Missha

Ár:   2700-7500 Forint   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   20 g és 45 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Hana, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2015. január 30.

Ár:   2700-7500 Forint
Kiszerelés:   20 g és 45 g
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Lágy krém tökéletes fedéssel és UV védelemmel + fehérítő + ráncsökkentő funkcióval. Bőrrokon összetevők és Aminosav komplex hidratálja és kiegyensúlyozottá teszi a bőrt.  Finom részecskéi és növényi összetevői tökéletesen tapadnak a bőrhöz. Akár 12 órán át kiegyenlíti az árnyalat különbségeket, egy finom réteggel tökéletesen eltakarja a bőrhibákat.  Organikus, európai ECO-CERT minősítéssel rendelkező gyógyító komplexet tartalmaz, és mentes hét ártalmas összetevőtől, a bőrirritáció elkerülése miatt. Bőrregeneráló Peptid komplexet, bőrnyugtató és antioxidáns Ginkó kivonatot és 50 növényi összetevőt tartalmaz a megfelelő hidratálás és bőrtáplálás érdekében

BB krém vs Reggeli Bőrápolás

Water / Aqua Ginkgo Biloba Leaf Extract a Cyclopentasiloxane eo I szil Titanium Dioxide f 0 0Hydrogenated Polydecene eo Zinc Oxide f 1 0Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Butylene Glycol h 1 0Propanediol h Phenyl Trimethicone szil Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Arbutin a Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti I eu Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers eo Cyclohexasiloxane eo I szil Sodium Chloride Polyglyceryl-4 Isostearate eu Sorbitan Isostearate eu 1 0Caprylyl Methicone szil Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil eo 1 0Sodium Hyaluronate h 0 0Mica C12-15 Alkyl Benzoate eo Ozokerite Sorbitan Olivate eu Alumina Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Hexyl Laurate eo Disteardimonium Hectorite Aluminum Hydroxide sz I eo I h Stearic Acid eo I eu 2 0Dimethicone / Methicone Copolymer szil Tocopheryl Acetate a I v 0 0Propylene Carbonate Hydrolyzed Collagen eo I h 0 0Lysine Histidine h Arginine Aspartic Acid Threonine Serine Glutamic Acid h Proline Glycine Alanine a I h Valine Methicone eo I szil Isoleucine Leucine Tyrosine Phenylalanine Cysteine a Hydrogenated Lecithin eu Squalane eo 1 0Glycerin h 0 0Ceramide 3 Cholesterol eo I eu 0 0Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Stearic Acid eo I eu 2 0Oleic Acid eo I eu Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols eo Beta-Glucan a I gy Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract i Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Lavandula Angustifolia (Lavender) Leaf ExtractLavandula Angustifolia (Lavender) Stem ExtractVigna Radiata Seed Extract Coix Lacryma-Jobi (Job's Tears) Seed Extract Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Punica Granatum (Pomegranate) Extract a Scrophularia Buergeriana Root Extract eo Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Rhus Semialata Gall ExtractCucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract Cocos Nucifera Fruit Extract eo Citrus Aurantifolia Camellia Japonica Flower Extract eo Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract Linaria Japonica ExtractCamellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Houttuynia Cordata (Tsi) Extract Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract Oldenlandia Diffusa Extract Bambusa Textilis Stem Extract Iris Ensata Extract Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water Prunus Avium (Sweet Cherry) Fruit Extract Morus Alba (White Mulberry) Root Extract Coptis Japonica Root Extract Acorus Calamus (Sweet Flag) Root Extract Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract Asarum Sieboldi Root Extract Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract Juglans Regia (Persian Walnut) Seed Extract Prunus Persica (Peach) Fruit Extract Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract Cornus Officinalis Fruit Extract Luffa Cylindrica (Luffa Aegyptiaca) Fruit Extract Bletilla Striata Root Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Lycium Chinense Fruit Extract a Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome ExtractTaraxacum Officinale (Dandelion) Root Extract Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Salicornia Herbacea Extract Litchi Chinensis Fruit Extract Cnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Oenanthe Javanica Extract Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract Hordeum Vulgare Leaf Extract Lecithin eo I eu Polysorbate 20 ti I eu 0 0Caprylic / Capric Triglyceride eo Palmitoyl Pentapeptide-3 pep Sodium Ascorbyl Phosphate a I v Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Copper Tripeptide-1 pep Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract h Bacillus/Soybean Ferment Extract Perilla Ocymoides (Beefsteak Plant) Leaf Extract Talc 1 0Triethoxycaprylylsilane szil Xanthan Gum ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Adenosine gy Caprylyl Glycol eo I h Ethylhexylglycerin Tropolone ta 1,2-Hexanediol ta Phenoxyethanol ta Disodium EDTA Parfum / Fragrance i CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz Benzyl Benzoate i Butylphenyl Methylpropional i Benzyl Salicylate i Lyral i Linalool i Alpha-Isomethyl Ionone i Geraniol i Citronellol i

