Panthenol Forte

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Myrkky, Módosítva: 2013. január 22.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Samponok

Hatékonyan regenerálja a hajat a D-panthenol, a ginzeng és a zöld tea kivonat erejével. Hidratálja a hajat, elősegíti a növekedését. Használatával haja ragyogó, élettel teli lesz. Kíméletes, így gyakori alkalmazásra is kiváló. A ginzeng és a zöld tea kivonat serkenti a fejbőr vérkeringését, a panthenol hidratálja a bőrsejteket.

A KeraRice® intenzíven véd a napsugárzás és a környezeti hatások általi szabadgyökök ellen. Helyreállítja a haj szerkezetét, kisimítja a hajszálak felületét, ezáltal egészséges ragyogást biztosít. Gabonából és rizsből nyerik, jellemző kémiai összetevői között peptideket, bioaktív aminosavakat, poliszacharidokat és fitinsavat találunk. Az ex vivo vizsgálatok azt mutatják, hogy KeraRice® védő hatása és a haj keratin és lipid összetevőire irányul, így a haj szál külső rétege elkerüli ultraibolya sugárzás okozta sérülést.

mano

2013. május 6.

Patikában én sem találtam, a honlapjukról rendeltem. Már valami újabb verzió van (a nem túl sokat mondó Kera Rice kivonattal gazdagították). Eleddig bevált, habár hozzáteszem, hogy az én hajam teljesen normál állapotú, de jól tisztít, puhább tőle a hajam, nincs benne szilikon és engem ezzel ki is elégített.
UPDATE: amit még megfigyeltem, hogy világosítja a hajam. Fogalmam sincs melyik összetevő, de mivel természetes szőke vagyok, ennek csak örülök.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 6.

darkbeforestorm

2013. március 22.
kb 5-6 hajmosás után elmondhatom, hogy ez a sampon valami fantasztikus!! vszinű hogy a ricinusolaj miatt (bár máig se tudom pontosan hogy mitől) hirtelen teljesen eltöredezett és szálkásodott a hajam, a vállig érő hajam teljes hosszán! kétségbeesetten vettem meg a panthenol sampont, gondoltam hátha segít a hajamon és már az első használatnál láthatóan javított az állapotán. nem akartam elhinni! ezen kívül hihetetlenül selymes, puha, fényes a hajam és sokkal tovább marad friss (nekem nagyon gyorsan zsírosodik a hajam sajnos). számomra egyértelműen csodaszer!
többen írtátok hogy az elején bevált aztán egy idő után jobban zsírosodott tőle a haj. kezdek félni, mert annyira megszerettem hogy nem tudnék lemondani róla :)

2013. április 5.
sajnos én már most, 2 hét után jutottam el oda, hogy baromira gyorsan elkezdett zsírosodni a hajam. ahogy előttem is írták az elején szuper a hatása, aztán zsírosít. azért remélem hogy 2 hétnél tovább használhatom. na mindegy, kidobni nem fogom, de semmi esetre se fogom huzamosabb ideig használni. inkább minden 3-4. alkalommal, úgy talán nem lesz gond. ezért egy csillagot levonok, mert ha ez nem lenne tényleg tökéletes lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 5.

2013. március 22.

svivko

2013. március 30.

