Mad Hippie

Ár:   $27.19   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: adrikanemeth, Módosítva: 2016. augusztus 24.

Ár:   $27.19
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Antioxidáns hatású C-vitaminos szérum, amely élénkíti, feszesíti és kisimítja a bőrt.

WorkingClassGirl

2016. december 17.

Friss: Elhasználtam, kb 3 hónapig bírta. Imádom, nagyon jó szérum. Amikor tényleg rendszeresen használtam, minden nap legalább egyszer tényleg sokat halványított a piros foltokon, hegeken (hámlasztóval együtt). Személy szerint csak kicsi hatékonyságbeli különbséget éreztem a whistrendes c21.5-hez képest, plusz ez nem hozta azokat a mellékhatásokat, amit az igen, így nálam nyerő ez a szérum :)

Nem bírok magammal, meg akarom írni az első véleményem róla, bár csak 2 hete használom. :)
Kifejezetten SAP-ot tartalamzó c-vitaminos szérumot kerestem, az aszkorbinsavasat nem szerette igazán a bőröm. Az tuti, hogy ez a szérum imádni való, és kellemes használni: sűrű, géles állaga van (közvetlenül cseppenthető arcra), finom édes illata (nem tudom, melyik összetevő lehet), hidratál, nem csíp, nem mitesszeresít, és hatékony. Nagyon úgy látom, hogy a pattanások utáni piros foltoknak jót tesz, és az enyhe kipirosodást az orrom tövében is lehúzza. Hamar beszívódik, puha, selymes utána a bőr.
Az egyetlen, ami nem tökéletes, az a pipetta, elég széles a nyílása, és magától is cseppen belőle, igaz, csak lassan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 17.

elixir

2016. október 14.

Több, mint egy hónapja használom, párhuzamosan a Neocell Marine kollagén kapszulával együtt. Egy pihentető alvás után, szombat reggel azt mondta a férjem, hogy úgy érzi, időgépbe kerültem, fiatalodik a bőröm. Ennél több, azt hiszem, nem is kell. 10/10 pont. (Mehetnék én kozmetikushoz, de azt a pénzt inkább ilyenekre költöm.) Hála adrikanemeth-nek, ő ajánlotta. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 14.

hendriknikoletta

2016. október 5.

Az első szérumom, amit a szuper vélemények és Tindigo blogja alapján rendeltem meg. Az ára teljesen korrekt, még akkor is, ha rá kell pluszban fizetni az ÁFÁt a kiszállítás után az iHerbről. Amikor felkenem, akkor érzem, hogy csak úgy issza be a bőröm a szuper hatóanyagokat, nagyon tetszik, bár az eredmény annyira nem látványos egyelőre, pár hét használat után.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 5.

kat

2016. február 14.

Érdekelt, hogy a C-vitaminnak ez a formája (amiről még nincs sok kutatási eredmény), mennyire lehet hatásos az én bőrömön. A citrusos összetevőket szerencsére jól tolerálja a bőröm, szóval az sem tartott vissza. Jó áron volt az iHerbön, ezért megrendeltem, és nem bántam meg. Tavaly nyáron használtam. Nagyon kellemes állagú, könnyen eloszlatható, egyáltalán nem ragacsos. Az illata alig érezhető, de nekem kifejezetten tetszett. Egyértelműen javított a bőröm állapotán, sokkal egyenletesebb lett a felszíne, gyorsabban gyógyultak a pattanások, halványodtak a hegek, általában egészségesebb kinézetű lett. Az is jó benne, hogy nem kell hűtőben tartani, mert stabilabb benne a C-vitamin, tényleg nem romlott meg. Utazáshoz sokkal praktikusabb, és nálam úgy tűnt, hogy a hatékonysága sem nagyon marad el a tiszta aszkorbinsavétól. Szerintem jól összerakott szérum, E-vitamin, ferulasav és hialuronsav is van benne, tőlem megkapja az öt csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 14.

Montelino

2015. november 30.

Szeretem ezt a szérumot. Télen-tavasszal elfogyott az első üveg belőle. Most használom a másodikat. Nyáron nem kentem. Enyhén hidratálja a bőrömet és egységesebb lett a bőröm tónusa. A pipetta nagyon praktikus, jól adagolható vele a szérum. Nem kell hűtőben tárolni, nem romlik meg szobahőmérsékleten. Az ára elfogadható a mennyiségéhez és a hatásához képest. Hosszú hónapokra elég egy üveg tartalma napi használat mellett is (de nem igényli mindenkinek a bőre napi szinten szerintem, főleg nyáron). Én iherbről szereztem be, itthon tudtommal nem kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. november 30.

hvcs

2015. október 15.

(2015. febr.) Nagyjából egy hónapja használom. Nekem szinte azonnal egységesebb bőrképet varázsol. És tűrhető méretű pórusokat, és az apró ráncokat is szépen kisimítja. Egyáltalán nem értem ezt a "ragyogó bőr" dolgot, amivel a C-vitanimos szérumokat reklámozzák, de ha az egyenletesebb, zombitlanabb arcot értik alatta, akkor ez pont úgy működik, ahogy kell neki. És amilyen szétstresszelt zombiarcom van most, egyáltalán nincs könnyű dolga! Szóval a szép hatására és a szép összetevőire és az elfogadható árára megkapja az 5 csillagot.

Elképzelhető, hogy nem őt veszem újra, hanem kipróbálok más C-vitaminos szérumokat is. Ha valamelyik hatására rájövök, hogy a Mad Hippie nem is olyan jó, mint a konkurencia, természetesen visszajövök, és finomítok a véleményemen. Addig álljon itt az öt csillag.

