Lush

Ár:   1950 Ft és 3190 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   50 g és 115 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horzso, Módosítva: 2017. április 26.

Ár:   1950 Ft és 3190 Ft
Kiszerelés:   50 g és 115 g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

Kellemes illatát citromból, grapefruitból és lime-ból keverték ki. A finom port, mely elnyeli a hajszálakon levő zsírt, könnyű kikefélni a frizurádból, nyugi, nem fog fehér, poros nyomot hagyni maga után.

Enako

2017. június 1.

Meglepően szar, ki kell mondani! A száraz sampon kategóriában a mezei egyszerű Stella is többet tud ennél. Sőt! Nem értettem miért zsírosodik a hajam tőle, majd megláttam, hogy olaj van az összetevők között. Természetes alapanyagok ide vagy oda, nekem ez nagy csalódás. Iszonyat drága, nem lehet kis kiszerelésben vásárolni, tehát 3200 Ft-ot dobtam ki a kukába. Eddig se bírtam különösebben a Lush-t, mert mindennek mesterkélten erős színe és szaga van. De örülök ha másnak bejön ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 1.

Hatshepsut

2017. május 30.

Isteni illat és gyönyörűen felszívja a felesleges zsírt a hajról anélkül, hogy fehér maradna tőle a barna hajam! Nagyon szeretem! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 30.

frufru

2017. május 3.

Kedvenc. 2 éve használom

Pozitívumok: sosem fogy el. Oké, picit túlzás, de 1,5 év - 1 tubus. Kellemes illat, természetes alapanyagok, szőke hajamon csodás, de a sötétbarnán, barátnőmnél is bevált. Előredöntöm a fejem és mosdó vagy wc felett szoktam használni, hogy a feleslegesen lehulló mennyiség ne a földön kössön ki. Tényleg segít, napi viszonylatban használható. A spray verziók (Syoss, és a társai) fel sem veszik a versenyt a Lush termékkel. Imádom! és kitartok mellette! Nagyon ajánlom.

Negatívumok: "koszolni tudunk vele" + tény és való, hogy a fényes, puha hosszú haj esetén elvesz a ragyogásból. Cserébe viszont nem kell úgy tupírozni és stabilabb frizut tudok kreálni. Illetve sok pihepuha babahajam van, amit copf esetén lakkozni, zselézni szoktam ( vagy inkább csak imádkozni, hogy kérlek ne állj égnek már megint) és ebben is segít. Szárítja a hajat, így pár naposan sokkal kezelhetőbb a hosszú hajam + bébihajaim :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 3.

Kedvenc. 2 éve használom

sebidori91

2017. január 2.

Picit drágának találtam, de most használat közben látom hogy ez kb egész életemre elég lesz! :D Nagyon finom illata van, igazán jól felfissíti a hajat. Nekem nagyon bejött!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 2.

whitexswan

2017. január 2.

Sok Lush terméket kipróbáltam már korábban, ez volt az egyetlen, amit nem cseréltem le inkább másra.

Mint szárazsampon, nem tökéletes, de még mindig jobb, mint amiket korábban vettem és nem értek a világon semmit, csak irritáltak (pl. Syoss). Én alulról szoktam felvinni a hajtövekhez, kézzel eloszlatni a fejbőrön, majd alaposan feltupírozom-átfésülöm, így a sötétbarna színemen sem látszik meg. Egészen jól rendbe hozza, megemeli a több napos frizurát is, jól felszívja a hajtövekről a zsírosságot, bár frissen mosott hatást ne várjon tőle senki, a végeredmény inkább matt. A választóvonal a szárazsamponok esetében szerintem ott húzódik, hogy képesek-e vagy sem annyira rendbe hozni a hajat, hogy ne legyen vele ciki az emberek közé menni, ha már egyszer muszáj... Ez képes rá.

Gyakran használni viszont nem szeretem, mert ha pl. délelőtt felviszem, estére már nagyon viszket tőle a fejem. Valóban ki lehet vele húzni két napot is, ha nagyon muszáj, mert jól felszívja a zsírt, de ezt inkább senkinek nem ajánlom a benne lévő Talc miatt. Inkább csak akkor érdemes elővenni, ha nagyon kell, mert szerintem a használata nem túl egészséges a fejbőrnek. Viszont ha elővesszük, akkor nem érdemes spórolni vele, mert ha egy több tagú család használná közösen, akkor sem fogyna el a több éves lejárati idejéig. A múltkorit a párommal együtt használtuk egy ingázós időszakban, amikor sűrűn előkerült és még így is legalább a fele a kukában landolt.

