Missha

Ár:   2700-7500 Forint   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   20 g és 45 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Hana, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2015. január 30.

Ár:   2700-7500 Forint
Kiszerelés:   20 g és 45 g
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Lágy krém tökéletes fedéssel és UV védelemmel + fehérítő + ráncsökkentő funkcióval. Bőrrokon összetevők és Aminosav komplex hidratálja és kiegyensúlyozottá teszi a bőrt.  Finom részecskéi és növényi összetevői tökéletesen tapadnak a bőrhöz. Akár 12 órán át kiegyenlíti az árnyalat különbségeket, egy finom réteggel tökéletesen eltakarja a bőrhibákat.  Organikus, európai ECO-CERT minősítéssel rendelkező gyógyító komplexet tartalmaz, és mentes hét ártalmas összetevőtől, a bőrirritáció elkerülése miatt. Bőrregeneráló Peptid komplexet, bőrnyugtató és antioxidáns Ginkó kivonatot és 50 növényi összetevőt tartalmaz a megfelelő hidratálás és bőrtáplálás érdekében

BB krém vs Reggeli Bőrápolás

Water / Aqua Ginkgo Biloba Leaf Extract a Cyclopentasiloxane eo I szil Titanium Dioxide f 0 0Hydrogenated Polydecene eo Zinc Oxide f 1 0Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Butylene Glycol h 1 0Propanediol h Phenyl Trimethicone szil Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Arbutin a Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti I eu Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers eo Cyclohexasiloxane eo I szil Sodium Chloride Polyglyceryl-4 Isostearate eu Sorbitan Isostearate eu 1 0Caprylyl Methicone szil Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil eo 1 0Sodium Hyaluronate h 0 0Mica C12-15 Alkyl Benzoate eo Ozokerite Sorbitan Olivate eu Alumina Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Hexyl Laurate eo Disteardimonium Hectorite Aluminum Hydroxide sz I eo I h Stearic Acid eo I eu 2 0Dimethicone / Methicone Copolymer szil Tocopheryl Acetate a I v 0 0Propylene Carbonate Hydrolyzed Collagen eo I h 0 0Lysine Histidine h Arginine Aspartic Acid Threonine Serine Glutamic Acid h Proline Glycine Alanine a I h Valine i Methicone eo I szil Isoleucine Leucine Tyrosine Phenylalanine Cysteine a Hydrogenated Lecithin eu Squalane eo 1 0Glycerin h 0 0Ceramide 3 Cholesterol eo I eu 0 0Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Stearic Acid eo I eu 2 0Oleic Acid eo I eu Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols eo Beta-Glucan a I gy Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract i Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Lavandula Angustifolia (Lavender) Leaf ExtractLavandula Angustifolia (Lavender) Stem ExtractVigna Radiata Seed Extract Coix Lacryma-Jobi (Job's Tears) Seed Extract Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Punica Granatum (Pomegranate) Extract a Scrophularia Buergeriana Root Extract eo Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Rhus Semialata Gall ExtractCucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract Cocos Nucifera Fruit Extract eo Citrus Aurantifolia Camellia Japonica Flower Extract eo Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract Linaria Japonica ExtractCamellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Houttuynia Cordata (Tsi) Extract Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract Oldenlandia Diffusa Extract Bambusa Textilis Stem Extract Iris Ensata Extract Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water Prunus Avium (Sweet Cherry) Fruit Extract Morus Alba (White Mulberry) Root Extract Coptis Japonica Root Extract Acorus Calamus (Sweet Flag) Root Extract Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract Asarum Sieboldi Root Extract Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract Juglans Regia (Persian Walnut) Seed Extract Prunus Persica (Peach) Fruit Extract Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract Cornus Officinalis Fruit Extract Luffa Cylindrica (Luffa Aegyptiaca) Fruit Extract Bletilla Striata Root Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Lycium Chinense Fruit Extract a Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome ExtractTaraxacum Officinale (Dandelion) Root Extract Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Salicornia Herbacea Extract Litchi Chinensis Fruit Extract Cnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Oenanthe Javanica Extract Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract Hordeum Vulgare Leaf Extract Lecithin eo I eu Polysorbate 20 ti I eu 0 0Caprylic / Capric Triglyceride eo Palmitoyl Pentapeptide-3 pep Sodium Ascorbyl Phosphate a I v Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Copper Tripeptide-1 pep Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract h Bacillus/Soybean Ferment Extract Perilla Ocymoides (Beefsteak Plant) Leaf Extract Talc 1 0Triethoxycaprylylsilane szil Xanthan Gum ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Adenosine gy Caprylyl Glycol eo I h Ethylhexylglycerin Tropolone ta 1,2-Hexanediol ta Phenoxyethanol ta Disodium EDTA Parfum / Fragrance i CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz Benzyl Benzoate i Butylphenyl Methylpropional i Benzyl Salicylate i Lyral i Linalool i Alpha-Isomethyl Ionone i Geraniol i Citronellol i

