Parodontax

Ár:   1199 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   drogériák, patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: magnes, Módosítva: 2020. január 28.

Lelőhely:   drogériák, patikák
Kategória:   Fog- és szájápolók

melekele

2013. október 5.

Azon kevés termékek egyike, amiben nincs fluorid és SLS (!!!), ára mégis elfogadható. A benne található nagy mennyiségű szódabikarbónát remekül fertőtlenít, szagtalanít és kiváló fogfehérítő hatást gyakorol a fogakra. Mióta ezzel mosom a fogam, azóta nem reagál a fogfelszín érzékenyen a hidegre és a melegre. Xilovit fogkrémmel felváltva használom. Több ilyen termékeket a magyar boltok polcaira!

Fluor és a fluoridok - hasznos, vagy káros?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 5.

Fluor és a fluoridok - hasznos, vagy káros?

lumiukko

2013. augusztus 23.

Borzasztó íze van, azt hittem soha nem fogom megszokni, de így 2-3 hét után már egész jól elviselem. Viszont tényleg használ! Elég durva ínysorvadásom van, tehát fogmosásnál vérzik az ínyem, de ezzel csak nagyon ritkán. Ráadásul a fogaim kicsit fehérebbek lettek tőle és kevésbé érzékenyek is. Az előző fogkrémem se volt rossz, de ennek szebbek az összetevői, úgyhogy szerintem maradok ennél! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 23.

Biofeleség

2013. május 15.

Én Olaszországban vettem meg, itt tartalmaz nátrium-fluoridot. Kb. egy hétig használtam, aztán semmi többet :-(. Az íze nagyon sós a szódabikarbónától, és bizony nagyon erős, mondhatnám irritáló.
A fogaimat nagyon jól tisztította az elején, talán túlzottan is, mivel néhány nap után elkezdtek barnás-sárga árnyalatot kapni. Azt hiszem ez azért lehetett, mert a szódabikarbóna nagyon meggyengíthette a fogzománcomat, s a fogaimat fokozottan érzékennyé tette a kávé színező hatásával szemben.
Nem hiszem hogy elhasználom mint fogkrémet, még a patanásokra sem tenném, legfeljebb az ezüstök tisztítására lesz jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 15.

Ágic@

2013. május 6.

Az utóbbi időben nekem is érzékeny lett az ínyem, fájt a fogmosásnál, kicsit vérzett is és nagyon szúrták a fogkefe szálai. Szóval kicsit megijedtem, és vettem egy parodontaxot. Szerencsére bevált, már pár nap után érezhetően javult a helyzet, egy hét után pedig egyáltalán nem fájt az ínyem a fogmosásnál, még akkor sem, amikor visszaváltottam a rendes, mentolos fogkrémre. Sokan panaszkodnak a furcsa, sós ízére, de hát Istenem... ez egy gyógykészítmény, emberek!!!! A pirulának meg a halolajnak jó az íze? Nem, mégis bevesszük őket... amúgy pedig simán meg lehet szokni az ízét. Akit az zavar, hogy utána nem olyan mentolos a lehelete, az használhat szájvizet vagy szájsprayt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 6.

Sylvy

2013. április 27.

Érzékeny fogakra senkinek sem ajánlom. Az íze is elég szörnyű - mentolos-sós. A fogaimat mosva vele olyan érzést nyújt, mint amikor a lyukas fogadba belemegy valami édesség, nagyon szörnyű. Próbáltam a sensodyne-vel vegyesen használni, de még így is bántja a fog nyakaimat és az ínyem gyulladságán sem segített. Nem veszem többet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 27.

absinth

2013. február 7.

A fogorvosom ajánlotta, mert be volt gyulladva az ínyem, és minden fogmosásnál dőlt belőle a vér. 1 hónap alatt szépen rendbetette, azóta visszaálltam normál fogkrémre, mert mindennapi használatra ez nekem drága. Zavart, hogy nem habzik, na meg az íze (ezt 1 hét alatt meg lehet szokni, de megszeretni szerintem soha)-de tény, hogy azóta nem vérzik az ínyem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 7.