Ár: 1990 , Eladó: Moringa
Állapot: Teli tubus dobozában/ 1 alkalommal kipróbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel vagy +999 ft Foxpost
tsuru

2014. október 6.

A második BB krémem. Mivel hámlásra hajlamos kombinált bőröm van, ezért primernek Cicaplastot használok. Erre kenem a bb krémet. Így a Missha mindent szépen, egyenletesen elfed. Rosszabb napjaimon két réteget kell felvinnem. Nem mondom, hogy tökéletes a fedése, de engedi lélegezni a bőröm, nem folyik le, csak a nap végére fényesedik át és a pattik leszárításában is segít. Rendesen el kell távolítani, hogy ne hagyjon mitteszereket az arcon. A 21-es árnyalatot vettem meg, kis csomagolásban. Nagyon sokáig elég. Az árnyalat pont igazodik az eléggé fakó, világos bőrömhöz (egy kis pirosítóval kell színt varázsoltom az arcomra). Lehet, hogy a következő alkalommal a 23-t szerzem be, de tutira maradok ennél a krémnél. Az állaga eléggé cseppfolyós, ezért könnyen eloszlatható a bőrön; kevesebb is felvihető, amire annyi réteget pakol az ember lánya, amennyit igényel. Az összetételével elégedett vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 6.

Winger

2014. szeptember 19.

Ó, már 2 éve elválaszthatatlanok vagyunk! Nekem ő lett a tökéletes BB. Egy 20ml-s tubus 1 évig elég, heti 5-7 használat mellett. Mivel vízhiányos, néhol száraz a bőröm, mindig használok alá hidratáló krémet, majd ujjal viszem fel a bb-t és jól eldolgozom. Nagyon szépen igazodik a bőröm színéhez, még télen is. A fedőképessége valóban a fő gyengéje. A gyenge fölött valamivel teljesít, de még így is nagyon szép egységes bőrképet ad. Irritációt, pattanást soha nem okozott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 19.

garden32

2014. augusztus 18.

Legnagyobb problémám vele:nem fed eléggé. Pedig igazán nem lenne sok dolga, nincsenek pigmentfoltjaim,sem pattanásaim, csak egységesebb bőrképet szeretnék. Kiemeli a száraz részeket,beleül a pórusokba, máshol meg annyira fényes "diszkógömb" hatású,hogy várom mikor ugrik elő John Travolta,hogy körbetáncolja a fejemet. Érdekes módon pont ez a termék irritál, a PC-től pedig semmi bajom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 18.

lumiukko

2014. július 25.

23-as árnyalat van meg, nyárra pont jó. Ez a második koreai BB, amit próbálok, és bevált. Láthatatlanul a bőrbe simul (még közelről nézve is), amire sajna eddig kevés BB-m volt képes. Nagyon könnyű eloszlatni mert elég folyós, jól igazodik az arcszínhez, fedése elég jó ahhoz képest, hogy BB, az illata viszont tényleg elég erős, ami nehezen illan el, engem nem zavar, de valakinek ez lehet probléma. Szárazabb foltokat nem emeli ki olyan mértékben, mint a sűrűbb krémek, és én érzek egy kis hidratáló hatást is, nem szárad ki alatta a bőröm, így csak fényvédőt kenek alá, vagy ha nem sokat tartózkodok kinn, akkor még azt se és így is elég hidratált marad a bőröm. Nyáron hajlamos fényesedni a bőröm, de ezzel simán bírja 5-6 órát is fényesedés nélkül (persze pici púdert azért teszek fölé mindig, de mással hamarabb kifényesedek.)
Ezekből kifolyólag télre beszerzem a 21-es árnyalatot is, mert nagyon megszerettem. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 25.

Macsek23

2014. június 20.

