Manna Natúr Kozmetikum

Ár:   2690 Ft   Kategória:   Dezodorok

A krémet feltöltötte: franyoh, az összetevőket feltöltötte: adelia, Módosítva: 2019. július 3.

Kategória:   Dezodorok

Nem tartalmaz illóolajokat és szódabikarbónát sem, így bátran használhatják az érzékeny bőrűek és várandósok is – ráadásul tele van természetes, vegyszermentes, bőrbarát összetevőkkel, amelyek maximális védelmet nyújtanak a kellemetlen testszagok ellen.

krenat

2016. május 5.

Nekem ez a termék szinte életet mentett. Egy másik (nem mannás) deó nagyon csúnyán kimarta az egyik hónaljam. Borzasztó lassan gyógyul, és minden, de minden csípte, viszketett tőle, égetett, stb. Hiába próbáltam számtalan illatmentes, érzékeny bőrre való, sokszor nagyon drága terméket, semmit nem bírtam elviselni, annyira fájt. Más krémdeók nem voltak túl rosszak, de a szódabikarbónától is érzékeny volt sajnos. Sokszor nem is mertem semmit odakenni, de akkor meg az izzadtság csípte. Olyan 'nyers' volt a bőr, hogy zuhanyzáskor a sima víz is marta.
Mikor erre rátaláltam, majdnem sírtam örömömben, mert abszolút semmilyen negatív hatása nem volt! Ugyanakkor deóként is jól működik, jól semlegesíti az illatokat, és hacsak nincs különösen megerőltető napom, akkor reggeltől estig kitart. Azóta is ezt használom a sérült hónaljamon, a másikon egy illatos Mannát :D A rossz élmény miatt paranoid vagyok, ezért lefekvés előtt mindig lemosom a dezodort, és natúr shea vajjal kenem be. Hosszú hónapok után végre beindult a gyógyulási folyamat, és most már alig látszik/érződik valami.
Ami nem tetszik benne, hogy nem csak a szódabikarbónát cserélték le ebben a dezodorban, hanem a shea vajat is, és méhviasszal helyettesítették. Ezzel nem vagyok kibékülve, egyrészt mert igyekszem csak vegán termékeket használni, másrészt keményebb, mint a többi, és nagyon nehéz a tégelyből kibányászni. Az, hogy hagy egy kis fehér réteget, nem igazán zavar, mert a ruhát nem fogja össze.
Szóval imádom, mert ez az egyetlen dolog, ami megmentette a bőrömet, viszont nagyon várom, hogy a gyógyulás teljes legyen, és a másikakat használhassam. Szerencsére az ép hónaljamon nem volt gond a szódabikarbónával, de az esti lemosást és krémezést továbbra is folytatni fogom. Jobban szeretem az illatosított verziókat, és mint említettem, preferálom a vegán termékeket!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 5.

Rhya

2016. április 13.

Nagyon sok krémdeót kipróbáltam, mire megtaláltam ezt a csodát! A többi krémdeónál a szódabikarbóna nagyon kikészítette a bőröm, egy idő után utáltam rövidujjúakat hordani :(
Aztán megtaláltam ezt. Mielőtt használnám, kókuszolajjal kényeztetem a bőröm, és úgy 10 perc után jön a deó. Egész nap kikart, semmi testszag, nem hagy foltot, és izzadni is csak minimálisan, 40 fokban izzadom át.
A kis tégely kb. 2 hónapig tart, a nagy majdnem egy éve van meg.
10*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 13.

A kis tégely kb. 2 hónapig tart, a nagy majdnem egy éve van meg.
10*

anszan

2016. március 29.

Érzékeny bőröm van, az alus dezodorokat egyáltalán nem bírom, sőt a szódabikarónás natúr deokat sem. Ez a termék betartja amit ígér, igaz ugyanúgy izzadok, mint nélküle, de még sportolás után sincs "szagom", az izzadást meg elvileg nem is jó gátolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 29.

Vermilion69

2016. március 13.

Nekem nagyon bevált! Legalább annyira jól teljesít, mint a vegyszeres deók. Nem irritálta a bőrömet sem, kellemes volt viselni is. A kiszerelésén jó lenne ha változtatnának, hogy ne kelljen mindig a tégelyben turkálni, de számomra abszolút újra vevős termék lett :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 13.

Kicsikini

2016. február 23.

