Parodontax

Ár:   1199 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   drogériák, patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: magnes, Módosítva: 2020. január 28.

Lelőhely:   drogériák, patikák
Kategória:   Fog- és szájápolók

azursatellite

2012. május 29.

A fluoridmentessége és növényi kivonatai miatt esett rá a választás. Elsőre tényleg fura az íze, de ki lehet bírni. Egy borsónyi elég egyszerre. Érezhetően tiszták lettek a fogaim és bizsereg tőle az ínyem, olyan kellemes, ilyet fogkrémtől még nem éreztem. Egyenlőre 4* aztán lehet lesz még több is, az első benyomás elég biztató.

UPDATE: Marad a 4* mert érzékenyíti a fogaimat. Viszont mellette szól, hogy jól tisztít, fehérít, az íze is elég jó és hát úgy ahogy van kedvelem. Az i-re a pont pedig az elmexxel kerül fel, amit néha bevetek mellette, társfogkrémként. Így ketten együtt tudnak mindent amit csak kell :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 29.

alexthyl

Korcsoport: >54
2012. május 1.

Az egyik Fluorid mentes fogkrem a keves kozul. Hatasos, mi is hasznaljuk. Ami a fogorvos negativ velemenyet illeti a Sensodyne-rol: ot valoszinu nem a Sensodyne kereste meg anno...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. május 1.

Balea11

2012. április 24.

Az itt olvasott vélemények alapján vettem meg,de nem okozott csalódást :-)
Nagyon kíméletesen tisztítja a fogakat, az íze valóban nem túl kellemes de szerintem könnyen meg lehet szokni.Kárpótol,hogy cserébe szépek a fogaim és nem vérzik az ínyem.

Sajnos nekem is le kell pontoznom. Az ínyvérzésemet csak egy ideig szüntette meg, utána maradt minden ugyan úgy..
Ráadásul nagyon érzékenyek lettek tőle a fogaim ,szabályosan elgyengíti..
Maradok a jól bevált lacalut-nál inkább.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 24.

Az itt olvasott vélemények alapján vettem meg,de nem okozott csalódást :-)

Ráadásul nagyon érzékenyek lettek tőle a fogaim ,szabályosan elgyengíti..
Maradok a jól bevált lacalut-nál inkább.

Nimrod

2012. április 15.

Kedvenc fogkrémem. Érdekes, h nekem először sem volt rossz íze. Nekem annyira friss érzetet hagy maga után. Engem nem zavar a sós íze, sőt. A hatása pedig....a fogakat tökéletesen tisztítja. Megkérdeztem a fogorvosom, h okozhat-e gondot a mindennapi használata a szódabikarbóna tartalma miatt, mert ugye erős dörzshatású és, h nem károsítja-e a zománcot. Nekem azt mondta, hogy semmiképp sem kell félni, mert a parodontax az egyik legjobb minőségű fogkrém és nagyon odafigyelnek az alapanyagokra és ebben a szódabikarbóna sem ad aggodalomra okot. Azt mondta, h ő is szívesen használná, de ő nem bírja ezt az ízt. Azt mondta, h az elmex és a parodontax a két legjobb fogkrém márka és a sensodyne-t nagyon lehúzta.

Lepontozás következik....Sajnos elgyengíti a fogaimat és nagyon érzékeny lesz tőle. Nem véletlen...az első összetevője tömény szódabikarbóna, ami - mostmár rájöttem - tényleg károsítja a fogzománcot. Lehet, h nem mindenkinek okoz gondot, de az én fogaimnak nem tett jót. Lehet, h alkalmanként jó, mert fehérít, szinte polírozza a fogakat, de minél többször használom, annál gyengébb lesz. Viszont a vérzést tényleg elállítja, meg volt egy hólyag az ínyemen, rákentem és másnapra elmúlt. Úgyhogy sztem ez olyan 1 héten 1x-i fogkrém. Mindennapos használatra én semmiképpen nem ajánlom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 15.

sziiszaa

2012. március 24.