diaziana

2013. február 3.

A 21-es árnyalatból szereztem be egy 20g-osat. A nagy kiszerelést nem mertem megvenni egyelőre, mert nem kifejezetten az én bőrtípusomra van kitalálva ez a krém. Most viszont hónapok óta küzdök a homlokomon és a szemöldök közötti részen lévő száraz, hámló területek kezelésével. Hiába a hidratálás (kívül-belül), hiába az arcradír, eddig bármit kentem a fejemre, csak még jobban kiemelte mindegyik ezt a területet, de a Signature végre nem! Az állaga folyósabb, mint amire számítottam, de így könnyen el lehet oszlatni a bőrön. A színétől először kicsit megijedtem, sötétnek tűnt, de oxidálódás után szépen idomult a sápadt színemhez. Egységes bőrképet ad, fedése nem túl nagy, de nekem így tökéletes. Nem maszkos, nem ül meg a pihéken és a pórusokban. Az orrom szokott kifényesedni leghamarabb, ezen ő sem változtatott, de ezt nem hányom a szemére. 3-4 órán át ezen a területen is kitartott, utána jöhet a púder. Télre a szárazság miatt tökéletes a bőrömnek. Nyárra talán már sok lehet nekem, de eddig nagyon könnyed viseletnek tűnik. Irritációt és pattanásokat sem okozott eddig. ha változás áll be negatív irányba, akkor frissítem a véleményem, de eddig nagyon meggyőző, simán 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 3.

tunderlany

2013. február 2.

Az állagát, az illatát nagyon szeretem, könnyű viselni, nem kellemetlen magas páratartalom mellett sem. Egyedül a szint nem sikerült eltalálnom, sajnos a No. 23 nekem nagyon sötét. Púderrel még elmegy, de ha fedetlen a nyakam, és látom, hogy mekkora a különbség a nyak és az arc színe között... Hát, rohanok lemosni és feltenni egy másikat. Egyébként jót tesz a bőrnek, a pattanásaim, piros foltjaim is lassan eltűntek, egyedül a színe a mumus.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 2.

judiTT

2013. január 8.

10 napja használom és én nagyon szeretem. úgy és annyit fed ahogyan és amennyit neki kell. csak a színe miatt adok 4 csillagot (23-ast vettem meg, de nekem ez is nagyon világos, pedig nem vagyok egy kreoltípus)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 8.

Mila85

2013. január 7.

