

Egyik legroszabb sampon amit valaha használtam. Összetételéhez képest baromi drága, de legalább innovativ. (csak ezért 2 csillag)
Hajmosás után a fejbőröm nyikorgott a szárazágtól, rémesen kényelmetlen volt, de másnap reggel úgy bezsirosodott tőle a hajam hogy moshattam is újra szerencsére mással.
Az én száraz, töredezett hajamon - amire ajánlják btw - egyáltalán nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 1.

Az én száraz, töredezett hajamon - amire ajánlják btw - egyáltalán nem vált be.

Rchenge

2018. december 28.

Nagyon finom az illata de hamar lelapul tőle a hajam. Nem tartom kizártnak, hogy táplál, de megrövidíti a két hajmosás közötti időt. A többi samponkoronghoz hasonlóan nehéz a tárolása (nehéz kiszárítani, ahogy kellene).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 28.

Claire125

2018. december 27.

Sötét hajon a sampon hatása olyan "semmilyen". Smink ecsetek tisztítására használtam el. :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 27.

draculina

2018. december 14.

Több használat után teljesen ragacsos lett tőle a hajam, nem tudom belőle rendesen kimosni.

Egyszer használtam eddig és nagyon kíváncsi vagyok hogy tényleg megéri-e az árát. Az illata csodás és féltem attól hogy nem habzik majd eléggé, de tévedtem. Puha lett tőle a hajam és fényes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 14.

Az agar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gélképző, viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó), megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő, de szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt is használják a kozmetikumokban. Mivel rengeteg vizet vesz fel, ezért a bőr nedvesítésében van szerepe, kiváló vízmegkötő és bőrsimító hatással bír. Általában zselés jellegű pakolásokban és krémekben használják, a biokozmetikumok géljeinek egyik fő alapanyaga.

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Színezék. Lilás piros.