Nekem csúnyán gyulladt volt az ínyem, a TV reklám miatt próbáltam ki anno. Az, hogy rettenetes íze van az még nálam csak a kisebb baj volt de ugyanúgy gyulladt maradt az ínyem, nekem sajnos semmit sem használt, bár egész jól tisztított és 4-5tubus után talán kicsit enyhült az ínyvérzés (ezért a 2csillag) de már undorodtam tőle, ezért a MERIDOLt próbáltam ki a fogorvosom tanácsára és 3 azaz három!!! fogmosás után az rendbe is tette az ínyem és az íze is sokkal jobb.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 24.

Indigo

2012. március 23.

Fluorid probléma kilőve. Számomra abszolút szokható volt az íze, mostanra már kellemesebbnek is tartom, mint torok/nyelvmaró Elmex társát. Fogmosás után kellemes érzetet ad, a fogfelületek szokatlanul sikamlósak lesznek. Mióta használom, nem volt fogínyvérzésem és fogbelseji fájdalmam se, de ez nem feltétlen függ össze. Nagyon keveset kell belőle kinyomni, úgyhogy sokáig elég. Szép összetevők.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 23.

orchidea8627

2012. március 16.

Amikor először használtam (nem túlzok) öklendezni kezdtem az erős sós ízétől... :( Hozzá lehet szokni, lehet hogy még megpróbálkozok vele a jövőben, mert itt is nagyon szép értékeléseket kapott, az összetevői is nagyon szépek, de az ízével egyelőre képtelen vagyok megbarátkozni... (Az viszont nekem is feltűnt, hogy nagyon kellemes, szuper tiszta érzetű lettek tőle a fogaim!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 16.

ildikrém

2012. március 8.

Én is az itt olvasottak alapján vettem ezt a fogkrémet.Mióta általatok felvilágosultam az összetevőket illetően,odafigyelek a minőségre is! :-) No meg persze egy kis gyulladáscsökkentő hatásra is szükségem volt,úgyhogy gondoltam kipróbálom.Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki,hogy a gyulladást elmúlasztotta. :-)
Még a 17 éves lányomnak keresek valami "szép" és fluoridmentes fogkrémet.Nekem ugyan nincs gondom ennek az ízével de biztos létezik kellemesebb ízvilágú!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. március 8.

tnildiko

Korcsoport: >54
2012. február 29.

A sok jó vélemény hatására döntöttem én is úgy, hogy kipróbálom. Valóban szépen tisztít, az ízét pedig hamar meg lehet szokni. Én már nem is érzem rossznak :-)) Nekem inkább az furcsa, hogy nem habzik úgy, mint a korábban használt fogkrémjeim, de mivel a hatása jó, már ez sem okoz gondot!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. február 29.

natasa

2012. február 28.

Sokat olvastam erről a fogkrémről. Gondoltam, teszek egy próbát. Azt gondoltam, felkészültem az ízére. A mentolos fogkrémektől ugyanis már régen elszoktam (Logonát használtam eddig), a vélemények is felkészítettek...gondoltam én...De ez tényleg igen szokatlan! Mókás, hogy még a dobozon is feltüntetik, hogy eleinte nem fog tetszeni.:-)))) Szóval az ízéről nekem a fogorvos jutott eszembe, nem tudom miért. Hányingerem nem lett, de valóban nem túl finom.
Fogmosáskor nem szokott vérezni az ínyem. Most szinte egyből vérzett egy kicsit. Szerintem ez nem túl jó...Mi lehet az oka??? Na, majd figyelem...Szépen lesikálta a fogakat, ez tény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 28.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Glycerin, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract

A szomáliai balzsamfa kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló hatású anyag. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók, és még kevés tanulmány van arra vonatkozóan, hogy valóban hatásos az összetevő.