Kicsit olyan felemás a viszonyom ezzel a termékkel. Alapvetően szeretem, nem irritál (ami nálam ritka, főleg ennyi összetevővel), szép vékonyan ütögetem be a bőrömbe, szuper egységes,sima lesz. Tényleg mintha nem lenne fenn semmi. Gyorsan meg van a reggeli sminkem. Elfedi a rózsaszín foltomat a pofimon, 2 vékony rétegben, de csak erre a területre viszek fel kettőt. Klasszul kiegyenlít. Viszont azt vettem észre, hogy csak nagyon hidratált állapotú bőrön szép. Na télen én aztán - tudom még sok nő társam is - küzdök a vízhiánnyal, ugye a hideg kinn, fűtés benn stb, nem sorolom, rémálom. De várom már a nyarat. Úgyhogy ha ezt akarom felkenni, reggelente van hogy heti 3x is kell egy kicsit exfoliálnom, hogy ne hozza ki a vízhiány jeleit. Úgy gondolom most, hogy az én bőrömön pont nyáron fog jól működni. Kicsit amúgy kifényesedik a T vonalam (nem igen volt olyan cuccom amitől nem), de volt olyan nap amikor pl egyáltalán nem. Érdekes. 20ml változatot vettem no21. nekem ez jó téli színemhez. Nyárra bepróbálom az no23.-at. Jó dolognak tartom a bb-ket főleg a koreai vonalat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 7.

Bella_Vita89

2013. január 4.

Kipattogzik a bőröm tőle és nekem túl tömény. Szerintem ez nem BB krém, hanem egy alapozó. A BB krém egy színezett hidratáló, de ez jóval töményebb, ami persze nem gond, csak én nem ezt hívom BB-nek. Engem maszkosít is, de lehet rossz árnyalatot választottam. Nekem beleült a bőröm redőibe és folyton igazítgatnom kellett. Ettől még másnak jó lehet. Szerintem ez a túl sok összetevő néhol üti egymást, ezért a kevesebb több lenne. A PR-ja jobb, mint maga a termék - szerintem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 4.

benedetta

2013. január 1.

Update: nyár közepéig használtam, de elkezdtem durván kipattogni, leálltam a használatával. Nem biztos hogy ő volt a tettes, de miután leálltam vele jobb lett a bőröm, de hosszú időbe telt míg valamennyire rendbejött. Nem merem újra használni, pedig nagyon szuper volt amíg működött rajtam.

Szeretem, de a nagy melegben "karbantartást" igényel (mi nem..:) ). De eddig ez a legjobb a BB-k közül, amit próbáltam. Az állaga szuper, könnyű felvinni, eldolgozni. Szépen idomul a bőr tónusához, nem ül be a mimikai ráncokba, nekem a foltokat is mintha halványítaná. Újrarendelem ebayről, ha majd egyszer elfogy :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 1.

Beni1234

2012. december 21.

Egy éve használom ezt a krémet, az 50ml-s kiszerelést még mindennapi használat mellett sem tudtam elhasználni. Hihetetlenül kiadós, nagyon szép bőrt eredményez, a gyulladásokat, irritációkat csökkenti, nem szárít, nem zsírosít, számomra továbbra is a legideálisabb. A ráncokkal mondjuk nem tud semmit kezdeni, de nem is erre van kitalálva. Nátha esetén, nap közben többször újrakenve, nem engedi még az orromat sem kiszáradni. Csalódottak figyelmébe ajánlom, hogy vékonyan kell használni, és inkább több vékony rétegben építeni, akkor megmarad a természetes hatása. Egyszerűen nem merem lecserélni (és nincs is rá okom), annyira bevált!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. december 21.

PaperMama

2012. december 20.

