Magister Products

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Hajápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Gigike, Módosítva: 2018. október 21.

Kategória:   Hajápolás

• hatékonyan szünteti meg a haj töredezettségét
  • visszaállítja a hajszálak eredeti szerkezetét
  • csökkenti a hajhullást, erősíti a hajhagymákat
  • megszünteti a korpát és a túlzott hajzsírosodást
  • fokozza a hajnövekedést
  • javítja a sejtek oxigén ellátását

mekhrba

2018. június 5.

Anyukámnak vettem a korpás fejbőre miatt, de én is szoktam használni. Nagyon szereti, segített is neki a korpásodáson. Nekem pedig kevésbé zsírosodik a hajam, ha ezt használom, valamint gyorsabban is nő tőle a hajam és kevesebb hullik ki belőle. Ha elfogy újravesszük, bár gazdaságos, így nagyon megéri 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 5.

omely13

2018. április 12.

Hajhullás miatt vettem meg ezt a sampont és a hajszeszt hozzá. Nem csalódtam, hetek alatt rendbe rakták a fejem/hajam állapotát. S ráadásként rengeteg babahajszál jelent meg a kihullottak helyett, melyek szépen növekednek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 12.

szzh01

2018. április 7.

Majdnem 2 üveg elhasználása után írom a véleményemet, szóval tényleg adtam neki esélyt, nagyon szerettem volna, hogy működjön. Rendeltetésszerűen, heti 2x használtam hajmosás után törölközőszáraz fejbőrre cseppentve bőségesen. Nálam az égegyadta világon semmi pozitívat nem csinált - olyan, mintha nem is használtam volna semmit. Sem a hajam nem lett erősebb, sem a növekedés tempója nem gyorsult fel, sem a zsírosodás nem mérséklődött általa.
Egyébként engem sem csípett, az első 1-2 alkalommal némi enyhe bizsergést éreztem a fejbőrömön, de utána ez is megszűnt.
Pontosabban egy dolgot vettem észre, de az sem pozitív számomra: használata után a hajam a hajtöveknél lággyá, puhává, tartás nélkülivé vált (gondolom a benne lévő olajok miatt). Mivel amúgy is vékony szálú, lelapuló hajzattal küszködök, így ez nekem nagyon negatív hatás - bár nem gondolom, hogy sokan lennének (azok között, akik ilyen készítmény használatára szorulnak) akik díjazzák a lelapuló, tartás nélküli frizurát.
Már bánom, hogy annyi időn keresztül szenvedtem feleslegesen, "szopott gombóc" fejjel járkálva az ígért hatás érdekében. Sajnos a szokásos hajtőemelőm is hatástalanná vált, ha előtte ezt a szeszt dörgöltem bele a fejbőrömbe.

A vége felé arra gondoltam, megpróbálom inkább hajmosás előtti olajpakolásba keverni, hátha úgy hatásosabb lenne, kiküszöbölném a mosás utáni frizuralelapulást. A honlapon ugyan kiemelik, hogy nem szabad száraz fejre kenni, így egy próba után (ami egyébként nem okozott semmilyen gondot nálam) felhagytam ezzel a kísérlettel. Írtam ui. a gyártónak kérdést erről, leírva a hajmosás előtti használat során szerzett tapasztalatomat, kérdeztem erről a véleményüket, de sajnos nem kaptam rá semmilyen választ. :-(

UPDATE
Szép INCI, jó elgondolás, kár, hogy teljesen hatástalan nálam, így számomra csak pénzkidobás és időpazarlás volt. Megmaradt kb. fél üveggel, de azt már nem is fogom magamra kenni; eléggé bánt a kifizetett kb. 5000 Ft+postadíj, és a sok felesleges macera hónapokon keresztül (plusz a lapos, csapzott kinézetű hajzat ezidő alatt), meg a hiábavaló reménykedés a hatását illetően.
A kegyelem 2 csillagot csak a szép összetevők miatt kapja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 7.

UPDATE
A kegyelem 2 csillagot csak a szép összetevők miatt kapja.

Mazsika81

2018. március 21.

Kicsit hullott a hajam és könnyen zsírosodó, korpás is a hajam, ezért próbáltam ki a Magister hajszeszt. A hajhullásra jó volt, csökkentette zsírosodást, a hajam eleve gyorsan nő, de a haj növekedését mintha fokozta volna a hajszesz. A korpát viszont nem szüntette meg, lehet, hogy megpróbálom a Magsiter samponjával együtt használni, hátha együtt jobban hatna a hajszesz és a sampont a korpásodásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 21.

MeridaLina

2018. február 19.

Hetente kétszer használjuk férjemmel. Mindketten azt tapasztaljuk, hogy a zsíroskorpánkat visszább szorította. Férjnek talán jobban nő a haja, nekem hosszú hajam van, és eleve gyorsan nő, szóval nem annyira feltűnő, ha esetleg tényleg begyorsulna ettől.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 19.

mona82

2018. február 3.

