Balea

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: margo, Módosítva: 2017. július 19.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

kikcse

2016. május 25.

Csalódás! Zsíros, nehéz krém! Ha este bekentem magam vele, úgy néztem ki, mint aki zsíros kenyérrel törülközött! Sajnos nálam kézkrémként végezte, annak szuperül bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 25.

clauann

2016. május 10.

Bevált, a száraz bőrt is hamar helyrehozza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 10.

Bevált, a száraz bőrt is hamar helyrehozza.

Pinky

2016. április 29.

Rossz szokásom, hogy az arcomon alszok. Ezért (plusz a nem megfelelő hidratálás miatt) már tini koromra kialakultak mély ráncok a szemem alatt. Mindég zavart, hogy olyan ráncos, ezért nem régen elhatároztam, hogy megpróbálok egy ránctalanító krémet. Erre esett a választás.. És megvagyok elégedve. Kb fél éve használom, eddig nem ellenőriztem az eredményt, de néhány napja meglepődtem. A ráncok 3/4 ét eltüntette- erős grimaszolásra se ugranak elő, kettő maradt, azok pedig nem mélyek és nem zavaróak. A száraz bőröm is hálás a zsíros állagának. Nekem kicsit büdös a szaga, de már megszoktam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 29.

beauté

2016. február 7.

Én is először az adventi kalendáriumban találkoztam vele. Először gondolkodtam is, hogy kipróbáljam e, mert nem egy minőségi krémről van szó, ha az árát nézzük, másrészt eléggé félek új arckrémeket kipróbálni, mert elég érzékeny és száraz a bőröm. De abszolút megérte kipróbálni, sőt annyira, hogy múlt héten megvásároltam az 50 ml-es változatot. Zsíros krém, viszont mivel nekem nagyon száraz a bőröm, szeretem estére a nehezebb krémeket. Nagyon jól hidratál, igaz, hogy reggel is érzed, hogy picit zsíros a bőröd, de engem mondjuk ez nem zavar. Nekem pozitív csalódás ez a krém.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 7.

szeliger

2016. január 7.

5 ml kiszerelés a Balea adventi kalendáriumából. Még jó, hogy én ezzel a kalendáriummal nem találkoztam karácsony előtt, valamiért nem került a szemem elé, most pedig féláron kapható a DM polcain. Napi kevesebb, mint 100 Ft-ért kisebb meglepetésekhez juthatunk, lehetetlen volt otthagyni és nagy sikert aratott otthon is. Így most januárra is jut egy kis játék, naponta nyithatunk egy ajtócskát, ezt a feladatot a lányom már ki is sajátította magának. Szóval az ötödik napi meglepetés volt ez a krémecske és milyen jól jött! Az elmúlt hét nagy hidegei nagyon igénybevették az arcom amúgy is száraz bőrét, ezért a fél tégelyt már el is kenegettem, de a kézfejemre is jutott belőle.
Masszív, tartalmas, sárgás színű krém, meglehetősen intenzív, de nem kellemetlen illattal. A bőrön jól eloszlatható, a bőr hamar felszívja, de a felvitt mennyiségtől függetlenül a bőr felszíne kicsit fénylő és zsíros érzetű marad. Először azt hittem, hogy ettől majd fullasztó lesz, de nem, nagyon kellemes érzés, a bőr szomjúságát jól csökkenti. Sajnos a zsírosságból az esti felvitelt követően reggel is marad még, ez azért elég zavaró, mert a párnát, ágyneműt összekeni. A bőr másnap reggel szépen telt, sima, puha, nálam eddig semmilyen irritációt nem okozott. Az árát is figyelembe véve jó kis segítség ez a téli hideg időszakban, mindennapos használatra azonban a zsíros, mindent összekenő jellege miatt alkalmatlan.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 7.

baranyeszter

2015. június 9.

Csak ismételni tudom az előttem szólókat :)
DM-ben a kasszánál álltam, és a kezem önkéntelenül levette az állványról az 5 ml-es kiszerelést. Talán azért, mert a múltkor kénytelen voltam tégelyt venni a patikában, és az is ennyibe került :) és még nagyobb is volt, mint amire szükségem lett volna... Szóval azért vettem meg, mert nekem kell egy 5 ml-es tégely. Aztán mégis miért kentem az arcomra?

A munkatársam mindig Q10 tartalmú krémeket használ, 10 évvel idősebb nálam, de nem látszik rajta. Szintén tőle hallottam, hogy egy dokumentum filmben azt mondták, hogy a Q10-től sárgának kell lennie a krémnek és ha a krém nem sárga, akkor valószínűleg nincs is benne ez a hatóanyag, ezért nagyon örültem, mikor megláttam, hogy ez a krém sárga!

Az illatára nekem nincs panaszom, szerintem teljesen visszafogott. Alverde kék hibiszkusz szérumot használok éjszakára, annak cukorka szaga van egy darabig, úgyhogy lehet, hogy az immunissá tett az enyhébb illatokra.