Igaz szerelem a miénk!:) Eleinte valamiért ódzkodtam a használatától, sokáig álldogált a polcomon anélkül hogy egyszer is kipróbáltam volna, nem tudom miért, talán mert nagy reményekkel vettem meg és féltem h csalódok:D aztán tegnap reggel erőt vettem magamon és leküzdöttem ezt a félelmemet, és hát mondhatom már abban a pillanatban, hogy felkentem az arcomra beleszerettem:D Egyrészt azért, mert a bőröm színe egy az egyben megegyezik az övével (#23-as árnyalat) - vagy ennyire tökéletesen "felvette" volna a bőröm színét ez a krém? Nem tudom,de a végeredmény lenyűgöző volt. Másrészt azért, mert hibátlan az állaga: se nem túl folyós, se nem túl nehéz, könnyen el lehet oszlatni, komolyan nekem még nem volt olyan alapozóm (pedig volt jó pár), amit ilyen gyorsan és egyszerűen fel tudtam volna vinni a képemre. A teljesség kedvéért azért azt hozzáteszem, hogy Baviphat Primer-t használok, lehet, h annak is köszönhető ez az egyszerű felvihetőség, nem tudom mert anélkül még nem próbáltam ki,tegnap használtam először ugye, de meg merem kockáztatni, hogy anélkül is ilyen könnyű lenne. Az illata is tetszik:) De most jön a legjobb: kitűnően fed! nekem jóval felülmúlta a várakozásomat, mivel azért több helyen olvastam, hogy fedés terén ne várjunk olyan sokat, és bevallom emiatt is vacilláltam kicsit közte meg a Perfect Cover között, de mostmár látom hogy jól döntöttem mert a PC nekem valószínűleg sok lett volna. Habár pattanásaim/sebeim nincsenek, de a pigmentfoltokat és kisebb elszíneződéseket nagyon jól elfedte. Nem is kellett volna korrektor, azt csak a megszokás adta a kezembe. Pórusokba nem ült bele (primerrel+ ezzel mintha nem is lennének:D), nem folyt le az arcomról a 35 fokban sem, meg se mozdult. A felvitel után picit mintha fénylett volna a bőrömön, de Dodo púderrel fixáltam és mattítottam, azzal pedig EGÉSZ NAP matt volt, pedig nekem T-vonalon űbergyorsan kifényesedik a bőröm. Mikor pedig este lemostam az arcom, éreztem azt a kis pluszt, amit eddig csak a koreai cuccoknál: hogy a bőröm hidratált, egészségesnek tűnik, nem az a fakó túlhajszolt pofázmányom nézett vissza rám a tükörből, amit az alapozók után mondhatni megszoktam. Mivel csak 1x használtam, nem tudom megmondani hogy hosszabb távon milyen hatással van a bőrömre, majd írok, ha lesz valami.
Összességében eddig nem is lehetnék elégedettebb, minden várakozásomat felülmúlta, az utolsó fillérig megérte a pénzét, biztos, hogy újra fogom venni, nagy kiszerelésben (most elsőre csak a 20 g-osat vettem meg).
Budapestieknek: én sokáig azért nem akartam rendelni a bbkrém oldaláról, mert amellett, hogy sokallottam magának a terméknek az árát, még a szállítás is ugye 1000 Ft, de ha valaki esetleg ezért nem rendel, akkor tudjatok róla, h a Bioegészség nevű boltban be lehet szerezni a Bartók Béla út 85-ben, a Kosztolányi tértől nem messze. Ha nem lenne valami készleten, meg is lehet rendelni a Mosodio.net-ről például, és ha személyesen veszitek ott át természetesen nincs szállítási költség, és van kipróbálási lehetőség. Én eddig mindent ott vettem meg, amit kinéztem a bbkrem.hu-ról, de azért nem mindent lehet beszerezni tőlük, ami az oldalon fent van. De ezt határozottan igen!:) Ha ez már köztudott tény, akkor sorry a kis kitekintésért, de hátha hasznos valakinek ez az infó:)

UPDATE: egy hete használom, jelentem nem okozott semmilyen bőrproblémát nálam, úgyhogy tényleg megérdemli a csillagos 5öst! Egyik nap mikor használtam, találkoztam egy barátnőmmel akivel már régóta nem láttuk egymást, meg is jegyezte milyen szép a bőröm...Nos, ez nagyrészt ennek tudható be. :)

UPDATE2: most fog elfogyni a 20 ml-es tubus, amit augusztusban vettem, és azóta rendszeresen használtam, szinte napi rendszerességgel :) még mindig teljes mértékben elégedett vagyok vele és tartom, amiket eddig írtam róla. Már újra is rendeltem a következő adagot, normál kiszerelésben :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 20.

rétipipitér

2012. december 17.