Körülbelül 3 hete használom, a balzsamjával együtt. De ez a rege szóljon csak a sampiról. Amit higgyétek el mindenhogy kipróbáltam, csakhogy hiteles véleményem legyen (és nem akartam én lenni a fekete bárány).
Sajnos nálam elmaradt a szilikonos simaság, csodálatos szikravetés a hajammal, és a csuda fejbőr ápolás is. Ergó kb minden, amit ígér.
Nem azt mondom, hogy rossz sampon - nem is lennék hiteles, az alattam lévő vélemények után-, csak hogy találkoztam már jobbal is, ami tényleg nem kamuzott és ápolt, és szikrát vetettek a lombjaim (:D), és a fejbőröm sem nézett ki úgy 3 hét után, mintha a hajhagymáim háborút indítottak volna egymás ellen, és felperzselt föld taktikát alkalmaztak volna itt-ott.
Ez a sampon nem allergiára hajlamos, vagy viszkető fejbőrt kímélő szmötyit tartalmaz. Tele van a fejbőröm pici sebekkel, hajmosás után is érzem a viszketést (de két napig kibírható, a 2.nap végére már nem tudok megálljt parancsolni a karmaimnak), és nem is érzem úgy, mintha rendesen tisztítana.
Persze az argán olajat, és a kókuszolajat is rendesen kimossa, de a fejbőröm, akárhogy dörzsölöm, masszírozom, dögönyözöm, egyszer sem érzem ez után a sampon után tisztának. Úgy képzeljétek el, hogy közületek is biztos páran szárítottatok már úgy hajat, hogy nem mostátok meg előtte illatos samponnal (uszoda, eső, nedves frufru, ilyenek), és szárításnál "fejbőr-szagot" éreztek. No nekem ugyanez van minden panthenolos hajmosás után. Eddig soha nem tapasztaltam frissen mosott hajnál, és elég furának tartom.
Az olajokról: ezek nélkül már nincs benne bizalmam, ugyanis sima előápolás mentes panthenol sampis mosás után úgy nézett ki a hajam, mint a szénakazal-ha használtam a balzsamját, ha nem, de komolyan úgy éreztem hogy a balzsammal rosszabb, ami vicc, de így volt-.
A másik. Nem is értem miért használják a ragyogás jelzőt, mert ez egyáltalán nem közelíti meg azt, de ha nem hisztek nekem (és nem estetek szerelembe eme termékkel, vagy szeretitek váltogatni) próbáljatok ki egy Faith In Nature sampit. Olyan tükörfényes még nem volt a hajam, mint amikor azzal mostam a hajam. És nem is kellett tuningolnom kókuszolajjal, vagy hajfénysprayvel. Legszívesebben meglobogtatnám Panthenol papáék(?) előtt hogy nesztek EZ ragyogás. (De neeeem vagyok szemtelen, ááááá....). Szóval nem lettem tőle csillagszóró, de legalább nem fakultam be mint a Lush Trichomania Samponjától, ami konkrétan elhitette velem, hogy létezik vízköves haj, mert kb úgy néztem ki. Tehát csak olyan sima egészséges de nem ragyogó hajfény volt.
A fejbőr ápolása egyértelműen nulla.
A hajam növekedését 3 hét alatt nem láttam eszméletlen kiugrónak.
Árban nekem mondhatni nem kis pénzkidobás volt (2800 a sampi+balzsam kombó gyógyszertárban), egyetlen pro érvem a jól habzó gél állag, és a fincsi alma illat.
Beszerezhetőség sem volt problémákkal teli, elmentem a legközelebbi gyógyszertárba, és már másnapra meghozták.
Az egyetlen dolog, amit kiaknázatlanul hagytam ezzel a samponnal, a napfény káros sugaraival szemben tanosított védelme. Úgy gondolom elteszem alcsikázni a szekrényembe, és nyáron városnézős, durván káros sugaras riasztásos napon előveszem. Erre jó lesz. Már ha igaz, amit leírtak.
De érzékeny fejbőrre rendszeres használatra egyértelműen nem ajánlom.
Kegyetlenül egy pontot adok neki, mert nagyon haragszom rá, a fejbőrömön uralkodó állapotok miatt -és csak ez a termék érintkezett a fejbőrömmel a 3 hét során, az olajokat leszámítva, amiket egy éve nagy megelégedéssel használok-.

A balzsamról is írok a megfelelő helyen, ha ezek után még van kedvetek olvasni a buligyilkost. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 30.

A fejbőr ápolása egyértelműen nulla.
A hajam növekedését 3 hét alatt nem láttam eszméletlen kiugrónak.
De érzékeny fejbőrre rendszeres használatra egyértelműen nem ajánlom.

HBrigi

2013. március 19.

Nagyon klassz sampon! Elsőre egyáltalán nem habzik, aztán másodjára már klassz habja van. Nagyon szépen tisztít és egész sokáig meg is marad a hatása. Kb 6x mostam eddig vele a hajam és egyre jobb. Más samponoknál kb ennyi idő alatt szokott hozzá a hajam és kezdett zsírosodni a töve. Ezzel kaptam +1 napot a következő hajmosásig és a hajvégemet sem szárítja. Nem a saját balzsamját használom, a szárazabb hajvégemre extra ápolás kell.
Jövök majd frissíteni, ha elfogyott. :-))
Elfogyott....sajna nem vált be. Nekem is zsírosítja a hajam, két nap után mosnom kell. Nagyon sajnálom, szerettem volna megtartani. Kíváncsi lennék, hogy miért történt ez, hiszen az elején olyan klassz volt. Mi változik meg???

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 19.

Jövök majd frissíteni, ha elfogyott. :-))

Kitti86

2013. március 16.