A felszívódás valóban nem túl jó, de én ezt annak tulajdonítottam, hogy egyébként is inkább zsírosabb a bőröm, semmint száraz.

Reggelre az orrom a szokásosnál zsírosabb, de összességében szerintem az arcom jobb állapotba kerül, egységesebb, üdébb.

Viszont a hibiszkuszos szérum nem tudja olyan szépen lehúzni a pollenek okozta gyulladt kis csomókat az arcomról, ha együtt alkalmazom ezzel a krémmel. Ezért úgy döntöttem, hogy amíg tart az allergia szezon, csak a szám és az orcám fölötti ráncokra fogom használni, és ha extra frissítésre szorulok, csakis akkor használom teljes arcon. Aztán ha a pollenirritációs időszak elmúlik, talán újra próbálkozom rendszeres használattal, de az orromra akkor sem fogom kenni, mert az sajnos magától is zsírosodik.

Hatását tekintve négy csillag, és a szép összetevők, meg a baráti ár miatt tőlem megkapja az ötödiket is.
Szívből ajánlom azoknak, akik egy picit fiatalítani szeretnének az arcbőrükön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 9.

Csak ismételni tudom az előttem szólókat :)

Szívből ajánlom azoknak, akik egy picit fiatalítani szeretnének az arcbőrükön.

kovacsrekaa

2015. június 9.

dm-ben a kasszánal álltam sorba, amikor eszembe jutott hogy nem vettem semmi ránctalanító krémet éjszakára. Előttem volt a forgó állvány, és ott találtam rá. Pici, 5 ml-es kiszerelésben vettem meg 279 forintért. Nagyon sűrű, nagyon tele illatosított krém.
Én vagyok a béna, vagy másnak sem szívódik be? Nagyon vékonyan kenem, mégis órákon át érzem hogy ragacsos, illetve fényes a bőröm.:( nem lenne rossz krém, mert látom a pozitív hatását, de hogy nem szivodik fel ez picit zavaró. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 9.

lviaeszter

2015. március 25.

Sokáig vacilláltam, hogy milyen/melyik márka ránctalanító krémjét vegyem meg. Éjszakait kerestem, mivel azért nem vagyok 120 éves, sem 19, de a 26-nál már kopogtatok, ezért úgy gondoltam, megelőzésnek az alvás közbeni regenerálódás pont megfelel. Az ára 1200 ft, első használat után úgy érzem, hogy megérte. Az illata lágy, kellemes, nem tolakodó, felkenés után elpárolog. Zsírosnak zsíros, kicsit zavart is, de mivel gyorsan elaludtam ezért nem foglalkoztam vele.

Az arcom reggel kipihentebb, kisimultabb. A bőrömmel alapjáraton nincsen nagy gond, csak mitesszereim vannak, szóval radikális változást ez a krém sem okozott, mindazonáltal úgy gondolom, hogy ebben az árkategóriában teszi a dolgát. Nekem főként a száj vonali ráncok vannak meg, ezeket szeretném halványítani.

Majd meglátjuk, mi lesz 1-2 hét múlva, addig is 4* (csak is azért, mert el volt törve a kupakja - valószínűleg szállítás közben, de kicsit rontott az örömömön.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. március 25.

nutooka

2015. február 27.

Nekem eléggé bejött ez a krémecske. Már mikor felkentem, odáig voltam érte, mert egy éjszakai krém legyen jó zsíros. Reggel mikor felkeltem nemcsak, hogy pihi-puhi volt a bőröm, hanem adott neki egy kicsit pirospozsgás színt is az orcáimon, ami még órákon keresztül tartós volt (nem elnyomtam a fejem vagy ilyesmi :P). A ránctalanító hatásáról nem tudok nyilatkozni, lehet nincs sok neki, de engem amúgy is meggyőzött.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 27.

samelike

2014. október 24.

Egy tápláló krémet kerestem éjszakára, ezért is esett rá a választásom. Tényleg tömör és sűrű, talán túlságosan is! Nagyon nehezen szívódik fel, sőt órákon át zsíros fényes bőrképet mutat, bár éjszaka nem zavar egyáltalán. Az illata erős, nagyon nagyon erős és zavaró, ez sokaknak nem tetszene szerintem. Hatása nem kiemelkedő, viszont puhítja az arcbőröm és a hámló területekkel is jól elbánik.
Úgy érzem, hogy a ránctalanító hatása az egy nagy nulla, ha valaki emiatt venné meg az igen csak csalódni fog. Átlagosnak mondanám, nem hiszem, hogy újraveszem ha elfogy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 24.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Alanine
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Glutamic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Alanine a I h

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

Aminosav, melyet a búzában található gluténből állítanak elő. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hajkondícionáló. Paula Begoun szerint nincsen olyan kutatás, ami alátámasztja, hogy a glutaminsavnak a bőrön alkalmazva bármilyen hatása lenne.

A CosIng besorolása szerint emollient. Egy 2006-os tanulmány szerint  ez az összetevő fokozza  a vér áramlását.