Update (2015. okt.) - sajnos mégis túl zavarónak bizonyult, hogy hagy egy kellemetlen ragacsos réteges az arcomon, ami sminkelés közben darabokban jön le, mintha maszk lenne rajtam. A használati utasítás nem említ olyat, hogy X idő eltelte után le kellene mosni, így ez kicsit fura. Vagy tán csak én nem vettem észre? Mindenesetre egy csillag levonás jár érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 15.

judiTT

2015. június 28.

1hónapja használom és imádom. A bőröm puhább, ruganyosabb, szebb a bőrképem és nagyon tartóssá teszi a sminket.
Tényleg must-have 30 felett!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 28.

Tényleg must-have 30 felett!

lujzi

2015. február 25.

pár napja használom. hosszútávú hatásaiban nem kételkedem, a c vitamin csodás összetevő, ez a szérum pedig egy jól összerakott darab. azonnali hatását nem látom, de ennek az az oka, hogy most nagyon jó állapotban van a bőröm. (korábban, amikor meg kevésbé volt jó a rutinom, a c vitamin nagyon látványos hatást ért el, kiegyenlítette az arcszínemet pár nap alatt, egészségesebb kinézete lett az egész arcomnak. most viszont alapból is ilyen :-) )
felkenés után érezhető egy ragacsos réteg, de ez fokozatosan eltűnik, s mire a reggeli rutin további lépéseihez érek (kb. félóra), addigra már nem érzek semmit. egyelőre nekem tetszik ez a szérum, remélem, nem változik meg a véleményem, jó volna már c-szérum téren is megállapodni :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 25.

PAncsi79

2015. február 2.

Tavaly nyár óta használom, elhasználtam belőle már egy üveggel, és megrendeltem az utánpótlást is.
Reggelenként használom, az arctisztítás után viszek fel néhány cseppet az arcomra. Az állaga nagyon kellemes: vizes-géles, könnyen beszívódó, amit az én bőröm tényleg azonnal magába szippant. Nem hagy maga után kellemetlen érzetet, vagy réteget, sem fénylő bőrt.
Enyhén hidratál, ami az én száraz bőrömnek ugyan kevés, de érezhető a hidratáló hatása is.
A bőröm szép és egészséges, puha és hidratált, ám ez nyilván nemcsak ennek az egy kencének köszönhető, hanem az átgondolt rutinnak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 2.

rekag

2015. január 27.

Kicsit több mint egy hónapja használom, reggel és este is. Folyékony kissé vizes-géles állagú szérum, amit szinte azonnal beszippant a bőröm. 4 cseppet kap a bőröm belőle, 1-1 a két orcámra, 1 a homlokomra és 1 a nyakamra. Eddig az üveg kb. 1/5 fogyott el, vagyis napi 2x használva 5 hónapig elég lesz, 6500 Ft körül vettem (20% kedvezménnyel). A hatásáról: mivel használok mellette más szérumot is, így nem tudom, hogy melyiknek tulajdonítsam a fő hatást, de nagy a gyanúm, hogy a 3-féle szérum együtt javította a bőrömet. Reggel a c-vitaminos szérum után (itt kb. 15 percet tudok várni) a PC ultra-light antioxidáns szérumot használom, este (itt hagyok min. 30 percet neki és utána kenek minden mást) pedig az EL night repair szérumot. Szóval folthalványításban (régi pattanások foltjai) 1 hónap alatt is szemmel látható a változás, azokat a foltokat, melyekkel a bha és aha hámlasztók még nem tudtak megbirkózni, a c-vitamin látványosan halványította. A fakó, sápatag bőröm smink nélkül is üdébb és rózsásabb lett. Ránctalanításhoz ennyi idő nyílván kevés, ez hosszútávon fog majd kiderülni, bár én inkább a megelőzésben hiszek és erre szerintem ezek a szérumok tökéletesek. Az viszont biztos, hogy sokkal rugalmasabb és puhább, finomabb lett a bőröm. Amit még neki köszönhetek, hogy kevésbé olajos a homlokom, akármit használtam, akármilyen primert kentem az alapozó alá, a homlokom mindig csúnyán átfénylett, mióta ezt a szérumot használom, abszolút vállalhatóan fénylik, olajosodik a homlokom. Pattanást, gyulladást, egyéb irritációt nem okozott nálam (anno a Garnier c-vitaminos lotionja igen).
Azt még nem tudom, hogy ezt veszem-e újra vagy keresek magasabb c-vitamin tartalmú szérumot, mindenesetre én elégedett vagyok vele. Ha vki más c-vitaminos szérumon gondolkodik, akkor azt figyelje, hogy a 4 nagyágyú benne van-e a készítményben: c-vitamin (az inci elején), e-vitamin (stabil formában), hialuronsav (ennél fontos, hogy vizes bázisú legyen a szérum, különben nem tud hatni) és a ferulic sav (ez fokozza előbbiek hatását és segíti a felszívódást).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 27.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocotrienols, Ferulic Acid
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Vitaminok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocotrienols

Kígyópálma gyökerének a kivonata. Rostokban gazdag por, melyet fogyókúrához is szokás szedni. Hogy mire való a kozmetikumokban arról kevés információ érhető el, a CosIng bőrradírozó (abrasive) anyagnak sorolja be.

Az E vitamin egy formája, melyet hatásos és stabil antioxidánsnak tartanak. Több 2010-s kutatás szerint a tocotrienols a bőrön használva segít a nap okozta pigmentfoltok megelőzésében, védi a bőrt az UVB sugaraktól, hatásos gyulladáscsökkentő és antioxidáns. Érdekes módon szájon át bevéve kevésbé hatékony, mint az E vitamin egyéb formái. (forrás: cosmeticscop)