Nagy nehezen sikerült beszerezni ezt a sampont, de megérte az utána járást:) Nagyon jó tapintású, puha lesz tőle a hajam, jól tisztít, bár továbbra is két naponta kell hajat mosnom (sajnos ezen nem segített). A hajhullásom egyenlőre nem csökkent, de még csak kb. 2-3 hete használom, úgyhogy emiatt nem vonok le csillagot.
Időközben megváltozott a sampon összetétele, és már kimondottan festett hajra is ajánlják, aminek külön örülök. Összességében megérdemli az öt csillagot, bár hosszú távú hatásról még nem tudok beszámolni.

update: sajnos nem lett a kedvenc samponom, akármilyen jót is tesz a hajnak. Egy idő után úgy éreztem, hogy nem tisztít rendesen, és iszonyatosan zsírosította az amúgy is vékony szálú, könnyen zsírosodó hajamat. Minden samponnal két naponta kell hajat mosnom, de ezzel már másnap szörnyen néztem ki, és a hajvégeimnek sem tett túl jót. Azt hiszem visszatérek a jó öreg szilikonos samponokhoz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 16.

kmaja

2013. március 11.

Sajnos nekem is csalódnom kellett ebben a termékben. A Krémmánia hatására rendeletem meg a balzsammal együtt, abban reménykedve, hogy javul majd tőle a hajam minősége, de sajnos nagyon zsírosít. Kb. ötször mostam vele hajat, de a legutóbbi két alkalommal már két nap után hajat kellett mosnom, úgy, hogy második nap igazából már szégyenkeztem a hajam miatt... Kár érte, ráadásul nem volt egyszerű beszerezni sem.
Mivel balzsamom pillanatnyilag csak ez van itthon, még használom, hátha a sampon volt a főbűnös.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 11.

tedy

2013. március 7.

Az én hajam festett,ráadásul szőkére :-) Tehát ahogy illik,szép száraz,nehezen nő és borzasztóan gubancolódik.Nekem sikerült gyógyszertárból beszereznem a balzsamjával együtt(egészségpénztári kártyára!!:-))Gyönyörű lett tőle a hajam!Puha,selymes és elkezdett nőni!!Semmi mást nem használok rá.Nagyon olyat akartam ami szilikonmentes.Maradok ennél a termékcsaládnál!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

skyler26

2013. március 7.

Sajnálom le kell pontoznom. Egy erős közepesre. Nagyon vártam, nagyon bíztam benne.....leestem a magaslóról, fájt. Előnye talán annyi a hajam nem hullik nagy mértékben mint azelőtt. Hátránya sajnos nekem bezsírosodik a hajtövem, olyan mértékben ami kiveri a biztosítékot, nekem nem bír ki két napot, talán egyet. Pedig várok-várok kb. 10x használtam már. Meddig kell még tűrjek hogy megszokjuk egymást. Aki hajhullást akar vele kezelni annak jó lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

Mildi

2013. február 20.

Wishes postja hatására megvettem a balzsamjával együtt. A sampon nagyon jól teljesít, üti a prémium kategóriás samponokat. (Mondjuk netről rendeltem, szóval a szállítási díjjal együtt árban is közelít azokhoz...) A kondicionálója ugyan nem vált be, de ricinus olajjal feljavítva azt is elhasználom majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 20.

mstindigo

2013. január 22.

Nagyon szuper sampon, és igazán multifunkcionális. :)
Mivel natúr párti vagyok, ezer éve nem használtam sodium laureth sulfate-os habzóanyagú sampont, de a fejbőröm ki tudja miért, egyszer csak elkezdett begyulladni, mint egy szőr(haj)tüsző gyulladás, ami viszketett, és ha megkapartam, egyből kisebesedett, és rengeteg ilyen apró seb, gyulladás lett rajta. 6. érzéktől vezérelve ezt választottam a krémmánián, bár nem erre a problémára van kitalálva. 2-3 naponta mosom, és a fejbőröm gyönyörűen begyógyult 2 hét alatt. Az illatát imádom, és a vékonyszálú, festett hajammal nagyon jóba lettek. :) A balzsamjával együtt használom. Közben a párom is "lenyúlta" a sampont, ő is szereti, és úgy látom, hogy a szeborreára hajlamos fejbőrére is nagyon jó. Azt nem tudom, hogy a hajszálam felületete kisimult-e, de igazán megkedveltem ezt a sampont. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 22.

Nagyon szuper sampon, és igazán multifunkcionális. :)

Antioxidánsok: Phytic Acid, Tocopherol
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Növényi komponens, aminek antioxidáns tulajdonsága van.