A valaha használt legrosszabb termék... Nagyon vártam, hogy megrendelhessem, de nagyon nem jött be többszöri használat után sem. Sosem voltam izzadós, de ettől még büdős is voltam, nem hogy izzadt. Sajnos a szag nagyon kijött, ami még engem is megütött, mert sosem volt ilyen. A 2 csillagot csak azért kapja, mert jók az összetevői. Az illatosak sokkal jobbak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 23.

Dorine

2015. október 23.

Nagy bajban vagyok, mert alapvetően nincs vele gond, sokkal jobban kenhető, mint a társai, viszont a fehér folttal, amit hagy maga után mindenütt, amihez hozzáér, nem tudok mit kezdeni. Hatásban a "simogató szellő" simán veri, legközelebb azt fogom újra venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 23.

gendur.berni

2015. szeptember 21.

Most próbáltam ki először ilyen krémdeót, kicsit félve, de nem vagyok túl izzadós fajta, így reméltem, hogy teljesen jó lesz. Az összetevői, állaga, csomagolása nagyon tetszik, ez nem is kérdés. A használata se vészes, meg lehet szokni, bár nekem is bemegy a körmöm alá, és jó alaposan kezet kell mosni utána. Könnyen kenhető, kicsi is elég belőle, és gyorsan szárad. Nekem sose hagyott még foltot a fekete felsőkön se, bár cselesen úgy használom, hogy miután felvettem a felsőt, után küszködök a hónaljam bekenésével, de ha ujjatlanban vagyok, akkor még egyszerűbb is a dolog. Illata tényleg nincs, legalábbis nem sok, és felkenve nem érezhető. Viszont nálam csak a sima otthon ülős, nem túl meleg napokon teljesít jól, pedig ahogy írtam tényleg nem vagyok izzadós fajta. Utcára sajnos nem merek vele menni, főleg nem nyáron. Egyszer volt, hogy egy takarítós napon ezt használtam, és hát 1-2 óra múlva megizzadtam rendesen, és még szagom is volt, pedig az már tényleg ritka nálam. A férjemmel is kipróbáltattam, és hát mondanom se kell, hogy teljes kudarc. Szőrre alapból nehezebb kenni és kényelmetlenebb is. Neki még egy itthon ücsörgős napot se bírt ki. Nem mondok le róla, itthonra elhasználom ezt a tégelyt, de legközelebb egy illatos változatot fogok kipróbálni, hátha az jobb lesz.

Update:
Több hónap használat után megszerettem. Már egyáltalán nincs szagom tőle és még csak meg se izzadok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 21.

Update:

anitakiara

2015. augusztus 8.

Most, a legnagyobb hőségben teszteltem, és azt kell mondjam kiállta a próbát nálam. Egy ilyen nap végére már rég húztam volna a bűzcsíkot, ezért kissé félve vágtam bele, de kellemeset csalódtam. Engem nem kimondottan zavar, hogy pár percig fehér tőle a hónaljam, mert a "rendes" deók után sem egyből öltözöm fel. Szinte az összes izzadásgátlótól kipattog a hónaljam egy idő után, remélem ezen a teszten is át fog menni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 8.

OCsilla

2015. július 1.

Általában szereti a bőröm a Manna kozmetikumokat. Sajnos erről a krémdeóról ez nem mondható el. Nálam semmi hatása nincs és nem tudok belőle olyan kicsit felkenni, hogy ne maradjon ott a fehér réteg a bőrömön. Nem szeretem kidobni a teli dolgokat, ezért éjszakára használom a megszokott hintőporom helyett. Az illóolajos változatai jobban beváltak. Egy pozitívuma, hogy mióta használom valahogy hidratáltabb a bőröm tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 1.

PinkPetra

2015. június 10.

Kaptam egy 15 ml-es kiszerelést, egyből elkezdtem használni. Hajlamos vagyok az izzadásra, ráadásul rendszerint nem csak látszódik, hanem a nagy melegben érződik is... Mire elkentem, megszerettem. A problémám vele annyi, hogy kézzel kell felvinni, ezért gyakran véletlenül túlzásokba esem, vagy sok krém kerül a körmöm alá, ami kárbavész. Használat után mindig alaposan kezet kell mosni!
Nehézség benne még, hogy a legtöbb deóhoz hasonlóan szereti a ruhát összefogni, ezért gyorsan felkentem reggel míg melltartóban és bugyiban rohangáltam, utána 5-10 perccel öltöztem fel.
Bár elvileg illatmentes, valami pici illata szerintem azért van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 10.

Bár elvileg illatmentes, valami pici illata szerintem azért van.

Antioxidánsok: Tocopherol