Mintám volt a 21-esből. Nekem nagyon világos sajnos, nem tudom, hogy a 23-as mennyivel sötétebb. Nagyon tetszik az állaga, fedése. Kár hogy csak ez a két színárnyalat van.
Akinek van eladó 23-as mintája vagy tudja hol lehet beszerezni Pesten, az írja meg lécci.
Köszi

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 20.

Köszi

karina

2014. május 5.

Hat, az en tortenetem viszonylag hosszu ezzel a kremmel. Szoval az uuugy volt, hogy mar a csapbol is a bb krem folyt, na persze nem ennyire, hanem meg akkoriban, amikor csak az azsiai bbk futottak. Annyi jot hallottam rola, hogy elhataroztam, hogy kiprobalom. Bevallom, voltak fenntartasaim... Bbkrem.hun kivalasztottam a kis tablazat alapjan a signaturet, rendeltem is egy 20grammosat.
Elsore el voltam auulva, hogy mennyire szep termeszetesnek tunik a kezemen, aztan az arcomon valahogy nem hozta a kivant eredmenyt, nem is emlekszem mar, hogy mi volt a konkret problemam, egyszeruen csak nem ereztem azt a nagy huuut meg haaaat amirol mindenki odakat zeng. Azt meg plane nem ertettem, hogy levaltottak az alapozot erre.
ERRE?... Ugyhogy szomoruan elsullyesztettem a fiok melyere, es visszatertem a jol bevalt chanel perfection lumiere alapozomhoz.
Arra sem emlekszem mar, hogy mi vitt ra, hogy megegyszer megprobalkozzak vele. De milyen jol tettem! Mostmar imadom! Most fogok venni megegyet, ami nagyonnagy szo nalam, az egyetlen amit eddig ujravettem, az a fent emlitett chanel volt, ugy erzem ahhoz nem er fel semmi, a jobbfajta kozepesekkel meg szeretek kiserletezni, annyi uj van. :)
En kifejezetten szeretem hogy kicsit szurkes semleges szine van, nem lesz tole se sarga, se malacrozsaszin szinem, pont jo, semleges enyhen rozsas.
Szepen el lehet dolgozni, nem szarad meg tul hamar, fokozatosan mattul, nekem nem kell ra puder egyaltalan, igy termeszetes, megvan a bor termeszetes fenye is (pici tompitva). En a fedesevel elegedett vagyok teljesen, szamomra megfelelo, pont itt van a hatara a nincs rajtam semmi hatasnak, szoval szerintem nagyonjo a fedes-termeszetes hatas arany.
Az is nagyon jo, hogy van benne fenyvedo, es ragacsos ssem lesz tole az arcom, mintha tenylegesen fenyvedoznek alapozo ala. Bar azt nem tudom, hogy ilyen kis mennyisegben mennyire lehet hatekony, meg ugy altalaban egy-egy osszetevoje, annyi minden van benne, es igy olyan keves jut mindenbol egy-egy hasznalatra...
Hosszutavu hatasat nem tapasztaltam egyebkent, van aki igen?
Baratom mindig megjegyzi, hogy olyan SZEP a borom, amikor ez van rajtam.:)

UD. Meg mindig szeretem amit látok amikor ez van rajtam, de valami szörnyen rossz a borommel egy ideje, semmi nagy dolog, de rengeteg miteszer, mit rengeteg, minden egyes porus el van tomodve. Minden egyes nap. Nagyon szerettem volna ha nem ez lesz a ludas, de mivel minden mason próbáltam változtatni, de semmi nem valtozott... Bar szep a végeredmény, de iszonyú időigényes es idegolo karbantartani igy a bőröm, úgyhogy mennie kell, es sajnos muszáj vagyok elvenni a csillagok nagy reszet, mert összességében ez igy nem mukodik. Ugyhogy vissza a sztori elejére, újra a chanel van a porondon.

UD. Mostmár tuti hóthülyének néz mindenki de megint változtatnom kell. A bb elhagyása utan is sokaig fennállt meg a problema, aztan elmúlt. minden ellenére elcsábultam az utobbi időben, ujra kezdtem hasznalni, es nem tért vissza a bibi. Szóval visszaadok néhány csillagot:D

Újra UD, esküszöm az utolsó. Visszakap minden csillagot, veri az összes bbt, egyik sem tudja olyan szepen kisimitani az arcom mint ez... IMÁDOM amit látok a tükörben amikor ez van rajtam, tokeletes a szine, egeszseges feny, egységes bőrkép, elrejti a szárazabb részeket, regi hegeket is, míg mindegyik masik kiemelte azokat a kis szint különbségeket, ez konkrétan kisimitja. Soha tobbet nem lépek félre, mostmár mindig hű leszek hozzá!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 5.

Hosszutavu hatasat nem tapasztaltam egyebkent, van aki igen?
Baratom mindig megjegyzi, hogy olyan SZEP a borom, amikor ez van rajtam.:)

terezia.kovacs

2014. május 2.

Alapvetően szeretem ezt a krémet, annak ellenére, hogy zsíros bőrre nem a legalkalmasabb megoldás. Hamar átfényesedik a bőröm, kétségtelen, de nem a mattító hatása miatt használom, hanem azért, mert tökéletesen keverhető a nappali krémemmel, nem nehezíti el a bőröm, nem "izzad" alatta és cserébe még meglepően jó a fedőhatása is. Kicsit többet kell pepecselni a felvitellel az egyenletesebb eloszlatásért, illetve a fényvédő hatása sem 100%, de mégis könnyű, jól eldolgozható és még puhává is varázsolja a bőröm,

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 2.

anonimia

2014. április 2.

Klassz az állaga, a fedése, bár a hidratáló hatást én nem tapasztalom..
A 21-es van meg belőle.. ami tény, h kicsit szürkés és még az én hófehérke bőrömet is sápasztja.. vacillálok, h a Perfect cover-ből már egy sötétebb árnyalatot kéne venni..
Hamar átfényesedik, de szeretem, h olyan természetes hatása van a bőrömön.. pláne némi idő elteltével. Plussz pont az összetevőkért, de attól tartok, h nem ő lesz az igazi..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 2.

Klassz az állaga, a fedése, bár a hidratáló hatást én nem tapasztalom..

Kendra

2014. március 30.

Elsőre úgy gondoltam,ez egy tökéletes BB. Az állaga alapozószerű,lágy krém,nagyon jól oszlatható,rétegezhető,színe és fedése tökéletes.
Sajnos zsíros bőrre nem való,-mert egy óra elteltével ragyog az egész arc de valami gusztustalan módon.Sajnos ez sem jó. De egy más bőrtípuson biztosan beválik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 30.

Milka

2014. március 22.

mintám volt belőle, de egyszeri alkalom is elég volt a sohatöbbet-reakcióhoz. ez a bb a zsíros-kombinál bőrre szerintem nem való. azon már nem csodálkoztam, hogy a t-vonalam fénylett, dehogy azon kívül is...fedésben nagyon rendben van, de ez semmit sem jelent, ha viselhetetlen, nehéz, és diszkógömb-szerűen világít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 22.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Arbutin, Tocopheryl Acetate, Alanine, Cysteine, Beta-Glucan, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Beta-Glucan, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Aluminum Hydroxide, Hydrolyzed Collagen, Histidine, Glutamic Acid, Alanine, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Pentapeptide-3, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cyclohexasiloxane, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Hexyl Laurate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Hydrolyzed Collagen, Methicone, Squalane, Cholesterol, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Stearic Acid, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Scrophularia Buergeriana Root Extract, Cocos Nucifera Fruit Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Lecithin, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Olivate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Stearic Acid, Oleic Acid, Lecithin, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Caprylyl Methicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone / Methicone Copolymer, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Tropolone, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A Threonine esszenciális aminosav, vagyis az emberi szervezet nem képes előállítani. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Aminosav, melyet a búzában található gluténből állítanak elő. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hajkondícionáló. Paula Begoun szerint nincsen olyan kutatás, ami alátámasztja, hogy a glutaminsavnak a bőrön alkalmazva bármilyen hatása lenne.

Alanine a I h

Nem esszenciális aminósav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

Squalane eo 1 0

Cholesterol eo I eu 0 0

Mungóbab kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló. A benne található vitaminok és fehérjetartalma miatt használt a kozmetikumokban.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A Koreában, Kínában és Japánban gyógynövényként termesztett japán babérsom gyömülcsének a kivonata. A gyártó szerint antibakteriális és gombaellenes, valamint gyuladásgátló és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

A futurederm szerint az egyik leghatásosabb ma ismert peptid, mely serkenti a kollagénszintézist és a sejtközi mátrix egyéb fehérjéinek a termelődését is. Egy 2005-ös tanulmány szerint a palmitoyl pentapeptide-3 határozottan segít a finom vonalak és ráncok enyhítésében, valamint a bőr általános hidratáltságán is javít.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.