Ez az első BB krémem :) Tetszik a csomagolás, az illata is nagyon rendben van. Állaga kicsit folyékonyabb, mint vártam, de könnyen eldolgozható - én használok hidratálót alá, mert enélkül nagyon kiemeli a száraz részeket. Kb. 2 hónapos használat után úgy néz ki, hogy a bőröm kifejezetten szereti. 23-as árnyalatot rendeltem, amely nekem tökéletesen passzol a bőrszínemhez. Szeretem ezt a terméket, de azért ez sem csodaszer... Ár-érték arányban is korrekt. Összességében 4,5-öt adnék.

Kis kiegészítés: közepes a fedése, pattanásokat, hegeket nem takarja tökéletesen, korrektor kell hozzá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 17.

Montelino

2012. november 17.

Ez volt az első koreai BB krém amit vettem, szerencsére csak mintát. Világos bőröm van, nem hófehér, de világos, a 21-es árnyalat túl világos a bőrömhöz és van egy kis szürkés beütése is (nem európai bőrre találták ki látszik, gondolom ez arra hivatott h. a sárga árnyalatot az ázsiaiak bőrén semlegesítse). Kicsit igazodik ugyan idővel a bőr színéhez, de nekem pl. nem eléggé. A kombinált bőrömön pár óra után kifényesedett a homlokomon, púderrel nem fixáltam. Összességében amióta több koreai BB krém mintát is volt alkalmam magamra kenni, tudom h. nem ez a legjobb nekem. Szépek az összetevői, de annyi minden van benne, h. nem hiszem h. nagyon kifejti a hatását 1-1 összetevő. A fedése van olyan jó, mint a középkategóriás alapozóké és ebben fényvédő is van. A szilikon ami van benne (3. helyen amint látom) a pattanásos/mitesszeres bőrnek nem kedvez hosszabb távon szerintem, bár én nem teszteltem hónapokig. Én azt ajánlom mindenkinek h. mintát szerezzen be, ne a nagy kiszereléssel kezdje, akkor nem éri csalódás. Ha már valakinek lekell púderezni ezt h. ne fényesedjen a bőrén, akkor ennyi erővel vehet egy matt hatást nyújtó alapozót is, és akkor megspórol magának 2 réteget a bőrén. Gyógyító hatást nem vettem észre, de egy minta 6 alkalomra elég, ennyi idő alatt nem is vártam csodát. A BB krémeket alaposabban kell lemosni, mint egy sima alapozót, jobban ragaszkodnak a bőrhöz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. november 17.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Arbutin, Tocopheryl Acetate, Alanine, Cysteine, Beta-Glucan, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Beta-Glucan, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Aluminum Hydroxide, Hydrolyzed Collagen, Histidine, Glutamic Acid, Alanine, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Pentapeptide-3, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cyclohexasiloxane, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Hexyl Laurate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Hydrolyzed Collagen, Methicone, Squalane, Cholesterol, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Stearic Acid, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Scrophularia Buergeriana Root Extract, Cocos Nucifera Fruit Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Lecithin, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Olivate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Stearic Acid, Oleic Acid, Lecithin, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Caprylyl Methicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone / Methicone Copolymer, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Valine, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Tropolone, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az leucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A leucin ráncsimító hatással is bír.

A triozin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az cisztein egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Squalane eo 1 0

Cholesterol eo I eu 0 0

Mungóbab kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló. A benne található vitaminok és fehérjetartalma miatt használt a kozmetikumokban.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A Koreában, Kínában és Japánban gyógynövényként termesztett japán babérsom gyömülcsének a kivonata. A gyártó szerint antibakteriális és gombaellenes, valamint gyuladásgátló és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

A futurederm szerint az egyik leghatásosabb ma ismert peptid, mely serkenti a kollagénszintézist és a sejtközi mátrix egyéb fehérjéinek a termelődését is. Egy 2005-ös tanulmány szerint a palmitoyl pentapeptide-3 határozottan segít a finom vonalak és ráncok enyhítésében, valamint a bőr általános hidratáltságán is javít.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.