Gitároshölgy

2012. december 20.

Sajnos elég drága.
Szerintem az íze hamar megszokható, én kifejezetten megszerettem mostanra! :)
Az ínyvérzést addig szépen megszünteti, ameddig használom, de ha másik fogkrémhez nyúlok, hamar újra beáll a probléma.
Ettől függetlenül sokat segített nekem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 20.

Sajnos elég drága.
Szerintem az íze hamar megszokható, én kifejezetten megszerettem mostanra! :)
Ettől függetlenül sokat segített nekem. :)

motyor

2012. december 15.

A fluoridmentessége miatt használtam, de nem jött be. Az egy dolog, hogy borzasztó az íze, mert a bőrproblémáimból kifolyólag már nincs az a kellemetlenség amin ne tudnám túltenni magam a cél érdekében, de a hatása is 0. Nekem egyáltalán nem fehéredett a fogam tőle, sőt szerintem jobban el is színeződött (gondolom a zománc gyengülése miatt), és tényleg érzékenyebbek lettem a fogaim. Még megfigyeltem azt is, hogy a fogkefe totál megkeményedik a benne lévő sótól meg ilyesmiktől és a hab nélküli dörzsizéssel sokszor felsértettem az ínyem.
Sajnálom, hogy le kell pontoznom, de tényleg kellemetlen a használata, a hatása sem volt pozitív és az ára is magas. (A fluoridmentességére megy a 2 pont.)

Amúgy nekem a fogorvosom azt mondta, hogy nyugodtan használjak fluoridos fogkrémet. A fluor valóban mérgező, de a fogkrémekben csak a származékai vannak és ezek több hasznot csinálnak, mint kárt (legalábbis az Olaflur tartalmúak, mert azok valóban beépülnek a fogzománcba). --> Tudom, hogy az antalvali hadsereg most le fog hurrogni engem, de szerintem van benne valami. Sokkal erősebbek voltak a fogaim a fluoridmentesség előtt. (Több mint 9 hónapig használtam.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 15.

monika11

2012. november 15.

Végig olvastam a véleményeket,és én is azokhoz csatlakozom,akik írták,hogy teljesen meggyengíti a fogzománcot.
Én kb. 1 hónap után szinte már semmit nem tudtam úgy rágni,hogy ne érezzek iszonyatos fájdalmat,plusz nekem szürke lett tőle a fogam(ezt teljesen komolyan írom).Nagyon kétségbe voltam esve,aztán viszatértem a sensodyne-re és első használat után teljesen elmúlt az érzékenység és szürkeség felét is letisztította,majd kb. 1-2 hét után el is tűnt az elszíneződés.
Esküszöm inkább nem mosnék többet fogat,minthogy még egyszer ezzel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 15.

Esküszöm inkább nem mosnék többet fogat,minthogy még egyszer ezzel.

81Judit

2012. november 5.

Régóta használom a Parodontax fogkrémet. Eleinte tényleg iszonyú rossz volt az íze, de fokozatosan megszoktam, és a kedvenc fogkrémem lett. A fluoridmentes változatot csak néhány hónapja használom, mióta olvastam, hogy a fogkrémben található fluor valószínűleg káros.
Nem olcsó fogkrém, de legalább az összetevői is szépek.
UPDATE: Lecseréltem pár hónapja másik fogkrémre. Az volt az érzésem, mintha sósabb lenne az íze, mint régebben, valamint rendszeres használata mellett is többször előjött ínygyulladás, és nem is segített rajta semmit.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 5.

Nem olcsó fogkrém, de legalább az összetevői is szépek.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Glycerin, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract

A szomáliai balzsamfa kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló hatású anyag. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók, és még kevés tanulmány van arra vonatkozóan, hogy valóban hatásos az összetevő.