Több Magisteres terméket használtam/használok,a deójukat nem adnám semmi pénzért,de ez a hajszesz pénzkidobás volt.Nagy csodára persze nem számítottam,vékonyszálú a hajam,és egy évekkel ezelőtti hajfestésnek köszönhetően sok kihullott foltokban.Gondoltam,megpróbálok életet lehelni a szunnyadó hajhagymácskákba.Se negatív,se pozitív hatást nem tapasztaltam.Nem csíp,még csak nem is bizserget,pedig locsolom a fejemre rendesen,bele is masszírozom.Se nem árt,se nem használ kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 3.

Csobanka

2017. december 14.

Lassan fél éve használom. Már nincs sok az üvegben. Nekem volt pikkelysömöröm is a tarkóm fölött, nagyjából akkor múlt el, amikor szakítottam a barátommal és ezt a terméket is akkor szereztem be. Mivel elég érzékeny vagyok féltem a használatától de a hajam egyre lassabban nőtt és egyre többet kellett vágatni belőle, mert folyton szétváltak a végei. Szerencsére nem csípett, bár hajszárítás közben a chitos szag kicsit zavaró :D Viszont új életre keltek közben a hajhagymáim; jobban nő a hajam és kevésbé válnak szét a végei. Ez utóbbit annak is köszönhetem, hogy már nem otthon festem és leváltottam a szilikonos-szulfátos termékeket, először egy alkoholos balzsamra (német), ami még rosszabb volt. Most a magister szőke hajra való balzsamát és a yamuna samponját használom és kb heti egyszer ezt a terméket. Nekem bevált. Nem érzem már nehéznek a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 14.

ErdelyiDiana

2017. április 16.

Hetek óta használom. Bevallom a szagát nem annyira szeretem, de ez van ha használ túllépek rajta. Valóban gyorsabban, láthatóan gyorsabban nő tőle a hajam. Nekem sem okoz a fejbőrön tulajdonképpen semmilyen érzést, nem csíp, nem bizserget, semmi. Vizes hajra csurgatom rá, tölközőbe tekerem és várok vele. A hajszerekezet változásban, töredezésben, hajhullás csökkenésben nem tapasztaltam változást, pozitívat és negatívat sem. De ha a növekédés szemmel látható, gondolom a többin is javít(ott). :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 16.

juhaszregina

2017. január 4.

Kb. 3 hete használom, heti 1-2 alkalommal. Én nem tapasztaltam sem csípő, sem bizsergető érzést. Amikor ezt használom, van tartása a hajamnak,egy picivel tovább bírja hajmosás nélkül. A 3. napon még tudok emberek közé menni a hajammal, elegendő csak másnap reggel megmosni. Ez haladás. A hajam vége nem volt töredezett, és egyébként is fényes és puha, ezzel nem szokott gondom lenni. A fejbőröm azonban rossz állapotban volt. A hosszú ideje fennálló korpásodásra Nizoralt használtam 1 hónapig (bőrgyógyász javaslatára), ezt követően kezdtem a hajszeszt használni. Ettől azonnal elmúlt a maradék korpám, és fejbőr szárazságom, amivel a Nizoral nem birkózott meg. Egyelőre 5*, de jövök updatelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 4.

Valentine

2016. szeptember 28.

Nem nagyon használtam a hajamra samponon és balzsamon kívűl mást. Viszont ahogy kezdtem a bőröm tekintetében áttérni a biokencékre, úgy elkezdtem próbálkozni olajokkal, samponokkal és gondoltam ezt is kipróbálom. Kb. 5 hónapja használom, heti egyszer biztosan, de inkább kétszer. Emellett a Párom is használja heti egy alkalommal. Hajmosás után megtörlöm kicsit a hajam, majd megpróbálom minél több helyen belemasszírozni a fejbőrömbe. Ezután betekerem törölközőbe a hajam úgy 10-15 percre. Enyhén bizsergető érzés. Utána alapos kézmosás, lehetőleg körömkefével. Enélkül nehogy valaki megpróbáljon a szeméhez nyúlni! Hajat ezek után hűvösebb vagy langyos fokozaton szárítok, mert egyébként égeti a fejbőröm. A tapasztalatok a következők: dúsabbnak hat a hajam, picivel később kezd el zsírosodni (ami nálam azt jelenti, hogy másnap még nem a vállalhatatlan kategória, így 3-naponta mosom), és nőtt pár babahajam is. :) Aminek viszont külön örülök, hogy a Páromnak rengeteget viszketett a fejbőre, sokszor kivakarta és hámlott is, viszont ez a hajszesz sokat javított az állapotán. A viszketés teljesen megszűnt. Az üveg végéhez közelítünk, kiadós mennyiség. Mindenképpen újra rendelem amikor elfogy. Töredezettség és hajhullás kapcsán egyelőre nem tudok nyilatkozni, de később még mindenképp updatelek. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 28.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Ascorbic Acid, Tocopherol, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Ascorbic Acid, Cholecalciferol, Tocopherol, Retinyl Palmitate

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.