Tupírozásra is ajánlom, mert arra nagyon alkalmas.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 2.

Tupírozásra is ajánlom, mert arra nagyon alkalmas.

Chootie

2016. október 2.

Életmentő szárazsamponom, akkor használom, ha tényleg nincs időm hajat mosni, de ki kellene nézni valahogy. Fontos, hogy egyenletesen eloszlasd a hajon, és utána átfésüld, úgy nem marad fehér tőle. Amikor igazán elegáns frizurát akarok csinálni, használom tiszta hajra is, mert volument ad neki; nem kell tupíroznom, ami valljuk be, elég káros. Biztosan újraveszem ha elfogy - ami nem egyhamar lesz, mert nagyon gazdaságos. Már több, mint egy éve megvan de még mindig tart!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 2.

marmalade

2016. szeptember 28.

Nekem belopta magát a szívembe. Az utóbbi időben több szárazsampont kipróbáltam, de mindegyik teljesen kikészítette a fejbőrömet. Korpás lett, viszketett, hámlott, minden baja lett. Ettől semmi. Este szoktam beszórni vele a hajamat, utána befonom és reggelre frissen mosottnak néz ki és annak is érződik. Plusz pont azért, hogy nem spray, így nehezebben találok bele a szemembe :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 28.

gumibogyo11

2016. július 27.

Az illata jó, a hatásával is elégedett vagyok, bár a spay-vel jobban lehetett dolgozni. A por állaga miatt nehezen tudom felvinni a fejemre, ezért csak 4 csillag. A fejemre nem akarom szórni, ha meg a tenyerembe szórom sok melléhullik. Viszont elég gazdaságos, mert sztem fél éve vettem és szinte tele van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 27.

Lierre

2015. december 16.

Update: Kipróbáltam a Battiste sprayt, az lett a kompromisszumok nélküli kedvenc, nem fulladok meg tőle és könnyű eloszlatni, annak ez nyomába sem ér. -2 csillag

2015.03.27.
Nekem nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, így kénytelen vagyok szárazsampont használni, ha nincs időm naponta mosni és beszárítani.
A spray formájúak használata nekem macerás, valahogy mindig sikerült belélegezni, még ha az erkélyen is fújtam magamra, utána tüsszentek tőlük.
A Lush pora ezt szerencsésen kiküszöböli. Kis gyakorlattal könnyen eloszlatható a hajon. Már egy éve használom, nagyon sokáig elég a flakon napi használat mellett is. Szeretem az illatát is. Kis flakonba is tettem, hogy a táskámba is elférjen és kéznél legyen mindig.
Tippem, hogy ne legyen nagyon matt vagy fehér a fejem, úgy csinálom, ha este lefekvés előtt látom, nem annyira friss a haj, gyorsan nagyjából bedörzsölöm a porral. Reggelre, amíg forgolódok alvás közben, jól eloszlik, nem marad látható nyoma, csak frissebb lesz a frizura. :)
Illetve a fodrászomtól lestem el, hogy hajmosás után formára szárítás előtt szárazsamponozza a hajat, hogy dúsabbnak tűnjön, azóta én is ezt teszem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. december 16.

2015.03.27.

greengirl115

2015. november 29.

Évek óta használom már ezt a szárazsampont, és nagyon hasznosnak bizonyul. Mivel gyorsan zsírosodik a hajam, így muszáj bevetnem valamit ellene, hiszen a gyakori hajmosás csak ront a helyzeten. Egy nappal bőven eltolható a hajmosás a használatával. Mindig a tenyerembe szórok egy kis mennyiséget, és utána oszlatom el a hajamon, inkább többször kevesebbet. Nagyon jól felfrissíti a hajamat, az illata is friss, ráadásul volument is ad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 29.

Tisztítószerek: Citrus Aurantifolia (Lime) Oil
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool