Mixa

Ár:   1899 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   400 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Noncsikaaa, Módosítva: 2020. december 22.

Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

"Gazdag állagú testápoló tej a bőr táplálásáért, illetve durva tapintás, szárazság és hámlás ellen. Napról napra a káros külső hatások meggyengíthetik és nagymértékben károsíthatják a bőrt: hámlás, durva tapintás és kellemetlen érzés jelentkezhet. Mindezek ellen a bőrnek gyors ápolásra van szüksége. Koncentrált összetevői a 5% Urea + pantenol, melyek ápoló és hidratáló tulajdonságaikról ismertek."

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Lityko22

2021. március 16.

Én pont, hogy az illata miatt szerettem bele. Télen szó szerint porzik a bőrőm, olyan száraz, de ez a termék segített ezen is.Viszonylag lassan szívódik be és hagy egy minimális ragacsos útóérzést. Jó terméknek tartom, a kisebb hibái ellenére.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 16.

vassviktoria

2021. március 5.

Kerestem egy jó kis gazdag testápolót a száraz bőrömre, és így levettem a DM-ben nem is néztem az INCI-t se. A Mixá-ról jókat hallottam, láttam rajta van hogy CICA meg extra rich, gondoltam tuti jó lesz. Aztán itthon megfordítottam és csak pislogtam az INCI-n :) Már azt nem értem hogy egy hipoallergén termékben mit keres Denat.Alcohol az INCI közepén és Parfüm a végén.
Az illata engem a Mézes Negróra emlékeztet, nagyon erős. Először fura volt, de végülis nem rossz. Megszoktam és már kimondottan kellemes.
A bőrömön nagy változás nem látok, de nem is irritálta, csípte mint ahogy olvasom másoknál.
Alapvetően nincs bajom a termékkel, csak nem ezt vártam. Persze én voltam a hülye legközelebb végignézem a hátulját is mielőtt pénzt adok valamiért. Az Atopience-re fogok váltani ha elfogy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 5.

pzs14

2021. március 1.

Meglepődtem, hogy ennyire lehúzták ezt a testápolót.
Kezdem az illatával, mert legtöbben ettől borultak ki. :D Szerintem szőlő illata van - nekem kifejezetten bejön. Tényleg elég tartós. Meglennék az illat nélkül is amúgy - én sem értem az elvet, miért kell mindent teli nyomatni ennyi parfümmel.
Csíp-e? Az első felkenésnél megriadtam, mert csípte a combom hátsó részét. Miért pont ott és csak ott, nem tudom? Talán ott volt legszárazabb a bőröm? Kifejezetten égető érzés volt, gondoltam, lemosom azonnal (végül nem mostam le...) De ez soha többet nem fordult elő. Lehet, az első felkenésnél helyrerakta, amit kell, és utána már csak utánpótol? Elképzelésem sincs...
A hatása: nyáron is száraz a lábam, a karom, a csípőm - télen ez odáig fajul, hogy a lábszáramat véresre vakarom... Nem, ez nem költői túlzás... A könyököm környékén ekcémára kezdett már hajazni idén télen a dolog... Átmenetileg segített a szuper bőrgyógyászunk szuper, saját keverésű testápolója - de végül az is kevés volt. :(
Kipróbáltam pár cuccot már. Vagy ragadtak - vagy az életben nem szívódtak be teljesen - vagy egy vagyonba kerültek - vagy nem segítettek a szárazságon és a viszketésen.
És egyszer ezt hoztam haza magammal. A legjobb döntés volt! Szerintem soha többé nem lesz másmilyen testápolóm fűtésszezonban. Télen biztosan ő lesz a favorit - lehet, nyáron már sok lesz, majd kiderül.
Gyorsan beszívódik. Annyira selymes a bőröm, még a könyökömnél is, hogy az hihetetlen! Emlékem sincs róla, hogy valaha ilyen lett volna. A párom nem tud betelni a simogatásával. :) Ez a selymes hatás kitart 24 óráig. Utoljára akkor viszketett a bőröm, mielőtt először magamra kentem ezt a testápolót. Éjszakára lábápolóként, napközben bármennyiszer kézkrémként is működik. 1 hónapja használom - a hatás nem átmenetinek tűnik.
Megeshet, hogy az illatanyagra mégis allergiás leszek - akkor természetesen frissíteni fogom a leírást.
Rossmannban talán 1500 Ft volt akciósan a 400 ml-es, erre még rájött a -15%-os kupon - 1275 Ft. Bioderma, La Roche Posay stb. ennek az árnak a többszöröse.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 1.

Meglepődtem, hogy ennyire lehúzták ezt a testápolót.

Marianka

2021. február 26.

Ez hogy lehet hipoallergén? Egy csillag a semmiért. Pénzkidobás szószerint, biztos a kukában landol.
Kipirosodott és viszket a bőröm tőle. A kézfejemen a repedezett bőrt is csípi. Ráadásképpen még erősen büdös is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 26.

brummi

2021. február 16.

A parfüm miatt rettenetesen csíp, és az illata is igen erős, mondjuk ki: büdös. Az INCI-je is fura, kizárólag a pumpás adagolója ad némi pozitív felhasználói élményt. Részemről, inkább maradjon a flakonban, ami benne van.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 16.

Bolgarka

2021. január 28.

Gyorsan lekaptam a polcról, amúgy a lila Mixa testápoló a kedvencem. Hát eleve az INCI elég fura, középen az alcohol denat-tal, sajnos a vásárlás előtt ezt nem vettem észre. Ami viszont nagyon kiábrándító, az az illata... Egyszer már befürödtem egy parfümös Mixa arckrémmel, ennek is hasonló az illata, csak szerintem sokkal erősebb, engem nagyon zavar. Ami még rettenetesen zavar, hogy szőrtelenítés után eléggé csípte a bőröm, ez a lila testápolóval sosem történt meg. Most elhasználgatom, de nem lesz a kedvencem, nem veszem újra.

(Ezt a véleményt írtam a régebbi változathoz is, de most vettem észre, hogy az új is fenn van)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 28.

stimea

2021. január 27.

Hű, ez aztán illatos! Teljesen vakon vettem meg, mert kellett egy sima testápoló télre, amit akár a férjemre is rákenhetek. Na, ez nem olyan. 😀 Maga a testápoló nem rossz, kellemes az állaga, puha lesz tőle a bőröm. Kifejezetten szeretem a csomagolását. De ez az illat! Néhány parfüm megirigyelné a szillázsát 😀 Nagyon erős virág illata van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 27.

SMagus

2021. január 26.

Atópiás bőrre szánt tesóját imádja a mindenre érzékeny bőröm, de ezt sajna pár használat után ki kellett dobnom. Annyira, de annyira csípte a bőröm :(
Valószínűleg a parfüm miatt, ami amúgy is nagyon intenzív illatú. Nekem sajnos nem vált be, adok 3 csillagot, mert az illatanyag nem mindenkinek okoz problémát, felszívódás szempontjából viszont nagyon jó, gyorsan beszívódik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 26.

Cseniko

2021. január 3.

Telente rettenetesen kireped a lábszáram , sarkam így mindig vadászom a leghatékonyabb testápolóra!
Lila testvérét néztem ki, az utolsó pillanatban mégis ezt rendeltem, mert én balga, gondoltam ugyanaz az összetétel , csak még ápolóbb és regenerálóbb cica mivolta miatt....
Lilával ellentétben ebben van parfüm...de nem az amit a kézkrémben megbocsátottam...hanem valami olyan olcsó és elviselhetetlen édes szag, hogy csodálkozom nem vagyok rá allergiás!
Amúgy könnyen beszívódik, jó állagú, szépen és hosszan hidratál, pumpás adagolója a 400 milisnél szépen dolgozik. Felváltva használom a Bioderma atopiás bőrre valóval, így minden pozitívumot nem merek teljesen betudni neki.
Következő vételem a parfümmentes lila verziója lesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 3.

Következő vételem a parfümmentes lila verziója lesz.

Noncsikaaa

2020. december 16.

Úgy döntöttem, hogy megelőlegezem neki az 5 csillagot.
Atopiance testvérét használom leginkább, ezt pedig ajándékba kaptam, mert előző gazdája egy idő után nem bírta elviselni az illatát.
Számomra egyelőre nagyon kellemes, igazi tömény tavaszi virágcsokor illata van, mely sokáig érezhető. Ahhoz képest, hogy extra gazdag állagot ígér, szerintem hígabb, mint az Atopiance, viszont hamarabb beszívódik ragacsos, zsíros érzet nélkül. Ettől ugyan nem érzem a bőröm annyira tápláltnak, viszont nyáron remélem befutó lesz, az Atopiance-t sajnos a nagy hőségben nem tolerálta a bőröm. Szóval, bízom benne, hogy beválik! :) Aki szereti az erős és tartós illatú kencéket, próbálja ki, hátha szerelem lesz! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 16.

Úgy döntöttem, hogy megelőlegezem neki az 5 csillagot.

Hidratálók: Glycerin, Urea, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Ph szabályozó segédanyag